Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זיהוי תקלה - חיישן זווית הגה - ניסאן טידה 2008

Tiida
שימו לב! השרשור הזה בן 756 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלפתי סליל הגה לפני כשנה, סליל סיני.. החזיק מעמד פחות משנה, בקרוב אחליף לסליל חדש. 

פתחתי את ההגה כדי לוודא שלא מדובר בסתם ניתוק של מגע מזדמן

לאחר שהרכבתי חזרה - נדלקה נורת ESP מה שאומר שיש בעיה עם חיישן זווית ההגה הממוקם בצידו האחורי של הסליל.

הסיבות האפשריות לכאורה:

1. החיישן ניזוק, כתוב עליו אזהרה שלא להפיל אותו, כאשר פתחתי את הבורג הראשי של ההגה השתמשתי במפתח רטיטה ויתכן שהמכות שהוא נותן הזיקו לחיישן (בסגירה כמובן סגרתי ידנית)

2. סובבתי את הסליל ידנית כאשר הוא היה מחובר למקומו, ימינה ושמאלה עד הסוף, האם יתכן שזה הוציא את החיישן מאיזון? (הרכב היה כבוי למיטב זכרוני)

במקרה כזה אני מניח שיש לבצע איפוס ממוחשב.

(אני מניח שגם בהתקנה הקודמת סובבתי פה ושם, לא היתה בעיה)

חוות דעתכם?

האם האפשרויות הנ"ל סבירות? האם יכולה להיות סיבה נוספת?

האם יש דרך לבצע לימוד חיישן באופן ידני? כבר למדתי לאפס חיישנים שונים באופן ידני ברכב הזה..

אציין כי  כשהופיעה התקלה - הנורה היתה נדלקת רק עם סיבוב של ההגה, כעת פירקתי את החיישן לגמרי, חיברתי אותו והפעלתי את הרכב, סובבתי את החיישן ואכן הנורה נדלקה עם הסיבוב, פירקתי וסובבתי אותו לפה ולשם (בתקווה שמשהו יסתדר..) והרכבתי הכל חזרה, כרגע הנורה נדלקת מיד בהנעה, עוד לפני סיבוב ההגה.

האם זו אינדיקציה למשהו? לא יודע.

אגב, אני אמור לבצע בהקדם כיוון פרונט (לאחר החלפת משולשים) האם בכיוון פרונט מבצעים גם איפוס חיישן זוית הגה או שאין קשר?

תודה

20200805_130606.jpg

20200805_154608.jpg

עריכה אחרונה על ידי Tiida
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחיישן יש כיוון שן גדולה ושן קטנה במקביל.

או שהרכבת הפוך את השיניים או שהתקנת סליל סיני לא מתאים והשיניים של החיישן בכלל לא משולבות והחיישן לא מסתובב.

הסליל הסיני לא מחזיק מעל חודש חודשיים, לא פעם לקוחות ביקשו להתקין סיליל כזה וחזרו אחרי זמן קצר מאוד.

המקורי בקושי מחזיק, בוודאי שסיני בשקל לא יכול לתפקד יותר טוב.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה לנחש תעבוד בשיטה הזו מה אומר לך.

יתכן שאתה צודק ויתכן שלא.

יש כמה סוגי תקלות על חיישן זוית הגה אז תנחש כבר עכשיו איזה מהם והאם החלפת החיישן תפתור את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון:
הסליל החדש (סיני) הגיע והותקן
בוצע איפוס / לימוד חיישן זוית הגה ע"י מחשב (לא מקורי, איזשהו טאבלט שמתחבר אלחוטית לרכיב OBD)

כעת הכל תקין

(עד לפעם הבאה שהסליל יתקלקל.. אני אזמין כבר עכשיו סליל נוסף, 50 ש"ח באליאקספרס)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

היי, מקפיץ שרשור ישן.

החלפתי כמוך סליל בניסאן מיקרה, וקפצה לי האזהרה לחיישן זווית (פעם שניה שהחלפתי, בפעם הראשונה לי היתה האזהרה).

המחשב של המוסכניק שלי לא הצליח להתחיל את האיפוס חיישן זווית.

יש לי OBD, אבל לא מצאתי תוכנה שמאפשרת את האיפוס.

יש לך המלצה לתוכנה למחשב/אפליקציה לאנדרואיד שיודעת לעשות זאת?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 756 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...