Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרכז או מוסד לאדם חולה ולוקה בנפשו

timur2008
שימו לב! השרשור הזה בן 1256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתחיל בגילוי נאות : אני עובד בתחום בריאות הנפש, אך לא מתעסק בנושא זה.

בתור התחלה, אתה צריך לפנות לעו"סית בקופ"ח.  זה תהליך שלוקח זמן.

(אני חושב שאתה יכול לפנות לעו"סית בכדי להתעניין/ לברר לגבי התהליך.  אך כדי להתחיל את התהליך בפועל - יש צורך במעורבות של מי שמוכרז/ מוגדר אפוטרופוס לגוף.)

עד כמה שאני יודע - בהמשך התהליך יהיה צורך בקבלת הערכה של הרופא המטפל (פסיכיאטר) בנוגע למצבו של הדוד. 

(הערה : לדעתי, אם אפשרי לקבל הערכה של פסיכו-גריאטר, זה יכול להיות יותר טוב.)

יקבעו תור לוועדת שיקום, והיא זאת שתחליט האם הוא ישובץ למוסד כלשהו ולאיזה מוסד.

אינני יודע האם יש אפשרות לרשום אותו עצמאית למוסד (ללא אישור של הוועדה).

לגבי הצעה לשתף את הדוד ברצון לשבץ אותו במוסד - אני מאוד מתלבט אם זה דבר נכון לבצע.  מצד אחד - זה עלול לגרום לו למתח נפשי ולהחמרה נפשית, עד כדי אשפוז (במיוחד כשהוא סכיזופרני פראנואידי).  מאידך, אם דוחים את זה, אז הנושא עלול להתפרץ בהמשך.

בקיצור, זה מלכוד 22.  לגבי נושא זה, אני ממליץ לא לומר לו כלום עד לאחר שתדברו עם הרופא-פסיכיאטר שמטפל בו.

אני חוזר ומדגיש - אני לא מתעסק עם נושא השיבוץ למוסדות, כך שהידע שלי בא מצפיה בעו"סיות שכן מטפלות בנושא.  לכן, יתכן שיש לי טעויות מסויימות בתיאור התהליך.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 4 שעות, timur2008 כתב:

יש לו 75% נכות

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

הוא מקבל נכות מביטוח לאומי,
עד עכשיו התגורר במשפחה.

אני יותר שואל לאן לפנות, מקום מסויים וספציפי.

ותודה רבה מראש לכל מי שמגיב.

. נ.ב

אני חוזר ואומר, אף אחד לא '' זורק'' אף אחד, רוצים למצוא עבורו מקום טוב, מתאים וראוי.

הוא מקבל נכות מביטוח לאומי,
עד עכשיו התגורר במשפחה.

אני יותר שואל לאן לפנות, מקום מסויים וספציפי.

ותודה רבה מראש לכל מי שמגיב.

. נ.ב

אני חוזר ואומר, אף אחד לא '' זורק'' אף אחד, רוצים למצוא עבורו מקום טוב, מתאים וראוי.

היי טימור, 

אני עובד בתחום שיקום נפש. ולפעמים זה קצת מסובך... אנסה להסביר.

הזכרת שלקרוב משפחתך יש אבחנה כפולה ושיש לו אחוזי נכות. לפיכך ניתן לבחור דרך איזה גורם הוא יקבל שירותים, משרד הרווחה או משרד הבריאות. זאת במידה והוא לא קיבל שום שירות מגורם כלשהו (בטל''א לא נחשב). הכוונה היא איזה שירות נכון יותר שיקבל, בכיוון של הבעיה ההתפתחותית או הנפשית. במילים אחרות דרך משרד הרווחה או משרד הבריאות. אני הייתי בחור ללכת לכיוון שיתן כמה שיותר תמיכות לו ולמי שמלוה אותו, המשפחה.

ניתן לפנות ישירות לעו''ס ברווחה להתייעצות, אבל.. לקחת את דבריה עם קורטוב של חשד, שכן אנשים עם אבחנות כפולות לרוב נחשבים למורכבים ולא כל הגופים ששים לטפל בהם, ראה עומס במערכת הרווחה.

לכן כדי להתייעץ עם גורם בלתי תלוי או עם מספר גורמים מוטים וליצור תמונה של מה טוב עבור קרוב המשפחה. לפי ידיעתי גורמים אלה הם - הרווחה בעיר, הפסיכיאטר המטפל, עו''ס קופ''ח, עו''ס בטל''א, עו''ס פרטי, עו''ס של אחת העמותות לתמיכה במשפחות מתמודדים -  'עצמה' פורום ארצי למשפחות מתמודדי נפש , מרכז יה''ל,  מרכז מילם. כולם עוזרים למשפחות מתמודדים. קרוב לוודאי שיש גופים דומים בתחום העיכוב ההתפתחותי אבל אני לא מכיר. 

כמו שכתב מלכישוע באתר כל זכות יש הרבה מידע חיוני.

עוד משוב לציין כי אם האדם נכנס למצוקה, שכן אין מי שתומך בו אפ נפאר בגפו, ניתן לפנות בשני אפיקים דחופים - 1. פקידת סעד ברווחה בעיר. 2. לשכת הפסיכיאטר המחוזי.

רק להבהיר, לא כל מי שיש לו אחוזי נכות ומקבל, גמלה מטופל או מלווה על ידי גוף כלשהו. יכול להיות שאדם קיבל נכות וקצבה ולא צורך שום שירות, לא מהרווחה, לא ממשרד הבריאות וכו'.. גם אם הוא נמצא במעקב פסיכיאטרי בקופ''ח או בתחנה לבריאות הנפש של משרד הבריאות.

עריכה אחרונה על ידי Murik

Geschmacksmusterschutz

Golf MK3 TDI 😊 // Jetta mk5 TDI 🤮 // E91 Touring 318D 🤩

פאפואס בלאט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק האם האחות עדיין אופוטרופסית ועל מה קרי גוף ורכוש או רק גוף.
בזמנו נרכשה דירה שהוא רשום בה 50% עלידי עמו (סבתא).
חשוב לציין שלא הוא ולא אימו ז"ל לא שילמו עבור הדירה, אלא ניצלו הנחה מסויימת ואת התשלום שילמה אחותה של של אישתי, והיום היא גרה בדירה.
אחותו (חמותי) אפוטרופוס גוף וגם רכוש. הוא קבלת קצבה מביטוח לאומי שמשמשת אותו ואת חמותי לצרכיהם ולמחיה יום יומית.

הבעיה שהזמן שלנו אוזל מהר מאוד...

אם אתם לא יודעים כנראה שלא. אתה יכול לקרוא על כך בלינק ש-DareDevil ציטט:

https://www.kolzchut.org.il/he/סל_שיקום_למתמודדי_נפש

תתחילו בפניה לאחת מהעמותות שמסייעות למשפחות בתהליך, אני ממליץ על אחד ממרכזי מילם של עמותת אנוש:

https://www.enosh.org.il/he/מרכזי-מילם/

אפשר להפגש אתם ולקבל ליווי בתהליך - בניה של תוכנית שיקומית והגשה לועדת השיקום האיזורית. אחרי שתקבלו אישור, תוכלו לפנות לאחד מרכזי סל השיקום של משרד הבריאות:

https://www.health.gov.il/Subjects/mental_health/rehabilitation/Pages/R_sal.aspx

והם יסבירו לכם מה מגיע לכם ומה האופציות העומדות בפניכם. לדעתי גם במרכז מילם ימשיכו ללוות אתכם ולעזור לכם בכך לאחר קבלת האישור.

בהצלחה!

תודה על המידה, אבל אני חושש שכרגע כל התהליך הזה עלול לקחת כשנה לפחות לפי מה שרשמו, אין לנו את הזמן הזה. אנחנו מחפשים עבורו כרגע לפני הכל פתרון של מחיה ושהות במקום שידאגו ויטפלו בו. ותוך כדי זה אפשר יהיה לטפל בסל שיקום

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא עוסק בתחום ולא מכיר מוסדות אבל הייתי מתחיל בלשאול את הרופא שחתום על האבחנה איזה סוג מסגרת הכי מתאימה לו ובהתאם לתשובות פונה לרווחה ולעמותות שעוסקות בנושא לקבלת ואיתור שמות פוטנציאליים ואותם בודק אישית.

.עם כל הכבוד להמלצות אתם אלה שמכירים אותו ואתם אלה שתדעו אם המקום שראיתם יתאים לו או לא.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה מקרים מי שמכיר את המוסדות באופן הטוב ביותר הן העובדות הסוציאליות. אלה של קופ"ח זמינות יחסית, ואם מדובר בעו"ס של המרפאה הפסיכיאטרית הנחה שהיא זו שתתן את העצה הטבה סבירה בהחלט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, timur2008 כתב:

תודה על המידה, אבל אני חושש שכרגע כל התהליך הזה עלול לקחת כשנה לפחות לפי מה שרשמו, אין לנו את הזמן הזה. אנחנו מחפשים עבורו כרגע לפני הכל פתרון של מחיה ושהות במקום שידאגו ויטפלו בו. ותוך כדי זה אפשר יהיה לטפל בסל שיקום

הבנתי. עדיין שווה לדעתי לפנות לאחת העמותות שהזכרתי. המטרה המוצהרת שלהן היא לעזור למשפחות של מתמודדים עם פגיעה נפשית. יכול להיות שהם יכולים לעזור לכם למצוא מסגרת כרגע, מתוך הסתכלות קדימה לזמן שבו גם יאושר סל שיקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נא לא לשלוח לשלוותא, נסיון רע ומר (כן, מה שאתם חושבים) והאבחונים לוקים בחסר עם כל זה שהם נחמדים מאוד.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה.
אם בן אדם חולה כזה הולך להיות במקום שיטפלו בו, אם נניח הרווחה תשלח אותנו למקום מסויים.
האם אותו מקום לוקח את רכושו?
למשל קיצבה שלו,
נכנס שרשום על שמו? או חלקו?

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני נתקלתי (לא בתחום ברה"נ) זה תלוי במצבו של הדייר - יש מצבים בהם האשפוז הוא על חשבון המדינה, יש מצבים בהם נדרש תשלום, שיכול להיות לא קטן. גם זה מסוג הדברים שיהיה עליך לבדוק עם העו"ס

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, timur2008 כתב:

שאלה.
אם בן אדם חולה כזה הולך להיות במקום שיטפלו בו, אם נניח הרווחה תשלח אותנו למקום מסויים.
למשל קיצבה שלו,

נכס אני לא יודע 

אבל תקיצבה לוקחים חלקית    משאירים להם בערך 400 שקל 

המשתקמים שעבדו איתי ככה זה היה.

לחן רצוי כמו שרשם ספריאל   לשאול  את העו"ס

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, timur2008 כתב:

שאלה.
למשל קיצבה שלו,

נכסים נשארים אצלו תחת ניהול האפטרופוס גוף ונפש שלו, כנ"ל לגבי חשבונות בנק\פנסיה\קופות גמל וכדומה.

הדבר היחיד שכן "נלקח" זה הקיצבה (שמקבל מהמדינה) והתרופות שהוא מקבל דרך קופת החולים שהוא רשום בה. בסופו של דבר זה מועבר בעקבות שהוא חי תחת מסגרת כלשהיא.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המונח "נלקח" קצת מטעה. הוא מקבל שירות ומשלם תמורתו, לפחות באופן חלקי. נסה לחשוב כמה עולה שהות בבית אבות פרטי, ובודאי במסגרת מחלקה סיעודית. רמז - זה אוכל חסכונות של כל החיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, DareDevil כתב:

נכסים נשארים אצלו תחת ניהול האפטרופוס גוף ונפש שלו, כנ"ל לגבי חשבונות בנק\פנסיה\קופות גמל וכדומה.

הדבר היחיד שכן "נלקח" זה הקיצבה (שמקבל מהמדינה) והתרופות שהוא מקבל דרך קופת החולים שהוא רשום בה. בסופו של דבר זה מועבר בעקבות שהוא חי תחת מסגרת כלשהיא.

רק תיקון קל,  יש הגדרה ל-2 סוגי אפטרופוס. 

אפטרופוס גוף ואפטרופוס רכוש, זה יכול להיות אותו אדם אבל לא חייב, בית המשפט יכול למנות 2 אנשים שונים. 

כל הנכסים וכל הניהול הכספי של החסוי מתנהל ע"י האפטרופוס רכוש. 

ואילו החלטות רפואיות ע"י אפוטרופוס גוף. 

לדעתי אתם צריכים לפעול בכמה מישורים במקביל.

1) להחליט מי ממונה לאפוטרופוס גוף או רכוש? אפשר גם להיות יצירתיים ולהחליט על 2 הבנות ביחד ולחוד. ולהגיש כבר בקשה לבית המשפט למשפחה לעדכן את המצב.

אחרת זה יתקע אותכם בהמשך התהליך כי אני מבין שהאפוטרופוסית הקיימת לא יכולה להגיע לועדות ולנהל את הנושא. 

2) לפנות ל"יד מכוונת ביטוח לאומי" - (שים לב ל ליפול לאתר של זכותי שמופיע ראשון בחיפוש בגוגל - זכותי זה גוף פרטי שגובה כסך עבור אותו שירות של יד מכוונת.

3) לחפש הוסטל באיזור הקרוב שלכם שמתאים ויש בו מקום  - בכל הוסטל יש גם עובדת סוציאלית שתעזור לכם בהגשת הבקשה למשרד הבריאות וקביעת הרמה המתאימה

יש כל מיני ועדות שקובעות כל מיני דברים:

1) סל שיקום

2) איזה רמה של הוסטל מתאימה לו  - רמה ד' ?  

3) קביעת נכות של ביטוח לאומי וגובה הקצבה 

הקצבה 

יש הוסטלים שהתשלום הוא כ 2000 ש"ח לחודש והם לא "לוקחים" את כל הקצבה , זה תלוי הרמה של ההוסטל. 

דוגמא להוסטלים

הסברים על סל שיקום - זכאות ואיך מתקדמים

עריכה אחרונה על ידי korola
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה קורולה. הוסטל ב-2000 ש"ח לחודש? ם לא מדובר באיזה מרכז יום לשעתיים בבוקר זה נשמע לי הרבה יותר מדי זול, מעלה בי חששות לגבי איכות הטיפול.

חייב לציין שנתקלתי לאחרונה בעבודה בצורך למנות למישהו אפוטרופוס גוף לצורך אישור איזה טיפול רפואי. הייתי משוכנע שהתהליך יהיה יחסית קצר, אבל מתברר שהוא אורך חודשים - וזה כשר מדובר במשפחה שמשתפת פעולה. אז עדיף לא לדחות את העניין

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים.
יש בנו חשש לגבי מינוי אפוטרופוס אישתי ואחותה, כי יש חשש שהגופים השונים עלולים 'לזרוק' אותו עלינו בגלל שכביכול יש מי שגואג לו.
ואין לנו שום אפשרות ולא לאחותה בטפל בו ולקחת אותו לחיות אצלינו.
האם יש קשר בין מינוי אפוטרופוס לבין מציאת מקום עבורו עלידי הרווחה.
אין לנו בעיה אם אותו מקום יקח אץ הקיצבה החודשית שלו וזה לגיטימי, אבל נאמר לנו עלידי מישהי שיכולים לקחת גם את רכושו, ופה יש לנו בעיה.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...