Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון מחשב ABS - גולף 6

seat2005
שימו לב! השרשור הזה בן 748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אם בתור פורום הישראלי הכי גדול/ותיק ברשת,האנשים מכירים רק רון בכל מדינת ישראל,זה מסביר משהו על הרמה פה.
וקיבלתי את התלונה,ממילה רק בסופ"ש מבלה פה,אפסיק לקשקש עם הסברים ומסמכים,כי זה באמת מיותר בנושאים טכניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא יודע איך זה שמכירים את רון מצביע משהו על הרמה פה.

ואתה בוחר להבין מה שנוח לך. ההסברים שלך מעניינים. המסמכים אולי גם, אבל פה ספציפית אין שום דבר שיכוון את פותח השרשור האם הדגם שלו נכלל בריקול או לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו התמונה של החלק מהרכב שלי יחד עם תמונה מבדיקת המחשב. 

- השירות במוסכי צמפיון חיפה (במיוחד זה בחוף שמן) הוא על הפנים. לא חוזרים כדי לקבוע תור, היועץ חושב שהוא דוקטור למכונאות ולא מוכן לשמוע מה יש לי להגיד. בקיצור לא בטוח שמפניה אליהם ייצא משהו. 

- אשמח לדעת מי באיזור חיפה יכול לפתור לי את הבעיה. 

- האם אני צריך מחשב abs שיופיע עליו הקוד בתמונה בדיוק או שאפשר להסתפק במשהו דומה אך לא זהה ? 

20220119_111013.jpg

20220118_115651.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

וקיבלתי את התלונה, ממילה רק בסופ"ש מבלה פה, אפסיק לקשקש עם הסברים ומסמכים, כי זה באמת מיותר בנושאים טכניים.

לי אישית זה לא ממש הפסד. כול מה שאתה כותב באמת נמצא במסמכים של ייצרן הרכב ולי יש גם גישה מוגבלת למידע של הייצרן.

.

להנאתך צירפתי נוהל מסודר לאיבחון תקלות במערכת מסוג Mark20 IE.

1363026063_BrakeSystemOnBoardDiagnostic.pdf

בתאריך 18.1.2022 בשעה 15:41, seat2005 כתב:

היי חברים, 
היום באופן פתאומי נדלקו שלושת הנורות של ABS, הנדברייק ובקרת יציבות. לאחר חיבור למחשב במוסך אמרו לי שהתקלה היא במודול ABS. 

האם יש מקום מומלץ לתיקון\החלפה\שיפוץ באיזור חיפה ? (אם שווה לנסוע לתל אביב אני אשקול גם כן)

האם מומלץ להחליף במשומש או לשפץ ?

צירפתי לך מידע לגבי מערכת ה-ABS ומערכת הבלימה ברכבך לשם הכרת המערכת.

1.jpg1363026063_BrakeSystemOnBoardDiagnostic.pdf1363026063_BrakeSystemOnBoardDiagnostic.pdf

D3E8021B314-Brake_System.pdf

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Nakamichi כתב:

...אבל פה ספציפית אין שום דבר שיכוון את פותח השרשור האם הדגם שלו נכלל בריקול או לא

בתגובה הראשונה שלי,רק הסברתי איך יכול להיות שכאשר מדובר ברכב VAG,רק מוסך רון בתל-אביב עולה בתור אופציה ישר,איפה פה אנשים בפורום שיכולים בטוח לתת עוד כמה שמות כאלו בצפון,והסברתי שבתור עוסק בתחום B2B,לא חסרים כאלו,הרי זה עדיין פאקינג ABS/EPS,לא משהו יוצא דופן,ובקצרה הסברתי במה כרוך סיום טיפול אחרי החלפה של חלק,ולמה כדאי מפירוק ואם כבר שיפוץ,לשפץ את שלו !
נושא של ריקול היה בהמשך,כאשר teyal העלה בצדק שקיים בדגמים האלו,בדקתי ואכן צודק,ועכשיו שרואה את ה-VIN,רוב הסיכויים שהוא כלול.
אבל פה לא יעזור כלום,רק מוסך דילר וחיבור ל-ODIS ולהפיק דו"ח לפי פרוטוקול של ריקול 45F2,הרבה מוסכים יש להם ODIS אבל זה לא קביל/רלוונטי מול תביע ליצרן,ולהזכירכם אנחנו חיים במדינת ישראל,אתה מדבר מול יבואן ולא מול יצרן !
ממש לא בטוח שכל מוסך רשת בכלל יעשה את זה,בלי צעקות,ופות"ש לא ענה לי למה ששאלתי,כאשר גילה שקיים ריקול.

לפני שעה, מרק10 כתב:

לי אישית זה לא ממש הפסד. כול מה שאתה כותב באמת נמצא במסמכים של ייצרן הרכב ולי יש גם גישה מוגבלת למידע של הייצרן.

גם אתה לא בדיוק נחוץ לי לכלום זה בטוח,תגובה ילדותית כזאת לא ברור למה נועד,הרי פות"ש לא מתכוון לתקן לבד,והרבה מוסכים,מחוץ לרון מכירים את כל הנוהלי תיקון ויש להם את כל החומר,חוץ מאונליין לרוב .
לי יש גישה כמעט לא מוגבלת,אבל אני לא בתחרות מול אף אחד,רק מנסה לדאוג שיהיה לי מקסימום מידע והכי הרבה כלים רלוונטים לעסק שלי,סגמנט שמעניין אותי

WVWZZZ1KZ9W427999.pdf

2022-01-22_22-31-44.thumb.png.b40013c72b037d71c0673de0fe19af08.png

לפני 4 שעות, seat2005 כתב:

זה המקט של החלק שיש לי ברכב.. זה אומר שלא היו צריכים להחליף ? 

תשים לב,לפי תמונה מ-LAUNCH,אין לך את החלק ש-teyal צירף,שלך ישן ומסתיים ב-AD !!!

עריכה אחרונה על ידי קיורטוש אוטומוטיב
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, seat2005 כתב:

- האם אני צריך מחשב abs שיופיע עליו הקוד בתמונה בדיוק או שאפשר להסתפק במשהו דומה אך לא זהה ? 

20220119_111013.jpg

לא רואים את 2 אותיות האחרונות של המשאבה מהצינור, תציץ למה שצירפתי בתמונה, מסומן באפור, שם מופיע לך כל האפשרויות שבלי בעיות אפשר לקודד, והיו מקרים שה-LONG CODING שצילמת דרך סורק יכול לתפוש אם תחליף לאחר מהרשימה, גם אם לא, מוסכים יודעים לפתור את זה.
מכוון שיש סיכוי שאתה זכאי במסגרת ריקול לתיקון ע"ח יצרן, הייתי מנסה לדבר עם יבואן ישירות או לחפש מוסך רשת אחר בצפון, לפני שתחפש מוסך פרטי !

לפני 3 דקות, TDI כתב:

@קיורטוש אוטומוטיב בבקשה תכניס רווחים אחרי הפסיקים בטקסטים שאתה כותב, זה יקל לקרוא אותם. תודה.

כבר אמרו לי, תמיד שוכח :D .... תיקנתי מה שיכול לערוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות חברים, עזרתם מאוד. 

יש לי כמה תהיות: 

1- אם אני ניגש למוסך צמפיון כדי שיתקנו את הבעיה (נגיד והריקול מחייב אותם), הם לא יבקשו לחייב 490 ש"ח על בדיקה כדי להבין מה התקלה?

2- איך אני יודע בוודאות שהם היו אמורים להחליף או לא ? הרי הגעתי לשם לפני 2-3 שנים ובדקו את הרכב בעזרת מחשב ולא החליפו כלום. אני לא יודע מה הם עשו בדיוק כי הם לא שיתפו אותי.

2- @קיורטוש אוטומוטיבציינת שאצלי החלק מסתיים בAD, ובאופציות שהתוכנה שלך מראה אין את זה. פיספסתי משהו ? 

3- מה הוא מחיר סביר לחלק כזה משומש ? כמה אמורה לעלות עבודה על לתקלה כזו ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, seat2005 כתב:

1- אם אני ניגש למוסך צמפיון כדי שיתקנו את הבעיה (נגיד והריקול מחייב אותם), הם לא יבקשו לחייב 490 ש"ח על בדיקה כדי להבין מה התקלה?

2- איך אני יודע בוודאות שהם היו אמורים להחליף או לא ? הרי הגעתי לשם לפני 2-3 שנים ובדקו את הרכב בעזרת מחשב ולא החליפו כלום. אני לא יודע מה הם עשו בדיוק כי הם לא שיתפו אותי.

2- @קיורטוש אוטומוטיבציינת שאצלי החלק מסתיים בAD, ובאופציות שהתוכנה שלך מראה אין את זה. פיספסתי משהו ? 

3- מה הוא מחיר סביר לחלק כזה משומש ? כמה אמורה לעלות עבודה על לתקלה כזו ? 

1 - אין לי מושג מה המחירים, אבל כמו שאני מכיר לא יתנו לך לא לשלם כלום, אבל אם יחליפו זה בכל מקרה יהיה שווה
2 - איך הגעת לשם לפני 2-3, מניח 2018 עד שהריקול הזה הגיע גם לארץ, סתם משמוע או קבלת מכתב שהרכב שלך כלול בריקול בטיחותי 45F2, כי אם אתה כלול, ובאמת חיברו לפי פרוטוקול ועבדו עם כרטסת בתוכנה, אמור להיות תיעוד מה הם עשו.
כאשר בדקתי על הריקול, היו מקרים בחו"ל שבהתחלה לא החליפו ישר מודול לאנשים, רק עשו עדכון תוכנה, ואחרי שנה שנתיים חזר להם תקלה,והחליפו בכל זאת. בקיצור אם התקלה שלך תואם לפי הפרוטוקול, זה מה שאמור להיות אצלך.
1K0907379AD הפסיקו לייצר ברגע שהתגלה כשל, וחסמו את המק"ט וכמו שנאמר ע"י teyal החלק התקני זה 1K0907379AP, אז זה מה שמופיע בקטלוג EPC של היצרן, זה לא תוכנה שלי :D הרי לפי זה יודעים להזמין חלפים מתאימים לרכב.
3 - אין לי מושג, מוזמן לבדוק לפי רשימת מק"טים המופיע בתמונה ברשת, יש לא מעט אתרים שמוכרים מפירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה. 

אגב, אני כבר שבוע וחצי מנסה למצוא את החלק הזה, אז חבל להטעות ולהגיד שיש לא מעט מקומות שמוכרים כשבפועל אין. אם היה כזה קל למצוא לא הייתי טורח לשאול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@קיורטוש אוטומוטיבאני לא מבין למה אתה סתם מבלבל את המח בלי לתת שם של מוסך בצפון.

חוץ מזה, רון במרכז, שזה במקסימום שעה וחצי נסיעה מרוב הנקודות בצפון. בחו"ל זאת עדיין אותה שכונה.

הוא אופציה בטוחה והוא תמיד יודע מה הוא עושה, אז למה לא לשלוח אליו? שוב, זה די קרוב. זה לא ששולחים פה רק לאיזה מוסך אחד באילת או בנווה אטיב..

עריכה אחרונה על ידי Ooga
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, seat2005 כתב:

אגב, אני כבר שבוע וחצי מנסה למצוא את החלק הזה, אז חבל להטעות ולהגיד שיש לא מעט מקומות שמוכרים כשבפועל אין. אם היה כזה קל למצוא לא הייתי טורח לשאול. 

האם בדקת לפי רשימה המורחבת שצירפתי, ואתה מבין שיש מק"ט של כרטיס ומק"ט של משאבה ?
ואני לא טענתי שמה שאתה מחפש ספציפית זמין, אין לי שמץ באיזה חלק יש מחסור בארץ (חוץ ממחשב גיר של DSG,שם המצב קטסטרופלי), אתה זה שטרח לשאול האם ידוע לנו מחיר, עניתי תנסה לבדוק מחיר באתרים, הרי גם אם תראה תמונה עם מחיר לא בטוח שבפועל זמין.
תברר מה עשו לך לפני שנתיים-3, הנה דוגמית מאחד הפורומים בחו"ל איך טופל הנושא, לא בטוח שזה מה שיהיה לך בארץ

2022-01-23_1-14-30.thumb.png.00e835abaed0c4b7885c310f9352ec1b.png

יאללה מיצינו, בהצלחה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, seat2005 כתב:

זו התמונה של החלק מהרכב שלי יחד עם תמונה מבדיקת המחשב. 

- השירות במוסכי צמפיון חיפה (במיוחד זה בחוף שמן) הוא על הפנים. לא חוזרים כדי לקבוע תור, היועץ חושב שהוא דוקטור למכונאות ולא מוכן לשמוע מה יש לי להגיד. בקיצור לא בטוח שמפניה אליהם ייצא משהו. 

- אשמח לדעת מי באיזור חיפה יכול לפתור לי את הבעיה. 

20220119_111013.jpg

20220118_115651.jpg

אין כזה חלק "דומה".

רק חלק זהה לחלוטין (לפי מק"ט) אם הכוונה לחלק מפירוק.

זה מחשב (טוב - "מחשב") abs. לא חלק פלסטיקה.

עריכה אחרונה על ידי חולגי
איות

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מדויק מה שכתבת אז חבל להטעות אנשים. החלפתי עם חלק שהמק"ט שלו שונה ועשו לו לימוד מחדש והכל תקין ועובד אחלה. 

תודה על ההכוונה חברים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...