Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט חג. איך להפוך את התח"צ שלנו לנורמלית ?

race driver
שימו לב! השרשור הזה בן 777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 43 דקות, WE988244 כתב:

למה תמיד אתה לוקח כך דיון לשנאה ולאנטיות?

ישנם אנשים דתים שמפריע להם תח"צ השבת והשתדלו יפה לא לחמם את הנושא,

ומצד שני אנשים שבעד תח"צ כתבו בצורה יפה אוהבת מנומסת ומקובלת,

את השנאה שנוטפת ממך תשמור בשקט בבטן,

או במקומות אחרים,

בבקשה אל תגרום פה לשנאה בין אחים.

גבר, למה כל דיון אתה משקר מכפיש ומסית כנגדי?

יש פה אנשים שמתקשים להבין שהם פוגעים ברגשות של אחרים וזה לא בסדר, אז הם צריכים להבין את זה.

לפני 31 דקות, SlowRide כתב:

את רוב חיי ביליתי בפריפריה.

אני חושב שאתה יותר מעוניין להוציא עצבים על הדתיים מאשר לדבר על דרכים לשיפור התחבורה הציבורית, הרי כבר כתבתי לך פעמיים שאני בעד תחבורה ציבורית בשבת.

אבל גם כתבתי לך שלדעתי שיפור משמעותי יותר זה שהתחבורה הציבורית תהיה יעילה קודם כל בימי עבודה, וזה משהו ריאלי שאפשר לשפר, לא כמו החרא שנאכל בגלל הפגנות והתנגדויות ומחאות ובלאגן ואי יציבות של השלטון שתגרור פתיחה של התח"צ כמו שהיא עכשיו בשבת. אתה לא מסכים? סבבה. אבל אל תבלבל לי במח על רכב צמוד לתחת כי זו אחת הסיבות בגללן עברתי לעיר כדי לא להיות תלוי ברכב פרטי. אני הולך לעבודה ברגל ואשתי נוסעת בתח"צ כל יום לעבודה, לגן של הילד, לקופת חולים, לקניות ולשאר סידורים יומיים והרכב שלנו נוסע רק בסופי שבוע. אז נכון שזה עלוב שבן אדם שאין לו רכב פרטי צריך להיות כלוא בבית בשבתות, אבל יש צרכים יותר בסיסיים מלצאת לטיול משפחתי רחוק מהבית בשבת, כמו למשל להגיע לעבודה או ללכת לבית ספר.

עניתי לך על זה מספיק פעמים ואתה ממשיך לטחון את אותה מנטרה חסרת פואנטה.

אתה מעוניין להתחשב ברגשות של חרדים/דתיים?תעשה את זה את זה בכיף. אל תכפה על כולם את הצרכים שלהם ושלך.

אתה יכול להגיד עד שנה הבאה שאתה בעד תחב"צ בשבת, אבל כל עוד אתה רק מדבר ולא עושה זה לא ממש מעניין. 

והתגובה שלך עם כל התירוצים רק מוכיח את זה שאתה רק מבלבל את המח ולא באמת בעד.

עזוב את זה, אפילו אם תהיה פה את התחב"צ הכי טוב בעולם נראה לך הם אז יהיו בעד תחב"צ בשבת?

אתה משקר לעצמך או פשוט מסרב לקבל את המציאות.

עריכה אחרונה על ידי arturkopit
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 דקות, arturkopit כתב:

אתה יכול להגיד עד שנה הבאה שאתה בעד תחב"צ בשבת, אבל כל עוד אתה רק מדבר ולא עושה זה לא ממש מעניין

ומה אתה עושה חוץ מלדבר?

אתה מפעיל מערך נסיעות פיראטי בשבתות?

תקרא שוב את הנושא של הדיון, דרכים לשיפור התחבורה הציבורית. הדיון הוא לא רק על תחבורה ציבורית בשבת וברור שזאת לא הדרך היחידה לשיפור התחבורה הציבורית. אבל אתה באת לצעוק ולבלבל את המח, בבקשה תמשיך. הבמה שלך.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

ומה אתה עושה חוץ מלדבר?

אתה מפעיל מערך נסיעות פיראטי בשבתות?

תקרא שוב את הנושא של הדיון, דרכים לשיפור התחבורה הציבורית. הדיון הוא לא רק על תחבורה ציבורית בשבת וברור שזאת לא הדרך היחידה לשיפור התחבורה הציבורית. אבל אתה באת לצעוק ולבלבל את המח, בבקשה תמשיך. הבמה שלך.

אני לא חי בחלום שאם המערכת תשתפר פי מיליון החרדים/דתיים יהיו בעד שהיא תפעל בשבת.

מה אני עושה?אני מביע את דעתי ומראה לאנשים את האמת במקום לשקר ולהגיד שאני בעד תחב"צ בשבת ובפועל לעשות כל דבר שימנע את זה.

לשפר תחב"צ-הדבר הראשון זה להפעיל תחב"צ בשבת.

https://www.ynet.co.il/wheels/publictransport/article/bja5nzppt

זה לטענה השקרית שרוב העם נגד תחב"צ בשבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.4.2022 בשעה 17:25, arturkopit כתב:

זה קיים כבר בראשל"צ

https://nearyou.co.il/אוטובוסים-בשבת-בראשון-לציון-הכי-טוב/

ההבדל שזה משהו פרטי, כאשר תחב"צ צריך להיות ממשלתי.

אין שום סיבה בעולם לא להפעיל תחב"צ בכלל הארץ, חוץ מבערים ספציפיות כמו-בני ברק,צפת וכדומה...

עד הממשלה הנוכחית זה היה מובן מי מונע את זה, כרגע לא ברור מדוע לא עושים את זה.

כי אולי מי שמנע את זה - הן לא רק המפלגות החרדיות?

אולי יש מי שמתקשה לוותר על סמכות שנמצאת אצלו היום?

בתאריך 20.4.2022 בשעה 17:27, snoop90 כתב:

אז אתה מדבר על כבישים בין עירוניים. בראש שלי אני רואה כבישים עירוניים שלצדי הכביש יש ביניינים ולכן אי אפשר לסלול.

אבל לסלול נתיב בין עירוני נוסף - זה המון כסף והכל רק כדי לשפר את התחבורה ציבורית וחס ושלום לא לפגוע בתחבורה פרטית?

כבישים עירוניים מתחלקים באופן גס למקומות שבהם אין הצדקה כמעט לרכב פרטי, ומי שבכל זאת רוצה - שישלם (בזמן או בכסף נניח).

ומקומות שבהם התחבורה הציבורית יכולה לחיות בדו קיום (כרגע לפחות) עם הרכב הפרטי, בלי עלות גבוהה לשני הצדדים.

עם השנים כמובן שהמקומות מהסוג השני יתקדמו לכיוון הסוג הראשון, ואז יוחלו עליהם אותן מגבלות.

וכן, לסלול נתיב בין עירוני נוסף, הרי מישהו סלל בעבר את הנתיב שצבעו מחדש, שילם את הכסף הזה והיה מוכן לחכות כדי שזה יהיה מוכן.

פתרון של צביעה מחדש תוך פגיעה בקיים היא ניסיון לקיצור תהליכים תוך פגיעה בקיים.

זה בדיוק כמו שתיארתי - מי שמקדם את עצמו ע"י פגיעה באלטרנטיבות.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, arturkopit כתב:

1.בחירה שלו

2.אוקי?

3.לא הבנתי למה להקשיב לרבנים, מה הם מבינים בתחב"צ או בהתנהלות תקינה?

4.הוא לא מציע כלום, אובר זה סה"כ מונית שהיא יותר זולה.

התחלתי לכתוב לך הסבר

(לא שבהכרח אתה לא צודק, אלא שתבין מה הוא מתכוון),

אבל אז ראיתי את המשך ההודעה המתלהם,

נזכרתי בדיונים אחרים שהגיעו לסטיגמות וגידופים,

לכן מחקתי ואני מפנה לך את הבמה לרטון כרצונך.

אם אי מי יעלה טיעונים עניינים לכאן ולכאן

אמשיך כדרכי להביע עמדה עניינית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Arturkopit

כואב הלב לראות איך כולם, חילונים, דתים, וחרדים,

נגעלים מהסגנון שלך,

ההוכחה היא כמות המוניטין השלילי שלך,

כולנו אחים וחיים במדינה אחת,

הציבור יודע לעמוד על שלו לא בצורה מתלהמת, ומכפישה,

זה רק מרחיק את האחר וגורם לו להיות יותר אנטי,

ולא לרצות לנסות להגיע לפשרות,

תעשה טובה תשמור על היופי של הפורום ואת הכאב בטן שלך תשפריץ במקום אחר,

סליחה אם פגעתי בך.

מקווה שתחום עלינו, המשך יום נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, arturkopit כתב:

עניתי לך על זה מספיק פעמים ואתה ממשיך לטחון את אותה מנטרה חסרת פואנטה.

אתה מעוניין להתחשב ברגשות של חרדים/דתיים?תעשה את זה את זה בכיף. אל תכפה על כולם את הצרכים שלהם ושלך.

אתה יכול להגיד עד שנה הבאה שאתה בעד תחב"צ בשבת, אבל כל עוד אתה רק מדבר ולא עושה זה לא ממש מעניין. 

והתגובה שלך עם כל התירוצים רק מוכיח את זה שאתה רק מבלבל את המח ולא באמת בעד.

עזוב את זה, אפילו אם תהיה פה את התחב"צ הכי טוב בעולם נראה לך הם אז יהיו בעד תחב"צ בשבת?

אתה משקר לעצמך או פשוט מסרב לקבל את המציאות.

גילוי נאות אני דתי ושומר שבת, ובכל אופן אין לי התנגדות לתחבורה ציבורית בשבת בגלל שאני לא חושב שיש לי זכות כאדם שומר שבת לכפות אותך לשמור שבת, ואני לא רואה הבדל בין לסגור את הכבישים בשבת לבין לא לאפשר תחב"צ בשבת.

ואחרי כל זה בדיון כאן מבחינה עניינית אני חושב שהרבה יותר דחוף מבחינת התחב"צ זה שיפור ביום יום, מהסיבה הפשוטה שאני לא חושב שיש משהו שיגרום לרוב של אזרחי המדינה שמחזיקים רכב לזרוק אותו ולא משנה מה יקרה, בגלל שכול נסיעה עם מטען בתחב"צ הופכת לסיוט לך תיסע לעל האש באוטובוס, ולכן רוב היציאות לצורכי בילוי של משפחות תמיד יהיו ברכב.

מה שמציק לי ולרוב האנשים שאני מכיר גם שאינם שומרי שבת בתחב"צ בישראל זה סביב נושא אחד שאין יכולת להיות תלוי בה ביום יום, ושצריך להקפיץ את הילדים לכול מקום, שהאמינות שלה היא זבל וכו', באותו יחס שאין תחב"צ בשבת מציק לי זה שאין בשעות שלי שזה בין 12 ל3 בלילה, אבל עם זה אני יכול לחיות בשלום בשונה מזה שאיני יכול ליסוע בבוקר לעבודה ולדעת שאני לא יאחר.

ודרך אגב גם לי זה נראה שבשיטתיות אתה לא עונה ענייני בדיון אלא תגובות מתלעמות וצועקות, שלא לדבר על האנטי ושנאת  השונה שלך, ונהנהתי לראות במוניטין שלך עדות צועקת שרוב חברי הפורום שכנראה אינם שומרי שבת אינם שונאי חינם והשונה אלא מקבלים כל אדם ודעה באשר היא.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, arturkopit כתב:

המוניטין השלילי  נובע מאותם אנשים שהרגשות שלהם נפגעו-דתיים/חרדים שתמיד נעלבים ובוכים, לעומת זאת אין להם בעיה לקלל, ולהכפיש. אתה הדוגמא המושלמת לכך.

יודע מה עוד שמתי לב?אתה אף פעם לא מגיב עניינית, אלא רק תוקף אישית. למה אתה בפורום הזה בכלל חוץ מלבכות?

את הסליחה השק'רית שלך ואת השנאה, תיעוב וההכפשות תשמור לחברים שלך ולמשפחה.

ההתנצלות השקרית הזאת מגעילה אותי, אל תתנצל אם אתה לא מתכוון.

למה אתה לא יכול לכתוב לכולם מה שאתה כותב לי באישי?

אתה מתביש ממישהו?

אני מרגע זה לא יגיב לך כי אני לא רוצה להסיט את נושא הדיון,

רק נזכור שכולנו אחים, וחיים באותה מדינה, ואין לנו ארץ אחרת,

אז שיהיה לכולנו יום מקסים ונעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 56 דקות, arturkopit כתב:

אני קניתי רכב מסיבה אחת פשוטה, עקב חוסר תחב"צ בשבת ובחגים

אם ככה אז החיים שלך דבש. באמת.

• אהבתי 3

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, arturkopit כתב:

בוא אני אסביר לך משהו, כל דיון פה על דת מתבטא בכך שאנחנו החילונים חייבים לכבד את רגשות החרדים/דתיים ולהפך זה אסור.

כשאני אומר שמבחינתי לא לאפשר תחב"צ בשבת זה כמו לסגור את הכבישים בשבת אני לא מכבד את ריגשותך איש מסכן????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיקר הרעיון הכלכלי ששווה למדינה להשקיע  בתח"צ, הוא למקסם את שעות העבודה ולתת לכל האנשים אפשרות להגיע לעבודה ולחזור ממנה בצורה נוחה גם אם אין להם רכב, וודאי שלא לבזבז את זמנם בעמידה חסרת תועלת בפקקים.

ולכן עיקר הדגש הניתן הוא על שעות וימי העבודה, שהם גם מחזירים את ההוצאה בגלגל הכלכלה.

אין למדינה שום ענין כלכלי (פרט לערך הסוציאלי) לסדר הסעה פרטית בקווי לילה ובשבתות לכל אחד שרוצה לבלות בלילה או לבקר את סבתא בשבת, כיון שזה לא מחזיר את ההשקעה.

ולכן הכי נצרך וחשוב הוא לדאוג שבשעות העבודה תהיה תחבורה סדירה שיהיה אפשר לסמוך עליה גם בחג וגם ברמאדן ושאר בלת"מ, גם עם זה יבא על חשבון התחבורה בשעות הלילה ובסופ"ש.

כיון שאם בן אדם ידע שבשעות עיקר הלחץ של היומיום הוא מסודר לגמרי יהיה לו פחות דחיפות להחזיק רכב נוסף (וירד גם עיקר התירוץ הכלכלי להחזקתו😉).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא נכון, ויש לכך כמה סיבות:

1. מקומות שעובדים בשבת.

2. תיירות שהיא מגזר כלכלי חשוב שמצריך תחבורה - גם לעובדים וגם למבקרים.

3. עלויות  משניות כגון זיהום הסביבה ותאונות.

אכן אפשר להסתפק בתקב"צ יותר דלילה בשבת, אבל עדיין היא חיונית.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המקומות שעובדים בשבת הם מיעוט.

2. תיירות לרוב נוחה יותר ברכב פרטי מבתח"צ.

3. מסכים לגבי העלויות המשניות, אבל הם משניות.

תח"צ דלילה לא אקטיבית מספיק כדי למנוע שימוש ברכב פרטי כמו שהיום בכל השבוע תחבורה לא מספקת לא יעילה.

אני באתי לומר שהעדיפות הראשונה צריכה להינתן לימי ושעות העבודה העיקריות שזה בעיקר מה שתורם למשק וזה בעיקר מה שגורם לבן אדם להחזיק רכב ולהשתמש בו בשעות העומס, גם עם זה יבא על חשבון הפעילות בשעות הלילה (גם המוקדמות) ובשבת. למשל עם אין מספיק נהגים יעבדו יותר נהגים מ05 עד 19 מאשר פחות נהגים ועד 24

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, sperial כתב:

2. תיירות שהיא מגזר כלכלי חשוב שמצריך תחבורה - גם לעובדים וגם למבקרים.

ממה שיצא לי לראות, אגד מפעילים בשבת קווי אוטובוס לאזורי התיירות באילת.

לגבי שאר המקומות המתוירים לא יודע.

לפני 11 שעות, sperial כתב:

1. מקומות שעובדים בשבת.

הרבה מהמקומות האלה נמצאים במרכזים מסחריים מחוץ לערים, שהגישה בתח"צ אליהם בעייתית כך או כך.

לפני 8 דקות, ידית כתב:

תח"צ דלילה לא אקטיבית מספיק כדי למנוע שימוש ברכב פרטי כמו שהיום בכל השבוע תחבורה לא מספקת לא יעילה.

פה אני לא מסכים.

תח"צ דלילה בשבת זה עדיין עדיף מכלום, פלוס תמיד אפשר לתגבר אותה במידת הצורך.

לפני 10 דקות, ידית כתב:

אני באתי לומר שהעדיפות הראשונה צריכה להינתן לימי ושעות העבודה העיקריות שזה בעיקר מה שתורם למשק

צריך גם וגם. פרה פרה.

תחבורה ציבורית בשבת אפשר להפעיל כבר מעכשיו בהשקעה מינימלית - תשתית וכלים כבר יש, נהגים שירצו לעבוד בשביל 150% שכר גם לא תהיה בעיה למצוא.

בשביל הדבר השני יכול להיות שיהיה מספיק לקנות עוד אוטובוסים ולהעסיק עוד נהגים, ויכול גם להיות שצריך לתכנן עוד קווים, תחנות ונת"צים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי 5 שנים של מגורים בעיר עם תח״צ 24/7, אני יכול להגיד שלא ניתן לחזור למצב אחר. אז בכמה שנים הראשונות בכלל לא קנינו רכב. הספיק התח״צ + מוניות לפעמים + לשכור רכב לסופ״ש כמה פעמים בשנה אם רוצים לסוע מחוץ לעיר. 

כמובן, יש השכרת רכבים בכל פינה - רק נכנסים ונוסעים דרך אפליקציה, כולל צי של רנו קנגו ורנו הגדול (קראפטר?) שנמצאים בחניון של איקאה ועוד כמה חנויות כאלה בשביל להביא הביתה את הקניות. השכרה לפי שעות + ק״מ. מאוד משתלם.

לגבי התח״צ, אפילו היום, עם רכב, בימי שבת ראשון - כשאין פקקים - נוסעים למרכז העיר בתחבורה ציבורית. זה נוח יותר, שקט, לא צריך לחפש חניה, אפשר לטייל ואז לחזור ממקום אחר הביתה. ומדובר במשפחה. אז למה להזיז את המכונית מהחניה?

אז כן, תח״צ בשבת משהה קניה של רכב ראשון, מגיל 17-18 לגיל 24-25 ויותר מאוחר (הקמת משפחה) וזה מאוד משמעותי. כמה חברים היו לי בתל אביב שהחזיקו גרוטאות בעיר עם תו חניה שלא הזיזו אותם כל השבוע אבל היו צריכים אותם כדי לסוע בשישי להורים ולחזור הביתה (ולא להתקע אצלהם כל השבת)?

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...