Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קליאו החדשה - אפשר לגרום לחלונות להיסגר כאשר הרכב ננעל ללא לחיצות על שלט?

שימו לב! השרשור הזה בן 1197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאשר לוחצים על שלט לחיצה אחת - הרכב ננעל אבל חלונות לא עולים.

כאשר לוחצים פעמיים על השלט החלונות עולים.

כאשר מתרחקים מהרכב עם המפתח - הרכב ננעל אבל חלונות לא עולים.

האם אפשר לעשות משהו שיגרום ללחיצה אחת על שלט או התרחקות מהרכב שגם ינעל את הרכב וגם יעלה את החלונות?

חשמלאי רכב יכול לעשות את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח אם זה כמו בגרמניות, אבל אצלי זה אותו הדבר בדיוק כשנועלים את הרכב עם חלונות פתוחים.

לחיצה ארוכה על נעילה מעלה את החלונות גם כן במידה והם פתוחים.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה אם חשמלאי יכול לעקוף את המנגנון, כאילו אין סיבה הגיונית לא לסגור את החלונות.

טימטום.

גם בפגיו היה לי עם לחיצה ארוכה... מה זה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה גם אצלי בפלואנס. יש סיבה הגיונית מאוד. בטיחות ושימושיות. ואם אתה רוצה לנעול אבל לא רוצה לסגור חלון עד הסוף?

בכל אופן, אני מניח שחשמלאי יכול להתקין מרים חלונות. אני לא הייתי עושה את זה במקומך, בגלל (1) אחריות (2) לא מעוניין בהתעסקות של התקנות מקומיות במערכת החשמל.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסיבה לנעול את הרכב ולא להרים חלונות?

אם החלון פתוח אפשר לפתוח את הנעילה דרך החלון...

וחייבים להתקין חלונות? זאת לא פשוט הגדרה במחשב רכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנות בטיחות.
אם בטעות לחצת על נעילה, ומישהו נותר באוטו, החלונות לא יעלו אוטומטית אלא אם "תבקש" .

המרבית כלי הרכב הארופאים יש 4 חלונות אוטומטיים ואיתם מותקן מנגנון רתיעה. אם החלונות יסגרו אוטומטית בנעילה ומשהו חפריע להם לעלות עד הסוף, מנגנון הרתיעה יוריד את החלון חזרה, ואז הוא ישאר פתוח. בהנחה שלא לזה אתה מתכוון יהיה עליך ללחוץ לחיצה כפולה או ארוכה על מנת להעלות את החלונות. ומן הסתם תהיה מודע יותר למשהו שעשוי להשאר ברכב או להפריע לחלון לעלות.

אגב, אם אני לא טועה, העלאת כל 4 החלונות כשהמפתח נמצא בתוך הרכב אמורה לא לעבוד על מנת שלא לנעול את הרכב בטעות.  (כשילד משחק במפתחות בתוך הרכב) 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה יש מצבים שמישהו ירצה לנעול את הרכב ולהשאיר חלון פתוח מעט. בימי הקיץ הייתי משאיר ככה את הרכב לפעמים (תלוי איפה. לא באזור הומה אדם או עם סכנת ונדליזם). ובטח יש עוד מצבים שרלוונטיים לאחרים. בכל אופן טוב שיש את האופציה הזו והיצרן לא חסם אותה מראש ע"י הרמת חלונות אוטומטית בכל נעילה.

אני לא מבין את העניין הזה של צורך דוחק במרים חלונות ולמה זה כל כך חשוב שאי אפשר פשוט ללחוץ פעמיים בשלט.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בכוונה ככה, עניין בטיחותי כמו שהסבירו לך.

ברגע שעוזבים מהר את הרכב אפשר לשכוח ילדים למשל, ברגע שצריך ללחוץ פעמיים מקרוב

זה מעלה את תשומת לבך למה יש ברכב.

אלה תקנים שנכנסו בשנים האחרונות. לא חושב שזו  בעיה, רק עניין של תרגול והרגלים שנהפכים פשוטים עם הזמן. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Yev Sh כתב:

כי לפעמים המפתח בכיס, ואני לא רוצה להוציא וללחוץ, אלא מעדיף שכאשר אתרחק מהרכב  , הוא ינעל וירים חלונות.

מצטער, אבל זו לא באמת סיבה :) 
המפתח שלי נמצא רוב הזמן בכלל בתיק ואני נועל את הרכב בנגיעה בחישן הידית. על מנת לסגור חלונות אני פשוט לא מסיר את האצבע מיד אלא רק כשהחלונות נסגרו לשביעות רצוני. בחניון במשרד עם משאיר מרווח קטן לאוורור. 

כמו שסבא שלי היה אומר לי - "זו עצלות לשמה":mm_cool:

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אין בכלל אפשרות להשאיר חלונות פתוחים וזה משגע אותי לא פעם.

במיוחד כשאני כן רוצה חלונות מעט פתוחים בזמן שאני עושה ניקוי יסודי בפנים והכל רטוב ממים וסבון

מנסה את כל הדרכים, לא עוזר -השמשות עולות גם שאני נועל עם מפתח פיזי לא דרך המפתח חכם. (חכם חכם,אבל מרגיז)

זאת תופעה שאני נתקל בה כל הזמן בלי יכולת לעקוף אותה בכל הרכבים שהיו לי. (רובם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, yogev20 כתב:

אצלי אין בכלל אפשרות להשאיר חלונות פתוחים וזה משגע אותי לא פעם.

במיוחד כשאני כן רוצה חלונות מעט פתוחים בזמן שאני עושה ניקוי יסודי בפנים והכל רטוב ממים וסבון

מנסה את כל הדרכים, לא עוזר -השמשות עולות גם שאני נועל עם מפתח פיזי לא דרך המפתח חכם. (חכם חכם,אבל מרגיז)

זאת תופעה שאני נתקל בה כל הזמן בלי יכולת לעקוף אותה בכל הרכבים שהיו לי. (רובם)

אין לך מנגנון רתיעה? שים בקבוק פלסטיק ריק שימנע עלית חלון מלאה, הרתיעה תגרום לחלון לרדת חזרה ולהשאר פתוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yogev20 ברכבים שלא יוצרו באירופה ואין הרמה של כל 4 החלונות בדרך כלל גם אין מנגנון רתיעה. אם הותקן באופן מקומי, מרבית הסיכויים שההרמה תתעקש לסגור את החלון גם אם יש הפרעה ולפעמים עד כדי הפעלת מנוע ההרמה ברצף.

בכלי רכב ישנים בהתקנה מקומית החלונות היו עולים 4 בבת אחת עד שנשרף פיוז🥴 מנגנונים יותר חדשים מרימים כל חלון בנפרד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...