Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עברתי תאונת דרכים, אשמח לייעוץ.

שימו לב! השרשור הזה בן 1107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל החברים.

אני נהג חדש {טרי טרי 4 חודשים...}, נסעתי בכביש בין עירוני, דו סטרי ללא גדר הפרדה.  הגעתי לצומת T ופניתי שמאלה. לפני הפניה כמובן הסתכלתי עם מגיע רכב ממולי, וראיתי שיש רכב שחור  רחוווק, אני חושב שעל פי חוק - וגם היגיון... הייתי צריך לחכות שהוא יעבור למרות שהוא רחוק. 

כשנכנסתי לצומת הבנתי שטעיתי בשיקול המרחק+מהירות שלו, והוא נוסע ממש מהר ! וכך גרמתי לו לבלום. הנהג (ברכב השחור שממולי) הצליח להאט ולסטות קצת שמאלה והמשיך הלאה בכביש.

שלב ב'

רכב שבא מאחורי הרכב השחור ראה שהשחור בולם ולא ידע למה, אז הוא האט חזק ופנה ימינה. ושם הוא פגש בי !

הפגישה לא הייתה כל כך מוצלחת... מכה בצד ימין קדמי, ומשם בטיסה ישירה מעל אי תנועה (מדרכה) לעבר רכב אפור שעמד בנתיב הנגדי .

והרכב הפוגע הסתחרר על הכביש ונכנס בי שוב - בגאז' אל בגאז' .

שישה אנשים פונו באמבולנסים - מד"א. ארבעה מתוכם התהלכו עצמאית (כולל אני ואשתי) ועוד שניים מהרכב האפור שפונו מקובעים גב+צוואר,

הם חייכו ונראו בסדר גמור, ככל הנראה הם רק רוצים לתבוע את הביטוח בכמה שיותר זוזים...

א. האם זה נקרא שאני אשם כי לא נתתי זכות קדימה? (או שבגלל שאם הרכב השחור היה נוסע במהירות המותרת, הייתי עובר בלי בעיה - אז זה בסדר)

ב. זה משנה אם אותתי לפני הפניה שמאלה ?

ג. האם יש עניין להשיג הסרטה ?

ד. יש לי רק ביטוח חובה, אני יצטרך לשלם למישהו?

ה. ישללו לי את הרישיון ?

(זה שנכנס בי לא שמר מרחק. ונסע מעל המותר. - לטענתו 100 קמ"ש - אני חושב שיותר.) 

תודה על הבמה המדהימה הזו !!!

תודה ענקית מראש לכל מי שיתרום מכוחו וזמנו לעזור לי להבין מה יקרה איתי...    תודה !!!

יש פה תמונות , לא יודע אם זה ממש עוזר...

IMG_8420.JPG

IMG_8422.JPG

IMG_8424.JPG

עריכה אחרונה על ידי M H
לשוני
---------------------
הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים.
הזמן הבא הכי טוב הוא עכשיו ...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט איזה רכב שייך למי?

תן את הצומת שזה קרה נסתכל בגוגל מי נגד מי.

אין לך ביטוח צד ג'?

תתכונן לשלם?

היה בוחן תנועה?

בנזקי גוף מטפל ביטוח החובה של כל אחד מבעלי הרכב לגבי הנוסעים שלו

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בקו התחתון - לדעתי אתה זקוק לייעוץ משפטי על ידי עורך דין המתמחה בתחום.

יש כאן 2 פנים:

1. הצד המשטרתי: היית מעורב בתאונת דרכים בה נפגע אדם (ובמקרה שתארת - יותר מאחד). זה אומר שהמשטרה צריכה להיות מעורבת, ועליך למסור הודעה למשטרה, אולי אף להחקר. לפי התאור שלך יש לך חלק נכבד בגרימת התאונה, ולכן תזקק לייעוץ מקצועי. דו"ח משטרה נדרש גם כחלק מהליך תביעת ביטוח החובה.

2. הצד האזרחי - מי ישלם עבור הנזק. שוב, לפי התאור שלך, יש לך חלק נכבד בגרימת התאונה. האם כל הנזק הוא באשמתך או שגם לנהגים האחרים תרומה - את זה יקבע חוקר התאונות (בהתאם לממצאיו) ויתכן שגם שופט, אם הארוע יגיע לבית המשפט.

ציינת שיש לך ביטוח חובה, לא ציינת ביטוח מקיף או צד ג'. זה חשוב, כי יהיה עליך לשלם את הנזקים לבעלי כלי הרכב (ואולי גם לבעלי תשתיות, אם ניזוקו), בהתאם לחלקך בגרימת הנזק, כפי שייקבע. אם אתה מבוטח תשלם השתתפות עצמית ותו לא, בדיוק בשביל זה יש ביטוח. לכן עליך לפנות כבר היום לסוכן הביטוח שלך, כיוון שחברת הביטוח "תרצה" להיות מעורבת בהליך שבו היא עלולה להדרש לשלם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הצלחתי להבין בדיוק מה קרה. מאיזה כיוון שלך הגיע הרכב שחור (זה שהצליח לסטות)?

יעזור אם תוסיף שרטוט.

שאלה: האם הרכב שפגע בך עקף את הרכב שלא נתת לו זכות קדימה בצומת?

א. אתה בטוח לא נקי מאשמה, כי העובדה שלא נתת זכות קדימה כמו שצריך, היא שיצרה את המצב.

ב. לא.

ג. לכל מי שנפגע ואין לו אשם תורם לתאונה (למשל, הרכב שעקף ופגע בך, הוא עקף בדרך לא פנויה. אם הוא עשה זאת גם בצומת, אז זו בכלל עקיפה אסורה, ואז האשם גם שלו).

ד. בגלל שאי אפשר לנקות אותך מאשמה, כמעט בטוח שחברות הביטוח של כולם ייתבעו גם אותך.

ה. בגלל שיש נפגעים ובגלל שאתה נהג חדש, אז כמעט בוודאות שכן.

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, sperial כתב:

נ

ציינת שיש לך ביטוח חובה, לא ציינת ביטוח מקיף או צד ג'. 

ציין שיש לו רק ביטוח חובה!!

לפני 9 שעות, falou כתב:

אני לא הצלחתי להבין בדיוק מה קרה. מאיזה כיוון שלך הגיע הרכב שחור (זה שהצליח לסטות)?

יעזור אם תוסיף שרטוט.

שאלה: האם הרכב שפגע בך עקף את הרכב שלא נתת לו זכות קדימה בצומת?

א. אתה בטוח לא נקי מאשמה, כי העובדה שלא נתת זכות קדימה כמו שצריך, היא שיצרה את המצב.

ב. לא.

ג. לכל מי שנפגע ואין לו אשם תורם לתאונה (למשל, הרכב שעקף ופגע בך, הוא עקף בדרך לא פנויה. אם הוא עשה זאת גם בצומת, אז זו בכלל עקיפה אסורה, ואז האשם גם שלו).

מי שנכנס בו לא עקף אף אחד

השחור ( עבר קורס נהיגה מתקדמת , סתם ) בלם סטה שמאלה והמשיך בדרכו מבלי לפגוע בפות"ש זה שאחריו סטה ימינה כדי  להימנע מלהיכנס בשחור ובום נכנס בפות"ש.

שרטוט צילום הצומת היה עוזר אבל פות"ש נדם בשלב הזה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן אנשים...

אז אתם משוכנעים שאקבל שלילה ☹️

לדעתי הייתי מגדיר את התאונה בכך שאני גרמתי שיהיה צורך בבלימת חירום,

והרכב השחור - בנסיעתו מהר וללא שמירת מרחק, גרם שבעת צורך בבלימת חירום, הוא לא יוכל לעשות זאת.

ולמרות זאת אני יצטרך לשלם ?

זה היה בצומת "בית צידה"

---------------------
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר, אתה לא אשם בתאונה, כי למרות שקיפחת את זכות הקדימה, עשית תמרון מסוכן, מי שאשם בתאונה זה המסכן שנדחפת לפניו, כי הוא לא היה מספיק מיומן לבלום?!

טול קורה מבין עיניך וקח אחריות על מה שעוללת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, falou כתב:

כלומר, אתה לא אשם בתאונה, כי למרות שקיפחת את זכות הקדימה, עשית תמרון מסוכן, מי שאשם בתאונה זה המסכן שנדחפת לפניו, כי הוא לא היה מספיק מיומן לבלום?!

טול קורה מבין עיניך וקח אחריות על מה שעוללת.

ברור שלרכב השחור יש אשמה תורמת. לפי התיאור הוא לא שמר מספיק מרחק

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה זה "ברור"?!

איך אתה יודע שהוא לא שמר מספיק מרחק?

בגלל שהוא לא הספיק לבלום?

כלומר, כל נהג שלא מספיק לבלום בזמן, אשם, אוטומטית באי שמירת מרחק?

אולי יש לו אשם תורם, אולי לא, אבל אשם תורם לא אומר שהוא אשם בתאונה.

לא כמו שפות"ש השרשור טוען, שהוא בכלל לא אחראי, כמי שיצר את המצב המסוכן, אלא זה שנכשל בלהגיב אליו זו דרך חשיבה, איך לנסח בדייקנות ובלי להעליב, נטולת היגיון מוסרי. אתה עושה משהו, שבעטיו נוצר מצב שמישהו אחר נפגע, אבל הוא אשם, כי הוא לא נזהר מספיק.

זו דרך מאוד לא מוסרית להסתכל על החיים בחברה של בני אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המיקום

האם אתה באת מכיוון בית צידה ורצית לפנות שמאלה  לכביש 87 לכיוון עין גב או באת מכיוון גשר אריק על כביש 87 ורצית לפנות שמאלה לכיוון בית צידה .

הרכב השחור שהצליח למנוע מלהיכנס אליך מהיכן הגיע?  ומאותו כיוון הגיע הרכב שנכנס בך?

בתמונות איזה רכב שלך ( צבע )? וזה שנכנס בך?

מניח שהרכב השחור בתמונות זה לא הרכב שהצליח להימנע מהתאונה אלא רכב אחר שבמקרה הוא גם שחור

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באתי מגשר אריק, אני ברכב הלבן.

הרכב שהצליח להימנע מלהיכנס בי, בא מכיוון צומת יהודיה והרכב שנכנס בי היה מאחוריו.

לפני 4 שעות, falou כתב:

איך אתה יודע שהוא לא שמר מספיק מרחק?

בגלל שהוא לא הספיק לבלום?

קודם כל, הבן אדם אמר את זה בפה מלא בזירת התאונה. וחוץ מזה בדרך כלל אם לא מספיקים לבלום, אני חושב שזה או חוסר שמירת מרחק או חוסר ערנות בכביש (כמובן לא כשמדובר בתקלה ברכב)

לפני 4 שעות, falou כתב:

אתה עושה משהו, שבעטיו נוצר מצב שמישהו אחר נפגע, אבל הוא אשם, כי הוא לא נזהר מספיק.

זו דרך מאוד לא מוסרית להסתכל על החיים בחברה של בני אדם.

בכביש אכן כל אדם אמור להיות ערוך גם לטעויות של אחרים. אולי בגלל זה יש חוק שמירת מרחק ?

ואתה יכול להסתכל על זה גם ככה - אני נהג לא מנוסה, עשיתי טעות בכביש, ובגלל שהוא נסע מהר ולא יכל לעצור אני צריך למות/להינזק?

לפני 11 שעות, falou כתב:

כי למרות שקיפחת את זכות הקדימה, עשית תמרון מסוכן, מי שאשם בתאונה זה המסכן שנדחפת לפניו, כי הוא לא היה מספיק מיומן לבלום?!

מי ש"קיפחתי לו את זכות הקדימה" לא נכנס בי. זה שבא בצמידות  אחריו נכנס בי.

החץ על הרכב השחור שנכנס בי

555555555555555555.jpg

---------------------
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם מי שנכנס בך לא שמר מרחק ולא הספיק לבלום, האשמה העיקרית היא עליך. אתה בעצמך אמרת שטעית בשיקול הדעת והערכת המרחק. זה כביש שבו נוסעים במהירות של כביש, ולא נניח נסיעה מהירה בחניון צפוף שבו צריכים לצפות שרכבים עלולים לגלוש אל מעבר לקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, M H כתב:

אני באתי מגשר אריק, אני ברכב הלבן.

הרכב שהצליח להימנע מלהיכנס בי, בא מכיוון צומת יהודיה והרכב שנכנס בי היה מאחוריו.

קודם כל, הבן אדם אמר את זה בפה מלא בזירת התאונה. וחוץ מזה בדרך כלל אם לא מספיקים לבלום, אני חושב שזה או חוסר שמירת מרחק או חוסר ערנות בכביש (כמובן לא כשמדובר בתקלה ברכב)

בכביש אכן כל אדם אמור להיות ערוך גם לטעויות של אחרים. אולי בגלל זה יש חוק שמירת מרחק ?

ואתה יכול להסתכל על זה גם ככה - אני נהג לא מנוסה, עשיתי טעות בכביש, ובגלל שהוא נסע מהר ולא יכל לעצור אני צריך למות/להינזק?

מי ש"קיפחתי לו את זכות הקדימה" לא נכנס בי. זה שבא בצמידות  אחריו נכנס בי.

קודם כל, חוקית, קיפחת את זכות הקדימה גם של הרכב שפגע בך. זכות קדימה לא ניתנת לרכב זה או אחר, אלא לתנועה. כלל הרכבים  בדרך החוצה.

דבר שני, אין "חוק שמירת מרחק".

דבר שלישי, הרכב שפגע בך שומר מרחק מרכב לפניו, שנמצא בתנועה. הוא לא אמור (יכול, אפשרי) לשמור מרחק מעצם שפתאום נכנס לו לדרך (המכונית שלך). הרכב לפניו בלם וסטה שמאלה, הוא באופן טבעי סטה ימינה. הוא גם לא נסע הרבה יותר מהר מהרכב שלפניו (זה שהצליח להתחמק), אחרת הוא היה... עולה עליו.

כמו שאתה רואה, אתה מנסה לעקם את החוק ואת הסיטואציה להתאים לתפיסתך, שאתה לא אשם בתאונה. 

אתה אשם בתאונה.

רכב אחד הצליח לסטות ולמנוע תאונה, השני לא. 

אולי הראשון גם נסע מהר, אולי הוא חלם, אולי ואולי ואולי. 

אבל הם "לא נזהרו" ואתה, לשיטתך, "רק טעית בשיקול הדעת".

אולי אתה היית לא זהיר והם רק טעו?!

אני ממש לא ממליץ לך במשפט לדבוק בגירסה הזו. אני כן ממליץ לך לקחת עו"ד, כי מדובר פה בלא מעט כסף שתאלץ לשלם מכיסך, ואני לא רואה איך אפשר להמנע מזה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, falou כתב:

הוא לא אמור (יכול, אפשרי) לשמור מרחק מעצם שפתאום נכנס לו לדרך (המכונית שלך). הרכב לפניו בלם וסטה שמאלה,

נהג לא אמור לשמור מרחק מהרכב שלפניו בצורה שיוכל לבלום בלי להכנס בו גם במקרה של עצירת חירום ??

לפני 12 דקות, falou כתב:

הוא גם לא נסע הרבה יותר מהר מהרכב שלפניו (זה שהצליח להתחמק), אחרת הוא היה... עולה עליו.

הם נסעו צמודים, במהירות אחידה - הם היו יחד בטיול...

לפני 12 דקות, falou כתב:

אולי אתה היית לא זהיר והם רק טעו?!

גם אם אני הייתי לא זהיר, זה אומר שהם רק טעו?

לפני 12 דקות, falou כתב:

אני כן ממליץ לך לקחת עו"ד

FALOU, ממליץ על מישהו מסוים ?

מישהו אחר רוצה לתת המלצה על עו"ד ?

יש למישהו מושג מה העלות של עורך דין ?

---------------------
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה טכנית קטנה - אין "חוק שמירת מרחק", אבל יש תקנה 49 לתקנות התעבורה:

" לא ינהג אדם רכב בעקבות רכב אחר אלא תוך שמירה על ריווח המאפשר לעצור בכל עת את הרכב ולמנוע תאונה, בהתחשב במהירות הנסיעה של שני כלי הרכב, במצב הדרך ובמצב הראות והתנועה בה"

מכל מקום, אפילו אם לרכב השנח יש חלק בגרימת התאונה ,אין ספק שלך חלק עיקרי. כמה? יקבע בהליכים שהוזכרו בתחילת השרשור.

ובעקבות הערתו של ישה: האם באמת אין לך ביטוח צד ג'?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...