Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

לפני 21 שעות, garicho כתב:

רוסיה בונה כח מחדש על גבול בלרוסיה-אוקראינה (בשיתוף עם בלרוס)

אני שומע שהם מוציאים ציוד מבלארוס ואז מכניסים ציוד לבלארוס. וואלה לא יודע מה הטקטיקה שעומדת מאחורי המהלכים הללו. באלגן גדול או סדר מופתי של תעתועים. 

לפני 6 שעות, Daniel.K כתב:

sperial אנחנו לא עשירים מספיק בשביל לתת אבל למכור בהחלט כן

אנחנו מוסרים מטוסים ישנים ומקבלים בתמורה מטוסים חדשים, יותר נכון להגיד מקבלים וואצ'רים לרכישת מטוסים חדשים. 

לפני 6 שעות, mikyl כתב:

רוב הציוד (לא הכל) שמדינות אירופה מספקות, זה ציוד סובייטי מיושן ובדרך מחדשים את חימוש שלהם 🙂

עדיין זה איכותי יותר ממה שיש לרוסיה כעת

לפני שעתיים, Ooga כתב:

אין שום מצב בעולם שזה יקרה.

האמת תלוי במזג האוויר שיהיה במהלך החורף הקרוב. אם הוא יהיה קשוח או יהיה קליל

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתך יש בישראל מספיק מערכות נ"מ ואפשר להוריד אותן מכוננות  או לפחות לרוקן אותן מהימ"חים בזמן שיש איומים מצפון ומדרום? זה לא עניין של כסף אלא של מצאי.

חוץ מזה, כל אלה מערכות הגנה נקודתיות. כנראה שכל מה שיש לנו לא מספיק כדי להגן על קייב רבתי, שלא לדבר על המדינה העצומה הקרויה אוקראינה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקראינה מבקשת את הברק er, מאחר שכיפת ברזל תפסה את כל התקציב , התעשייה האווירית רק מחפשת עוד רוכשים ובגלל שצה"ל לא רוכש אז זה לא יבוא על חשבון המדינה , בנוסף ארה"ב רצתה לתת לאוקראינים שתי מערכות כיפת ברזל שאצלה מה הבעיה בזה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הבעיה הפוליטית. אבל הברק מיוצר בשיתוף עם הודו - שגם פרשה את המערכות , ובינתיים ההודים משחקים בני ברית של פוטין, בדרך זו או אחרת.

ולגבי כיפת ברזל האמריקאית - המרכיבים הישראליים נם נמשגרים והמיירטים. המכ"מ ומערכת הבקרה אמריקאיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהמערכת של התעשייה האווירית הברק ER עונה על כל הדרישות של האוקראינים ויכולה לתת מענה הולם ופרסום אדיר למערכת בכל העולם .

https://www.ynet.co.il/news/article/SJk6rgiIu

• רעיון גרוע 1
:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.10.2022 בשעה 19:06, bobi כתב:

מה הבעיה? אתה נוסע על השביל שבו אתה צריך לנסוע כמו בכל רכב. גם ככה כולם מכירים בעל פה את כל הצירים בשטחי האש הקבועים.

אין קשר בין ה gps ללזירה כדי לקבל טווח, לשים צלב ולירי.

לא בדיוק, אתה בונה כאן הרבה על ידע נצבר של אנשים ספציפיים, וזה בד"כ לא ככה.

בנוסף לזה ישנן מערכות ירי שמקושרות לניווט, יותר מזה אני לא אפרט.

בתאריך 13.10.2022 בשעה 19:59, DareDevil כתב:

ואני חשבתי שאתה עובד בפלאטיקה..

מה? איפה? פלייטיקה התכוונת? אז ממש לא...

בתאריך 13.10.2022 בשעה 19:59, DareDevil כתב:

ללמוד לקרוא מפה ומצפן בכמה ימים, מאוד קשוח. מה גם התהליך של הלמידה הוא אולי טכני אבל מאוד קשה להפוך את מה שלמדת ולהשתמש בו בקרב. עוד יותר קשה לפעול עם מפה ומצפן, אם הציוד יוצא מהימ"ח אחרי 30 שנה ולא מעודכן בכלל.

אני לא מדבר אפילו על רמה של ניווט עם מצפן ומפה, אלא ההתאמות שאתה צריך לעשות בכלים כאלה כשאתה ללא GPS.

יש את הסיבה של חסימת GPS כמובן, אבל יש סיבות נוספות כמו מישהו שקרע כבל של האנטנת GPS או בטעות נתן מכה עם הקת של הנשק בדיוק במקום הלא נכון או סתם אנטנת GPS שמתקלקלת לפעמים וכו'.

בתאריך 13.10.2022 בשעה 20:04, vadim6385 כתב:

אתה מדבר על סייבר או ל"א במובן המסורתי?

זה סגמנט שהוא באופן ברור ל"א מסורתי, ואפילו אחד מהיותר עתיקים בתחום הל"א.

לפני ה-GPS אלו היו חסימות של מכשירי קשר VHF/UHF, או של LF או אפילו של AM/FM וכו'.

אני לא מדבר בכלל על סייבר, ול"ס בהודעות שלי מתייחס ל"לוחמת ספקטרום".

בתאריך 13.10.2022 בשעה 20:04, vadim6385 כתב:

כי אלה נראה לי דברים טיפה שונים.

משהו פה לא מסתדר לי. אם זה סייבר, איך זה קשור למערכות סובייטיות?

זה לא סייבר בכלל.

בתאריך 13.10.2022 בשעה 20:27, David32 כתב:

גם בזה אתה מומחה?

Salute GIF

לצערי מתוקף תפקידי במילואים אני זה שצריך לתת את המענה לחטיבות של הכלים כאלה - במיוחד בתרחישים כאלה.

בתאריך 13.10.2022 בשעה 21:29, farkash7 כתב:

לא ראית את הפרק בסיינפלד שm3 מרכיב מרכבה סימן 4 משיירים של טיראן ושני מגח״ים, מסתער על חטיבת שריון סורית מחסל אותה, בדרך חזרה דורס את נסראללה, מוציא גז מהים וכל זה בלי GPS בלי מצפן ובלי מפה, נטו ניווט על גבי בן גביר?

אנחנו מנהלים פה דיון רציני.

את מה שאני שכחתי בעולמות האלה אתה לא למדת.

אני אגב לא מסתער, וגם לא נהג טנק.

בתאריך 14.10.2022 בשעה 02:32, Igalz כתב:

אתה עושה סלט, גם פה וגם בהודעה הקודמת, בין ל"ס לבין ל"א קלאסי שהתפתח עוד לפני שהמילה סייבר נכנסה למילון.  

לוחמת סייבר היא בהגדרתה תקיפת תשתיות מיחשוב (לרוב קריטיות). מיסוך RF, או שיבוש תשתיות טקטיות בשדה הקרב באמצעים אלקטרונים אחרים זה לוחמת אלקטרונית. 

ל"ס בהודעות שלי מתייחס למושג "לוחמת ספקטרום" ולא "לוחמת סייבר".

לפני 21 שעות, Daniel.K כתב:

אני לא מבין משהו , הרוסים מאז ומעולם היו נגד ישראל , תמיד חימשו את האוייבים שלנו במיטב התוצרת , תמיד מגנים אותנו ותמיד נגדינו , אני לא אומר לתת לאוקראינים כלי התקפה ולהרוג רוסים ,אבל למה לא לתת להם את כל התוצרת נגד טילים מלטים וכו , מעבר לזה שזה יציל המוני חפים מפשע וגם לא יהרוג רוסים , זה גם הפרסום הכי טוב שיש גם למדינה גם לתעשיות הביטחוניות אז למה לא בעצם ?

כי הם עושים הרבה כדי לאפשר לנו חופש פעולה בסוריה.

למשל ע"י כך שכוחות רוסים מתפעלים את מערכות ההגנה האוויריות היותר רציניות (S300/S400), ואפילו לא יורים בכאילו לכיוון מטוסי חיה"א.

יש האומרים שזה בכלל התלכדות אינטרסים - מצד רוסיה שהפעלות נגד מטוסי חיה"א יחשוף "רגישויות" של המערכות הללו כנגד מטוסי F15/F16/F35 בתצורת חיה"א הישראלי, ומצד ישראל שהמטוסים שלנו יטוסו בשמיים, יתקפו, ויחזרו, כשהכי הרבה יורים עליהם ממערכות נ"מ עתיקות שלא מהוות באמת סיכון, ואם הם באמת יפעילו מערכות כמו S300/S400 נגד מטוסי חיה"א, הם אמנם לא יפילו אותם כמו זבובים, אבל מדי פעם גם תרנגול עיוור מוצא גרגיר.

לפני 20 שעות, David32 כתב:

יהיה מוזר אם יש להם עכשיו ''נשק שובר שיוויון'' ספייר שהם מוכנים למכור עכשיו.

יש להם, לא בהכרח שובר שוויון, אבל כזה שיכול להקשות על החיים שלנו, וזה לא ספייר, אלה מערכות שנמצאות בשטח, רק שכרגע הרוסים לא מרשים לסורים/איראנים/חיזבאללה להתקרב למערכות האלה, ובכך הם יכולים להחליט לזהות מטוסי חיה"א, אבל לא לעשות עם זה כלום.

לפני 20 שעות, Mikelt89 כתב:

אם ישראל כל כך פרו-מערבית למה היא לא בברית נאט"ו? 

הרבה סיבות.

אחת מהן למשל זה שטורקיה נמצאת בברית, ובשביל להתקבל צריך אישור של כל החברות הקיימות.

אחת אחרת היא שהם לא רוצים להכניס את נאט"ו (אפילו כאופציה) לישראל בשביל מלחמת לבנון ה-3 או המבצע הבא בעזה.

אחת נוספת היא שאנחנו לא רוצים להיות שם בפעם הבאה שארה"ב תצא למלחמה.

לפני 19 שעות, MiniMiz3r כתב:

קודם כל כי אנחנו לא נמצאים בצפון האוקיינוס האטלנטי. 

כי טורקיה נמצאת בצפון האוקיינוס האטלנטי?! ואיטליה? אלבניה? מונטנגרו? יוון? בולגריה?

אפשר להמשיך ולהמשיך.

לפני 19 שעות, mikyl כתב:

מישהו הזמין אותנו? 🙂 חוץ מזה אני חושב שיש סעיף אוסר לצרף מדינות עם סכסוכים טריטוריאליים לא פתורים. אבל אנחנו משתתפים בתמרונים משותפים  עם מדינות שונות מברית נאט"ו. 

כמו יוון וטורקיה?

ששתיהן נמצאות בברית, ובסכסוך טריטוריאלי לא פתור ביניהן (צפון קפריסין)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

כמו יוון וטורקיה?

ששתיהן נמצאות בברית, ובסכסוך טריטוריאלי לא פתור ביניהן (צפון קפריסין)

הסיבה היחידה שיוון וטורקיה בנאטו היא מכיוון שהן נכנסו בו זמנית. אם אחת הייתה צריכה לאשר את השניה, זה לא היה קורה אף פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אנחנו מנהלים פה דיון רציני.

רציני כמו פרק של סיינפלד עם בוטים רוסים.
זה דיון בתת פורום אופטופיק בפורום רכב עם הכותרת "רוסיה VS אוקראינה. 2022".
ברגע שמופיעות צמד האותיות VS בכותרת, כל כותרת, מידת הרצינות של הדיון אוטומטית יורדת מ-10 ל-5.
כמו הוויכוח העתיק "אבל אבא שלי יותר חזק" שעדיין מנוהל בגני הילדים במדינת ישראל, זה לא יכול להיות רציני באמת...

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, garicho כתב:

הסיבה היחידה שיוון וטורקיה בנאטו היא מכיוון שהן נכנסו בו זמנית. אם אחת הייתה צריכה לאשר את השניה, זה לא היה קורה אף פעם.

התייחסתי אליהן לא בגלל הסעיף שהחברות צריכות לאשר מדינה חדשה, אלא בהקשר לטענה שלא נכנסות לנאט"ו מדינות עם סכסוכים טריטוריאליים.

לפני שעתיים, farkash7 כתב:

רציני כמו פרק של סיינפלד עם בוטים רוסים.
זה דיון בתת פורום אופטופיק בפורום רכב עם הכותרת "רוסיה VS אוקראינה. 2022".
ברגע שמופיעות צמד האותיות VS בכותרת, כל כותרת, מידת הרצינות של הדיון אוטומטית יורדת מ-10 ל-5.
כמו הוויכוח העתיק "אבל אבא שלי יותר חזק" שעדיין מנוהל בגני הילדים במדינת ישראל, זה לא יכול להיות רציני באמת...

אני לא מדבר על השרשור אלא על הדיון הספציפי בנושא הל"א.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, David32 כתב:

מה הקשר לסובייטים?

לפני 19 שעות, falou כתב:

קודם כל, רשמית לא היו אלו טייסים סובייטים.

דבר שני, עברו מאז שבוע-שבועיים... כמה רלוונטי זה עכשיו?

יש קשר. רוסיה היא יורשת של ברה"מ ובאזורינו הם לא החליפו את הצד. בני ברית שלהם היום הם אסד בן, אירנים וחיזבאללה. גם לחמס ואבו  מאזן פורסים שם שטיח אדום. אבל מבחינת עוצמה צבאית, פוליטית וכלכלית רוסיה של היום אפילו לא מתקרבת לברה"מ. אלה היו 15 מדינות עם אוקראינה ביניהן. פלוס חברות ברית וורשה שחלק מהן היום בנאט"ו וחלק אחר מספק נשק לאוקראינים. ואם ישראל הקטנה דאז ידעה להתמודד עם ברה"מ הגדולה אני מניח שגם היום ימצאו את הדרך לעמוד מול הרוסים.
רשמית רוסים גם לא כבשו את קרים. זה עשו "אנשים אדיבים" או ברוסית "איכטמנט" - "הםלאשם". אבל כן ידועים שמות של כל 4 טייסים סובייטים שנהרגו באותו קרב. 

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

כי הם עושים הרבה כדי לאפשר לנו חופש פעולה בסוריה.

למשל ע"י כך שכוחות רוסים מתפעלים את מערכות ההגנה האוויריות היותר רציניות (S300/S400), ואפילו לא יורים בכאילו לכיוון מטוסי חיה"א.

אף אחד לא עושה טובות. רוסים עושים מה שכדאי לרוסים וזהו. אני מניח שגם הם לא משתוקקים להסתבך עם תגובה אפשרית של ח"א וצה"ל. רחוק מהבית ובסיטואציה של היום. ישראל צריכה לבחור מאיזה צד של המתרס היא נמצאת במקום לנסות לרקוד בשתי חתונות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, mikyl כתב:

אף אחד לא עושה טובות. רוסים עושים מה שכדאי לרוסים וזהו. אני מניח שגם הם לא משתוקקים להסתבך עם תגובה אפשרית של ח"א וצה"ל. רחוק מהבית ובסיטואציה של היום. ישראל צריכה לבחור מאיזה צד של המתרס היא נמצאת במקום לנסות לרקוד בשתי חתונות.

בוודאי, אבל זה לא אומר שהם לא יחליטו לעשות אחרת (כדווקא או כתוצאה של חישוב מחדש של מה כדאי להם).

ואם הם יחליטו לעשות אחרת, גם אנחנו עלולים לסבול, נדמה לי שגם כתבתי את זה, גם אם לא יתחילו ליפול מטוסי חיה"א כמו זבובים, גם תרנגול עיוור לפעמים מוצא גרגיר.

ומבחינתנו עדיף שהתרנגול יתרכז במשהו אחר ולא יחפש גרגירים מסוג חיל האוויר הישראלי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mikyl כתב:

הם לא החליפו את הצד.

זה לא דומה למהות היחסים בתקופת המלחמה הקרה. להזכירך, אז לא היו אפילו יחסים דיפלומטים ביננו לבין הסובייטים. הם אשכרה הקימו את אש״פ ודחפו את המצרים לתוך סיני ב-67׳ ותכננו את כל מלחמת 73׳.

זה לא דומה.

לפני כשעה, mikyl כתב:

ואם ישראל הקטנה דאז ידעה להתמודד עם ברה"מ הגדולה אני מניח שגם היום ימצאו את הדרך לעמוד מול הרוסים.

אנחנו לא ידענו להתמודד, אנחנו היינו חלק מהגוש האמריקאי. כשהסובייטים איימו להנחית נחתים על מנת לחלץ את הארמייה השלישית בסוף מלחמת יום הכיפורים, וארה״ב עברה, בפעם השנייה מאז משבר הטילים בקובה, לכוננות גרעינית כתומה, האמריקאים הכריחו אותנו לעצור.

שוב, זה לא מצב דומה.

ואני כלל לא מבין מה האינטרס שלנו לעזור לאוקראינה צבאית?

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, falou כתב:

ואני כלל לא מבין מה האינטרס שלנו לעזור לאוקראינה צבאית?

באופן משעשע הרבה פעמים מי שדוחף לכך שישראל תעזור צבאית לאוקראינה זה השמאל הקיצוני, אלה שאצלו הגנה על אינטרסים ישראליים זה "חרחור מלחמה".

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד גורמים שיש להם קשרים לאוקראינה לא קראתי על אף אחד שקרא לסייע לאוקראינה צבאית. יש לך דוגמאות?

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, mikyl כתב:

יש קשר. רוסיה היא יורשת של ברה"מ ובאזורינו הם לא החליפו את הצד. בני ברית שלהם היום הם אסד בן, אירנים וחיזבאללה. גם לחמס ואבו  מאזן פורסים שם שטיח אדום. אבל מבחינת עוצמה צבאית, פוליטית וכלכלית רוסיה של היום אפילו לא מתקרבת לברה"מ. אלה היו 15 מדינות עם אוקראינה ביניהן. פלוס חברות ברית וורשה שחלק מהן היום בנאט"ו וחלק אחר מספק נשק לאוקראינים. ואם ישראל הקטנה דאז ידעה להתמודד עם ברה"מ הגדולה אני מניח שגם היום ימצאו את הדרך לעמוד מול הרוסים.

עשית את אותו הדבר שאלעד עשה ולא קראת את ההודעה. יפה. מדהים.

דיברתי על טורקיה. פעם אחרונה שבדקתי טורקיה לא הייתה בברית המועצות.

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

באופן משעשע הרבה פעמים מי שדוחף לכך שישראל תעזור צבאית לאוקראינה זה השמאל הקיצוני, אלה שאצלו הגנה על אינטרסים ישראליים זה "חרחור מלחמה".

זה מפאי!!!!! שוב מפאי אשמים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...