Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון מהיבואן יהיר מתנשא טיפשי או לגיטימי ואף נדרש?

Ronithen
שימו לב! השרשור הזה בן 917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, Ronithen כתב:

זה בדיוק מה שרשמתי 

אני לא ביקשתי ייעוץ כלכלי ביקשתי עזרה בבחירת רכב להתנהל כלכלית אני יודע 

בלתי אפשרי לעזור לך לבחור רכב ללא ציון של תקציב, נסועה שנתית, תוואי נסיעה, ודרישות מהרכב (משפחה וכו')

את כל אלו רשמתי בהודעה הראשונה שלי, ולא ענית/הגבת עליהם.

מה שכן הגבת זה שאין לך גב כלכלי, ומהרושם הכללי שהותרת נראה שאין לך הבנה באחזקת רכב בכלל ובעיקר מהבחינה הכלכלית.

בהצלחה בהמשך, ותתחדש מהרכב החדש שלך.

• אהבתי 1

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 139
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמה דוגמאות של i20:

https://www.yad2.co.il/vehicles/private-cars?manufacturer=19&model=1594&year=2015-2018&Order=5

עריכה אחרונה על ידי edward

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Kooper כתב:

בלתי אפשרי לעזור לך לבחור רכב ללא ציון של תקציב, נסועה שנתית, תוואי נסיעה, ודרישות מהרכב (משפחה וכו')

את כל אלו רשמתי בהודעה הראשונה שלי, ולא ענית/הגבת עליהם.

מה שכן הגבת זה שאין לך גב כלכלי, ומהרושם הכללי שהותרת נראה שאין לך הבנה באחזקת רכב בכלל ובעיקר מהבחינה הכלכלית.

בהצלחה בהמשך, ותתחדש מהרכב החדש שלך.

אני עוד לא רכשתי רכב

אמרתי מההתחלה שאין לי כל מושג או הבנה באחזקה כלכלית של כסף

לא שמתי לב לשאלות אני אענה 

תקציב של 50

דרישות לעבודה ביום יום וטיולים בסופ"ש

נסיעה שנתית אין לי מושג בחיים עוד לא נסעתי בצורה סדירה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Ronithen כתב:

באמת לא ברור איך אנשים הגיעו לפה ל-1500 שקל בחודש 

הדלק לא יעלה יותר מ400 שקל לחודש לדעתי

באוטובוס אני מגיע לעבודה בחצי שעה אז ברכב הרבה פחות! ככה שבחינת צריכת דלק זה מינימום

הביטוח אולי יקר אבל דלק+ביטוח ממש לא מגיע 1500

אנשים עושים טיפולים אחת לשנה או כמה חודשים לא מבין איך הגיעו 1500???

לפני 9 דקות, Ronithen כתב:

זה בדיוק מה שרשמתי 

אני לא ביקשתי ייעוץ כלכלי ביקשתי עזרה בבחירת רכב להתנהל כלכלית אני יודע 

סורי - אין לי מושג איך אתה מתנהל כלכלית, אבל ההודעה מלפני שעה מראה חוסר מודעות לעלויות החזקת רכב. זה הגיוני, כי מעולם לא החזקת רכב - אבל בשרשור הזה יש יותר מהודעה אחת שמסבירה לך את העלויות. ושים לב שכולן מגיעות לסכומים דומים.

אז, כאמור,  כולנו מבינים למה אתה רוצה רכב, אבל לאור ההערות שלך מנסים לכוון אותך למה שנראה לנו הפתרון המתאים .

דרך אגב, @hans, אני לא בטוח ששכירת רכב היא פתרון לנהג חדש צעיר, כי כנראה שבמצב זה יתקשה לשכור רכב. אבל הרעיון שווה בדיקה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, edward כתב:

יש למשל i20 למכירה עם מנוע 1.4, קמ נמוך בת 4 סביב 40 אלף שקל.

https://www.yad2.co.il/s/c/6pf3fg00

הבדיקה של הקילומטרז היא חלק מהבדיקה שאני משלם לפני רכישה או שזה בנפרד? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, sperial כתב:

דרך אגב, @hans, אני לא בטוח ששכירת רכב היא פתרון לנהג חדש צעיר, כי כנראה שבמצב זה יתקשה לשכור רכב. אבל הרעיון שווה בדיקה.

נכון, אתה צודק, עמדתי לכתוב את ההסתייגות ושכחתי מזה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Ronithen כתב:

אתה צריך לבקש מהמוכר היסטוריית טיפולים ורשיונות רכב ישנים שיש בה את הקילומטר באותו זמן.

בנוסף כדאי ללכת למוסך יבואן להוציא את ההיסטוריה של הרכב במקביל.

זה ייתן לך אישור גם של הקילומטרים וגם תחזוקה.

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Ronithen כתב:

אני עוד לא רכשתי רכב

תקציב של 50

סבבה.

איזה רכב אתה מעדיף? גדול, קטן, ידני, אוטומטי?

משהו יחסית נוח וחזק, או העיקר שיסע ולא יעשה בעיות?

על פניו נשמע שקורולה/סיוויק/יונדאי i30/אלנטרה/קיה סיד/פורטה מ2013-2015 יתאימו. זה לפחות ממה שאני מכיר.

איוניק לא בתקציב, וגם בשנים המוקדמות שלו זה לא דגם הכי מוצלח בעולם (מבחינת אמינות).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Ronithen כתב:

אני עוד לא רכשתי רכב

תקציב של 50

בדיוק בשל המשפט הזה "אין לי כל מושג או הבנה באחזקה כלכלית של כסף"

אני ועוד כמה חברי פורום התעכבנו על הנושא. בדיוק בגלל שאין לך שום מושג קלוש באחזקת רכב בפאן הכלכלי.

ציינת כמה פעמים במהלך השרשור שאתה מגיע מרקע קשה וללא גב כלכלי תומך. ומשתמע שרכישת הרכב לא מתחשבת עם שיקולים עתדיים,

כמו משפחה ולימודים.

בנוגע לאחזקה חודשית, יש לך להקצות בחודש לפחות 1,500 ש"ח? יש לך איך לשלם 50,000 ש"ח מבלי לפגוע בחסכונות עתדיים?

לא שוללים את הצורך שלך ברכב, אני בעצמי רכשתי והחזקתי כל רכב שבחתימה שלי לבד, אבל צריך להבין את המשמעות הכלכלית שעומדת מאחורי זה.

לא לרכוש רכב מגחמה ולהתחרט אח"כ בחובות. לרכוש אותו בצורה מחושבת אחרי שהרצת 300000 פעם את המספרים.

נסיעה שנתית מחשבים בערך - כמה ביום תעשה לדוגמה העבודה במרחק 15 ז"א 30 ביום כפול 5 ימים בשבוע. ונניח שבסופ"ש תסע 100 ק"מ נוספים. זה 250 ק"מ לשבוע, כפול 52 שבועות בשנה, זה בערך 13,000 בשנה. מוזמן להחליף את המספרים הללו במספרים שלך.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, vadim6385 כתב:

סבבה.

איזה רכב אתה מעדיף? גדול, קטן, ידני, אוטומטי?

משהו יחסית נוח וחזק, או העיקר שיסע ולא יעשה בעיות?

על פניו נשמע שקורולה/סיוויק/יונדאי i30/אלנטרה/קיה סיד/פורטה מ2013-2015 יתאימו. זה לפחות ממה שאני מכיר.

איוניק לא בתקציב, וגם בשנים המוקדמות שלו זה לא דגם הכי מוצלח בעולם (מבחינת אמינות).

אוקיי חשוב לי אוטומטי ועיקר שיסע ולא יעשה בעיות קורולה זה רכב שאני מאוד אוהב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נפתרה הדילמה. חפש קורולה.

זה רכב כזה שאי אפשר להגיד עליו שום דבר רע, וכל עוד תעשה לו טיפול פעם בשנה/15 אלף, קינג טויוטה ימשיך לחייך אליך.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

לשיטתי, ורבים כאן לא מבינים למה, ירידת הערך גם היא חלק מהתחשיב. הרי אם לא תחסוך באופן שוטף איך תחליף את הרכב בעוד כמה שנים? לרכב חדש מדובר ב-800-1000 ש"ח לחודש ויותר

מה הקשר בין ירידת ערך הרכב הנוכחי לרכב שתקנה אחריו? 

ואם אחרי שתמכור לא תקנה אוטו? 

או אולי דווקא תשתנמך לאוטו יותר זול? 

ירידת ערך היא אכן סעיף שחובה לקחת אותו בחשבון באחזקת הרכב, אך את מחירה האמיתי אתה יודע רק ביום שמכרת את הרכב...

קנית ב100, מכרת ב50- עליך להוסיף 50 לעלויות אחזקת הרכב. 

בגלל זה כשעושים סיכום שנתי כשהרכב עדיין בבעלותך, אין יותר מידי משמעות לירידת הערך התיאורטית של האוטו. 

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Ronithen כתב:

בד"כ הנתון הזה מופיע במודעת פרסום הרכב. אם לא - זו שאלה שאתה שואל בפניה הראשונה למוכר. ואם אתה מחליט לראות את הרכב בקש לראות את לוח המחוונים כאשר הרכב פועל (לפחות החשמל) והנתון יוצג עליו.

הבעיה - יש אנשים שימסרו בטלפון מידע שגוי כדי לפתות אותך לבוא לראות את הרכב. חמור מזה - יש המזייפים את הנתון המוצג על הלוח.

@שביט כשאתה קונה רכב אינך יודע כמה יעלה יישור הקו, כמה יעלה הדלק וכמה תעלה החלפת רצועת תזמון. ועדיין, אתה תתמחר את כל אלה לפי איזה אומדן. כיון שפות"ש אינו םנסיונר שמתכנן את רכישת הרכב האחרון שלו הרי שהכנסת החלפת הרכב כעבור מספר שנים לתחשיב אינו שונה מהכנסת החלפת רביעיית צמיגים או מצבר. 

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

בד"כ הנתון הזה מופיע במודעת פרסום הרכב. אם לא - זו שאלה שאתה שואל בפניה הראשונה למוכר. ואם אתה מחליט לראות את הרכב בקש לראות את לוח המחוונים כאשר הרכב פועל (לפחות החשמל) והנתון יוצג עליו.

הבעיה - יש אנשים שימסרו בטלפון מידע שגוי כדי לפתות אותך לבוא לראות את הרכב. חמור מזה - יש המזייפים את הנתון המוצג על הלוח.

מזה אני חושש זיופים 

ניתן לגלות את זה בבדיקה במוסך נכון? 

לפני 8 דקות, vadim6385 כתב:

אז נפתרה הדילמה. חפש קורולה.

זה רכב כזה שאי אפשר להגיד עליו שום דבר רע, וכל עוד תעשה לו טיפול פעם בשנה/15 אלף, קינג טויוטה ימשיך לחייך אליך.

מה 15 אלף מחיר רכב או טיפול שנתי? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון היחיד שלי בענין הוא שלפני 30 שנה כנראה שהייתי קרבן של זיוף כזה (וכנראה שזו היתה הבעיה הקטנה באותו רכב). בינתיים הטכנולוגיה התקדמה, ובפורום הזה היה לאחרונה דיון על הנושא. אבל כיוון ששנים רבות לא רכשתי רכב משומש מזרים לא התעמקתי בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...