Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה לצמיגייה על גלגל רזרבי צר/קטן, היכן יותר נכון ובטיחותי לשים, על סרן קדמי או אחורי?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 1090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח נסיעה של כמה עשרות קילומטרים רק עד הצמיגייה, היכן יותר נכון ובעיקר בטיחותי לשים אותו, מקדימה או מאחורה? ההגיון אומר מאחורה אבל אשמח לשמוע את דעתכם בעניין.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שים את הגלגל החלופי במקום זה שיש בו תקר וסע ישר לצמיגיה. אין טעם להתחיל לארגן את הצמיגים שאתה על השוליים לצד הדרך. זה לא רק בזבוז זמן, זה גם עלול להיות מסוכן.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,עשיתי בסוף ייבוא דרך יבואן/צמיגאי מאשדוד , צפי הגעה לארץ בעוד חודשיים, העניין הוא שאני מהמרכז וצריך לנסוע כ30 קמ עד אליו באשדוד ביום ההרכבה, כרגע הספייר מורכב על הקדמי השמאלי.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי את הסיפור שלך ומשום מה חשבתי שמישהו מתייעץ מצד הדרך. נראה לי שעדיף שהגלגל החלופי יהיה מורכב מאחור, אבל זה לא קריטי. יצא לי לסוע כזה מרחק על צמיג חילופי וזה לא נורא בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהרכב שלך הנעה אחורית ( אם אינני טועה) , עדיף שהגלגל הקטן יהיה היכן שאין דיפרנציאל (בגלגלים הקדמיים). דיפרנציאל נהרס כאשר נוסעים בקו ישר והגלגלים אינם מסתובבים באותו מספר סיבובים (אינני מתכוון לסיבוב שזה היעוד שלו). 

אם הנסיעה הייתה קצרה זה לא היה משנה, אך מכיוון שזאת נסיעה יחסית ארוכה במהירות גבוהה תשאיר את הגלגל הקטן מקדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי, אכן הרכב הנעה אחורית.אני אשאיר אותו על הסרן הקדמי ואסע לאט ובזהירות.אני רק מקווה שהגלגל ספייר יעמוד בנסיעה הזאת( צמיג בן 30).

בנסיעה בקו ישר כשהגלגל ספייר הקטן מורכב מקדימה הרכב אמור למשוך קצת לצד הגלגל הקטן?

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה, לא יותר קל לקפוץ לשם עם רכב אחר להחליף צמיגים ואז לחזור ולהרכיב בבית?
(בתנאי שיש לך בוקים וסט כלים שאיתו נח לפתוח גלגלים וגם מקום בטוח להעמיד את הרכב).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, much כתב:

אני רק מקווה שהגלגל ספייר יעמוד בנסיעה הזאת( צמיג בן 30).

לאור ההערה אני מחזק את מה שאמרו שאולי כדאי לפרק את כל הגלגלים ולקחת אותם לפנצ'ריה ברכב אחר לצורך החלפת הצמיגים.

לא חושב שזה חכם לנסוע בגלגל גרזרבי ישן בן 30 כל כך הרבה זמן.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, asix כתב:

לאור ההערה אני מחזק את מה שאמרו שאולי כדאי לפרק את כל הגלגלים ולקחת אותם לפנצ'ריה ברכב אחר לצורך החלפת הצמיגים.

לא חושב שזה חכם לנסוע בגלגל גרזרבי ישן בן 30 כל כך הרבה זמן.

בדיוק. תראה מה קרה לצמיג בן 13 בנסיעה של 5 ק"מ ותחליט עם נסיעה של 30 ק"מ על צמיג בן 30 זה רעיון טוב. או שתעשה כמו ש-asix הציע או שתזמין גרר שיקח את הרכב לצמיגיה, כמובן רק כזה עם flatbed. 

PXL_20201008_073818507.jpg

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, eladts כתב:

שכחתי את הסיפור שלך ומשום מה חשבתי שמישהו מתייעץ מצד הדרך. נראה לי שעדיף שהגלגל החלופי יהיה מורכב מאחור, אבל זה לא קריטי. יצא לי לסוע כזה מרחק על צמיג חילופי וזה לא נורא בכלל.

הפוך. ללא תלות בהנעה מומלץ לשים את הצמיגים הפחות טובים מקדימה, היכן שיש היגוי. אם קרה משהו מקסימום תחווה תת-היגוי והבלמים (וההגה) שם לשירותך. בנוסף, ההתמודדות עם תת היגוי יותר אינטואיטיבית מהיגוי יתר לנהגים. אם קרה משהו בצמיג שמאחורה הבלמים רק יחמירו לך את היגוי היתר שאתה עלול לחוות.  

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ניקו פ. כתב:

הפוך. ללא תלות בהנעה מומלץ לשים את הצמיגים הפחות טובים מקדימה, היכן שיש היגוי. אם קרה משהו מקסימום תחווה תת-היגוי והבלמים (וההגה) שם לשירותך. בנוסף, ההתמודדות עם תת היגוי יותר אינטואיטיבית מהיגוי יתר לנהגים. אם קרה משהו בצמיג שמאחורה הבלמים רק יחמירו לך את היגוי היתר שאתה עלול לחוות.  

נשמע הגיוני. עם זאת, כמו שכתבתי בתגובה הראשונה שלי בשרשור, ברוב המוחץ של המקרים בהם משתמשים בגלגל החלופי מחליפים אותו בצד הדרך. במקרה כזה הסכנה בשהות ממושכת יותר בצד הדרך הרבה יותר גדולה ולכן לא מבזבזים זמן בהחלפות מיותרות של גלגלים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה טיפ טוב בלי קשר למה שכתבתי וכבר תלוי במתי מתחילים.

אם להיות ממש קטנוני אז מחליפים, מגיעים למקום בטוח כמו תחנת דלק או ישוב ואז מחליפים כמו שצריך. אבל זה כבר כל אחד ושיקוליו (זמן מול בטיחות). 

אגב גם בהחלפת זוג צמיגים בלי פנצ'ר, את הבלויים יותר עדיף לשים מקדימה, אלא אם הרכב למטרות כיף (על חשבון בטיחות כמובן). 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נסיעה מסוכנת, שתהיה גם בלי טסט, או גרר?

לא קצת מוגזם?

תבקש מהיבואן שישלח את הצמיגים שהזמנת לפנצ'ריה קרובה לביתך, שלם על התקנה ושלום על ישראל.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון להוציא רישיון תנועה זמני במשרד הרישוי לצורך הנסיעה לשם, ודבר שני כבר שילמתי לו מראש על איזון גלגלים והתקנה  וגם הובטח לי כיוון פרונט ממוחשב אצלו בעסק על חשבונו אחרי הרכבת הצמיגים החדשים.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...