Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה לבדוק לפני קניית מכונת כביסה חדשה?

iEminem
שימו לב! השרשור הזה בן 1031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

אני מודע לזה שיש מלא מידע באינטרנט, כן חיפשתי פה ושם, אבל לצערי אין לי שניה פנויה להתחיל לחקור את הנושא, ומאוד אשמח אם תוכלו לתת יד ולעזור לי למצוא את המידע המתאים לי.

אתמול בערב מכונת הכביסה שלנו החליטה להחזיר נשמתה לבורא, אחרי 12 שנה של תפקוד מעולה (בוש טורקית, 8 קג, 1000 סלד). חייב לציין, במהלך 12 השנים האלה, פעם אחת היא הייתה מקצרת, וחוץ מזה שום דבר. מצד שני, לא עשינו איזהשהם טיפולים על מנת לשמור עליה לאורך זמן. פשוט הפעלנו אותה. שוב ושוב ושוב. אני אומר את זה כי אחרי שפתחנו את המכונה, הכל נראה מפוצץ חלודה, אולי חלקים פנימיים כלשהם ניזוקו כתוצאה מחוסר טיפול.

בכל אופן, אנחנו משפחה עם 4 נפשות, אין דרישות מיוחדות. כשחיפשתי באינטרנט המגוון היה כלכך רחב, שלא ידעתי אפילו מה אני מחפש.

רק נושא האמינות חשוב, בגדול. ממש הופתענו כשגילינו שהמכונה הזו 12 שנה אצלנו.

על מה אני צריך להסתכל, מעבר לעובדה שזה פתח קדמי? תכונות חשובות מסוימות? דירוג אנרגיה? סלד? קג?

אשמח להערות ותובנות בנושא.

תקציב עד 3K.

המון תודה מראש. 

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת - הדבר היחיד שהייתי בודק הוא האם המכונה עוברת בדלת של חדר הכביסה. כן, והאם אתה מעדיף פתח קדמי או עליון.

כשמכונת כביסה עולה כמו טלפון נייד בדרגת ביניים אין הרבה מה להתברבר. אתה צריך 3 תכניות (רגילה, עדינה וסחיטה/ריקון), ואת זה כל מכונה מספקת. כל דבר מעבר לכך הוא גימיק. ואחרי שנשרפתי עם מכונות מבית BSH ומבית אלקטרולוקס, שהם היצרנים הנחשבים שאינם מותגי יוקרה, גם המותג פחות חשוב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial

תודה ספריאל.

מהניסיון שלך ומשל המשפחה, יש אולי מותג שלא ״נשרפתם״ ממנו וכן מרוצים מבחינת שרידות לאורך זמן?

אני מסכים שהמחיר הוא לא כזה גבוה בשביל להתברבר, אבל אם כבר מוציאים סכום נכבד, אני מעדיף שיהיה להם ולי ראש שקט, ולדעת שמה שאני קונה הוא מספיק איכותי לטווח הרחוק (אם עדיין אפשר לקנות ככה דברים היום, שהכל נהרס תוך כמה שנים).

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, בעבר מכונת כביסה היה פריט יקר שהיה מקום להשקיע מחשבה רבה ברכישתו. היום זה מוצר פחות או יותר חד פעמי שנועד לשנים בודדות. נעזוב את המכונות שהיו לי בין 1990 לאמצע העשור הראשון של המאה הנוכחית, ואסכם את המכונות של העשור וחצי האחרונים:

מכונת Electrolux/AEG שחיה 4 שנים, בחודש שלפני שהושלכה תוקנה פעמיים במחיר של חצי מכונה חדשה

מכונת קריסטל שנשלחה לגמלאות בגיל שנתיים, כיוון שהיתה מרעישה כמו מנוע של 777 ורוקדת בכל חדר הכביסה (וחדר הכביסה שלי הוא חדר רגיל של 10 מ"ר).

מכונת בוש שהייתי צריך להשליך אחרי משהו כמו 2-3 שנים אבל משכתי עד גיל 6 כיוון שהיתה באחריות והטכנאים השקיעו בה לא מעט מאמץ. במהלך השנים הטכנאים היו בני בית כאן, צריך לשבח אותם על המאמצים שהשקיעו, פחות את המחסנאים של CSB שבחלק מהמקרים התקשו לספק חלקי חילוף. 

כעת שוב עם אלקטרולוקס, אבל בגיל שנה וחצי מוקדם לקבוע משהו על האמינות.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial

תודה רבה על הפירוט.

האם יש העדפה לקניה בחנויות מסוימות?

נניח בחנויות הגדולות, אולי ידחפו לי אחריות לא "איכותית" (נניח, אחריות של החנות עצמה ולא של היבואן) לעומת חנויות קטנות שמעדיפות לשמור על אמינותן?

האם בכלל אחריות זה משהו שאני צריך לשים לב אליו בתחום הזה? או שהכל אותו חרטא ובכל מקרה יגרמו לי איכשהו לשלם על תקלות כשיגיעו.

נכון לכרגע אני חושב שנקפוץ כמה שיותר מהר לאחת מרשתות החשמל הקרובות לבית, נראה את הדגמים שיש במלאי ומשלוח כמה שיותר מהיר, לפני קנייה אריץ חיפוש בגוגל לראות שאין מחלות ידועות (המכונות של סמסונג נניח מקבלות אך ורק ביקורות גרועות לפי מה ששמתי לב) וישר נשלם ונשכח מזה... אז הדבר האחרון שחשוב לי לדעת עליו זה עניין האחריות/קניה מחנויות מסוימות לפני שאני רץ לרכוש.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לגעת באחריות "תמוז".בעצם,זו לא אחריות בכלל.אי אפשר לממש אותה בשום צורה.אצלי שהלכה הגומיה אחרי שלושה חודשים ,הם לא הסכימו להחליף ךא ענו לטלפון ושענו אמרו "חלקי גומי לא באחריות,תתבע אותנו".פח אשפה

• אהבתי 1
ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@IRON-MAN

תודה על התגובה. 

אם אפשר לשאול, רכשת את המכונה מרשת גדולה (סטייל מחסני חשמל, אלמ וכו) או מחנות קטנה?

מעניין אותי אם חנויות גדולות יכולות לשלוח אותי לממש אחריות במקומות אשפה כמו שציינת.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חשובה החנות, חשוב מי נותן הדירות.

לפני כ-6 שנים נפלתי בפח של יבוא מקביל עם מקרר יקר. חסכתי כמה אלפי ש"ח בקניה, אבל קיבלתי מקרר עפ דנט בדלת, הבטיחו שתוחלף. אז הבטיחו. עד היום יש איזה מגנט שמסתיר אותו. החנות היתה מחסני חדמל.

הסוד הוא שכל רשתות החשמל שייכות ליבואנים, אס בכל רשת דוחפים מותגים אחרים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כי האחריות ניתנת על ידי היבואן או על ידי כל מיני מעבדות עלומות שם של יבואנים מקבילים.

ממליץ לך פשוט לקנות את המכונה הכי זולה שיש לה את הפונקציות שאתה רוצה, כשהיא מתקלקלת תעיף אותה לעזאזל ותקנה אחרת. היום לא שווה לתקן מכונת כביסה למעט מקרים יחודיים.

לך על אריסטון/בקו/אינדסיט או משהו דומה, גם ככה 90% שזה מיוצר על ידי מרלוני.

• אהבתי 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט בקו הוא טורקי, גם שם יש משחקי מותגים. האחרילצשהזכרת אכן מרלוני.

הבן שלי היה במצב דומה, קנה מיבש ומכונת כביסה טורקיים, אם יגור עוד שנתיים - שלוש באותה דירה שכורה לא בטוח שיטרח להעבירם לדירה הבאה, יתכן שעלות ההעברה לא תהיה מוצדקת ועדיף יהיה להעביר לשוכרים הבאים תמורת כמה לירות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא בעד מכונות של BSH מיבואן רשמי. נותנים שרות טוב (הכול יחסי בחיים).

מאידך, כל דבר שנמכר ע"י ניופאן- ממליץ לא להתקרב. שרות ע"י חברה חיצונית שלא יודעת מה זה שרות.

כאשר אתה קונה, לא חשוב אם חנות גדולה או קטנה - צריך לבדוק מי היבואן.

אם אתה רוצה לחסוך מעט, אתה יכול ללכת על מכונות של קונסטרוקטה (המותג הזול של BSH), כאשר ההמלצה שלי היא לבחור ארץ ייצור בסדר הבא : גרמניה, פולין, טורקיה.

עריכה אחרונה על ידי guya72
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני רכשתי מכונה לפני שנה וחצי הסתכלתי על קיבולת (משקל ק"ג), משך אחריות ודירוג אנרגטי.

מותג פחות מעניין ובסוף קניתי מכונה של מידאה 7 ק"ג עם 5 שנות אחריות בסדר גודל של 1000-1500 ש"ח (מצטער כבר לא זוכר מחירים)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אני קניתי לפני כשנה וחצי לא רציתי לשמוע על BSH למרות השירות שלהם, שצריך לציין בעיקר את המוטיבציה של הטכנאים. אז חזרתי לאלקטרולוקס (דגם בסיסי) למרות הניסיון הלא טוב לפני כעשור. מצד שני, עם הנחת חבר ההפרש ממכונה עלומת שם כבר היה קטן. ולא לשכוח -נדרשת מכונת פתח עליון, מה שמצמצם מאוד את המבחר, כי יצרנים מעטים מיצרים את המכונות האלה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבחר מה שתבחר.

שיהיה מתאים לצרכים, שרות טוב...

השאר זה עניין למזל.

(גם מכונת כביסה מ"מותגים עילאיים" יכולה להתקלקל היום ואין כמעט מכונה שתחזיק 10 שנים כפי שהיה בעבר).

• אהבתי 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...