Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת דירה בפעם הראשונה.

ozal5
שימו לב! השרשור הזה בן 1157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@yor2 - ברור שאם לא יהיה מתווך בדרך השוכר לא ישלם לו. אבל זו הוצאה שצריך להביא בחשבון, שכן יש אזורים הנשלטים על ידי מתווכים שלוחצים על בעלי הדירות להעביר אותן לטיפולם. יש אזורים שבהם עדיין שולטות השיטות הישנת של יד 2 או הגרסאות החדשות של השיטות הישנות כגון קבוצות פייסבוק, כמובן שבהן ייחסכו דמי תיווך. לכן, בהתאם לאזור, דמי התיווך זו הוצאה שצריך להביא בחשבון. יש גם בעלי דירות שדורשים חתימת חוזה אצל עורך דין, גם זה עולה כסף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפשרות לשלם בהעברה חודשית קיימת, אבל כנראה שהיא אכן פונקציה של הכרות וזמן מגורים.

אני חושב שקשה לדעת מראש מה יהיו ההוצאות שלכם. זה מאוד משתנה, ותלוי במה שאתם קונים, הסופרים שיש לידכם, הכמויות, אם אתם מביאים גם אוכל מההורים או מבשלים. נסו לנהל תקציב, לפחות כל אחד לעצמו, מהרגע שאתם עוברים - זה יתן אינדיקציה ואחרי חודשיים - שלושה יאפשר גם לקבוע מסגרת סבירה שאפשר לא לעבור. זה גם לגיטימי לגמרי שתעשו קניות בנפרד לחלוטין, גם אם אתם חברים טובים. 

אל תרוצו לעבור למקום הראשון שאתם רואים. זה גם דורש קצת פרספקטיבה, לוודא שאתם לא נופלים על בעל דירה או מיקום בעייתים, או כל דבר אחר שיפורר את את השותפות שלכם מהר מדי.

כשותפים אתם גם צריכים להחליט מראש מה עושים עם מה שחסר, ואיך מחלקים אותו כשנפרדים, ואם לא תמצאו דירת "הכל כלול" - אז גם איך מחלקים חשבונות. כדאי לחשוב ולדבר על כל זה מראש, מכיוון שהשותפויות לא מחזיקות לנצח.

והעצה הכי חשובה שגם מתחברת לזה: דברו על כל דבר שמעצבן אותכם אחד בשני בפתיחות. באמת. זה נשמע אולי פסיכולוגיה בגרוש, אבל לריב עם שותף זה מאוד קל. גם אם הוא החבר הכי טוב שלך. אבל חלק מהריבים אפשר למנוע או לנהל בדיבורים. עדיף פעם אחת להגיד לשותף משהו כמו "אני מצפה שגם אתה תשטוף כלים", מאשר להתמרמר על משהו כזה חודשים, כמעט להפסיק לתקשר ובסופו של דבר לסבול מהשותפות. והדברים האלו יצוצו, כי כולם שונים, כולם מורגלים למשהו שונה מהבית ולא לכולם איכפת מאותם הדברים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

@yor2 - ברור שאם לא יהיה מתווך בדרך השוכר לא ישלם לו. אבל זו הוצאה שצריך להביא בחשבון, שכן יש אזורים הנשלטים על ידי מתווכים שלוחצים על בעלי הדירות להעביר אותן לטיפולם. יש אזורים שבהם עדיין שולטות השיטות הישנת של יד 2 או הגרסאות החדשות של השיטות הישנות כגון קבוצות פייסבוק, כמובן שבהן ייחסכו דמי תיווך. לכן, בהתאם לאזור, דמי התיווך זו הוצאה שצריך להביא בחשבון. יש גם בעלי דירות שדורשים חתימת חוזה אצל עורך דין, גם זה עולה כסף.

אתה צודק.

אבל לא כולם מכירים תחוק. ולכן היום זה חצי חצי.

יש גם בעלי דירה שלא רוצים לרוץ כל הזמן.

וכבר נתקלתי במתווך  ששאלתי אותו אם השוכרים יודעים שבעל הבית צריך לשלם. אמר לי זה לא בעיה שלי.

בקשר לעורך דין.  אם הוא מיצג את בעל הדירה. אני לא רואה סיבה שהשוכר צריך להשתתף.

בזה אין לי ידע.  ונסיון.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף את שני הסנט שלי

בדוק עם הדיירים הקודמים במידת האפשר מיהו הבעל בית

קרציה או פותר בעיות בדירה החלות עליו  במהירות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי איך 2 אנשים בדירת 2 חדרים, ועוד לארח בה.

אני עם אשתי בלבד התקשיתי בשלב כלשהו ב2 חדרים כשעבדתי מהבית (כשזה מה שקורה כרגע גם ככה אצל הרוב)

זה פשוט מתכון לצרות כשאין מספיק אזור מחיה.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את דבריו של מרק, אם זה לא חבר ממש ממש אבל ממש טוב, שאתה מכיר מקטנות ומעבר הדירה הזה לא ישנה באופן מהותי את השעות שאתה מבלה איתו בדרך כלל, הייתי חושב פעמיים.

וגם אם כן, הייתי דואג שהכל יהיה מחולק באופן שווה ולא "בשותף", ברמה שהדברים שלך בחלק העליון של המקרר והדברים שלו בחלק התחתון, חלוקת מטלות וכו'

בהתחלה הכל לאבי-דאבי, ואז דברים משתנים, אם הכל יהיה מסוכם בינכם מראש, ימנעו הרבה אי נעימויות(כפי שנעשה בין שותפים שהם זרים)

בלי קשר, אוכל לשני רווקים, בהנחה שמבשלים, לא אמור לעלות יותר מ-500-700 לאחד בחודש, כמובן שהזמנת אוכל מייקרת, אבל אם זה לא תכוף מדי זה לא משנה את סדר הגודל

לא קראתי את כל ההמלצות, אבל נסה להימנע מלתת ערבות בנקאית, אלא לך לכיוון של שיק ביטחון.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל,

תודה ענקית לכולם,

דבר שני,

האם חשבון הבנק של פפר, יכול להתאים?

אני מקבל צ’קים שאותם אפרוס לדוגמא ל-12 חודשים,

אך האם אפשר לעשות דרך החשבון הזה צ’ק בנקאי?

האם בעלי הדירות יפחדו מהבנק הזה?

שם אנחנו פותחים חשבון לכל הוצאות הבית ושכר הדירה.

עריכה אחרונה על ידי ozal5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שלא הצלחתי להבין ממש,

ניתן שאני אפתח חשבון על שמי ואני והחבר נעביר כסף אליו כל אחד מחשבונו האישי,

ועם החשבון שפתחתי, אעביר את הכסף?

או שחייב לפתוח חשבון משותף על שמנו שאליו נעביר כסף כל אחד מחשבונו?

אם את הציק אני נותן ל-10 לחודש והמשכורת נכנסת ב-11? לדוגמא.

סורי על הבורות, לא מבין בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה לפתוח חשבון משותף. שכל אחד יתן 6 צ'קים, אחד לחודשים הזוגיים ואחד לזוגיים. ואת שאר הקניות רשמו בפנקס והתחשבנו ביניכם פעם בחודש.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

אין שום סיבה לפתוח חשבון משותף. שכל אחד יתן 6 צ'קים, אחד לחודשים הזוגיים ואחד לזוגיים. ואת שאר הקניות רשמו בפנקס והתחשבנו ביניכם פעם בחודש.

תודה,

העניין שאנחנו רוצים להעביר כל אחד X כסף לחשבון הזה וממנו לתת צ׳ק + לשלם את הקניות,

למשל,

2500 ממני, 2500 ממנו,

צ׳ק על שכר הדירה,

השאר קניות לדוגמא.

כיצד ניתן לעשות את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשבון צריך להיות על שם מישהו בכל מקרה, אז לא ברור לי מה תרוויחו מזה כל כך.

הרי אם מחר החבר מחליט שהדוד לא מחמם, ואם הוא לא מחמם הוא משלם רק 50% משכר הדירה, בסופו של יום החשבון על שמך,

אם הצ'ק נדחה כי אין כיסוי מספיק, הבנק יבוא אלייך בטענות ודירוג האשראי שלך יפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשבון יכול להיות משותף, אבל יש בכך סיכון. אם חברך יסתבך כלכלית זה עלול לפגוע גם בך. אישית, במצבך, הייתי מפריד חשבונות ומנהל פנקסים או טבלאות אקסל.

חשבון משותף - רק במחוייבות ארוכת טווח, למשל עם בת זוג שבכוונתך לחיות אתה את שארית חייך.

אני לא מדבר על עסקים, זה עולם אחר.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, ozal5 כתב:

אם את הציק אני נותן ל-10 לחודש והמשכורת נכנסת ב-11? לדוגמא

מבקשים מבעל הדירה לתת צ'קים ל12 לחודש.

אני מאמין שלא תיהיה בעיה אם זה.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבור החודש הראשון (או קצת יותר, אם אתם מקבלחם את הדירה באמצע החודש) תצטרך לשלם עם חתימת החוזה. ההמשך בתאריך קבוע שיוסכם בחוזה, סביר שלא תהיה בעיה לשלם ב- 22 או 15 בחודש, ולנתחיל את ספירת תקופת השכירות באותו תאריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל נותנים צ'ק בונה  אמון.

לפני שאתם נכנסים לדירה. ככה בעל הדירה רואה שהכול בסדר.

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...