Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ על הרנו קליאו החדשה פלוס מימון מלא או לשים את כל הכסף?

Arieldude135
שימו לב! השרשור הזה בן 1234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אחרי הרבה מחקר, הגעתי למסקנה שאני רוצה את הקליאו החדשה. Rs line

בגדול העסקה שהגעתי אליה כולל טרייד אין לרכב הישן (i10 ידנית שנת 2011) - היא באיזור ה19 אלף פחות מהמחירון, והרכב יהיה רשום על ינואר 21, 

מודע לזה שרכב חדש זה לא משתלם כלכלית, ומודע לזה שיאריס יותר אמינה אבל היא משעממת בטירוף והחדשה לא נוחה.

3 שאלות -

1. יודע שרנו בעבר סבלו מבעיות אמינות - בהנחה והכיוון להחזיק את הרכב להמון שנים, מה דעתכם?

2. נניח ואני בוחר בהצעת מימון, אני יכול לנחש שהיא תהיה יקרה ב5000 שח פחות או יותר ממחיר הרכב, אני מאד שוקל לקחת את ה100 אלף ולשים אותם באחד ממסלולי ההשקעה של 5 אחוז ממוצע ב3 שנים האחרונות, במקום לשים את כל ה100 על הרכב החדש. זה נשמע לי שהתשואה שאקבל תהיה גבוהה יותר מהריבית בתום 3 השנים (בהנחה והולך על מימון מלא ללא החזר בסוף תקופה)

3. מבחינת צבע - שוקל כתום - הבנתי שזה צבע מבוקש נניח שאמכור את הרכב? האם צודק?

מה דעתכם? תודה :)

עריכה אחרונה על ידי Arieldude135
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הדגם הקודם היה עם גיר בעייתי, הדגם הנוכחי מגיע עם גיר ומנוע חדשים (שנתיים בשוק ולא מצאתי תלונות עליהם כרגע ) יש אפשרות ל5 שנים אחריות ממליץ בחום (יעזור גם בזמן המכירה) 

2. בתיאוריה אתה צודק, אבל מה יקרה אם הבורסה תרד ולא תעשה תשואה  של 5 אחוז (לדוגמא השנה התשואה של קרנות בארץ היו אפסיות) 

3. הכתום בהחלט צבע מהמם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, dor_shay כתב:

1. הדגם הקודם היה עם גיר בעייתי, הדגם הנוכחי מגיע עם גיר ומנוע חדשים (שנתיים בשוק ולא מצאתי תלונות עליהם כרגע ) יש אפשרות ל5 שנים אחריות ממליץ בחום (יעזור גם בזמן המכירה) 

2. בתיאוריה אתה צודק, אבל מה יקרה אם הבורסה תרד ולא תעשה תשואה  של 5 אחוז (לדוגמא השנה התשואה של קרנות בארץ היו אפסיות) 

3. הכתום בהחלט צבע מהמם

ה5 שנים זה בתוספת 1500 שקלים, והצבע זה גם 1500 שח שזה ממש מבאס, בטויוטה (האופציה השנייה) נתנו לי 4 שנים אחריות וצבע ללא תוספת מחיר.

לא בטוח שאחריות 5 שנים תעזור כי מתכנן להחזיק את הרכב ליותר מ5 שנים, אני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לדעת איך הגיר החדש והמנוע יתפקדו לאורך השנים, לפעמים לוקח כמה שנים או ק״מ מסוים לגלות בעיות. לכן אישית הייתי מוסיף אחריות.

לגבי הצבע לא יודע אפצהוא מבוקש או לא, אבל כשאני רוכש רכב ובטח לעוד תקופה ארוכה, אני קודם חושב עלי ואחרי זה על המכירה. בסכום כזה גדול חשוב שאתה תאהב את הצבע וחא הקונה בעוד לא מעט שנים.

• רעיון טוב! 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שאחריות 5 שנים תעזור כי מתכנן להחזיק את הרכב ליותר מ5 שנים, אני טועה?

כן, אתה טועה. האחריות אולי לא תעזור לך במכירה אם היא כבר פקעה, אבל היא תתן לך אישית שקט נפשי לחמש שנים.
תנסה להתמקח איתם ולהוציא את זה בחינם. אני יודע בוודאות שבדגם הקודם היו תקופות שהם הציעו 5 שנים כחלק מהעסקה.
אחלה בחירה אגב!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Arieldude135 כתב:

2. נניח ואני בוחר בהצעת מימון, אני יכול לנחש שהיא תהיה יקרה ב5000 שח פחות או יותר ממחיר הרכב, אני מאד שוקל לקחת את ה100 אלף ולשים אותם באחד ממסלולי ההשקעה של 5 אחוז ממוצע ב3 שנים האחרונות, במקום לשים את כל ה100 על הרכב החדש. זה נשמע לי שהתשואה שאקבל תהיה גבוהה יותר מהריבית בתום 3 השנים (בהנחה והולך על מימון מלא ללא החזר בסוף תקופה)

במילים אחרות, לקחת הלוואה ולהשקיע אותה בבורסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, stum כתב:

במילים אחרות, לקחת הלוואה ולהשקיע אותה בבורסה.

אכן כן, מהבנתי בדרכ נותנים תנאי מימון טובים דרך היבואן אז אולי זה כדאי

לפני 4 שעות, robertf כתב:

כן, אתה טועה. האחריות אולי לא תעזור לך במכירה אם היא כבר פקעה, אבל היא תתן לך אישית שקט נפשי לחמש שנים.
תנסה להתמקח איתם ולהוציא את זה בחינם. אני יודע בוודאות שבדגם הקודם היו תקופות שהם הציעו 5 שנים כחלק מהעסקה.
אחלה בחירה אגב!

תודה! אני אבדוק לגבי האחריות, גם הקטע של לקחת כסף על צבע זה דפוק - זה לא שהם צובעים את הרכב שם, זה מגיע כבר ככה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק אפשרות להלוואה שלא באמצעות היבואן - למשל הלוואה בנקאית. בצורה כזו מבחינת היבואן אתה מגיע עם מזומן ומקבל את התנאים בהתאם. כמובן צריך להשוות את העלות הכוללת של העסקה, בהתאם לתנאי ההלוואה וההנחה שתקבל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה! אני אבדוק לגבי האחריות, גם הקטע של לקחת כסף על צבע זה דפוק - זה לא שהם צובעים את הרכב שם, זה מגיע כבר ככה

אין הרבה יבואנים/יצרנים שלא דורשים תוספת על צבעים מטאליים/מיוחדים. פעם המבחר של צבעים רגילים ללא תוספת תשלום עוד היתה סבירה. היום זה לרוב מסתכם בלבן או שחור, כאשר אצל יבואנים מסוימים לבן זה הצבע היחיד שלא נדרש עבורו תוספת תשלום.
1500 זה די סביר למען האמת, ובהחלט בסקאלה הנמוכה יותר יחסית.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפספס את הפואנטה.

מומחים, יועצים, אנליסטים, פרופסורים לכלכלה וטאלנטים בהשקעות, שמקבלים שכר מהבנקים והמוסדיים בדיוק בשביל להעריך את הסיכויים האלו,

הגיעו למסקנה שיותר כלכלי לתת לך 100 אלף שקל בריבית של 2%  מאשר להשקיע את אותם 100 אלף בבורסה בריבית של 5%.

מה הם יודעים שאתה לא ?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, stum כתב:

אתה מפספס את הפואנטה.

מומחים, יועצים, אנליסטים, פרופסורים לכלכלה וטאלנטים בהשקעות, שמקבלים שכר מהבנקים והמוסדיים בדיוק בשביל להעריך את הסיכויים האלו,

הגיעו למסקנה שיותר כלכלי לתת לך 100 אלף שקל בריבית של 2%  מאשר להשקיע את אותם 100 אלף בבורסה בריבית של 5%.

מה הם יודעים שאתה לא ?

ידוע שאף אחד לא מבטיח תשואה כזאת, אבל הרבה תוכניות חיסכון עם חשיפה בינונית למניות יכולות לתת 4-5 אחוז בשנה, אולי אפילו יותר לכיוון ה4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ינחם אותך לשמוע שבאנגליה למשל היית משלם £600 על צבע מטאלי בקליאו? כלומר כ- 2700 ש״ח.
אמרתי לך ש1500 זה סביר [emoji4]
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתאר לעצמי שאם תשקיע את הכסף שלך לתקופת המימון והוא יניב לך ממוצע של 5% רווח (לדוגמא), ותעשה מימון שעליו תשלם פריים פלוס חצי/1 אז ברור שעדיף להשקיע את הכסף.

אבל בשביל זה אתה צריך יועץ כלכלי, אני הייתי הולך על מימון אבל רק אם הוא בתנאים ממש זולים.

לי לדוגמא, המימון יצא פריים חצי לכל התקופה, במקומות שבדקתי לפני שבכלל פניתי לבנק קיבלתי הצעות הזויות של 5+ אחוזי מימון, אבל זה רק בתנאי שהרכב חדש כיוון כשהוא יד שניה המימון שתקבל יהיה באחוזים גבוהים בהרבה עד איזור ה 10%

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, robertf כתב:

ינחם אותך לשמוע שבאנגליה למשל היית משלם £600 על צבע מטאלי בקליאו? כלומר כ- 2700 ש״ח.
אמרתי לך ש1500 זה סביר emoji4.png

קליאו מטאלית לא עולה חצי מחיר באנגליה :)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.12.2020 בשעה 14:25, stum כתב:

מה הם יודעים שאתה לא ?

התיק שלהם בנוי בצורה שונה.
כדי לעשות 9-10% תשואה על ההון (מה שהבנק הבינלאומי השיג ברבעון האחרון למשל), צריך להלוות כסף בריבית של 2% לאנשים מסויימים, בריבית של 5% לאנשים אחרים ושל 15% לאחרים.
כל לווה והסיכון שלו והחישובים של כל אותם מלומדים צופים את התשואה של אותו גוף מלווה.

הבחור פה צופה תשואה של 5% בסיכוי יחסית סביר, אבל צריך לקחת בחשבון שהוא גם יכול לקבל מינוס 30% בסוף התקופה. זה הכל.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...