Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם צריך לתמוך כספית בחובות של בת הזוג?

TsachiE
שימו לב! השרשור הזה בן 1234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אוהב מפעם לפעם להאזין לסוגיות שעולות בתוכנית הרדיו של דייב רמזי. למי שלא מכיר, הוא יועץ כלכלי.

היום העלה לערוץ שלו סרטון בו מאזין מעלה בפניו סוגיה מעניינת:

למאזין יש ארוסה, שניהם די צעירים בתחילת הדרך - בני 23. לארוסתו הצטברו חובות על סה"כ 200K דולר, עקב לימודיה , סה"כ מטרה טובה שאמורה

להחזיר את ההשקעה בטווח הארוך.

אך סכום החוב הוא, מאוד גדול, ולהוסיף עוד לבעייתיות , היא לא עובדת בתקופת לימודיה, כך שהחוב "נופל" כרגע רק עליו.  בנוסף, שניהם גרים  ומנהלים

את הזוגיות שלהם אצל הוריו של הבחור, ואמורים גם לממן חתונה לעצמם בקרוב.

מה הייתם עושים במצב כזה? 

עריכה אחרונה על ידי TsachiE
תיקונים

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נזיז את הסוגיה לעתיד לזמן בו הם נשואים

האם קיימת בכלל שאלה שהחוב הוא על הזוג כך גם הפירות מאותה השקעה בלימודים 

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה היה חוב מקניות או הימורים אז היה צורך להשקיע מחשבה (בדומה לדיונים על הסכם ממון).

אבל זה חוב מלימודים, שהם השקעה שממנה ירוויח משק הבית המשותף שלהם בעתיד, אז אם הוא רוצה להנות מהכסף שהתואר שלה יכניס להם בהמשך, שיחלוק בנטל.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהיא לומדת במוסד צמרת יוקרתי ויקר, מה שמהווה נקודת מוצא טובה, אם כי יכול לקחת זמן עד שהיא מוצאת תפקיד משתלם. חשוב לדעת מה היא לומדת.

יש כאן כמה שאלות:

1. מה קובע החוק (אני מניח האמריקאי, או באותו סטייט).

2. אם הבחור תומך בה, מה ההסדר המקובל במקרה של כשלון הנישואין, תסריט ממש לא חריג.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד דבר חשוב, בעיקר לדור הצעיר:
ברגע שמחליטים לחיות ביחד (להתחתן, ידוע בציבור או כל שם אחר שניתן לצוזעמן הזה) - אין יותר אתה ואני.
יש רק אנחנו.
הכוונה כמובן בהתנהלות הרגילה, בוודאי שכל אחד עדיין אינדיבידואל בפני עצמו עם רגשות שונות בלה בלה וכו', אבל הראייה צ.ל. עתידית, על התא המשפחתי שיקום ולשם כך יש רק ביחד.
זה כמו ביחידות קטנות בצבא (היה לפחות כך): אחד בשביל כולם אבל גם כולם בשביל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אהיה יותר חד: מה קורה באותם 30% ויותר של גירושין, במיוחד מוקדמים.

כמובן שלמשוואה נכנסות גם ההשקעות וההכנסות של בן הזוג.

דרך אגב, מצאתי מאמר מעניין, עם מידע על ירידת אחוז הגירושין בארה"ב ועל יציבות של נישואין בקרב המשכילים. לצערי יש לי בעיה להביא את הקישור אבל האתר קרוי ifstudies.org

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*לא ראיתי את הסרטון.

200 אלף דולר זה בערך 700 אלף . אף אחד לא יודע מה טומן העתיד ואם היא תמצא עבודה או בכלל תרצה לעבוד אחרי שהיא תביא ילדים , אם הם יתגרשו? ועוד.. 

צריך לקחת בחשבון כמה דברים כמו מה המצב הכלכלי שלו , כמה הוא מרוויח ועוד דברים.

בכללי בחורה (שהיא נורמטיבית) שנכנסת למצב כזה גם אם זה בגלל סיבה טובה זאת התנהלות כלכלית כושלת ברמה הגרועה ביותר שיש.

לדעתי היא לא הייתה צריכה להכנס לזה מלכתחילה . מילה 50-100 אלף זה קורה.. אבל 700 אלף חובות זה כבר כבד מאוד. זה להכנס למיטה חולה. אבל כל אחד והבחירה שלו.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@netanel1014 אתה חושב במונחים ישראליים, שבהם סטודנט יכול להתקיים מ-70,000 ש"ח בשנה. אבל הזוג הזה אמריקאי, ועלות לימודים במוסד יוקרתי יכולה להגיע ל-100,000 דולר בשנה בלי למצמץ. 

עם זאת, הלוואות הסטודנטים בארה"ב הן בהיקף עצום, ונחשבות איום על הכלכלה בחומרה העולה על זו של משבר ה-subprime.

@matanffלא תמיד פשוט. תלוי מה לומדים, איפה גרים, מה שאר הוצאות משק הבית. וכמובן שלפעמים לוקח לא מעט שנים עד שמגיעים למעמד שמאפשר להחזיר 50,000 דולר בשנה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוב כזה הוא משהו שמודיעים עליו בתחילת הקשר/אם התחילה ללמוד במהלך הקשר אז זו צריכה להיות החלטה משותפת. 

לגבי הנישואין עם חובה כזה לגיטימי לחלוטין לדרוש הסכם ממון. 

200 אלף דולר יכולים להסגר תוך שנתיים - 4 עם המשכורות בארה"ב, זו לא סיבה להפיל נישואין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, BarryG כתב:

בתור תומך שוק חופשי וכו', לדעתי משק בית צריך להתנהל באופן קומוניסטי לחלוטין, אין "זה שלי וזה שלך" או "אני עובד X והיא עובדת Y".

לא מסכים.

ראיתי ורואה המון ויכוחים ומתחים בין בני הזוג בגלל עניינים כלכליים, שמגיעים עד חורבן של ממש(האם אי פעם ראית ריבים של "היא קונה תכשיטים ב-5 אלף שקל? אז גם לי מותר לקנות מערכת חדשה לרכב ב-8 אלף שקל"? אז זה מחזה עצוב ביותר שההמשך אליו מאוד ידוע).

אני למשל אוהב להחליף רכבים, וזה עולה בירידת ערך לא מבוטלת. זה מעניין את זוגתי כקליפת השום. היא ללעומת זאת בזמנים לא הקורונה טסה סביב ה-3 פעמים לחו"ל ולא לטיולי תרמילאים. אני פחות מתחבר לזה. 

אז מה? צריך שזה יגרום מתחים בנינו? יש תקציב משותף לדברים משותפים בהתאם למשכורות(קניות, אחזקת בית, אולי ילדים אם יהיו בהמשך) וכול שאר, אהלן וסהלן, תעשה מה שבא לך עם הכסף. 

ובקשר לפותח השרשור. הייתי עוזר בתשלום ההלוואה כי אני לא פוץ, אבל זה אמור להיות ברור כשמש שזאת הלוואה שלה, ולכן ההחזרים צריכים להיות שלה.(משהו קטן שהרבה אנשים בוגרים ששוכחים ממנו - לקחת אחריות). 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, matanff כתב:

200 אלף דולר יכולים להסגר תוך שנתיים - 4 עם המשכורות בארה"ב, זו לא סיבה להפיל נישואין. 

לא בהכרח. לדוגמא במקרה הנ"ל הבחור מרוויח רק 23 אלף דולר בשנה, ועוד 8 חודשים גם יפסיק לעבוד. 

מעבר לכך, ניתן לסגור חוב כזה בשנים בודדות  רק במידה ורוב השכר הולך לסגירת החוב, לא נראה לי שלקחת בחשבון את ההוצאות השוטפות הנלוות  בניהול זוגיות ומשק בית.

עריכה אחרונה על ידי TsachiE
תיקונים

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל אני בעד חשבונות נפרדים בין בני זוג. כל אחד שינהל את החשבון לפי ראות עניו (לא רוצה  להיות שוטר)

בלי קשר לכלכלת הבית/חינוך וכד'.(  משותף על ידי חלוקת מטלות -זה עובד יופי מניסיון)

עכשיו נשאלת השאלה איך בחורה בגיל כלכך צעיר צוברת חובות כמו משכנתא, זה מראה הרבה על האופי שלה כלכלית.

אני לא אופתע עם אותו מסכן שינהל איתה חיים משותפים לא יגיע איתה לשום דבר בעתיד  מלבד חובות והוצאות לפועל.

ממש מפחיד לחיות עם בחורה כזו. מרחם על הבחור. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

כנראה שהיא לומדת במוסד צמרת יוקרתי ויקר, מה שמהווה נקודת מוצא טובה, אם כי יכול לקחת זמן עד שהיא מוצאת תפקיד משתלם. חשוב לדעת מה היא לומדת.

היא סתם עוד אמריקאית שנוטלת הלוואות סטודנטים דרקוניות בשביל להרוויח קצת מעל השכר הממוצע שלהם. החוק אומר שברגע שהם מתחתנים חובות שלה הופכים להיות חובות משותפים. 

לפני 27 דקות, TsachiE כתב:

לא בהכרח. לדוגמא במקרה הנ"ל הבחור מרוויח רק 23 אלף דולר בשנה, ועוד 8 חודשים גם יפסיק לעבוד. 

מעבר לכך, ניתן לסגור חוב כזה בשנים בודדות  רק במידה ורוב השכר הולך לסגירת החוב, לא נראה לי שלקחת בחשבון את ההוצאות השוטפות הנלוות  בניהול זוגיות ומשק בית.

חוב כזה אפשר לסגור בשנים בודדות אם הם מרוויחים משכורות מאוד גבוהות וכמעט אין להם הוצאות. היא תרוויח במקרה הטוב 80 אלף דולר לפני מיסים. תוריד מיסים נשארת עם 65-70 נטו. תוריד שכירות, אוכל, חשבונות, שונות. במקרה הטוב היא תצליח לשים 2K על החובות בחודש וזה אומר שיקח להם בערך עשור לסגור את ההלוואות סטודנטים. 

הלוואות סטודנטים בארה"ב זו מגפה כלכלית, אבל סטודנטים לגמרי מכניסים את עצמם לבור הזה כי הם רודפים אחרי קונספציות שלא רלוונטיות מעל 20 שנה. 

עריכה אחרונה על ידי SchnitzelLova
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...