Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה התקינו המון מצלמות בכביש החוף

טרול
שימו לב! השרשור הזה בן 413 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 18 שעות, פבל כתב:

יש סיבה אחת בגינה הרשויות ירצו להתמקד במעשים של אדם ספציפי - אכיפה. אז אם אתם לא מחביאים גופות ליד המיקום של אחת המצלמות, סוחרים לידה בסמים קשים, או מקימים לידה מארב כדי לירות במכוניות חולפות - אתם לא מעניינים. אם אתם לא מפרים את החוק, המצלמה לא תסתכל עליכם, ולא צריכה להטריד אתכם. 

יתרה מזו, ויתקנו אותי מי שמכירים את החוק יותר טוב, לשלטון (מקומי/ארצי) אסור לאסוף מידע אישי אודות אנשים פרטיים שלא לצורכי אכיפה, בלי הסכמתם.

לכאורה, במדינה דמוקרטית מנוהלת כחוק. ואני לא בטוח שאנחנו גרים באחת כזו.

קראתי פוסט של מישהו שסיפר (כאמור, עדות קריאה שאני לא יכול לערוב לאמינותה, וגם הציטוט הוא מזכרוני בלבד) של מישהו שנעצר בדרכו לירושלים להשתתף בהפגנות בבלפור, ועוכב לחקירה, עוד לפני שהגיע לעיר (ולהפגנות). השוטר ידע את מסלול נסיעתו המדוייק ואם אני זוכר נכון גם שרכש צמיגים משומשים (לדבריו לא רלוונטי להפגנה, אבל בכל מקרה עדיין לא עבירה על שום חוק). לאחר החקירה שוחרר ללא צעדים נוספים. אותי הפוסט הפחיד.

אז ממש לא בטוח שאם אתה לא מפר את החוק אתה לא צריך להיות מוטרד מהמצלמות וכו'. השתתפות בהפגנות (עדיין) חוקית אאל"ט. 

• מעניין 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קראתי פוסט של מישהו שסיפר שחיסונים עשו לילד שלו אוטיזם, שמטוסים מרססים אותנו ומשאירים chemtrails באוויר ואנטנות 5G (ולפני זה אנטנות 4G) עושות סרטן ופוסט אחר שמדבר על רפטיליאנז ששולטים על ממשלות כדור הארץ ממקום מושבם בבטן כדור הארץ. 

גם אם נצא מנקודת הנחה שהפוסט הזה - שנכתב במטרה ברורה להתקרבן מול המשטרה - אמיתי במאה אחוז, הרי שבסופו של דבר, מלבד הפחדה (שהיא מעשה חמור מאוד כשלעצמו) לא ננקטה נגד אותו כותב שום סנקציה. ואני יכול לספר לך בתור מישהו שבעברו הרבה "פעילות" משטרתית, משני צדי המתרס, שלא צריך עלייך שום מידע מקדים כדי לעשות בדיוק את מה שעשה השוטר בפוסט (לעכב ולשחרר לאחר מכן). יש מה שנקרא "חשד סביר". השוטר יכול לחשוד שאתה מסליק סמים ברכב, שהתנהגת באופן שהחשיד אותו שאתה מעורב באירוע פח"עי, ועוד. 

בקיצור - מצלמות כאלה יכולות לשמש לאיסוף מידע על אנשים, מידע שיכול לשמש למטרות זדוניות של הממשל או של ה-Corporate overlords (בלי צחוק). אבל להשתמש בהן בשביל המטרה הזו מקביל לשליחת רץ שייקח מסר למחלקת שירות לקוחות של אמזון במקום לשלוח להם מייל. זה אפשרי, וזה ישיג את המטרה, אבל זה כל-כך לא יעיל, לא אפקטיבי, וכמו שאומרים ברוסית - דרך התחת - שהסיכוי שמישהו ישקיע בזה הוא, לדעתי, אפסית.

• אהבתי 3

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עולות הרבה טענות על כך שהמשטרה עושה מאמצים לדכא את ההפגנות, מה שכמובן איננו מסמכותה במדינה דמוקרטית. היה מספיק לשמוע את השר הממונה.

אם *כל* מה שנעשה פה הוא "רק" הפחדה של משתתפי ההפגנות, זה בעייני עדיין חמור ביותר, ומפחיד.

אפשר לשלול כל סיפור ברשת בתואנות של קונספירציה. אני קראתי את הפוסט והרושם שקיבלתי היה אמין וקוהרנטי, ואני בחרתי להאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, yuvk כתב:

קראתי פוסט של מישהו שסיפר (כאמור, עדות קריאה שאני לא יכול לערוב לאמינותה, וגם הציטוט הוא מזכרוני בלבד) של מישהו שנעצר בדרכו לירושלים להשתתף בהפגנות בבלפור, ועוכב לחקירה, עוד לפני שהגיע לעיר (ולהפגנות). השוטר ידע את מסלול נסיעתו המדוייק ואם אני זוכר נכון גם שרכש צמיגים משומשים (לדבריו לא רלוונטי להפגנה, אבל בכל מקרה עדיין לא עבירה על שום חוק). לאחר החקירה שוחרר ללא צעדים נוספים. אותי הפוסט הפחיד.

בתקנות הקורונה פתוחה האופציה לקבל את הנתונים מהסלולרי שלך, לא צריך מצלמות בשביל זה.

בלי להכיר את המקרה אני חותם שזה לא בדיוק כמתואר. או שיש פרטים שפשוט לא נוח לבחור לספר.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלת נתונים מחברות הסלולר דורשת (אאל"ט) אישור שופט ולוקחת זמן. ככל הנראה המידע שהיה לשוטר בא ממערכת "עין הנץ" של המשטרה.

אבל מקור המידע איננו רלוונטי. הנקודה היא שלכאורה (או שתאמין או שלא) המשטרה עוקבת אחרי אנשים גם אם הם אינם חשודים בביצוע פשע.

https://news.walla.co.il/item/3355178

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלת נתונים מחברת הסלולר לשב"כ לעומת זאת מתבצעת באופן אוטומטי, העברת המידע משם למשטרה יכולה לעבור בצינורות הקיימים במהירות שיא.

ולא צריך צו שופט בשביל זה לפי תקנות הקורונה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, yuvk כתב:

עולות הרבה טענות על כך שהמשטרה עושה מאמצים לדכא את ההפגנות, מה שכמובן איננו מסמכותה במדינה דמוקרטית. היה מספיק לשמוע את השר הממונה.

אם *כל* מה שנעשה פה הוא "רק" הפחדה של משתתפי ההפגנות, זה בעייני עדיין חמור ביותר, ומפחיד.

אפשר לשלול כל סיפור ברשת בתואנות של קונספירציה. אני קראתי את הפוסט והרושם שקיבלתי היה אמין וקוהרנטי, ואני בחרתי להאמין.

כל מה שאתה כותב נכון, וקשור בכלום ושום דבר למצלמות. כי כמו שכתבתי - השוטר לא צריך את המצלמות כדי לעשות את כל הדברים שהוא עשה. מה גם שאנחנו בכלל לא יודעים באילו אמצעים נעשה שימוש כדי להשיג את המידע הזה והאם המצלמות היו חלק מזה. המצלמות במקרה דנן הן "עוד מברג פיליפס בסט של מברגי פיליפס". אפשר לעשות את הדברים האלה באמצעותן, אבל ממש לא צריכים אותן בשביל לעשות את זה.

לצאת נגד מצלמות שקול ליציאה נגד סכינים כדי למנוע רציחות - כאשר כל מען דהוא יכול להיכנס לפיצוציה ולקנות אקדח, טיל נ"ט קל, 100 גרם ציאניד או טנק. 

עדיף - אולי - להתקין תקנות שמגדירות איזה מידע ניתן לאסוף על אזרחים, מי יכול לעשות את זה, ומה מותר לעשות עם המידע הזה.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אם אני לא טועה אלו מצלמות לניטור הנתיב לתחצ.

במקביל יש המון מצלמות לניטור העומס בהמון כבישים בארץ.

ולכל החוששים לפרטיות, כבו את הסמארטפון ותמחקו את החשבונות שלכם בגוגל ואפל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 שעות, gsi16v כתב:

האם יש מידע מעודכן לתפקיד המצלמות?

כן, לצלם.

סתם. המצלמות משמשות לאכיפת נתיב 2+, לוודא שאתה לא נוסע עם בובות מתנפחות כדי לחסוך זמן.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מעודכן להיום מאתר וואלה 

https://news.walla.co.il/item/3414438

במשטרה שומרים על חשאיות מוחלטת בנוגע למערכת, שמופעלת מאז 2013 בכבישי ישראל. ראיות שהופקו מעין הנץ מוגשות בתיקים פליליים תחת תעודת חיסיון, שמונעת מסנגורים לברר פרטים לגבי אופן פעולת המערכת.

אחד הפרטים שהמשטרה שומרת עליהם בקנאות הוא משך הזמן בו נשמרות התמונות. גורם משטרתי אמר בעבר לוואלה! NEWS כי התיעוד נשמר חצי שנה לפחות, ובפועל עשוי להישאר בידי המשטרה למשך שנים. לעתירה מצורף פרוטוקול מדיון בבית משפט בו העיד קצין המשטרה ליאור אילן, שמגדיר עצמו "ראש צוות תשתיות בעולם של עין הנץ". אילן מעיד כי ערך בדיקה על רכב שצולם במערכת עשרה חודשים לפני כן. המשמעות היא שהמערכת שומרת את תמונות הרכבים שעברו מולה לפחות לעשרה חודשים, ומאפשרת למשטרה לבדוק היכן היה כל רכב בישראל באותו פרק זמן.

• מעניין 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה כמו עוד מקרה קלאסי של מערכת מצוינת שיכולה לעשות המון טוב, שנעשה בה השימוש כנראה הכי גרוע שאפשר לדמיין. 

ישראל, קווים לדמותנו... 🤦‍♂️

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

לקחת כתבות של תומר הדר כמקור מידע... זה לא בערך כמו שגיא פינס ידווח על תוצאות הישיבה של הקבינט הבטחוני?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הסדרה חוקית למערכת "עין הנץ". שבוע שעבר התקיים דיון בעתירה שהוגשה ע"י האגודה לזכויות האזרח בגין ההפעלה של המערכת הנ"ל ללא הסדרה חוקית.

אינני יודע אם ענו כאן, אך הרזולוציה של המערכת מאפשרת תמונות תקריב של יושבי הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 413 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...