Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות קטנה לגבי התקנה

orku
שימו לב! השרשור הזה בן 1299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים בוקר טוב :)

לאחרונה רכשתי רכב מסוג אופל מוקה וכרגע יש לי התלבטות האם להתקין את המערכת, המערכת כוללת:

רדיו דיסק 1DIN Pionner AVH-Z7150BT

קומפוננט קדמי Audison Voce

קומפוננט אחורי Morel Virtus

סאב כפול Focal P30f בתיבה פתוחה

מונובלוק Lightnin Audio S4.1000.1d

מגבר 4 ערוצים Hertz HDP4

ופרוססור Audison BitTen

אז ההתלבטות היא כזו, יש גם בעיית מיקום להרכיב את הרדיו דיסק שלי באוטו גם בגלל שהמולטימדיה המקורית היא לא מסך טאץ', המסך נמצא על הדאשבורד וכפתורי השליטה נמצאים מעט מתחת למזגן. מצרף תמונה להמחשה:

mokka-1.jpg)

בעיה נוספת היא שיש כל מיני הגדרות של הרכב (כמו נעילת דלתות בזמן נסיעה, זמן מסויים שאורות הרכב ישארו דלוקים לאחר כיבוי ועוד כל מיני שטויות מיותרות לחלוטין) שאיאלץ לוותר עליהן אם אחליט להחליף את המולטימדיה המקורית.

יש לפניי 2 אופציות שהמתקין שלי הציעה:

1. להחליף את המולטימדיה המקורית במסך אנדרואיד תואם מקור בגודל 9 אינץ' (אישית אני מאוד לא מתחבר למסכים האלה, אני לא חושב שהם יכולים להוציא סאונד מספיק טוב ביחס לפיונר שברשותי וזאת למרות שיש לי את הפרוססור).

2. להשאיר את המולטימדיה המקורית ברכב ולהרכיב את שאר חלקי המערכת עליה, אבל גם פה קצת קשה לי להגיע להחלטה בעיקר בגלל שאני יודע כמה טוב הרדיו דיסק שלי ואני לא סגור שזה הצעד הנכון לשלם את הכסף על ההתקנה ולדעת כמעט בוודאות שישמעו פחות טוב ממה ששמעו ברכב הקודם.

קיימת עוד אופציה שאני חושב עליה כרגע בזמן שאני כותב את השירשור הזה:

לקחת מחשב נייד קטן, להכין לו נישה באוטו עם מקלדת ועכבר אלחוטיים ולהוציא ממנו כבל  RCA-PL ישירות לפרוססור ולעבוד מהמחשב בכל מה שקשור למוסיקה וככה לא ויתרתי על המולטימדיה המקורית, השאלה אם דבר כזה הוא ריאלי ואם מחשב נייד יעשה את העבודה בכלל?

אם הייתם עומדים במקומי מה הייתם עושים? מבחינה כלכלית - יש לי את התקציב להרכיב את המערכת, גם אם אחליט להרכיב את המערכת על המולטימדיה המקורית וגם אם אחליט לעבור לתואם מקור ולהרכיב עליו את המערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה 1 ו -2 הם לרוב אותה גברת בשינוי אדרת - אני לא יודע מה הרמה של התואם מקור או של המערכת המקורית 

אני דיי בטוח כמוך שביחס לפיוניר אתה לא תקבל אותה תוצאה.

הייתי ממליץ לך להתיעץ עם מנהל הפורום LANOSFORCE

האופציות היותר טובות הם כאלו :

1.תואם מקור עם יציאת SPDIF לפרוססור

2.מודול BT שמחובר לפרוססור ומקבל סיגנל אלחוטי ממכשיר הסלולארי שלך.

על אופצית המחשב לא הייתי הולך 

עידן ה CAR PC היה אופנה שחלפה מזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתן לך כיוון על אופציה אחת:

תבדוק אם לחברת joying יש תואם מקור בשבילך שכולל יציאת spdif , תראה גם שיש מתאם canbus מתאים.

זה יתן לך פתרון סאונד די טוב , המערכות שלהם די פופולריות ואיכות השמע לא רעה ואם תשתמש ביציאה אופטית יש מצב שהאיכות שתקבל תיהיה יותר טובה מהפיוניר,(היציאה אופטית תתן לך להוציא איכות שמע היאנד והיא ניתנת לשליטה דרך המערכת).

אני קניתי לא ממזמן גרסה אונברסלית לרכב יש שליטה מההגה והכל.

במערכות תואמות מקור שלהם הם גורמים למערכת לעבוד במלוא פונקציונליות עם הרכב ולהוציא מימנו יותר מידע ממה שאתה מקבל עכשיו.

ממהירות נסיעה,דלתות פתוחות, מד נסיעה,הגדרות רכב ועוד המון דברים.

האיכות יותר טובה בכמה רמות מהמערכת המקורית של הרכב, בנתיים משתמש ביציאות הרגילות ,בהמשך יעבור ליציאה אופטית ויוסיף dsp.

מה שטוב שיש לך תמיכה מלאה במכשיר אתה יכול לכתוב להם מה בדיוק אתה רוצה מהמערכת ויכוונו אותך לדגם ,(יש מקרים שעושים גם מערכת מותאמת ללקוח בתוספת תשלום).

יש להם אתר רשמי שאפשר להזמין או חנות באליאקספרסס.

תעשה חיפוש בפורום על החברה הזאת תראה שיש המלצות והתקנות.

לגבי אופציה 2:

יש אפשרות להחביא את המערכת שיש לך בתא כפפות או במקום נסתר אחר, לראות דרך שאפשר להוציא כפתור שליטה בווליום וזהו.

ובמערכת המקורית לנתק תרמקולים ככה תוכל לשלוט על ההגדרות ברכב שאתה רוצה לשמר.

יכול להיות שיש מתאם canbus שיתן לך שליטה מההגה על הפיונר שיש לך ואז גם פתרתה תבעיית כפתורי ווליום והכל.

עריכה אחרונה על ידי Elimuh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה רבה על התגובות :)

@AUDIO KING

בפרוססור שלי אין כניסת SPDIF אלא רק RCA אז לצאת עם כבל דיגיטלי מהתואם מקור זו לא אופציה.

לגבי משדר BT - אני מעדיף שלא לעבוד דרך מכשיר סלולארי, גם מבחינת החוק וגם מתוך נוחות (כיום אני עובד עם כמה וכמה USB בתוכם מסודרים אלפי שירים וקבצים לפי תיקיות וזה הרבה יותר נוח).

@Elimuh

כמו שאמרתי - הפרוססור שלי הוא Audison BitTen ובדגם הזה אין כניסה דיגיטלית, רק RCA וברגע שאני יוצא אנאלוגית ממכשיר תואם מקור או מהמכשיר המקורי אני בספק כמה הבדל יהיה בניהם..במקרה כזה אני באמת מעדיף לוותר על ההשקעה ולצאת מהמערכת המקורית ישירות לפרוססור.

לגבי הפיוניר - אין מקום (פיזית) שאפשר לחבר אותו באוטו, בדקתי כל כיוון מחשבתי שאני מכיר ולא מצאתי איזשהו פיתרון מה גם שאם הוא "נסתר" או מרוחק מהנהג אז אין אופציה לשלוט עליו כי המסך הוא טאץ'.

מה שאני חשבתי בכל הקשור למחשב - זה להתקין על פלח (כן כן כמו פעם של הפלאפונים של מוטורלה שהיו בזמנם) מסך קטן 7 אינץ' שמתחבר אליו כבל HDMI והוא ישמש כמסך למחשב הנייד שישב על תושבת כזו או אחרת בבגאז' וכדי לשלוט במחשב אני ארכוש שלט מדיה למחשב דרכו אוכל לשלוט על הפעולות במחשב מבלי להתעסק במקלדת ועכבר תוך כדי נהיגה (פעולות פשוטות כמו עוצמת שמע, העברת שירים וכו'.

השאלה הסופית והמכרעת היא אם אני יוצא מהמחשב עם כבל אנאלוגי לפרוססור - אני אקבל סאונד מעט יותר טוב מאשר המערכת המקורית? אם כן אני חושב שלכיוון הזה אני הולך (בהתחשב בעובדה שדרך המחשב אפשר גם לייצר אקולייזר נוסף שיעבוד במקביל לאקולייזר שיש לפרוססור - זה יכול רק להועיל)

אני יודע שזה נשמע כאילו פסלתי על הסף את כל ההצעות שלכם פשוט כבר בדקתי את הנושא ואם הייתה כניסה דיגיטלית לפרוססור סביר להניח שהייתי בוחר בתואם מקור עם יציאה דיגיטלית, זה ברור שהכי "קל" זה להחליף גם לתואם מקור עם יציאה דיגיטלית וגם את הפרוססור אבל יש גם מחשבה כלכלית ולכן זה לא יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתעלק על היציאות רמקולים מהמערכת המקורית ומזין דרכם תפרוססור האיכות סאונד שתקבל תהיה ממש נחותה.

כנראה שתצא עם יציאת אודיו מהמחשב הסאונד יהיה יותר איכותי.

עדיין לא הבנתי מה הבעיה להביא מתאם קנבס מלא לרכב שתוכל לתפעל הכל דרך ההגה(בתנאי שיש לך שליטה מההגה).

המתאמים היום יודעים לתקשר עם כל סוגי המערכות, רק צריך למצוא תמתאם שמותאם לרכב שלך

חוץ מזה תסתכל פה: 

https://carsforum.co.il/topic/675048-פרוייקט-scargo-יוצא-לדרך-התקנה-בds5-שנת-2014/#comment

עשה פרוייקט שלם עם מערכת JOYING ואם אני זוכר נכון גם הוסיף ממיר מדיגטלי לאנלוגי לפרוססור (השתמש ביציאה האופטית) וקיבל סאונד משובח.

ואם אתה מביא תמערכת עם יציאה דיגטלית אתה יכול להביא ממיר אות לפרוססור ככה רמת סאונד תישאר גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון הביט טן הוא היחיד שמגיע ללא כניסה SPDIF אבל אתה יכול ללכת על ממיר דיגיטלי לאנלוגי

בין המכשירים עם תואם מקור בעל יציאה SPDIF ואני מניח שזה ישמע טוב יותר מאשר 

חיבור ליציאות האנלוגיות שלו.וגם יכול להיות שהיציאות האנלוגיות שלו טובות 

אין לשלול זאת מראש,תלוי באיזה תואם מקור מדובר.

או ללכת על נגן חיצוני כמו נגן של fiio player

או אם אתה רוצה מסך גדול\מחשב על פתרון כמו טאבלט 

בתאריך 17.9.2020 בשעה 09:38, AUDIO KING כתב:

הייתי ממליץ לך להתיעץ עם מנהל הפורום LANOSFORCE

הייתי מתיעץ איתו בנושא.

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלתם פה כמה רעיונות לא רעים:

1. לצאת מתואם מקור עם כבל אופטי לממיר מדיגיטל לאנלוג, זה אופציה שאני צריך לחשוב עליה קצת (בתחום הסטריאו ביתי העדפה היא לא לערבב בין אנלוגי לדיגיטלי אבל זה לא משהו פסול) אחשוב על זה עוד קצת, המסך לא בדיוק נכנס במקום יחידת הכפתורים כמו שוראים בסרטון שהעלת פה אלא מתיישב עם פאנל מובנה מלפני המסך העליון מעל המזגן, זה קצת רחוק ממושב הנהג ופעולות שיצריכו מגע במסך יגרמו לי להתקדם אליו תוך כדי נהיגה, בקיצור - זה לא בדיוק נוח.

2. להתחבר עם נגן חיצוני איכותי (מניסיון אישי עם המגברי אוזניות של FIIO אני יודע כמה הם טובים), השאלה אם זה יהיה נוח לעבוד עם נגן חיצוני מה גם שזה קצת "לחזור לשנות ה 2000", אין ספק שזה יהיה יותר מסורבל לדעתי וגם לא יראה אסטתי אבל מבחינת סאונד זו אופציה לא רעה.

לגבי LANOSFORCE מרגיש לא בנוח לפנות אליו בפרטי בכל מה שקשור לנושאי הפורום, הדעה שלו תתקבל בברכה כאן בשירשור :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד לא ממזמן הייתי מחובר עם מגבר אוזניות במקום המערכת המקורית, מבחינת שמע היה ממש הבדל, ואתה משתמש גם בפרוססור יהיה לך תוצאה טובה.

אצלי אין התעסקות בשירים כלכך במהלך נסיעה זה פשוט רץ אז אין התעסקות עם הטלפון, בכל מקרה יש מתאם בלוטוס שמותאם להגה ואפשר לשלוט על הטלפון, או שלהשתמש בסירי או גוגל וויס כדי להעביר שירים והכל.

בכל מקרה אני הייתי במצב דומה.

בהתחלה המגבר היה מחובר למערכת מקורית היו שומעים יותר גרוע ממה ששמעו קודם, אז שמתי מגבר אוזניות שמחובר ישר למגבר וההטלפון אם שליטה על באס וטרבל והיה נחמד אבל עדיין לא זה.

התלבטתי במה להשקיע קודם פרוססור ולהתחבר דרך בלוטוס (הייתי בכיוון של דיטון, או BITTEN ולהוסיף מתאם), אחרי לבטים והרבה פשפוש באינטרנט (וגם בגלל הקורונה הייתה עליית מחירים משמעותיים מאיפה שרציתי לקנות)בסוף השארתי תפרוססור בצד לבנתיים וחיפשתי מערכת מולטימדיה שתספק תסחורה  ואם ירצה להשתדרג בפרוססור בהמשך יוכל.

אחרי הרבה ביקורות והמלצות הלכתי על המולטימדיה של חברת JOYING,(לא לקחתי תואם מקור עלום שם בגלל האיכות שמע. ולJOYING אין תואם מקור לרכב שלי ,וגם חשבתי קדימה שאני יוכל לקחת תמערכת איתי לרכב הבא).

מריפרוף באינטרנט הJOYING יודע לספק תסחורה יחסית למכשיר סיני וגם חשבתי קדימה שאני ישדרג בהמשך ל פרוססור עם יציאה דיגטלית.

מה שכן חוץ מהאיכות שמע שהשתפרה גם איכות הנסיעה השתפרה.

יש הרבה פיצירים במערכת וגם הרכב יודע לתקשר איתה כולל כפתורי הגה, אנדרואיד אוטו (אחלה של דבר נכנס לרכב והכל מוכן מוויז ועד שירים) ועוד המון שטויות כמו חיבור למציאת תקלות עם מתאם OBD ודברים כאלה.

אולי יעזור לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון לא קטן עם אנדרואיד אוטו (גם בפיוניר שיש לי יש תמיכה מלאה באנדרואיד אוטו) להגיד לך את האמת? חוץ מלהבין את העיקרון ולדעת בדיוק איך זה עובד ולהשתמש בזה פעם אחת (בלבד!) זה באמת לא משהו שעניין אותי, לגבי תמיכה בבלוטוס - זה הדבר האחרון שאני אשתמש בו מלבד דיבורית, אני פחות אוהב את החיבור מרחוק והשמע האלחוטי דרך הפלאפון (גם בספוטיפיי ד"א אני לא נוהג להשתמש) וכן אני מודע לזה שאני מהדור הקודם, אם יש שיר מסויים שהוא מוצא חן בעיניי אני מעדיף אותו כקובץ באיחסון הפרטי שלי ולא לשמוע אותו דרך הרשת (זה ככה גם במחשב הנייח בבית ד"א).

חשבתי גם על האופציה של נגן FIIO כמו שהצעתם אבל נושא העברת השירים וקפיצה בין התיקיות ללא ספק מייאשים אותי גם בגלל גודל המסך וגם בגלל חוסר הנוחות וההתעסקות תוך כדי נהיגה..

כל ההתלבטות היא בגלל שבעצם המערכת ברובה היא לא מערכת פשוטה (לא יכול להגדיר אותה "היי-אנד" או "SQ" או "SPL" כי ברור לי שיש מוצרים הרבה יותר "היי-אנד" מהציוד שיש לי, יש מערכות שמכוונות להרבה יותר איכות ופחות עוצמה ולכן זה לא "SQ" ומצד שני יש מערכות הרבה יותר חזקות ורועשות משלי ולכן אני לא בתחום ה "SPL") אבל המערכת בכללי לא מורכבת מרכיבי "כניסה" נקרא לזה כך ואני כבר רגיל לרמה מסויימת ברף שהצבתי לעצמי, אני עומד במקום שאני הולך להשקיע סכום כסף דיי גבוהה (מעל 3000 ש"ח) ועדיין לא בטוח אם בסכום הזה אצליח להגיע לרף שהצבתי לעצמי כשהמערכת הורכבה ברכב הקודם עם הרדיו דיסק שלי וכן אני יודע שגם מהמקום שבו הייתי - היה לי הרבה לאן לעלות כדי לקדם את המערכת עוד ועוד, זו בעצם הבעיה שלי - לשלם עוד כסף וסוג של "ללכת אחורה", זה הקושי האמיתי שלי בכל התהליך אחרת לא הייתי חושב פעמיים והמערכת כבר הייתה מורכבת, הכל נמצא במחסן ומחכה להתקנה..

אני אבדוק ביום שני את האופציה של היציאה האופטית מהתואם מקור שהמתקין שלי הציע לי ואולי בסוף היום אתפשר על מסך אנדרואיד תואם מקור למרות הקושי שלי, חייב להגיד תודה על הסבלנות ועל ההשקעה בהסברים :) שיחקתם אותה! אעדכן אתכם בהקדם מה החלטתי ומה עשיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אהלן חברים, הבטחתי לעדכן אז הנה אני כאן:

החלטתי בסוף לתת הזדמנות למה שהמתקין שלי אומר מכיוון שהוא אף פעם לא איכזב אותי ותמיד הביא אותי לתוצאה שרציתי - אז בתור התחלה התקנו מכשיר אנדרואיד 9 אינץ' כמו שהוא אמר עם יציאה אופטית, מעבד 8 ליבות וזיכרון 4GB+64, עם 30 עמודות אקולייזר, ושאר הפיצ'רים שמסכי האנדרואיד מציעים.

לאחר כמעט שבוע עם המסך הזה אני חייב לציין שלא התאכזבתי בכלל ואני אפילו נהנה ממנו!, המסך עובד נפלא, מריץ קבצי מוסיקה מסוג FLAC, סרטונים וסרטים FHD (מתוך USB) וכמובן כל מיני אפליקציות כייפיות כמו יוטיוב וויז ועוד.

לגבי המשך ההתקנה - כרגע אני עוצר כדי להגדיל מעט את התקציב ואז אעשה הכל במכה אחת:

שידרוג הפרוססור שלי לפרוססור Audison Bit nove שמספק 9 ערוצים ולא 5 כמו שיש לי היום וכמובן יש בו כניסה אופטית

התקנת שאר רכיבי המערכת שלי הכוללים זוג מגברים, קומפוננט קדמי, קומפוננט אחורי והסאב הכפול.

תמונות ועידכונים יגיעו בהמשך כשההתקנה תתבצע כמובן :)

רציתי כמובן להודות לחברי הפורום שתרמו מזמנם והגיבו ותרמו לשירשור :) מחכה כבר להתקנה בקוצר רוח!!

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...