Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם צריך לתמוך כספית בחובות של בת הזוג?

TsachiE
שימו לב! השרשור הזה בן 1228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש קשר, אבל כמו דברים נוספים זה עוד נדבך ולא הטריגר. כשיש בעיות בזוגיות אז גם קלף הכספים נשלף.

אני מאמין שהתנהלות נכונה ונבונה של כספים יכולה להציל הרבה נישואים שמתפרקים. (לאדם הממוצע בישראל). 

הכותב גרוש :)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שלפאן הכלכלי יש חלק במתחים ששררו בין בני הזוג שגרמו בסופו של דבר לפירוק החבילה, השאלה האם לחשבון משותף/נפרד הייתה השפעה על כך.

עריכה אחרונה על ידי TsachiE
תיקונים

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, זה מאוד תלוי.

אני לא מאמין שאפשר לענות על השאלות האלה בצורה חד משמעית.

יש אנשים פזרנים, שלא מבוססים מספיק בשביל להתפזר.

ויש אנשים חסכנים, שיותר חשוב להם לשמור על שקל לבן ליום שחור.

כשמין מוצא את מינו אז הכל סבבה. כשיש רזרבות כסף (מההורים, ממפעל הפיס, מהחד קרן במחסן), אז הכל סבבה.

אבל כשזוג אוהב, ואחד מהם הוא פזרן והשני מנסה לרסן אותו אז זה בעייתי. במצב כזה אני מאמין שחשבונות נפרדים, שכל אחד אחראי על החלק שלו יכול לחנך את הפזרן, והחסכן ירגיש יותר בנוח. 

ולמה אני כותב "כשזוג אוהב"? כי כשאוהבים אז לא מתחשבנים, וקונים כל מה שמתאפשר לצד השני. אבל איך הולך הפתגם? "יש גבול לכל תעלול"? ובזוגיות אוהבת הרבה פעמים מותחים את הגבול. עד שנשבר הז*ן. ואז.... 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, TsachiE כתב:

מה כוונתך 

מרדף אחרי תואר בכל מחיר. התעקשות ללמוד במוסדות פרטיים במקום במכללות/אוניברסיטאות In-state ברבע מחיר למרות שאין שום הוכחה שתואר מאוניברסיטה יוקרתית פותח יותר דלתות בהמשך הדרך. 

תשמע הזוג הזה מסכן. הם יצטרכו לחיות על אורז ופסטה שנים בשביל לסגור את החובות האלה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בסוף צריכה להיות שיטה שמקובלת על שני בני הזוג וזה לא משנה אם זה חשבון משותף ומשק בית קומוניסטי או חשבונות נפרדים שאחד חוסך והשני מבזבז. כל עוד השיטה מאפשרת להם לקיים את משק הבית ולא לריב כל היום זה טוב.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם כדאי לתמוך, אולי היא ג'ינג'ית פצצה אבל שחקנית שחמט גרועה שמכורה להימורים.
מצד שני זו יכולה להיות הכנה טובה להתמודדות עם הבת בעתיד.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השאלה המקורית, קשה לענות על זה בלי לדעת את כושר ההשתכרות של בני הזוג, איפה הם יגורו ועוד הרבה דברים.

לדעתי, בארץ ההבדל הגדול בין נשואים ל"סתם" בני זוג הוא דווקא המחויבות הכלכלית. "כסף שלי וכסף שלו" זה תמיד סימפטום לבעיות שיסתיימו ברבנות. אם בני הזוג לא מסתדרים, משתווים ומתפשרים תוך הבנה הדדית והסכמה לא יעזור כלום. חשבונות נפרדים זה סתם פלסטר שמכסה על הבעיה עד שתפוצץ.

• אהבתי 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, farkash7 כתב:

לא יודע אם כדאי לתמוך, אולי היא ג'ינג'ית פצצה אבל שחקנית שחמט גרועה שמכורה להימורים.

כן, סצנת השחמט של בת ים, שניה באכזריותה וחוסר מעצורים רק לזאת של נצרת עילית.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vadim6385 כתב:

כן, סצנת השחמט של בת ים, שניה באכזריותה וחוסר מעצורים רק לזאת של נצרת עילית.

צחוק בצד - לפני בערך 20 ומשהו שנה הייתי מדריך בקטיינת מחשבים - הגיעו חבורה של ילדים שנרשמו (לזכרוני מנצרת) - ובין השיעורים שיחקנו שחמט.

הקטן ביותר מהם (צוציק מה שנקרא - בן 6 לזכרוני) בא ואמר לחבר שלי - אתה לא משחק נכון ,תזיז את הסוס...

מפה לשם - כי חשבנו שהוא חצי מסתלבט - אירגנו מחדש את הלוח והילד במשך כל השבוע קרע לנו את הצורה. לכולם - והסתבר שהוא מחונן בשחמט ומדורג...

• אהבתי 1
  • מצחיק 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, SchnitzelLova כתב:

מרדף אחרי תואר בכל מחיר. התעקשות ללמוד במוסדות פרטיים במקום במכללות/אוניברסיטאות In-state ברבע מחיר למרות שאין שום הוכחה שתואר מאוניברסיטה יוקרתית פותח יותר דלתות בהמשך הדרך. 

זה לא מדויק,המוסד של התואר כן משנה.

כמו שבארץ בוגר טכניון "נחשב" יותר מבוגר מכללת צפת ועם נייר שרשום עליו טכניון יהיה הרבה יותר קל להתקדם.

השאלה היא האם שווה למצוא את עצמך עם חוב של חצי מליון שקל יותר ונייר ממקום נחשב יותר? אני חושב שהייתי הולך למקום הזול ומקווה לטוב.

לפני 11 שעות, SchnitzelLova כתב:

תשמע הזוג הזה מסכן. הם יצטרכו לחיות על אורז ופסטה שנים בשביל לסגור את החובות האלה. 

או שהיא הימרה נכון ותוכל להחזיר את החובות בצורה חלקה יחסית.

מה שכן,לחיות עם כמעט מליון שקל חוב בגיל 25-27 נשמע לי מטורף גם אם ההכנסה תיאורטית מאפשרת כיסוי.

מבחינתי זו מעמסה נפשית כבדה מידי גם אם יש לה היתכנות כלכלית.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

זה לא מדויק,המוסד של התואר כן משנה.

כמו שבארץ בוגר טכניון "נחשב" יותר מבוגר מכללת צפת ועם נייר שרשום עליו טכניון יהיה הרבה יותר קל להתקדם.

השאלה היא האם שווה למצוא את עצמך עם חוב של חצי מליון שקל יותר ונייר ממקום נחשב יותר? אני חושב שהייתי הולך למקום הזול ומקווה לטוב.

תואר ממוסד יוקרתי אולי עוזר למצוא יותר מהר את העבודה הראשונה, אבל לאחר מכן הצלחה בתחום תלויה אך ורק בבן אדם וביכולות שלו. אישית הייתי מעדיף לסיים תואר במוסד פחות נחשב עם אפס חובות מאשר תואר במוסד יוקרתי וחוב של 200K$. סתם בשביל לקבל פרופורציה 200K זה מחיר של בית טוב באזורים רבים בארצות הברית. האם האקסטרה תוספת של 10-20-30 אחוז בברוטו שהיא אולי תרוויח בשנים הבאות שווה את זה? לא נראה לי. 

לפני כשעה, Potato כתב:

או שהיא הימרה נכון ותוכל להחזיר את החובות בצורה חלקה יחסית.
מה שכן,לחיות עם כמעט מליון שקל חוב בגיל 25-27 נשמע לי מטורף גם אם ההכנסה תיאורטית מאפשרת כיסוי.

מבחינתי זו מעמסה נפשית כבדה מידי גם אם יש לה היתכנות כלכלית.

לא מהמרים על דברים כאלה כי החיים אף פעם לא מסתדרים כפי שאנחנו חושבים שהם יסתדרו. אפשר לשפוך חצי מיליון דולר על לימודי רפואה רק בשביל לגלות שלא מצליחים לעבור את מבחני ההסמכה הסופיים. אפשר לשפוך 200-300 אלף דולר על לימודי משפטים/מדעי המחשב/הנדסה רק כדי לגלות אחרי שנה - שנתיים במקצוע שלא סובלים את העבודה הזאת, להתפטר, ללכת לעבוד בתחום שמכניס פחות ועדיין להיות תקועים עם חובות של 200-300 אלף דולר שצריך לסגור עם פוטנציאל השתכרות הרבה יותר נמוך.

בקיצור big no no. שלא נדבר על זה חוב של 200K דולר בגיל 24 לפני שיש להם בכלל ילדים ושכירות זו מעמסה נפשית שמהר מאוד תוביל לפיצוץ וגירושים. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, SchnitzelLova כתב:

תואר ממוסד יוקרתי אולי עוזר למצוא יותר מהר את העבודה הראשונה, אבל לאחר מכן הצלחה בתחום תלויה אך ורק בבן אדם וביכולות שלו. אישית הייתי מעדיף לסיים תואר במוסד פחות נחשב עם אפס חובות מאשר תואר במוסד יוקרתי וחוב של 200K$.

תשמע אני בעצמי לא גר בארה"ב, אבל יש לי הרגשה שאתה לא מבין את שוק התעסוקה בארה"ב ובפרט את ההתייחסות שלו לבוגרי מוסדות יוקרתיים.
אם אתה הולך ללמוד הסטוריה בהרוורד יש מצב שזה בזבוז כסף מטורף, אבל אם אתה לומד שם תואר בדמעים מדוייקים/רפואה/משפטים/כלכלה/... כנראה שיעמדו בתור כדי להעסיק אותך בסיום התואר ועם שכר התחלתי גבוה מאוד.
את הכסף שהשקעת בלימודים תחזיר די מהר...

אתה אומר "זה חשוב אבל רק לעבודה הראשונה". העבודה הראשונה היא עיקר הקושי. בלי תואר ששווה משהו יקח לך המון זמן למצוא את אותה עבודה ראשונה אם בכלל. בלי תואר ששווה משהו גם אחרי שתמצא את אותה עבודה ראשונה כנראה שזה לא יהיה התפקיד שחלמת עליו עם השכר שחלמת עליו.
בוגר הרווארד יקבל 150K דולר בשנה הראשונה בג'וב חלומי. בוגר אחר התבחבש כמה חודשים בחיפושים עד שימצא איזה משרה לא להיט עם משכורת של 70k בשנה, ורק חשוב להזכיר שגם הוא שילם איזה 30k בשנה על הלימודים שלו אלה אם הוא למד בקומיוניטי קולג'.

אם כבר ללכת לקיצון תהיה Plumber או משהו כזה. תעשה אחלה כסף בלי שום תואר ובלי לבזבז זמן על לימודים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@SchnitzelLovaאל תשכח שהשגת תואר ממוסד יוקרתי כרוכה בסינון קפדני הן בקבלה והן במהלך הלימודים, ובמקרים רבים גם בהשגת המלגות. מבחינת המעסיק הפוטנציאלי אם עברת את המשוכות האלה כנראה שכדאי להשקיע בהעסקתך. ואז, עאשר אתה מחפש את העבודה השניה תגיע עם עבודה ראשונה בתפקיד מכובד, כלומר תקבל רבית דרבית גם ב-CV.

מהי נקודת האיזון הכלכלית?  לא יודע, כיוון שאיני מכיר מקרוב את שוק העבודה האמריקאי. אבל אם ללימודים בהרוורד או פרינסטון לא היתה תוחלת כלכלית מעטים היו משקיעים את המאמץ.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, borsood כתב:

לגבי השאלה המקורית, קשה לענות על זה בלי לדעת את כושר ההשתכרות של בני הזוג, איפה הם יגורו ועוד הרבה דברים.

לדעתי, בארץ ההבדל הגדול בין נשואים ל"סתם" בני זוג הוא דווקא המחויבות הכלכלית. "כסף שלי וכסף שלו" זה תמיד סימפטום לבעיות שיסתיימו ברבנות. אם בני הזוג לא מסתדרים, משתווים ומתפשרים תוך הבנה הדדית והסכמה לא יעזור כלום. חשבונות נפרדים זה סתם פלסטר שמכסה על הבעיה עד שתפוצץ.

^ לא יכלתי לנסח זאת טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...