Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, fatboy1340 כתב:

וזו בדיוק הטענה שלי, שנסמכים על חדשות נטו, מבלי לקבל מידע מגוף ראשון, דוגמת תושב קייב או קצין פעיל בצבא

מצטרף. יש לי קרובים תושבי קייב וגם חפ"ש בצבא. המציאות רחוקה (רחוקה, רחוקה..ועוד כמה פעמים רחוקה) מאוד ממה שמציירים בחדשות, ואפילו בסרטוני הסאנף.

במילה אחת? המצב חרבנה. המלחמה בחזית היא מלחמה על מלא-מלא מה שנקרא. בעורף, כמו בד"כ, המצב קצת יותר רגוע אבל לא תמיד.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, fatboy1340 כתב:

תוכנית אופרטיבית???? שיירות שנעו לקייב??? אה, זה מה שראית בחדשות. אז זה וודאי נכון.🤣🤣🤣 וזו בדיוק הטענה שלי, שנסמכים על חדשות נטו, מבלי לקבל מידע מגוף ראשון, דוגמת תושב קייב או קצין פעיל בצבא

שאני אבין. אתה טוען שבעצם לא היו חיילים רוסיים שנעו לעבר קייב ושלא נחתו צנחנים רוסים בשדה התעופה הוסטומל?

שזה הכל הפקה הוליוודית עצומה ששותפות לה כל המדינות המערביות וכל אמצעי התקשורת במערב בקונספירציה אחת ענקית מתואמת? 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, Gosser1860 כתב:

מצטרף. יש לי קרובים תושבי קייב וגם חפ"ש בצבא. המציאות רחוקה (רחוקה, רחוקה..ועוד כמה פעמים רחוקה) מאוד ממה שמציירים בחדשות, ואפילו בסרטוני הסאנף.

במילה אחת? המצב חרבנה. המלחמה בחזית היא מלחמה על מלא-מלא מה שנקרא. בעורף, כמו בד"כ, המצב קצת יותר רגוע אבל לא תמיד.

מי אמר שלא? מה מציירים בחדשות? אתם טוענים טענה שאף אחד לא טוען. ברור שהמצב לא פשוט. אם המצב היה פשוט הרוסים כבר היו בחזרה בקזרמות שלהם והאוקראינים היו שותים מימוזה על חוף מריופל. 

מדובר במלחמת שחיקה קשה, מתישה. מזכירה מאוד את מלחמת העולם הראשונה באופן בו נלחמים. קטישה ארטילרית אכזרית משני הצדדים ומלחמת חפירות.

אבל זה לא אומר שאין שינויים, או שמערכות כמו ההימרס לא משפיעות.

עריכה אחרונה על ידי garicho
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, garicho כתב:

בינתיים ההימרס שינה את פני המערכה.האוקראינים טוענים שישחררו את חרסון והסביבה עד סוף ספטמבר. הלילה נטען שהרסו את הגשר היחיד מעבר לנהר שמחבר את העיר עם שאר אזור השליטה הרוסי (כבר פגעו בו קשה לפני כמה ימים). כמות ההפגזות הרוסיות ירדה בשני שליש בגלל תקיפות מדויקות של מחסני תחמושת.

לפני 4 שעות, garicho כתב:

יש עובדות אמפיריות שמוכיחות שאתה טועה לחלוטין. כל אחד מהנשקים האלה תורם בגדול. ההימרס הוא נשק ״סמי אסטרטגי״ שעד עכשיו לא היה לאוקראינה. 

לפני 4 שעות, save כתב:

הזמן פועל לרעת הרוסים.

לפני 3 שעות, sperial כתב:

העובדה היא שהרוסים צמצמו מאוד את רוחב החזית שלהם, מתרכזים במזרח (עם הצלחות, אבל התקדמות איטית מאוד) ובדרום (כאשר שם כנראה ההמלחה שלהם מוגבלת מאוד, אולי אף עברו לנסיגה). 

=======================================

לפני 18 דקות, garicho כתב:

מי אמר שלא? מה מציירים בחדשות? אתם טוענים טענה שאף אחד לא טוען. ברור שהמצב לא פשוט. אם המצב היה פשוט הרוסים כבר היו בחזרה בקזרמות שלהם והאוקראינים היו שותים מימוזה על חוף מריופל. 

מדובר במלחמת שחיקה קשה, מתישה. מזכירה מאוד את מלחמת העולם הראשונה באופן בו נלחמים. קטישה ארטילרית אכזרית משני הצדדים ומלחמת חפירות.

אבל זה לא אומר שאין שינויים, או שמערכות כמו ההימרס לא משפיעות.

צירפתי כמה ציטוטים מהעמוד וחצי האחרונים שמהם, לפחות איך שאני מבין, יש איזה שינוי מגמה. בחדשות ובדיווחים (לפחות אלו שעוקבים אחרי המלחמה) מצטיירת תמונה מאוד חד צדדית של ההישגים האוקראיינים (גם בזכות הנשק המערבי). 

אבל האמת (ביחס למגמה) כנראה הרבה יותר מורכבת ותלויה מאיפה מסתכלים על העניין.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו מעלי, המצב רע השתי בצדדים ואין במלחמה הזאת מנצחים.

העולם המערבי מפסיד כי סגרו לו את ברז הנפט והגז הזול ויש גם בעיות אספקה של דברים חיוניים אחרים כמו חיטה, שמן ודשנים.

אוקראינה מפסידה כי מתנהלת בשטחה מלחמה הרסנית שמשטחת ערים ויקח עוד עשרות שנים לשקם את הנזק.

רוסיה מפסידה כי היא נפגעת כלכלית בגלל הסנקציות, המלחמה הזאת עולה לה הון ובשטח היא לא מרוויחה כלום חוץ מפיסת שטח חסרת משמעות וגם היא צוברת עוד אויבים ועוד מצטרפים לנאטו (פינלנד ושוודיה)

גם הסינים לא מרוויחים כ"כ כי הפגיעה הכלכלית במערב פוגעת גם בכלכלה שלהם והיחידים שאולי מרוויחים הם העומות הערביות שמייצאות נפט וגז (איראן, סעודיה, קווית וכו...)

בשטח אין השגים, כמה שהרוסים לא ינסו לצייר תמונת ניצחון על כל חצי ישוב שהם מצליחים להתקדם אם להסתכל על המפה אז ההתקדמות שלהם מזערית וגם לכבוש חלק ממזרח אוקראינה בקצב הנתון יקח להם חודשים/שנים.

מצד שני אוקראינה כל יום מפסידה חיילים כדי לבלום את התקדמות הרוסים.

שתי הצדדים נמצאים בברוך האוקראינים לא יכולים לשבור קווי הגנה ולהתקדם כי אין להם את הכוח הדרוש במכונות כבדות (חי"ר ממונע) לכן הם יכולים רק להחזיק קווי הגנה.

מצד שני הרוסים גם לא יכולים לשבור את קווי ההגנה של האוקראינים כי אין להם חייל אוויר שיכול לבסס שליטה אווירית והנשק ה"קל" שהאוקראינים קיבלו (נ"ט/נ"מ וכו..) בולם את ההתקדמות של הרוסים.

אז מה ששתי הצדדים עושים זה פשוט שימוש כבד בארטילריה, הם יורים מרחוק על הצד השני בניסיון להזיז את הקווים עוד ס"מ ועוד ס"מ.

בפועל נראה שהזמן עובד לרעת שתי הצדדים אבל לדעתי הוא פועל יותר לרעת הרוסים.

כרגע חיילים אוקראינים לומדים במדינות המערב על שימוש בטכנולוגיה ומכונות מערביות (טנקים, מטוסים, נגמ"ש, משוריינים וכו...) בעוד כמה חודשים כשלצבא אוקראינה יהיו יחידות צבאיות עם מכונות מערביות ואנשים שידעו איך לתפעל אותן אז הם יוכלו להשלים את הכוח שחסר להם כדי לפתוח במתקפת נגד.

• אהבתי 2
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

=======================================

צירפתי כמה ציטוטים מהעמוד וחצי האחרונים שמהם, לפחות איך שאני מבין, יש איזה שינוי מגמה. בחדשות ובדיווחים (לפחות אלו שעוקבים אחרי המלחמה) מצטיירת תמונה מאוד חד צדדית של ההישגים האוקראיינים (גם בזכות הנשק המערבי). 

אבל האמת (ביחס למגמה) כנראה הרבה יותר מורכבת ותלויה מאיפה מסתכלים על העניין.

ומה אני כתבתי? אכן מלחמה קשה ומתישה. ואכן בשבועות האחרונים ניכרת שינוי מגמה בזכות מערכות ההימרס שמאפשרות ביצוע תקיפת מטרות אסטרטגיות כמו גשרים, מצבורי תחמושת ומפקדות בעומק השטח שהרוסים כבשו. הדברים לא עומדים בניגוד אחד לשני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Haim_gds כתב:

כל דקה שעוברת מדרדרת את שתי המדינות מכל בחינה שהיא, אבל אוקראינה מתקרבת למטה מהר יותר מאשר רוסיה.

אני לא מסכים. מאחורי אוקראינה עומד כל הכח הכלכלי של המערב (לשם השוואה, התמ"ג של רוסיה יותר קטן משל איטליה). בטווח הארוך היא תשוקם, בעוד רוסיה לא תשוקם אף פעם.

לפני 6 שעות, gadik6 כתב:

זה האינטרס של כל העולם, אתה בטוח?   כי המדדים הכלכליים השונים לא ממש יסכימו איתך.

חד משמעית. כל דבר שמחליש את רוסיה הוא האינטרס של כל העולם. המדדים הכלכליים ישתפרו - הם לא התדרדרו בגלל רוסיה ולמזלנו רוסיה לא מייצאת שום דבר שאי אפשר למצוא לו מקור אחר (חוץ מרוסים, אולי). זה מחיר נמוך לטווח קצר שהמערב משלם כדי לקצור רווח אסטרטגי ארוך טווח.

לפני 5 שעות, gadik6 כתב:

כשבתחילת המלחמה טענתי שההתקדמות המוגבלת של רוסיה נובעת, בין השאר, מהשטחים והמרחקים העצומים שעל הכוחות לעבור, מומחי המלחמה כאן (אולי אפילו אתה) ביטלו את הטענות הללו וקבעו שהכל בגלל שהצבא הרוסי מפגר.

עכשיו פתאום הסיבה היא כי השטחים ענקיים, כשמדובר בכוחות האוקראינים?

זה לא סותר, כן? הצבא הרוסי מפגר (מעניין מתי יתחילו לפרק T34 ממוזיאונים) והשטחים הם עצומים. בסופו של דבר הרוסים התקדמו קצת יותר מ-100 ק"מ בחצי שנה ושילמו על זה בכ-40,000 חיילים. לא הייתי קורא לזה עסקה משתלמת במיוחד.

לפני 4 שעות, fatboy1340 כתב:

נקודה נוספת שחוזרת כאן הרבה פעמים, רוסיה בשום שלב לא הכריזה ולא תכריז, כי בכוונתה לכבוש את כל אוקראינה. מי שטוען אחרת, שיתכבד ויציג אסמכתא לדבריו.

נכון. היא רק אמרה שהיא רוצה לשחרר את העם האוקראיני מהשלטון הנאו-נאצי המושחת והמסומם שיושב בקייב ולקחת בחזרה את כל מה שברית המועצות נתנה לאוקראינה, כולל העצמאות שלה. זה נאמר על ידי פוטין עצמו בנאום הטלוויזיוני שלו בפברואר.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, MiniMiz3r כתב:

בסופו של דבר הרוסים התקדמו קצת יותר מ-100 ק"מ בחצי שנה ושילמו על זה בכ-40,000 חיילים. לא הייתי קורא לזה עסקה משתלמת במיוחד.

100 ק"מ באמת נשמע מעט, אבל כשלוקחים בחשבון שרק השטח של מחוז לוהנסק (או דונייצק) הוא כ-25 אלף קמ"ר, שזה יותר מכל מדינת ישראל (או פי 2.5 מהשטח של לבנון), אז זה כבר לא נשמע כל כך מעט.

אגב, על סמך מה הקביעה ש-40 אלף חיילים רוסים נהרגו, כי זלנסקי אמר?

רוב ההערכות מדברות על מספרים נמוכים יותר (וכנראה שיש כמות דומה של חיילים הרוגים גם בצד האוקראיני).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, gadik6 כתב:

לא ראיתי הכחשה או מספר רשמי רוסי אי פעם, אז אין לי סיבה לא להאמין לו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, MiniMiz3r כתב:

לשם השוואה, התמ"ג של רוסיה יותר קטן משל איטליה.

תמ"ג נומינלי, לא זה שמותאם לכוח קניה. במקרה של השני רוסיה (טרם הסנקציות) כמעט כפולה עם 4.8 טריליון דולר לעומת 2.7 טריליון לאיטליה, אבל זה עדיין לא משמעותי ביחס לעוצמה הכלכלית של המערב.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, gadik6 כתב:

רוב ההערכות מדברות על מספרים נמוכים יותר (וכנראה שיש כמות דומה של חיילים הרוגים גם בצד האוקראיני).

אני לרוב נוהג לקחת את הנתונים של אוקראינה לגבי הרוסים ולחלק בחצי. זה נותן בסביבות 20K רוסים הרוגים. זה 4K הרוגים בחודש בממוצע. למלחמת ברירה שהם התחילו. פי 1.5 בממוצע יותר מהרוגי ישראל במלחמת יום כיפור, מלחמה שבה נתפסנו עם המכנסיים למטה, מול צבאות שהיו בעלי יוזמה, עם סד"כ חסר בגבולות, גיוס מילואים צולע ו-2 טייסות קרב בכושר חלקי. הכל בשביל רצועת שטח שבה הם כבר שלטו למעשה באמצעות שלטון הבובות שלהם, פלוס חרסון ומריאופול. וכל זה מול צבא אוקראינה, שבמלוא הכבוד, לא בדיוק צה"ל, צבא ארה"ב או אפילו טורקיה. צבאית הם ביזיונות. אני כבר לא מדבר על ההשלכות המדיניות של בריחת מוחות, הפיכה למדינה טוטליטארית בגלוי ומה לא.

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאפילו פוטין מחפש עכשיו נשק מדוייק וזול . כי לכייל s300 על בניין אזרחי זה בזבוז של טילים (יש במערכת הזו כמה סוגי טילים , המחיר עולה עם גודל הטיל ). 

האוקראינים כבר משתמשים פחות בכטב"מ הטורקי, הבייקטר . יש להם משהו הרבה יותר חדיש מהאמריקאים וגם הוא עם חימוש מדוייק. לכן גם פוטין ביקר באירן שבוע שעבר. לדעתי אם מעצמה כמו רוסיה פונה לאירן לעזרה בציוד צבאי... אזי מצבה לא טוב.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, MiniMiz3r כתב:

אני לא מסכים. מאחורי אוקראינה עומד כל הכח הכלכלי של המערב (לשם השוואה, התמ"ג של רוסיה יותר קטן משל איטליה). בטווח הארוך היא תשוקם, בעוד רוסיה לא תשוקם אף פעם.

לך תדע, אולי עוד יקום שם שלטון נורמלי, ונראה Russian economic miracle.

לא חסר דוגמאות של מדינות שקמו ממצבים הרבה יותר גרועים, והיום הן בטופ - כמו יפן, גרמניה, טייוואן, דר' קוריאה.

לרוסיה יש יתרון עצום של שטח, משאבי טבע וקרבה לאירופה. אם ישתמשו בזה כדי להתניע את התעשיה והמדע, זה לא יהיה קשה מדי.

הבעיה זה להקים שלטון שלא יתפתה למסלול המוכר של לחפור משאבים מהקרקע, ולמכור כדי לנפח חשבונות בנק פרטיים במדינות זרות, וזה מאוד קשה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי שברוסיה יקום משטר נורמלי אפסי. פוטין באמת נהנה מתמיכת העם. גם אם הוא לא היה מזייף בחירות, בסבירות גבוהה היה לוקח אותן ברוב מוחלט. חוץ ממה שנקרא האינטיליגנציה הרוסית (שמהווה אחוז זעום מהעם) כולם בטוחים שהוא פחות או יותר המשיח. הם לא רוצים משהו אחר ולא מעוניינים לחיות כמו המערב. ככל שהמצב יחמיר, האינטיליגנציה תמשיך לברוח לאירופה, לארה"ב ולישראל והבייס שלו רק יגדל. גם אם ימות, מי שיבוא במקומו יהיה אותו הדבר בדיוק, עם אותו רקע ואותן שיטות. אין שם באמת תקווה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, RK כתב:

הסיכוי שברוסיה יקום משטר נורמלי אפסי. פוטין באמת נהנה מתמיכת העם. גם אם הוא לא היה מזייף בחירות, בסבירות גבוהה היה לוקח אותן ברוב מוחלט. חוץ ממה שנקרא האינטיליגנציה הרוסית (שמהווה אחוז זעום מהעם) כולם בטוחים שהוא פחות או יותר המשיח. הם לא רוצים משהו אחר ולא מעוניינים לחיות כמו המערב. ככל שהמצב יחמיר, האינטיליגנציה תמשיך לברוח לאירופה, לארה"ב ולישראל והבייס שלו רק יגדל. גם אם ימות, מי שיבוא במקומו יהיה אותו הדבר בדיוק, עם אותו רקע ואותן שיטות. אין שם באמת תקווה.

זה מיינד-סט לאומי. הצליחו לעקור את זה מהגרמנים והיפנים רק בעקבות כיבוש טוטאלי. זה לא יקרה ברוסיה, לצערנו.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...