Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקדחה/מברגה חדשה

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 12 שעות, garicho כתב:

בגדול זה הסט שאני מתכנן לקנות. מקדחה, 2 סוללות 2 אמפר, תיק, מטען, 2 סטים של מברגים (אחד לעץ ואחד למתכת) וסט של ביטים. לזה לקנות עוד מקדח או 2 יעודיים לבריקים/לבנים. אמור לסגור את הבאסטה, לא?

https://www.naj-sklep.pl/bosch-gsb-12v-30-wiertarko-wkretarka-12v-2x20ah-06019g9101-63577

D7DAE6D1-ACDE-424F-8E3F-A2A41BFA5A62.jpeg

סט מעולה. מחיר מעולה. משתמש במקדחים האלו בדיוק בעצמי.

לפני 11 שעות, garicho כתב:

זה הסט, מאוד בסיסי:

4755FD5F-8E86-47DC-A3A6-5602FB0E2B85.jpeg.851443a965c982bf6758fd58c58d1c68.jpeg

הוא אולי בסיסי אבל איכותי. 

אקנה כנראה גם את הסט הזה:

DEECD6F7-66A1-4633-B79C-F8A6A1765DC3.thumb.jpeg.1bca4aba01c28ace7c644dd9f5fed88f.jpeg

הוא עולה 30 שקל ודי מומלץ ממה שאני מבין.

אני הייתי מוותר על הסט הזה. מיד אסביר.

ואת הסט מקדחים הזה:

EA1EE36D-8600-4E6A-8FBB-24549568FA16.jpeg.39e6ee69a92fb160aa0ae8a1666c383f.jpeg

יש לי גם אותו:lol: ועוד לא יצא לי להשתמש בו אפילו פעם אחת.

לפני 11 שעות, m3x7r3m3 כתב:

הסט הכלול באמת ממש בסיסי, בלי ביטים ישרים בכלל, בלי אלן בכלל, לרהיטים של איקאה אלה ראשים שיהיו חסרים לך.

ביטים ישרים, זה כבר נדיר יחסית תודה לאל. 

ב-45 ש"ח יש לך סט שכולל ה-כ-ל, כולל אלן ושטוחים ומיוחדים, באיכות... זולה מאד. אבל שימושי לתקיעות. 

זה מה שעלה לי בזמנו, חפש אצל "החשודים המידיים"- עלי, איביי ושות'. נראה ככה:

image.jpeg.9e8c526066386f34d18e31036987f700.jpeg

מעבר לזה, הייתי משקיע בלחפש ביטים מסויימים מאד:

פיליפס, מספר 1 ומספר 2, אורך 50 ממ לפחות. איכות טובה. 

פוזידרייב, מספר 1 ומספר 2, איכות טובה. אותו הדבר. משמש לברגי סיבית (כל ברגי הסיבית בארץ הם פוזידרייב ולא פיליפס). הרבה פחות מחליק על הבורג = פחות חורש את הברגים.

ביט אלן 6 ממ, 4 ממ, אורך 50 ממ, איכות טובה.

והסט ב-45 ש"ח.

אני עובד בעיקר עם ביטים תוצרת ארה"ב וגרמנייה, יקרים וקשה למצוא אבל הם שווים כל אגורה עבורי. אל תשאל אפילו כמה קשה היה להשיג את הפוזי :rofl: (טוב, אורך 150 או 100 ממ זה לא משהו סטנדרט, וזה כשמבינים מה אני אומר בכלל).
ככה תהיה מוכן לכל עז, פיפס והפתעה. ואפילו שמח על הסט הסיני שהציל אותי כמה פעמים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 200
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ביטים ישרים עדיין קיימים, במיוחד אצל איקאה

לדוגמה מהדף הראשון של ההוראות הרכבה:

image.png.de22661679553ae077433163cbb66f71.png

וזה למשל השימוש בו:

image.thumb.png.2e3b86da438a5f8bd94e443fc26013c1.png

שים לב שלמרות שהסוגר עצמו אמנם נראה פיליפס, אבל בפועל לא סתם הם מדריכים להשתמש במברג ישר, כי חריץ אחד מספיק רחב בשביל מברג ישר, והחריץ האנכי שלו לא, וכשאתה מנסה (מניסיון) להשתמש במברג פיליפס על סוגר כזה אתה חורש את הראש.

ואני מציין את זה כי הוא ספציפית דיבר על הרכבות של רהיטי איקאה.

אגב רהיטי איקאה - עדיף ביטים 25 מ"מ ולא 50, כי גם ככה המברגה בעצמה לא קטנה וקומפקטית, או לא להשתמש במוביל אלא לשים את הביט הארוך ישירות על הפוטר.

אבל אני אישית מעדיף (במיוחד ברהיטי איקאה שאתה מוצא את עצמך מחליף מפיליפס לפוזי ואז לאלן ואז חזרה לפיליפס ולשטוח וכו' וכו') לשים את המוביל בפוטר ואז קל בהרבה להחליף את הראשים.

ובמצב כזה המברגה + מוביל + ביט 50 מ"מ למשל לא שמיש בהרכבה למשל של Kallax כי זה יוצא ארוך מדי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוביל, לפחות עבורי, לא רלוונטי במיוחד. שונא להשתמש בהם. אצלי פתרתי את רוב הבעיות עם עוד מברגה (ואני רוצה עוד אחת, אבל זה יחכה :lol:).

עוד לא נתקלתי במוביל שעבד חלק ונחמד. כן קניתי מוביל עם שרוול בזמנו, להברגות של ברגים ארוכים ללא קידוח מקדים. אבל אני כבר לא עובד בלי קידוח מקדים :lol:. הוא אפילו מככב לרגע בסרטון ישן שעשיתי על ה"ערכת מברגה" שלי, שבסוף אני כמעט שלא משתמש בה משום מה (משתמש כ-ל הזמן ב-12V ונדיר שאני מוציא את השנייה, 14.4V אגב, לשימושים נוספים- דווקא בגלל כל הקיט שבמזוודה. עצלן).

שטוחים מגיעים בסט הסיני הזול, ולרוב לא צריך יותר מהם. 

ההוראות שציינת, אני מאד לא ממליץ להשתמש עם מברגה על הברגי-נעילה האלו אלא עם מברג ידני בלבד. מברגה פשוט תברווז אותם, הם נחרשים במילישניות. מה גם שצריך להרגיש באיזה כח אתה סוגר, ובמיוחד בדברים הזולים של איקאה- קצת יותר מדיי כח, ואו שהולך המחבר או שהולך ה"עץ" (הם קוראים לזה עץ, אני לא יכול לעשות את זה בלי מרכאות). דווקא איפה שצריך ברגי אלן (מניסיוני לפחות), אין בעייה ויכול בשקט לעמוד בשימוש של מברגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנצל את השרשור - 

מחפש סט מברגות לעבודות ביתיות קלות (פה ושם קידוח דיבלים, הרכבת רהיטים ואולי קצת יותר בעתיד) ועבודות על הרכב (אני לא מוריד גיר כל שבוע, אבל תמיד בעד שתהיה האופציה). 

מצאתי את הסט הבא-

https://www.yhome.co.il/items/3585767-קיט-מברגות-בראשלס-20V-WORX-WU290-1-WU172-9

רציתי לדעת עד כמה הוא מספיק, אובר-קיל או לא מספיק. בגדול, המברגה/מקדחה כנראה תשמש אותי יותר, אבל קניה שלה בנפרד מהסט לא כזו משתלמת ודגם טוב יותר, גם כן של worx, מגיע לאותו מחיר של הסט... 

אם יש המלצות נוספות, אשמח לשמוע. 

עריכה אחרונה על ידי Gal Atun

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיק עם אובר-קיל גבולי. 

אין לי ניסיון עם מוצרי החברה (קניתי גרניק נטען ועוד לא ניסיתי אותו, בהמלצת חבר מהפורום לפני כשבועיים), אבל רוב הביקורות שאני שומע אוהדות.

למשתמש ביתי בעיקרון אין צורך באימפקט, אבל הסט הזה מספיק לכל היתקלות לדעתי.

אני הייתי משתמש בספק בריא לגבי הנתונים המוצהרים של הכח של WORX. אבל זה רק אני.

דעתי האישית? להוסיף עוד 200 ש"ח וללכת על חברות וותיקות  ועם שם של איכות. כמו הסט בוש הזה למשל. היתרון המשמעותי שלו- הכניסה של האימפקט משמשת גם ישירות לבוקסא 1/2".

אם הייתי עומד לפני קניית סט, זה כנראה היה הסט שהייתי בוחר לעצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ברווז כתב:

המוביל, לפחות עבורי, לא רלוונטי במיוחד. שונא להשתמש בהם. אצלי פתרתי את רוב הבעיות עם עוד מברגה (ואני רוצה עוד אחת, אבל זה יחכה :lol:).

ולאנשים מן היישוב (טוב אני פחות, יש לי עוד 2 מברגות בבית, אבל לא מוציא אותן בכלל, הבוש עושה הכל) שיש להם רק מברגה אחת? זה נוח בהרבה.

לפני 10 שעות, ברווז כתב:

עוד לא נתקלתי במוביל שעבד חלק ונחמד. כן קניתי מוביל עם שרוול בזמנו, להברגות של ברגים ארוכים ללא קידוח מקדים. אבל אני כבר לא עובד בלי קידוח מקדים :lol:. הוא אפילו מככב לרגע בסרטון ישן שעשיתי על ה"ערכת מברגה" שלי, שבסוף אני כמעט שלא משתמש בה משום מה (משתמש כ-ל הזמן ב-12V ונדיר שאני מוציא את השנייה, 14.4V אגב, לשימושים נוספים- דווקא בגלל כל הקיט שבמזוודה. עצלן).

המוביל הכלול בערכת Bosch X Line עובד יופי כבר שנים.

לפני 10 שעות, ברווז כתב:

ההוראות שציינת, אני מאד לא ממליץ להשתמש עם מברגה על הברגי-נעילה האלו אלא עם מברג ידני בלבד. מברגה פשוט תברווז אותם, הם נחרשים במילישניות. מה גם שצריך להרגיש באיזה כח אתה סוגר, ובמיוחד בדברים הזולים של איקאה- קצת יותר מדיי כח, ואו שהולך המחבר או שהולך ה"עץ" (הם קוראים לזה עץ, אני לא יכול לעשות את זה בלי מרכאות). דווקא איפה שצריך ברגי אלן (מניסיוני לפחות), אין בעייה ויכול בשקט לעמוד בשימוש של מברגה.

אם התעצלתי להוציא אז אני שם את הראש השטוח, נועל את המברגה (מצב אמצע, לא הברגה ולא שיחרור) ואז מסובב איתה.

אם לא התעצלתי אז יש לי מברגון קטן עם ראש שטוח גדול כמו הימני כאן:

1 יחידות מיני שטוח מברג פיליפס מברג מיני קצר פיצול קטן ערכת כלים לתיקון מברג  קצר|short screwdriver|phillips screwdrivermini screw driver - AliExpress

לפני 9 שעות, Gal Atun כתב:

אנצל את השרשור - 

מחפש סט מברגות לעבודות ביתיות קלות (פה ושם קידוח דיבלים, הרכבת רהיטים ואולי קצת יותר בעתיד) ועבודות על הרכב (אני לא מוריד גיר כל שבוע, אבל תמיד בעד שתהיה האופציה). 

מצאתי את הסט הבא-

https://www.yhome.co.il/items/3585767-קיט-מברגות-בראשלס-20V-WORX-WU290-1-WU172-9

רציתי לדעת עד כמה הוא מספיק, אובר-קיל או לא מספיק. בגדול, המברגה/מקדחה כנראה תשמש אותי יותר, אבל קניה שלה בנפרד מהסט לא כזו משתלמת ודגם טוב יותר, גם כן של worx, מגיע לאותו מחיר של הסט... 

אם יש המלצות נוספות, אשמח לשמוע. 

אני לא מכיר מספיק היום, אבל באמת יש צורך באימפקט לעבודה על הרכב? כי אם לא אז אתה משלם הרבה כסף על כלי שאתה לא צריך.

זו בד"כ הבעיה מס' 1 של סטים כאלה - אתה מקבל כלים שרוב האנשים לא צריכים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ברווז כתב:

מספיק עם אובר-קיל גבולי. 

אין לי ניסיון עם מוצרי החברה (קניתי גרניק נטען ועוד לא ניסיתי אותו, בהמלצת חבר מהפורום לפני כשבועיים), אבל רוב הביקורות שאני שומע אוהדות.

למשתמש ביתי בעיקרון אין צורך באימפקט, אבל הסט הזה מספיק לכל היתקלות לדעתי.

אני הייתי משתמש בספק בריא לגבי הנתונים המוצהרים של הכח של WORX. אבל זה רק אני.

דעתי האישית? להוסיף עוד 200 ש"ח וללכת על חברות וותיקות  ועם שם של איכות. כמו הסט בוש הזה למשל. היתרון המשמעותי שלו- הכניסה של האימפקט משמשת גם ישירות לבוקסא 1/2".

אם הייתי עומד לפני קניית סט, זה כנראה היה הסט שהייתי בוחר לעצמי.

אני בדיוק מרכיב סט כזה באמזון. בדיוק אתמול קראתי על הדגמים המשולבים של בוש  וממש התלהבתי מהרעיון. 

אעדכן מה רכשתי בסוף

תודה על ההמלצות

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

ולאנשים מן היישוב (טוב אני פחות, יש לי עוד 2 מברגות בבית, אבל לא מוציא אותן בכלל, הבוש עושה הכל) שיש להם רק מברגה אחת? זה נוח בהרבה.

כל אחד משתמש איך שנוח לו- לכן סייגתי את זה, שעבורי זה לא שמיש במיוחד. עבור אחרים זה יכול להיות שוס היסטרי. אני לא מתחבר לזה. 

ואין באמת טעם להתווכח על איך כל אחד רגיל לעשות דברים.

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אני לא מכיר מספיק היום, אבל באמת יש צורך באימפקט לעבודה על הרכב? כי אם לא אז אתה משלם הרבה כסף על כלי שאתה לא צריך.

אחת הבעיות הקשות ביותר בארץ, היא האהבה הבלתי מוסברת ובלתי תלוייה למברגות אימפקט. 

הטכנאים שממליצים, ממליצים כי להם זה טוב; זה מקצר להם את העבודה, זה חזק מספיק בשביל לעבור כל חומר עם כל קשיח. הם לא מלשינים שלקח להם זמן ללמוד לעבוד בצורה לא נכונה עם הכלי כדי לקבל תוצאות סבירות, והם לא מספרים על כל הבעיות שקורות (פיצוח של עץ זה דבר שחוזר על עצמו למשל הרבה).

וכשאתה מנסה להסביר למישהו שהוא לא צריך אימפקט... איך קופצים ומסתערים עליך שאתה לא מבין כלום:shock2:וממליצים על אימפקט עוד יותר חזק :lol:

יש גם שימושים לאימפקט. למשתמש ביתי ממוצע בעיקרון אין שום צורך באימפקט- מברגה עם קלאץ' הרבה יותר סלחנית בשימוש ועושה את אותה עבודה עם פחות בעיות.

כמובן שיש משתמשים ביתיים שעושים עבודות קשות יותר לפעמים, ואז המצב שונה קצת. אבל למי שרק תולה מדפים פעם בשנה, או משהו דומה, אימפקט זה מוגזם לחלוטין.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ברווז כתב:

כל אחד משתמש איך שנוח לו- לכן סייגתי את זה, שעבורי זה לא שמיש במיוחד. עבור אחרים זה יכול להיות שוס היסטרי. אני לא מתחבר לזה. 

ואין באמת טעם להתווכח על איך כל אחד רגיל לעשות דברים.

זהו אני ממליץ מהניסיון שלי ספציפית בנושא הרהיטי איקאה, קידוחים ותליות.

לפני 5 דקות, ברווז כתב:

אחת הבעיות הקשות ביותר בארץ, היא האהבה הבלתי מוסברת ובלתי תלוייה למברגות אימפקט. 

הטכנאים שממליצים, ממליצים כי להם זה טוב; זה מקצר להם את העבודה, זה חזק מספיק בשביל לעבור כל חומר עם כל קשיח. הם לא מלשינים שלקח להם זמן ללמוד לעבוד בצורה לא נכונה עם הכלי כדי לקבל תוצאות סבירות, והם לא מספרים על כל הבעיות שקורות (פיצוח של עץ זה דבר שחוזר על עצמו למשל הרבה).

וכשאתה מנסה להסביר למישהו שהוא לא צריך אימפקט... איך קופצים ומסתערים עליך שאתה לא מבין כלום:shock2:וממליצים על אימפקט עוד יותר חזק :lol:

יש גם שימושים לאימפקט. למשתמש ביתי ממוצע בעיקרון אין שום צורך באימפקט- מברגה עם קלאץ' הרבה יותר סלחנית בשימוש ועושה את אותה עבודה עם פחות בעיות.

כמובן שיש משתמשים ביתיים שעושים עבודות קשות יותר לפעמים, ואז המצב שונה קצת. אבל למי שרק תולה מדפים פעם בשנה, או משהו דומה, אימפקט זה מוגזם לחלוטין.

זה היה החשד הראשוני שלי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ממליץ מהניסיון שלי :lol:

אגב, לביט ארוך (100 ממ) יש כמה יתרונות על פני קצר+מאריך, במיוחד במקומות צפופים. מאפשר לך יותר טווח תנועה ומיקום.

למקומות באמת צפופים, אני כבר משתמש במעביר זוויתי שאני סופר מרוצה שיש לי אותו כי הציל אותי כמה פעמים כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מעביר זוויתי.

ביט ארוך שימושי מאוד כשאתה משתמש בדיוק באותו ביט באופן רציף ולא כל רגע מחליף מפיליפס 1 לאלן 4 לפוזי 2 לאלן 6 לפיליפס 2 וכו' (שככה הרבה פעמים ההוראות של איקאה)

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז - האם צריך מעביר זויתי ממותג או שמשתמש ביתי יכול להסתפק בסיני מעלי הזריז?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שלברווז יש מעביר זוויתי קשיח:

DEWALT MAXFIT Right Angle Magnetic Attachment-DWARA60 - The Home Depot

על הגמישים שמעתי רק דברים רעים:

Snake Flexible Shaft Link For Cordless Electric Drill Screwdriver Bit  Sleeve Shaft Screw Driver Connecting Cardan Shaft 2017 Hot - Buy cheap in  an online store with delivery: price comparison, specifications, photos

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגמיש ממש עדין ועם אימפקט הוא נשבר ממש מהר.

כאחד שחובב כלי עבודה ומחזיק את הסט החזק ביותר של בוש אני יכול להציע בלב שקו למשתמש ביתי סט קלאץ ואימפקט 12V יספיקו לכם לנצח. 

הן הרבה יותר נוחות בשימוש ביתי מה18V.

אגב אני 90% מהזמן משתמש בקלאץ' ולא באימפקט זה נכון הרבה יותר לרוב המצבים.

יש כאלה שמתלהבים מאימקפט מפלצת עם סוללה 6 אמפר זה כבד ולא נוח וסופר ברוטאלי. בשימוש עם רהיטי איקאה זה עלול להיגמר לא טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב שלך, ממליץ על פטישון מקיטה חוטי - יש זולים סביב ה500-550 שח

ומברגת אימפקט 12V - סביב 400 ש"ח.

אם תרצה אביא קישור

אני משתמש בפטישון פטישון Makita HR2630 מקיטה - זאפ

ובאימפקט (היא חוטית) מברגת אימפקט Makita TD0101F מקיטה - זאפ יש לה כוח כמו ל12V.

2 הכלים האלו משמשים אותי להכל, קדיחות, הברגות, חציבות מרובות ועוד. כנראה שגם אריש אותם לילדים שלי :)

הרבה פה אומרים שאין צורך בפטישון, מקדחה יכולה לקדוח בהכל, מהרגע שהשתמשתי בפטישון (כן גם לבלוקים) זרקתי את המקדחה לכל הרוחות.

בנוגע לרגישות על האימפקט, לא בעיה להתרגל לזה.

עריכה אחרונה על ידי Shaike.Zam

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...