Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט חג. איך להפוך את התח"צ שלנו לנורמלית ?

race driver
שימו לב! השרשור הזה בן 777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש עוד בעיה ב״ אין תחבורה בשבת״  - הרכבת נאלצת לבצע נסיעות הכשרה של המסילות לפני חידוש השירות, מה שמביא את הרכבת הראשונה במוצ״ש לשעות לא הגיוניות. אם את. רוצה להגיע מחיפה לב״ש במוצ״ש שעון קיץ, כנראה תגיע ליעד שלך בחצות או אחרי. 

אם היו נסיעות רגילות מתוכננות כל שעתיים במהלך השבת, זה לא היה קורה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, arturkopit כתב:

אבל זה לא יום אחד בשבוע, אלא יום וחצי. זה יכול להגיע גם ל4 ימים בשבוע. איזה סיבה תהיה לי לא לקנות רכב אם אין תחב"צ בשבת?

חוסר תחב"צ בשבת זאת אחת מהבעיות הגדולות ולא רק חלק ממנה.

רוצים שתשתמש ברכב מעט, לא שלא תקנה רכב בכלל. תחבורה ציבורית צריכה להחליף את הרכב ביוממות, כל דבר אחר זה בונוס. אף אחד לא נוסע לקמפינג משפחתי או לצימר באיזה חור בתחבורה ציבורית. 

תחבורה ציבורית בשבת יכולה לעזור להמון אנשים שנוסעים להתארח במלונות או אצל קרובי משפחה בערים אחרות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, SlowRide כתב:

רוצים שתשתמש ברכב מעט, לא שלא תקנה רכב בכלל. תחבורה ציבורית צריכה להחליף את הרכב ביוממות, כל דבר אחר זה בונוס. אף אחד לא נוסע לקמפינג משפחתי או לצימר באיזה חור בתחבורה ציבורית. 

תחבורה ציבורית בשבת יכולה לעזור להמון אנשים שנוסעים להתארח במלונות או אצל קרובי משפחה בערים אחרות.

אתה לא ברור בכלל, אתה נגד תחב"צ בשבת או בעד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברור שבעד, רק שזה לא עדיפות ראשונה לדעתי.

קודם שתהיה תחבורה ציבורית שמתפקדת בימי חול, שיהיה אפשר לסמוך עליה בלהגיע לעבודה ונסיעה מרמת גן ליפו לא תיקח שעה וחצי ב2 קווי אוטובוס כשברכב זה 30 דקות גג. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, SlowRide כתב:

ברור שבעד, רק שזה לא עדיפות ראשונה לדעתי.

קודם שתהיה תחבורה ציבורית שמתפקדת בימי חול, שיהיה אפשר לסמוך עליה בלהגיע לעבודה ונסיעה מרמת גן ליפו לא תיקח שעה וחצי ב2 קווי אוטובוס כשברכב זה 30 דקות גג. 

למה לא עדיפות ראשונה?אתה לא צריך להקים או לבנות שום דבר בשביל זה. 

זה נטו להעביר חוק שמאשר תחב"צ בשבת בהתאם לכל עיר[נגיד בבני ברק/אלעד לא יהיה תחב"צ בשבת].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כי כמו שאמרתי כבר, זה לא מה שישפר את החיים פה בצורה משמעותית כמו תחבורה ציבורית שיכולה להחליף רכב פרטי בימי העבודה. זה שלא צריך לבנות ולהקים כלום לא מחייב שזה כזה קל מבחינה פוליטית. ממשלה יכולה ליפול על כזה דבר ואז גם את זה יבטלו ועל שינויים משמעותיים אין בכלל על מה לדבר. תראה מה קורה בגלל חמץ בבית חולים שבוע בשנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.4.2022 בשעה 01:19, race driver כתב:

שני הגרוש שלי

בנוגע לרעיון של חנה וסע עצמו.

מבוקש מאוד כשהוא מוביל למקום שיש בו מצוקת חניה.

חסר ביקוש כשהוא מוביל למקום פחות צפוף.

ולראיה,

ההצלחה המסחררת בחניון בשפירים,

לעומת המגרש השומם בכניסה ל443 מזרח

שהפך למרכז אימוני דריפטים לערסים ברכבים משופרים.......

החלק הראשון נכון.
לגבי מה שכתבת על ערסים ברכבים משופרים, אני ממליץ על פורום סריגה.

@Crunchy27, מה שכתבת זה סבבה, אבל קצת אופורי.

ישראל לא תהיה יפן. אף פעם.

• מצחיק 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, SlowRide כתב:

כי כמו שאמרתי כבר, זה לא מה שישפר את החיים פה בצורה משמעותית כמו תחבורה ציבורית שיכולה להחליף רכב פרטי בימי העבודה. זה שלא צריך לבנות ולהקים כלום לא מחייב שזה כזה קל מבחינה פוליטית. ממשלה יכולה ליפול על כזה דבר ואז גם את זה יבטלו ועל שינויים משמעותיים אין בכלל על מה לדבר. תראה מה קורה בגלל חמץ בבית חולים שבוע בשנה...

לא ישפר בצורה משמעותית?שמע, אני מבין שאינך חי בפריפריה או שפשוט אתה מגיל ינקות עם רכב צמוד לתחת.

תחב"צ בשבת ישפר משמעותית את החיים של כלל אזרחי ישראל. 

לא אכנס לפן הפוליטי של מהלך כזה כיוון שזה אינו המקום.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.4.2022 בשעה 18:19, arturkopit כתב:

אז אתה בעד כפייה דתית או נגד?

לא ממש הבנתי...

אני יתרגם

(במילים שהוא לא יכל לכתוב במפורש):

1. הוא אדם דתי.

2. היה לו הרבה יותר נח אם לא היתה שום אמירה דתית נגד תח"צ לחילונים.

3. לצערו הרב, הרבנים אומרים שישנה אמירה הלכתית בנושא (ונציגיהם בכנסת פועלים בהתאם).

4. הוא מציע מה שיוכל לעזור קצת לאנשים, שירות אובר כל ימות השבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, race driver כתב:

. לצערו הרב,

התרגום די מדויק, חוץ מזה. אני לא חושב שכפייה זו מילה גסה. גם עלי כופים כל מיני מראות שלא לרוחי ועוד דברים רבים (גם בשירות הציבורי), ומדינה חייבת להתנהל עם איזונים של צרכים של כל האוכלוסיות שלה. אבל חרגנו מהנושא.

מזכיר לי סיפור על בן גוריון (ואל תתפסו אותי בפרטים): ההסתדרות ניסתה לקצר את שבוע העבודה במשק מחמישה ימי עבודה לארבעה. בן גוריון התנגד: "ארבעה ימי עבודה? השתגעתם? קודם שיעבדו שלושה..."

נמשל:

שהתח"צ תעבוד כאן 5.5 ימים כמו שצריך, ואז נשב על צלחת חמין ונדון על שבת.

עריכה אחרונה על ידי tinoki
  • אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, race driver כתב:

אני יתרגם

(במילים שהוא לא יכל לכתוב במפורש):

1. הוא אדם דתי.

2. היה לו הרבה יותר נח אם לא היתה שום אמירה דתית נגד תח"צ לחילונים.

3. לצערו הרב, הרבנים אומרים שישנה אמירה הלכתית בנושא (ונציגיהם בכנסת פועלים בהתאם).

4. הוא מציע מה שיוכל לעזור קצת לאנשים, שירות אובר כל ימות השבוע.

1.בחירה שלו

2.אוקי?

3.לא הבנתי למה להקשיב לרבנים, מה הם מבינים בתחב"צ או בהתנהלות תקינה?

4.הוא לא מציע כלום, אובר זה סה"כ מונית שהיא יותר זולה.

לפני 8 שעות, tinoki כתב:

התרגום די מדויק, חוץ מזה. אני לא חושב שכפייה זו מילה גסה. גם עלי כופים כל מיני מראות שלא לרוחי ועוד דברים רבים (גם בשירות הציבורי), ומדינה חייבת להתנהל עם איזונים של צרכים של כל האוכלוסיות שלה. אבל חרגנו מהנושא.

מזכיר לי סיפור על בן גוריון (ואל תתפסו אותי בפרטים): ההסתדרות ניסתה לקצר את שבוע העבודה במשק מחמישה ימי עבודה לארבעה. בן גוריון התנגד: "ארבעה ימי עבודה? השתגעתם? קודם שיעבדו שלושה..."

נמשל:

שהתח"צ תעבוד כאן 5.5 ימים כמו שצריך, ואז נשב על צלחת חמין ונדון על שבת.

הא, כפייה זה לא מילה גסה אתה אומר?

אין בעיה, אז מה דעתך שנכפה על כל מקום שיגיש חזיר ויכריח אותך לאכול את זה?

לא הבנתי מה הקשר בין זה שהוא עובד חרא 5.5 ימים בשבוע לכך שיעבוד 7 ימים בשבוע. זה שאתה בוחר לשמור שבת או כל דבר אחר זאת אך ורק החלטה שלך. לא ברור לי מדוע אתה תחליט בשביל אחרים אם להשתמש בתחב"צ בשבת או לא.

לא ממש מעניין אותי מה בן גוריון אמר, זה היה לפני יותר מ70 שנה.

המדינה במשך 73 שנה נתנה הכל לדתיים וחרדים ופגעה בחילונים, אין פה שום איזון. איזון זה תחב"צ 7 ימים בשבוע, לא מעוניין?אל תשתמש בתחב"צ. אבל אל תמנע מאחרים לעשות זאת.

• רעיון גרוע 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, arturkopit כתב:

1.בחירה שלו

2.אוקי?

3.לא הבנתי למה להקשיב לרבנים, מה הם מבינים בתחב"צ או בהתנהלות תקינה?

4.הוא לא מציע כלום, אובר זה סה"כ מונית שהיא יותר זולה.

הא, כפייה זה לא מילה גסה אתה אומר?

אין בעיה, אז מה דעתך שנכפה על כל מקום שיגיש חזיר ויכריח אותך לאכול את זה?

לא הבנתי מה הקשר בין זה שהוא עובד חרא 5.5 ימים בשבוע לכך שיעבוד 7 ימים בשבוע. זה שאתה בוחר לשמור שבת או כל דבר אחר זאת אך ורק החלטה שלך. לא ברור לי מדוע אתה תחליט בשביל אחרים אם להשתמש בתחב"צ בשבת או לא.

לא ממש מעניין אותי מה בן גוריון אמר, זה היה לפני יותר מ70 שנה.

המדינה במשך 73 שנה נתנה הכל לדתיים וחרדים ופגעה בחילונים, אין פה שום איזון. איזון זה תחב"צ 7 ימים בשבוע, לא מעוניין?אל תשתמש בתחב"צ. אבל אל תמנע מאחרים לעשות זאת.

למה תמיד אתה לוקח כך דיון לשנאה ולאנטיות?

ישנם אנשים דתים שמפריע להם תח"צ השבת והשתדלו יפה לא לחמם את הנושא,

ומצד שני אנשים שבעד תח"צ כתבו בצורה יפה אוהבת מנומסת ומקובלת,

את השנאה שנוטפת ממך תשמור בשקט בבטן,

או במקומות אחרים,

בבקשה אל תגרום פה לשנאה בין אחים.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 21 שעות, arturkopit כתב:

לא ישפר בצורה משמעותית?שמע, אני מבין שאינך חי בפריפריה או שפשוט אתה מגיל ינקות עם רכב צמוד לתחת.

תחב"צ בשבת ישפר משמעותית את החיים של כלל אזרחי ישראל. 

לא אכנס לפן הפוליטי של מהלך כזה כיוון שזה אינו המקום.

את רוב חיי ביליתי בפריפריה.

אני חושב שאתה יותר מעוניין להוציא עצבים על הדתיים מאשר לדבר על דרכים לשיפור התחבורה הציבורית, הרי כבר כתבתי לך פעמיים שאני בעד תחבורה ציבורית בשבת.

אבל גם כתבתי לך שלדעתי שיפור משמעותי יותר זה שהתחבורה הציבורית תהיה יעילה קודם כל בימי עבודה, וזה משהו ריאלי שאפשר לשפר, לא כמו החרא שנאכל בגלל הפגנות והתנגדויות ומחאות ובלאגן ואי יציבות של השלטון שתגרור פתיחה של התח"צ כמו שהיא עכשיו בשבת. אתה לא מסכים? סבבה. אבל אל תבלבל לי במח על רכב צמוד לתחת כי זו אחת הסיבות בגללן עברתי לעיר כדי לא להיות תלוי ברכב פרטי. אני הולך לעבודה ברגל ואשתי נוסעת בתח"צ כל יום לעבודה, לגן של הילד, לקופת חולים, לקניות ולשאר סידורים יומיים והרכב שלנו נוסע רק בסופי שבוע. אז נכון שזה עלוב שבן אדם שאין לו רכב פרטי צריך להיות כלוא בבית בשבתות, אבל יש צרכים יותר בסיסיים מלצאת לטיול משפחתי רחוק מהבית בשבת, כמו למשל להגיע לעבודה או ללכת לבית ספר.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...