Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מגיע לי טיפול חינמי במוסך מורשה - להגיד מראש או להפתיע בסיום הטיפול?

nikitales
שימו לב! השרשור הזה בן 1282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום. 

שאלה שלי היא כזאת: מגיע לי טיפול חינמי במוסך מורשה. האם הייתם אומרים בדלפק קבלה על ההתחלה שהטיפול הוא חינמי או שרק אחרי שהרכב טופל? שואל את זה, כי חושש שאם אגיד מהתחלה, אז ידלגו על חלק מהדברים או שיתשמשו בחומרים לא מקוריים/איכותיים (מה לעשות חיים במדינת ישראל).

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מותג רכב מדובר?

מניסיון שלי, וממה שפורסם כאן בפורום, יש מוסכים (מניסיון עם מוסכי צ'מפיון) משתמשים בחלפים לא מקוריים ב"טיפול חינם". (שמן-אין דבר כזה מקורי).

טיפול חינם משמעותו שמן, פילטר שמן, ועבודה הכרוכה בכך. כל דבר אחר (בלמים למשל) לא כלולים, וכרוכים בתשלום.

אתה יכול לנסות לשחק אותה ראש קטן, ובשעה שיגישו לך את החשבון, להגיד "אבל אני לא אמור לשלם, אמרו לי שהטיפול הראשון חינם".

תחזור לעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אוהב משחקים כאלה.

אני בא למוסך ואומר שיש לי טיפול חינם ושואל מה כולל ה"חינם" הזה.

אם זה כולל דברים שאני לא מעוניין בהם (מסנן שמן חליפי לדוגמא) - אני שואל כמה עולה לשדרג.

אם זה לא משתלם אני הולך - שלום ותודה.

מה יעזור לו שהוא יגיד אח"כ שהיה לו שובר ואז יגידו לו שהשובר הוא לא תקף על בלה בלה ויכניס את עצמו למצב לא נעים בשביל לעקוץ הטבה של 200 שקל.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, pasat04 כתב:

באיזה מותג רכב מדובר?

מניסיון שלי, וממה שפורסם כאן בפורום, יש מוסכים (מניסיון עם מוסכי צ'מפיון) משתמשים בחלפים לא מקוריים ב"טיפול חינם". (שמן-אין דבר כזה מקורי).

טיפול חינם משמעותו שמן, פילטר שמן, ועבודה הכרוכה בכך. כל דבר אחר (בלמים למשל) לא כלולים, וכרוכים בתשלום.

אתה יכול לנסות לשחק אותה ראש קטן, ובשעה שיגישו לך את החשבון, להגיד "אבל אני לא אמור לשלם, אמרו לי שהטיפול הראשון חינם".

תחזור לעדכן.

מדובר ברכב ניסאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Nakamichi כתב:

אני לא אוהב משחקים כאלה.

גם אני לא, ולא עשיתי את זה בפעמיים שקיבלתי טיפול ראשון חינם ברכישת רכב חדש.

אבל מאחר והוא שאל, כתבתי "אתה יכול לנסות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעה שלי - ורסיה משופרת של בירור מראש עם יתרון. 

להתקשר טלפונית מראש למרכז השירות - רצוי עם הקלטת שיחה. לציין שיש לך שובר לטיפול חינם ולהגיד שאתה מברר עם מספר מרכזי שירות כדי להחליט למי לגשת.  לבקש לברר מה בדיוק הטיפול החינמי  כולל ואפילו פירוט של איזה סוג שמן ואיזה סוג פילטר. 

נראה סביר ? גש אליהם.  (אל תשכח לשאול עם מי שוחחת). נראה מפוקפק - דלג ונסה אולי מרכז שירות אחר. ככה תחסוך נסיעת שווא וגם היחס עשוי להיות משופר ללקוח פוטנציאלי בטלפון ולא למי שכבר די שבוי בעצם כניסתו למוסך. 

עריכה אחרונה על ידי beamvelavan
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לומר מראש, לשאול אילו חלפים בדיוק יכניסו ולהבהיר שאתה לא מוכן לשום דבר אחר כולל דברים שהם יקבעו שהם בטיחותיים ולראות מה התגובה שלהם.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת ושקיפות מתכון טוב ליחסים בריאים ותקינים גם במוסך וגם במציאות . 

עריכה אחרונה על ידי ב.מ.שרותי רכב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא הבנתי מה אמור לעניין את הלקוח, העיניינים הפנימיים של המוסך.

אם פתחו כרטיס משמע שצריך לשלם, אז שיבטלו את הכרטיס.

מזכיר לי את ביטולי עסקה בלא מעט עסקים בהם לגבות כסף מהלקוח אפשר באין סוף דרכים והכל טופ-טופ מיידית.

אבל לזכות ? אווו, זה רק דרך Y, באישור של Z, את הסכום תראה רק אחרי 7 ימי עסקים - אם לא נכנס לחשבון בנק, אז תרים לנו טלפון ונבדוק, וכשלא נכנס לחשבון בנק, אתה מתקשר, הנציג לא יודע מי אתה, תועבר לנציגה בכירה, שתסביר שבמקרים כאלה צריך לשלוח מכתב למשרדים בת"א, ולכתוב עליו בטוש אדום "לידי ברוריה מהנהלת החשבונות", ואז תתקשר אחרי יומיים ועדיין לא הגיע, תתקשר אחרי שבוע עוד לא הגיע, אחרי שבועיים, ברוריה בחו"ל, היא תחזור אלייך יום ראשון על הבוקר, ויום שני אתה מתקשר, אני מבינה אותך, בוא אני ידאג שיוציאו לך צ'ק תגיע לקחת רק צריך שמשה הסמנכ"ל שיווק יחתום עליו, והוא לא נמצא היום במשרד הוא בבידוד קורונה, אז תחכה לו, ושלושה ימים אחרי עדיין לא חזרו אלייך אז אתה מתקשר והיא לא נעים לה, מה לא קיבלת את הצ'ק עדיין ? באמת ?! אני עכשיו על זה ! תגיע מחר למשרדים בירוחם, תעלה לקומה שנייה, תן כיף למנקה, הקוד לדלת זה 6412* דבר עם רוחל'ה היא אני כבר אדבר איתה שתתן לך את הצ'ק במקום. מפה לשם מקבל צ'ק שוטף פלוס 90 על פאקקטה צעצוע לילד ב 30 שקל.

בלי קשר - ממליץ להודיע מראש.

• אהבתי 2
  • מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשום מצב לא צריך לשלם בגלל "שפתחו כרטיס תיקון" אם שום עבודה עדיין לא בוצעה.

לא מבין מאיפה ההנפצה הזאת באה בכלל.

הטבה שכזאת של טיפול חינם ולא חשוב ממי היא ניתנה, יש להציג מראש. 

ספר לנו מה טיב ההטבה, אל תשכח, טוב? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון.

ראשית, אין דבר כזה לא לפתוח כרטיס. זו חובה הכתובה בתקנות בעיקר משיקולי מיסוי (מניעת העלמת הכנסות), לכל רכב שנמצא בתחומי המוסך חייב להיות כרטיס עבודה גם אם התמורה עבורו היא אפס. במוסכי יבואן, מופיע הרישום במחשבי השרות שישנו שובר בתוקף (או שכבר אינו בתוקף) וכן בעת קבלת הרכב כבר יודעים שהטיפול חינם. 

לגבי תכולת הטיפול, קרי חלפים ושמנים חליפיים או לא, זה כבר נושא אחר. את זה כן כדאי לברר לפני תחילת העבודה על מנת למנוע אי הבנות/הפתעות בהמשך.

קיבלתי מספר פעמים הטבות שרות, תמיד על טיפול "קטן"  (15 ו 45) שהוגבלו לתקופה מכסימלית של 3 שנים. בכל המקרים הפילטרים היו עם לגו היצרן על הקופסא. השמנים הגיעו בגלונים (לא בצובר) וכשביקשתי קסטרול ולא וולף, קיבלתי את שביקשתי ללא כל תוספת מצידי. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...