Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם עושים זכרון דברים בעת קניית/מכירת רכב?

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 1109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממלאים, הנייר סופג הכל, עדיף למלא מאשר אחר כך להגיד לעצמך תקופה ארוכה איזה חמור יצאתי :)

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ac cobra כתב:

ממלאים, הנייר סופג הכל, עדיף למלא מאשר אחר כך להגיד לעצמך תקופה ארוכה איזה חמור יצאתי :)

זכרון דברים הוא חוזה לכל דבר. זו לא פיסת נייר שאפשר להתעלם ממנה אחר כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Ron Poh כתב:

על מה הפסיד בתביעה?

יבוא קונה, אחרי כמה זמן? יום, חודש, אולי שנה?

ויגיד אני חשבתי שקניתי למברגוני אבל מכרו לי דאציה... הרי יש כלל יסוד שאומר "יזהר הקונה".

אם הקונה יוכיח שהמוכר רימה בדבר מה, אז זה לא חשוב אם חתום על קניתי לשביעות רצוני או לא.

ומצד שני, קונה כן חתם על קניתי לשביעות רצוני. אבל מוכר הסתיר ממנו משהו מהותי, משהו שהוא לא פגם תאונה או נזק שמתגלה במכון בדיקה. אבל משהו כזה שכן מוריד מערך הרכב. האם אז תעמוד למוכר הטענה... אבל הקונה חתם שקנה לשביעות רצונו.

לדעתי, זכרון דברים צריך כאשר העסקה לא מסתיימת בפגישה ראשונה מסיבה כל שהיא. אז רושמים על צטלה מה הוחלט, מה מקדמה, מה נאמר ועוד... או כאשר יש רצון מי מהצדדים לציין משהו שבדרך כלל לא מקובל בעסקת קנייה מכירה רגילה, אולי אפשרות להתחרט בעסקה או סתם כל דבר שהוא.

לעניין קניתי לשביעות רצוני. כאמור הקונה בכל מקרה אמור להזהר ולבדוק כראות עינו ולהחלטתו באיזה שיטות מה שירצה. אך מצד שני אין חתימה כזאת תהפוך את המוכר למוגן כמו תחת חסינות דיפלומטית.

הגיר שבק יום לאחר הקניה,בפסיקה הוחלט שהתקלה בתיבת הילוכים התחילה אצל המוכר למרות שלא ידע ולכן עליו לשאת בתשלום, לדעתי חצי חצי נפסק- כבר לא זוכר.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בגלל שזה היה יום אחרי הקנייה. ואולי בגלל זה השופט לקח לכיוון ספק שלא ייתכן שגיר בן לילה שובק חיים כליל ומבלי שקודם לכן זייף קלות פה ושם.

ולא חושב שאם היה זכרון דברים עם קניתי לשביעות רצוני היה משנה. שהרי הקונה הוא לא מכונאי רכב.

לשביעות רצוני זה לידיעה בפגמים גלויים לא בפגמים נסתרים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשלושת הרכבים האחרונים שמכרתי לא מילאתי זכרון דברים (רכב אחד של האשה + 2 שלי),

הסיבות מגוונות, 
את הרכב האחרון שלי מכרתי בחצי שעה לבן-אדם שרצה לקחת אותו מיד אחרי הבדיקה,
את הרכב של האשה שנמכר חודשיים אחר כך מכרנו ופרטי המכירה עברו בוואטס-אפ כולל אישורי בנק וכו', וכמו שרשמו מעלי - תופס לכל דבר ועניין,

את הרכב הקודם-קודם, מכרתי לחבר שהתבעס לקחת אותו בכלל לבדיקה אבל עשה את זה כדי להרגיע את אמא שלו 😁

אני מניח שצריך באמת לאמת את זה שהודעות WA תופסות כחוזה כתוב, 

בעיני זה טריקי, קל ממש ממש לזייף את זה, אבל אם זה המצב - קל בהרבה להתנהל ככה,

ושיחות מוקלטות זה בכלל סוף הסיפור מהבחינה הזו.
עדיין, אני שומר על המחשב בבית טופס ריק להדפסה - Just In Case.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...