Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרכז או מוסד לאדם חולה ולוקה בנפשו

timur2008
שימו לב! השרשור הזה בן 1259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הסיפור קצת מורכב ואישי ואני מבקש עזרה או הכוונה, או פשוט המלצה מה לעשות.

לאישתי יש דוד ( אח של אמא) אדם חולה שנולד עם בעיה התפתחותית ונפשית.

בן 63

בעבר התגורר עם הסבתא שלצערינו נפטרה לפני כמה שנים.

היום בתגורר עם חתומי שחלתה בסרטן הלבלב ונמצאת בשלבים סופיים לצערינו והופסקו הטיפולים.

מצבו כפי שמוגדר עלידי הרופא

הוא סובל מסכיזופרניה פרנוידית. נראה לפי גילו הכרונולוגי, מודע צלול, משתף פעולה באופן פורמלי וסטראוטיפי. התמצאות תקינה בכל המובנים. אפקט לקוי ושטוח. מתלונן על פחדים, נדודי שינה וחרדה. מהלך ותוכן חשיבה מפורקים עם רפיון אסוציאטיבי. נצפו הפרעות בתהליך החשיבה וסימפטומים שליליים.

אדישות ניכרת, כוח רצון ויוזמה ירודים, תגובות נפשיות לא תואמות. מדווח על הזיות שמיעה. מגלה מחשבות שווא של יחס ורדיפה, ללא תובנה וביקורת לעצמו ומחלתו, שיפוט לקוי.

אינו מסוגל לדאוג לעצמו באופן כללי.

אנחנו נמצאים בבעיה כי ברור ומובן לנו שחמותי עלולה ללכת לדרכה בזמן הקרוב ביותר.

אנחנו לא מסוגלים ולא אחותה של אישתי לקחת אותו לגור אצלינו ולכן אופציה זאת לא בא בחשבון.

מה שאני שואל ומבקש עזרה, היא מה האופציות שיש לנו, מה ניתן לעשות הכי טוב עבורו ועבורינו?

איפה מטפלים בצורה מכובדת באנשים כאלה, מוסד או מקום שהוא יוכל להתגורר שם ויקבל טיפול ראוי.

הייתי רוצה לשאול גם מה המשמעויות הכספיות במקרים כאלה..

חשוב לי לציין שאנחנו נידאג לו בכל מקרה, ונטפל ונבקר אותו. אבל ידוע וברור לנו שאדם כזה צריך להיות במקום מתאים וראוי.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש הוסטלים שמטפלים באנשים כאלה. כמובן צריך לודא כי מתאים לשהות בהם. אני מכיר מוסד כזה בעכו, ונדמה לי שיש איזה כפר טיפולי בגליל התחתון (אם כי אני לא בטוח לאיה אוכלוסיהבדיוק מכוון). מן הסתם יש מוסדות דומים גם בשאר אזורי הארץ.

אני מניח שיש עובדת סוציאלית שמעורבת בטיפול בו. מציע להתחיל בהתייעצות אתה ועם הפסיכיאטר המטפל.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה,
לצערי אין לו עובדת סוציאלית כי הוא היה כל הזמן במשפחה, כאשר אימו ואחרי זה אחותו משמשים כאפוטרופוסים עליו.

לגבי הרופא פסיכיאטר אנחנו ננסה לפנות.

לגבי מקומות או מוסדות, אשמח לקבל שמו או מספרי טלפון אם יש.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך התחילו בפניה לעו"ס  במרפאה הפסיכיאטרית. לדעתי זו תהיה הכתובת הטובה ביותר. אם אין כזו או שאינה נגישה - נסו את העו"ס בקופ"ח או בלשכת הרווחה. גם אם היא לא הכתובת סביר שהיא תדע לנתב אתכם לגורם המטפל הנכון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אומר תכינו אותו נפשית  שאתם לא "זורקים אותו"  ותשתפו אתו בתהליך 

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לכם להתייעץ עם פסיכיאטר טוב לגבי הליך של קביעת נכות נפשית. במקרה של 40% נכות רפואית או יותר, הוא יהיה זכאי לקבל סל שיקום ממשרד הבריאות, שכולל בין השאר עזרה בתחום הדיור (הוסטל או דיור מוגן, או למי שמתגורר עם המשפחה - חונך ו/או סומך). הסל די מקיף וכולל דברים נוספים מעבר לעזרה בתחום הדיור, והוא לטעמי אופציה מצוינת במקרים כמו שאתה מתאר.

יש שני מסלולים לקביעת נכות נפשית - אחד דרך פניה לביטוח לאומי, מה שמזכה גם בקצבת נכות, והשני (במידה ולא מעוניינים לפנות לביטוח לאומי) דרך פניה לפסיכיאטר המוסמך לכך ע״י משרד הבריאות. בשני המסלולים ניתן לקבל את סל השיקום ממשרד הבריאות.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לכם להתייעץ עם פסיכיאטר טוב לגבי הליך של קביעת נכות נפשית. במקרה של 40% נכות רפואית או יותר, הוא יהיה זכאי לקבל סל שיקום ממשרד הבריאות, שכולל בין השאר עזרה בתחום הדיור (הוסטל או דיור מוגן, או למי שמתגורר עם המשפחה - חונך ו/או סומך). הסל די מקיף וכולל דברים נוספים מעבר לעזרה בתחום הדיור, והוא לטעמי אופציה מצוינת במקרים כמו שאתה מתאר.

יש שני מסלולים לקביעת נכות נפשית - אחד דרך פניה לביטוח לאומי, מה שמזכה גם בקצבת נכות, והשני (במידה ולא מעוניינים לפנות לביטוח לאומי) דרך פניה לפסיכיאטר המוסמך לכך ע״י משרד הבריאות. בשני המסלולים ניתן לקבל את סל השיקום ממשרד הבריאות.

יש לו 75% נכות

הוא מקבל נכות מביטוח לאומי,
עד עכשיו התגורר במשפחה.

אני יותר שואל לאן לפנות, מקום מסויים וספציפי.

ותודה רבה מראש לכל מי שמגיב.

. נ.ב

אני חוזר ואומר, אף אחד לא '' זורק'' אף אחד, רוצים למצוא עבורו מקום טוב, מתאים וראוי.

הוא מקבל נכות מביטוח לאומי,
עד עכשיו התגורר במשפחה.

אני יותר שואל לאן לפנות, מקום מסויים וספציפי.

ותודה רבה מראש לכל מי שמגיב.

. נ.ב

אני חוזר ואומר, אף אחד לא '' זורק'' אף אחד, רוצים למצוא עבורו מקום טוב, מתאים וראוי.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, timur2008 כתב:

אני חוזר ואומר, אף אחד לא '' זורק'' אף אחד

אני מבין שאתם דואגים לו 

אבל הוא יכול להבין אחרת בגלל זה אמרתי לשתף 

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בהתחלה לקרוא את החוק ולאחר מכן את ההסברים באתר כל זכות

להלן החוק https://www.nevo.co.il/law_html/law01/p220k2m1_001.htm#Seif3

כל זכות

https://www.kolzchut.org.il/he/סל_שיקום_למתמודדי_נפש

ועוד יותר חשוב כבר עכשיו ללכת ולהוציא את כל הניירת מהבית שקשורה אליו. לבנות לו תיק (קלסר) עם כל הניירת שיש עליו. מגיל קטן ועד לעכשיו. בסדר כרונולוגי. ככה שלא יצא מצב שמגיעים למקום (או באמצע פגישה בזום) מגלים שאין מסמך מגיל שנתיים וכדומה. גם אישורים ישנים חשוב שיהיה לכם.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
  • רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, timur2008 כתב:

חשוב לי לציין שאנחנו נידאג לו בכל מקרה, ונטפל ונבקר אותו. אבל ידוע וברור לנו שאדם כזה צריך להיות במקום מתאים וראוי.

אני אכתוב משהו קיצוני אבל לצערי נכון. אם לאותו אדם בעל לקות נפשית יש משפחה שדואגת לו תהליך מציאת מקום להתגורר בו הוא מסע מאוד ארוך שעלול לקחת המון זמן ובמיוחד בימינו זה עלול לקחת גם שנה.

במידה ואין מי שיטפל בצרכים של אותו אדם קרי ערירי המדינה תטפל ומהר מאוד הם יצאו מקום מגורים לאותו אדם בעזרת עובדת סוציאלית העובדת בקהילה.

האם לאותו אדם יש נכסים, כסף ששוכב בבנק ששיכים לו ?

לפני 3 שעות, timur2008 כתב:

קודם כל תודה,
לצערי אין לו עובדת סוציאלית כי הוא היה כל הזמן במשפחה, כאשר אימו ואחרי זה אחותו משמשים כאפוטרופוסים עליו.

תבדוק האם האחות עדיין אופוטרופסית ועל מה קרי גוף ורכוש או רק גוף.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליצור קשר עם עו"ס של קופ"ח. על פי התיאור נראה כי מתאים למחלקה של תשושי נפש במוסד סיעודי. יש גם אופציה למטפל צמוד שהות בבית. ייתכן ויקבל זכאות לקוד דרך משרד הבריאות

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, timur2008 כתב:

אנחנו לא יודעים, מה זה אומר?

אם אתם לא יודעים כנראה שלא. אתה יכול לקרוא על כך בלינק ש-DareDevil ציטט:

https://www.kolzchut.org.il/he/סל_שיקום_למתמודדי_נפש

תתחילו בפניה לאחת מהעמותות שמסייעות למשפחות בתהליך, אני ממליץ על אחד ממרכזי מילם של עמותת אנוש:

https://www.enosh.org.il/he/מרכזי-מילם/

אפשר להפגש אתם ולקבל ליווי בתהליך - בניה של תוכנית שיקומית והגשה לועדת השיקום האיזורית. אחרי שתקבלו אישור, תוכלו לפנות לאחד מרכזי סל השיקום של משרד הבריאות:

https://www.health.gov.il/Subjects/mental_health/rehabilitation/Pages/R_sal.aspx

והם יסבירו לכם מה מגיע לכם ומה האופציות העומדות בפניכם. לדעתי גם במרכז מילם ימשיכו ללוות אתכם ולעזור לכם בכך לאחר קבלת האישור.

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...