Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניתי ברשת מוצר במחיר טוב והוא לא במלאי - תופעה שחוזרת על עצמה. מה הקטע?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 971 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוא לא טועה בהרבה. 

אני לא סגור על עד כמה התוכנות "הגדולות" (פריוריטי, סאפ ושות') טובות בקטע הזה, אבל בכמה מהתוכנות הקטנות נתקלתי כבר בבאגים הקשורים לזה.

לרוב הכל עובד היטב.

עד שמגיע "הכישרון המולד" ומצליח למצוא ב-ד-י-ו-ק את הבאג האחד שדופק את הכל בצורה שהיא בלתי ניתנת לשיחזור.

אני מכיר אישית כמה "כשרונות" כאלו.

נו שוין.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד״כ הבעיה היא לא בתוכנה, הבעיה היא ביישום, שהוא לא פחות מורכב מתכנות, וגם בו יש טעויות.

חוצמיזה, טעויות בהזנת נתונים של משתמשים. 

אבל כל הדיון על מערכות ERP לא רלוונטי. אפשר לנהל מלאי ללא מערכת מסובכת, בכלים קיימים, ברמה מספיק טובה בשביל שחנות בשמים לא תיפול על בעיית מלאי בזאפ באופן תמידי. זה רק דורש הערכות, בעיקר בצד של להזין את הנתונים.

לגבי טעויות הקלדה - ברקוד. זה לא חסין מטעויות, אבל זה יותר טוב. בהרבה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, falou כתב:

אפשר לנהל מלאי ללא מערכת מסובכת, בכלים קיימים, ברמה מספיק טובה בשביל שחנות בשמים לא תיפול על בעיית מלאי בזאפ באופן תמידי.

לחלוטין אפשרי.

עד כמה זה יעיל, זה תלוי בעובדים שמזינים את הנתונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנקודת הזמן העכשווית שלנו, זה נכון היום כמו שזה היה נכון לפני עשר, עשרים ושלושים שנה. זה נכון בסאפ היום כמו זה נכון בכל דבר. זה, דרך אגב, אחד היתרונות המוחצים של מערכות לגאסי - בדיקות קלט, וזה ההבדל. כמו שאני מסביר לכל אחד, אקסל זה כלי מצויין, מבחינת הגמישות, אבל אפשר לבצע כל טעות אפשרית, וקשה לדעת שבוצעה. 

בסאפ, בגלל שהיא כ"כ מורכבת ליישום, לפעמים תהליכים שמשאירים מחוץ לסאפ, רק כי המורכבות של ההטמעה שלהם לא שווה את המחיר והטירחה לעומת לעשות אותם "בצד" באקסל....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.7.2021 בשעה 22:39, falou כתב:

מה שלמדתי ממנהל ה-IT בחברת תוכנה לא קטנה, כל פעם שאמרו לו ״ממשק אוטומטי״: הדבר היחיד שאוטומטי בחיים זה שאם אמא שלך זונה, אתה בנזונה.

הבעיה העיקרית היא שאתה לומד על בעיות תוכנה, ממנהל IT. 🤣

• מצחיק 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, m3x7r3m3 כתב:

הבעיה העיקרית היא שאתה לומד על בעיות תוכנה, ממנהל IT. 🤣

חמוד. במקרה מדובר בדור שלפני שהוא היה מנהל IT, הוא היה מתכנת. מתכנת מהדור הראשון של מתכנתים, שאם מתכנתים היום היו צריכים לעבוד תחת האילוצים שהם עבדו בהם, הם היו פורשים לעבוד בבניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנים רבות חיפשתי מכונת תספורת מקצועית בעקבות המלצה של חבר, רק 3 חנויות הציעו את המוצר, לאחר השוואה קלה - רכשתי, מקבל טלפון למחרת, מתנצלים שלא קיים במלאי ומציעים את הדגם החדש והיקר יותר, ביטלתי את העיסקה.

רכשתי מהחנות השנייה, למחרת טלפון, מתנצלים שלא קיים במלאי, אבל מציעים לי את הדגם החדש והיקר יותר, ביטלתי את העיסקה.

רכשתי מהחנות השלישית, למחרת טלפון, מתנצלים שלא קיים במלאי, אבל מציעים לי את הדגם החדש והיקר יותר, פה נשרף הפיוז, הטונים עלו, הוטחו אשמות פירסום שיקרי, שלחו לי את הדגם החדש ללא תוספת מחיר.

בישראל הייה ישראלי.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, falou כתב:

חמוד. במקרה מדובר בדור שלפני שהוא היה מנהל IT, הוא היה מתכנת. מתכנת מהדור הראשון של מתכנתים, שאם מתכנתים היום היו צריכים לעבוד תחת האילוצים שהם עבדו בהם, הם היו פורשים לעבוד בבניין.

אז במקרה הזה מה קשור תפקידו כמנהל IT?

זה כמו שתגיד שסיפר לך מנתח מוח, על הדרך הכי טובה לטפל בבעיית לב.

אני אצחק על זה שאתה לומד על דרכים לטפל בבעיות חניכיים ממנתח מוח, אז תאמר שלפני כן הוא היה קרדיולוג.

אז למה אתה מספר לי על ההכשרה הלא רלוונטית שלו?

חוצמזה הייתי לוקח בערבון דיי מוגבל את מה שאומרים מתכנתים מהדור הראשון (ובטח כאלה שלא עוסקים בתחום בשנים האחרונות) על בעיות תוכנה.

עולם התוכנה "קצת" השתנה בזמן שהוא מנהל IT.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אז במקרה הזה מה קשור תפקידו כמנהל IT?

זה כמו שתגיד שסיפר לך מנתח מוח, על הדרך הכי טובה לטפל בבעיית לב.

אני אצחק על זה שאתה לומד על דרכים לטפל בבעיות חניכיים ממנתח מוח, אז תאמר שלפני כן הוא היה קרדיולוג.

אז למה אתה מספר לי על ההכשרה הלא רלוונטית שלו?

חוצמזה הייתי לוקח בערבון דיי מוגבל את מה שאומרים מתכנתים מהדור הראשון (ובטח כאלה שלא עוסקים בתחום בשנים האחרונות) על בעיות תוכנה.

עולם התוכנה "קצת" השתנה בזמן שהוא מנהל IT.

הקשר הוא שהוא היה מנהל IT בחברת שירותי תטכנה של מאה מיליון שקל הכנסות בשנה, שהוא היה ממקימיה, ונמכרה ב-80 מיליון שקל. 

אז מה כבודו רוצה ללמד אותו על החיים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אופייני לך עופר, אתה יודע היטב שההודעה ההיא הייתה לא רלוונטית בעליל.

ועכשיו עברת לתחרות השתנות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.7.2021 בשעה 22:39, falou כתב:

מה שלמדתי ממנהל ה-IT בחברת תוכנה לא קטנה, כל פעם שאמרו לו ״ממשק אוטומטי״: הדבר היחיד שאוטומטי בחיים זה שאם אמא שלך זונה, אתה בנזונה.

אדיר, אני לוקח לחתימה

בתאריך 24.7.2021 בשעה 21:04, sperial כתב:

לפני מספר שנים נתקלתי בתופעה הפוכה: איש המכירות בחנות הפיזית שלח אותי לקניה ברשת כדי לקבל הנחה. 

אז תגיד לו יפה תודה ותכבד אותו בקפה ועוגיה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קונה הרבה פלאפונים לעצמי-משפחה,חברים וכו'

ויש לי חנות לא רחוק מהבית, דגמתי אותה כמה פעמים וכל פעם אותה התנהלות ישראלית מגוחכת מפגרת שחושבת שעשו אותי באצבע.

מקרה ראשון, מופיע באתר מחיר X, מתקשר לחנות שואל אם הדגם קיים מוודא לגבי המחיר. מגיע לחנות אומרים לי מחיר X+100, שואל מה קרה הסתכלתי באתר לפני שעה המחיר היה X, הם אומרים לי תסתכל שוב ואני באמת רואה המחיר קפץ ב100 שקל אחרי השיחה איתם! 

מקרה שני מתקשר לחנות שואל האם יש את המוצר? אמרו לי תגיע עוד כמה שעות השליח צריך להגיע עם המלאי תוך שעה. מגיע אחרי כמה שעות, אומרים לי שהוא עדיין לא הגיע ואם אני רוצה אני יכול לרכוש מכשיר אחר משודרג. 

מקרה שלוש קרה לי עוד פעם עם אותה חנות. 

בקיצור החנות הפסידה רכש של כ5-10 פלאפונים רק ממני ישירות ודאגתי להמליץ לכל מי שאני מכיר שלא להתקרב אליה.

ובכלל אם יש לי אפשרות לא לרכוש בארץ אני תמיד אעשה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, arik100 כתב:

ובכלל אם יש לי אפשרות לא לרכוש בארץ אני תמיד אעשה את זה.

טלפון אני במשך שנים קונה מאותה רשת, כבר כמעט 10 מכשירים.

Best Mobile .

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שסוף סוף עשו לי bait and switch.

סוג של.

אני פשוט בתקופה קצת עמוסה אז את הרכישות אני עושה הרבה יותר מהרשת, של דברים שבחיים לא הייתי חושב להזמין מהרשת.

רציתי פח של 20 ליטר.

מצאתי משהו שנראה לי מתאים.

כתוב גם פח 20 ליטר - במלאי.

הזמנתי. 

התקשרו. אין של 20. יש של 30. רוצה?

אם כן - עוד 10 ש"ח.

בעיקרון ה-30 גדול לי מדי. אבל כבר אישרתי כי הייתי בתוך הסיטואציה.

אגב, ההפרש באתר שלהם הוא 35 ש"ח ביניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.7.2021 בשעה 21:04, sperial כתב:

לפני מספר שנים נתקלתי בתופעה הפוכה: איש המכירות בחנות הפיזית שלח אותי לקניה ברשת כדי לקבל הנחה. 

קרה לי בסטימצקי. רק שהיא לא שלחה אותי אפילו, בדקתי מחיר באינטרנט, הלכתי לחנות כדי לקחת, המחיר בחנות יקר יותר ב50% בערך.
שאלתי אותה לפשר הדבר, אמרה שלא יכולה לתת את המחירים של האתר. שאלתי אותה מה מונע ממני לקנות עכשיו באתר מולה ולבחור איסוף עצמי מהסניף שאני עומד בו כרגע ולקחת את הספר, אמרה שזה לא אפשרי. הזמנתי את הספר, בחרתי איסוף עצמי, הלכתי לגלידה בינתיים. 10 דקות אחרי זה אני מקבל הודעה שהספר מוכן לאיסוף וחזרתי למוכרת. קטע הזוי

• אהבתי 1
  • מצחיק 6
  • רעיון טוב! 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...