Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם צריך לתמוך כספית בחובות של בת הזוג?

TsachiE
שימו לב! השרשור הזה בן 1207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בלי קשר לבחורות, לחיות בסביבת אנשים שכל מה שמעניין אותם זה לעשות כסף, ומודדים אחד את השני בכמה כסף יש להם ומה הם קנו בכסף הזה, נשמע נוראי.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב ככה אבל מקבל את זה שיש אנשים שחושבים אחרת ממני.

לכל אחד יש מדד אחר להצלחה בחיים. אחד צריך את השופוני גם אם לא יהיה לו אוכל, השני צריך את הביטחון הכלכלי וירגיש טוב בדירת ה 3 חדשים שלו והשלישי בכלל מחפש את הרוחניות ולא מעניין אותו שום דבר חומרי. שלושתם צודקים כל אחד לגבי עצמו.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 שעות, Transporter כתב:

חלום שלי שפעם תצלם לנו את הדירה שלך שנראה למה כל כך כואב לך על אנשים שגרים במקום קצת יותר מפנק

בטח שזה חלום שלך, כל מה שמעניין אותך זה להשוות את השופוני שלך לאחרים ולהרגיש גבר. אין לי מושג למה אתה חושב שכואב למישהו על איפה שאתה גר או מה שזה לא יהיה.

• אהבתי 3
  • מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס אני מת על זה שהוא נכנס ללופ הזה של "אני ואני ואני ואני ואני במגדל". 

מעולם לא נתקלתי בכזו ריקנות בומבסטית מופגנת על ידי מישהו, שהוא לא דמות בארץ נהדרת.

• אהבתי 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SchnitzelLova כתב:

לא הבנת כלום. הוא כתב על חובות לייף סטייל, לא על חובות משכנתא. ואתה יודע מה? הבחור צודק. אני גם לא הייתי יוצא עם בחורה ששקועה עד הצוואר בחובות למעט מקרים של חובות מוצדקים שנבעו ממצוקה של המשפחה או אירוע קשה שעבר על אותה בחורה. 

חובות לייף סטייל מעידים על הרבה דפוסי התנהגות בעייתיים לדוגמא חוסר יכולת דחיית סיפוקים, חוסר יכולת לחשוב יום קדימה ואי הבנה של יסודות פיננסיים. לצאת עם אחת כזאת זה להכניס ראש בריא למיטה חולה. ככה מגיעים למצב של חשבונות בנק נפרדים ולומדים לחיות בהכחשה. 

הבנתי מצויין, ולכן שאלתי מה  ששאלתי, התשובה שקיבלתי היא שאפשר לקנות דירה בלי משכנתא. ובכל מקרה, לא ראיתי שטרנספורטר מבחין בין סוגים שונים של חוב, אבל מנפנף במתנות שהוא מרעיף על נשים. 

אישית אני רואה חובות מכל מיני סוגים. חוב על לימודים, אצל אשה (או גבר) רציניים, שיוצרים חוב עם אופק סביר לפרעון שלו ולהגדלת ההכנסות העתידיות בזכותו בדיוק כמו חוב שנוצר כדי לרכוש כלי עבודה לעסק. כמובן - בשני המצבים - כאשר הסיכון סביר. גם משכנתא שמגובה בנכס ובהכנסות מתאימות בהחלט הגיונית.

לגבי מה שאתה קורא חובות לייפסטייל אין בינינו חילוקי דעות, חפש עשרות ומאות פוסטים שלי בפורום בחירת רכב. אבל, כאמור, טרנספורטר מתקשה להבחין בין סוגים שונים של חובות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס אני מת על זה שהוא נכנס ללופ הזה של "אני ואני ואני ואני ואני במגדל". 
מעולם לא נתקלתי בכזו ריקנות בומבסטית מופגנת על ידי מישהו, שהוא לא דמות בארץ נהדרת.

חי טורטל או ראש העיר של העיר המפוברקת ממש מזכירים אותו [emoji28]

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, SchnitzelLova כתב:

גם בארצות הברית אפשר ללמוד במקומות טובים בלי חובות או עם חובות נמוכים מאוד. התעקשות ללכת דווקא לקולג' פרטי בעלות אסטרונומית תוך כדי הימור שבעתיד תהיה משכורת שמנה שתכסה את החובות זו נטו בחירת לייף סטייל ולא כורח המציאות. 

אפשר ? ברור.

אבל אוניברסיטה פרטית בהחלט מגדילה את הסיכויים שלך בלא מעט תחומים ופותחת דלתות מטורפןת.

זה בהחלט לא רק לייפסטייל.

אבל שוב אין לי איך לשכנע את המשוכנעים שלרוב לא גרים פה או ראו את שוק העבודה האמריקאי. 🤷‍♂️ אתה לא רואה חבר שלי עם תואר מאסטרס מבית ספר לא נחשב מגרד 80-90 אלף לשנה כמפתח בעוד חבר לצוות שסיים במקום יוקרתי מרוויח כפול ממנו כבר מהשנה הראשונה באמזון אחרי internship דרך המוסד...

לפני שעתיים, SchnitzelLova כתב:

מחקר המיליונרים של דייב רמזי, המחקר הכי מקיף שנעשה אי פעם על דפוסי התנהגות של מיליונרים בארצות הברית, גילה ש-62% מהמיליונרים הלכו לקולג' ציבורי ורק 8% הלכו לקולג' יוקרתי (השאר לא הלכו לקולג' בכלל או למדו חלקית) 

שזה כפול מהאחוז בעלי תארים באוכלוסיה.

כמו כן אם לוקחים הלוואה שתכסה את העלויות מחיה ל4 שנים בארהב והעלות של אוניברסיטה של הסטייט גם לא זול - בין 12 ל22 אלף דולר בשנה , לתואר 4 שנים פלוס נגיד 500 דולר בחודש מעונות , אתה מוסיף חומרי לימוד (נגיד אלף לשנה - ככה שיכלול גם לפטופ), ביטוח רפואי (נגיד מסובסד - 100 דולר לחודש)  ועלויות מחיה של נגיד עוד 500 דולר לחודש ולמשהו שהוא out of state יצא לא רחוק מ200 אלף דולר 

ואף הוצאה פה לא היתה לייפסטייל

אין חופשות , אין פינוקים רמת חיים סטודנטיאלית

• מעניין 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי מחבר שלמד שם (ובסוף עלה לארץ, וסיים הנדסת אלקטרוניקה במכללת אפקה), שגם ספרים זאת הוצאה לא קטנה.

כל מרצה דורש שיקנו את הספר שלו, שכמובן לא זמין בספריה/אונליין, כל ספר יכול לעלות עשרות עד מאות דולרים, ויד שניה לא טוב, כי בדיוק יצאה מהדורה מעודכנת עם השינויים.

עושה רושם שבארץ אנחנו פשוט לא מבינים עד כמה זה טוב שיש לנו ביטוח בריאות חובה והשכלה גבוהה מסובסדת.

אני משלם שכר לימוד של 12 אש"ח בשנה במזומן בלי הלוואות כלשהן (אני יודע שאפשר פחות, אבל בשביל מלגות צריך או להיות מסכן או לתת זמן וכח בהתנדבות כלשהי).

לפני 5 שנים גילו סרטן אצל אמא שלי, וכל הטיפולים מומנו ע"י קופת חולים (ואלה טיפולים וניתוחים במאות אלפי שקלים). בארה"ב זה מתכון או לקבץ נדבות או להתחיל לייצר קריסטל מת' במרתף כדי לממן את העלויות.

• מעניין 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, vadim6385 כתב:

לפני 5 שנים גילו סרטן אצל אמא שלי

רק בריאות.

בקשר למלגות מי שנדפק זה אלה שלא מספיק מסכנים כדי לקבל מלגות אבל לא מספיק מבוססים כדי לשלם הכל לבד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

או שהם לא שייכים למגזר מסויים (לפחות פה בארץ זה ככה).

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, vadim6385 כתב:

אני משלם שכר לימוד של 12 אש"ח בשנה במזומן בלי הלוואות כלשהן (אני יודע שאפשר פחות, אבל בשביל מלגות צריך או להיות מסכן או לתת זמן וכח בהתנדבות כלשהי).

לפני 5 שנים גילו סרטן אצל אמא שלי, וכל הטיפולים מומנו ע"י קופת חולים (ואלה טיפולים וניתוחים במאות אלפי שקלים). בארה"ב זה מתכון או לקבץ נדבות או להתחיל לייצר קריסטל מת' במרתף כדי לממן את העלויות.

או להיות עם ביטוח בריאות מהעבודה מה שיש לרוב האמריקאים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Night Driver כתב:

בקשר למלגות מי שנדפק זה אלה שלא מספיק מסכנים כדי לקבל מלגות אבל לא מספיק מבוססים כדי לשלם הכל לבד.

כן, ראיתי את זה, והבנתי שאני לא רוצה טובות מאף אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שזה עצוב ומפתיע שאין כ״כ מלגות ליוצאי ברה״מ. האוליגרכים שלנו מבזבזים את הכסף שלהם על שיט אחר כנראה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

בלי קשר לבחורות, לחיות בסביבת אנשים שכל מה שמעניין אותם זה לעשות כסף, ומודדים אחד את השני בכמה כסף יש להם ומה הם קנו בכסף הזה, נשמע נוראי.

אתה בוחר לראות את האנשים ככה.

אני רואה אנשים שמבלים ביחד, אוכלים ארוחות שישי ביחד, נוסעים לטיולים, עושים שת"פים עסקיים 

וכן על הדרך גם יש להם כסף

הם לא צריכים להתבייש בזה או להתנצל על זה.

זה כמו לראות גבר עם רכב יפה ובחורה יפה ולהגיד "היא בטח איתו בגלל הכסף"

ואם היא איתו כי היא אוהבת אותו ? לא יכול להיות ?

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

בטח שזה חלום שלך, כל מה שמעניין אותך זה להשוות את השופוני שלך לאחרים ולהרגיש גבר. אין לי מושג למה אתה חושב שכואב למישהו על איפה שאתה גר או מה שזה לא יהיה.

כשאני רואה < נערך -לגופו של אדם> שבכל הזדמנות, גם כשמדברים על קורונה או בשר או תקיפת סייבר תמיד מגיב לי ומזכיר איפה אני גר קצת קשה לפרש את זה אחרת.

לא מבין למה לך להתעסק ככה בבנאדם שאתה לא מכיר שכל כך לחוץ לך כל הזמן להזכיר איפה הוא גר ומה יש לו. אם זה לא קינאה אין לי תשובה אחרת

לא זכור לי שאי פעם הסתכלתי כאן על מישהו שמחזיק פרארי או פורש והזכרתי כל פעם שיש לו אותן. שיהיה לו לבריאות וישתף אותנו כל יום בתמונות וסרטונים שלהן, מאחל לו עוד 20 כאלה. מה זה ענייני

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

לכל אחד יש מדד אחר להצלחה בחיים. אחד צריך את השופוני גם אם לא יהיה לו אוכל, השני צריך את הביטחון הכלכלי וירגיש טוב בדירת ה 3 חדשים שלו והשלישי בכלל מחפש את הרוחניות ולא מעניין אותו שום דבר חומרי. שלושתם צודקים כל אחד לגבי עצמו.

מצחיק שבכל הדוגמאות שנתת לא חשבת שיש גם אנשים שיש להם כסף לאוכל וגם לדירה שהם גרים בה וגם לרכב שהם נוסעים עליו

כן זה נשמע מוזר, אני יודע שכל מי שגר בדירה יפה הוא רעב ללחם, אבל תתפלא יש כמה שיכולים להרשות לעצמם גם וגם וגם

לפני 6 שעות, sperial כתב:

תכתוב פעמיים גבר בחוגר ו-4 פעמים בפורום.

אנחנו יודעים שאתה מתכוון להצטרף לאלפיון העליון אבל כשמו הוא - אלפיון,  מחוצה לו יש 999 אלפיונים שאינם העליונים (ואללה, בגלל שגיאת הקלדה נראה שצריך לקרוא להם "דלפיונים"), ומרבית הקהל שייך אליהם. ליתר דיוק 99.9%. ומרביתם אינם יכולים לקנות דירה בלי משכנתא. אז תפסול בחורה בגלל זה? האמת היא שזה הגיוני. אצלך העיקר שהבחורה תהיה מבית עשיר.

אני עדיין לא מבין את ההשוואה שלך בין משכנתא למינוס בבנק.

נניח ולשכן שלי יש 5 דירות, אבל הוא לקח הלוואה של 20 מליון לעסק. 

זה מחייב שיהיה במינוס?

אפשר לקחת משכנתא \ לקנות דירה \ לשים על היד שעון  יהלומים

ולחלק את זה לתשלומים שיהיו נוחים לך ולא יכניסו אותך למינוס וחובות.

אם הכרתי בחורה שיש לה מינוס (ואנחנו לא מדברים על 5000 שקל), ההתנהלות שלה כנראה לא נכונה

לי לא מתאים להיות שם.

הכרתי בחיים כמה בחורות שמרוויחות משכורת סטנדרטית של שכיר ולא היו במינוס וחובות

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

אין קשר בין לפנק את בת הזוג לבין להבין שבזוגיות ארוכת טווח אתם יחידה אחת.

זה שאתה גר במגדל, מנפנף בכסף שאתה חושב שרק לך יש ויורד להעמיס בחורות שמחפשות שוגר דדי זו זככותך ושמח שאתה נהנה מזה אבל רובנו כבר עברנו מזמן א השלב הזה בחיים.

מאחל לך שתמשיך להיות מאושר עם דרך החיים שבחרת (באמת ומכל הלב. בלי טיפת ציניות) אבל מהיכרות עם אנשים בגילי שחיו כמוך הרוב התעוררו מאוחר מידי ומצטערים על זה. מקווה שלא תהיה אחד מהם.

בתור אחד שהתחיל את הדרך שלו בהתעסקות עם אנשים שמתחתנים

אני יכול להגיד לך שיש לי 20% ביטולים בשנה בגלל פרידות,

יש עוד 10-30% שנפרדים אחרי

ויש כאלה שחיים באושר בסטורי אבל בבית חיים בחרא

וכן יש גם אחוז שחיים טוב.

יש לי בת זוג שטוב לי איתה ואני איתה. כשלא יהיה לי טוב זה יעצר

כשנרצה להתחתן נתחתן. כרגע הראש שלי בעסקים ובמקומות חדשים שאני רוצה להגיע אליהם.

יש לי הרבה חברים (יותר מבוססים ופחות מבוססים) שנשואים והיו שמחים להיות רווקים ולא לחיות עם אישה שלא מעניינת אותם.

לפני 4 שעות, SchnitzelLova כתב:

לא הבנת כלום. הוא כתב על חובות לייף סטייל, לא על חובות משכנתא. ואתה יודע מה? הבחור צודק. אני גם לא הייתי יוצא עם בחורה ששקועה עד הצוואר בחובות למעט מקרים של חובות מוצדקים שנבעו ממצוקה של המשפחה או אירוע קשה שעבר על אותה בחורה. 

ברור שהוא לא מבין כי בתור אחד שלא משתין בשביל לא להיות צמא הוא לא מבין שיש אנשים שיכולים גם לחיות וגם להתנהל נכון

מבחינתו אסור לחיות. מסעדות זה מקור מיותר לבזבוז כסף, תרבות זה לא רלוונטי, לאירועים לא צריך ללכת, אז אין לו בכלל את הצורך להתנהל, כי הוא לא מוציא :)

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...