Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות לגבי עסק פרטי

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. מה קורה אם אני מתחיל ל"ייצר הכנסות של עסק" לפני שפתחתי תיק מורשה/פוטר? האם אפשר לדווח רטרואקטיבית כביכול?

2. נניח שאני מוכר מוצרי מזון בייצור ביתי, מתי זה "בסדר" ומתי זה כבר דורש פיקוח ובדיקות שגרתיות?

3. נניח שאני רוצה עכשיו לפתח קרם פנים-משחת שיניים-מוצר קוסמטי כזה או אחר, האם אני נדרש לעמוד בבדיקות מסוימותת? האם צריך לעשות ניסויים וכו'? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Night Driver כתב:

לגבי 3 אתה צריך אישור משרד הבריאות.

אני לא יכול פשוט לציין שאין רישיון משרד הבריאות וכו' ושכל מי שקונה לוקח אחריות על עצממו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לציין מה שבא לך,

אבל זה לא ישנה כלום - יש חוק ואתה תזומבר.

יש ענף שלם של תכשירים לא-רפואיים שדורשים אישור, בלי ניסויים.

ולענייננו - אתה לא רציני. מישהו רציני היה בודק **לבד** באתר רשות המיסים בלי לשאול שום פורום. כבר הפניתי אותך לשם פעם. אני ממליץ בחום שלא תנסה לחשוב אפילו בצחוק על פתיחת עסק עם גישה כזאת. לחלום? מותר. 

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר בדקתי חבר יקר

אני תמיד מבקש עצות גם בפורומים מאנשים מנוסים

האתר שלהם הוא חובבני ברמות אחרות

כל המערכת והיחס לאזרח מהפלטפורמות האלה גובל בזלזול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, arik100 כתב:

אני לא יכול פשוט לציין שאין רישיון משרד הבריאות וכו' ושכל מי שקונה לוקח אחריות על עצממו?

אני לא יכול לנהוג באוטובוס ופשוט לשים שלט שאין לי רישיון?

ההגדרה של רחשיון זה שהמדינה מרשה לך לעשות משהו שבלעדיו אסור לעשות.

גם יפה שאתה חושב שרשות המיסים חובבנים ובא במקום זה לשאול אנשים שטתה לא מכיר.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@arik100 אם המידע באתר רשות המיסים לא מספק אותך אני מציע שתפנה למישהו שזה מקצועו. לגבי מיסים יועץ מס\רואה חשבון, לגבי מסעדה הפיקוח העירוני, לא יודע לגבי ייצור משחת שיניים. ממילא אם מדובר במשהו שהוא מעבר לייצור כמה צנצנות חמוצים בשביל דודה קלרה מדובר בהשקעה גדולה ותצטרך להכין תכנית עסקית, ואם אין לך הידע כדאי שתלמד ממומחים ולא מפורומים אנונימיים במרשתת.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 8 שעות, arik100 כתב:

אתה היית קונה מוצר שמתואר ככה?

• מצחיק 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 2, זה אף פעם לא "בסדר". אין אפשרות לקבל רשיון "יצרן מזון" לעבודה מהבית, שכן התנאים שם לא יכולים להיות מפוקחים.

לגבי 1, אני ממליץ לך מאד לא לנסות. תחשוב איך תראה כשתסביר לחוקר המס את "התכוונתי לבוא לדווח לכם ברגע שיצטברו הכנסות" :-)

לגבי עסק חאפרי, לא מדווח, לא מפוקח, עם מחזור של 60 אש"ח בשנה- הפיד שלי בפייסבוק מלא כאלה (מהקבוצות השכונתיות השונות).

מ"הג'חנון של סבטלנה" ועד "עוגות בצק סוכר של ביז'ו" כולם עסקים עם מוניטין ופרסטיז'...

• מצחיק 1
  • מעניין 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.7.2020 בשעה 06:04, Night Driver כתב:

אני לא יכול לנהוג באוטובוס ופשוט לשים שלט שאין לי רישיון?

גם יפה שאתה חושב שרשות המיסים חובבנים ובא במקום זה לשאול אנשים שטתה לא מכיר.

1. יש הבדל בין לנהוג באוטובוס שצריך לו רישיון נהיגה מסוים - ואז זה לגמרי בסדר לבין להכין משהו בבית ולמכור אותו

2. רשות המיסים אכן חובבנית, אני לא יודע מה הרקע שלך, השכלה או עיסוק שלך אבל הם לגמרי חובבנים , כל המערכת משקפת חוסר מקצועיות ובזבוז זמן של האזרח במטרה לשמר את שלטון הפקידים וכדי לסבך את העניינים כך שהאזרח הפשוט יצטרך עזרה של מומחה במקום להסתדר בעצמו 

בתאריך 2.7.2020 בשעה 09:56, natco כתב:

לגבי עסק חאפרי, לא מדווח, לא מפוקח, עם מחזור של 60 אש"ח בשנה- הפיד שלי בפייסבוק מלא כאלה (מהקבוצות השכונתיות השונות).

מ"הג'חנון של סבטלנה" ועד "עוגות בצק סוכר של ביז'ו" כולם עסקים עם מוניטין ופרסטיז'...

1. לא ממש הבנתי מה אתה בא להגיד בזה..

2. לא ביקשתי פה עצות בסגנון של תפנה למומחה, זה ממש מיותר, אם אתם לא רוצים לעזור אפשר פשוט להתעלם, כנל בנוגע לעצות של אל תפתח עסק לפי שX Y וZ

שאלתי פה בכוונה לגבי דברים מאוד ספציפיים אז כנראה שעשיתי תחקיר כלשהו ואני יודע איזה מידע אני מחפש לקבל כאן 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 3 - אתה צריך לקבל אישור של משרד הבריאות, אם כי איני יודע מה בדיוק נדרש כדי לקבלו. 

ייצור ואספקת מזון מחייבים פיקוח, וזה לא רק על הייצור אלא על כל שרשרת האספקה. למשל המשאית שבה אתה מספק את המזון צריכה להיות מורשה לעשות זאת. שים לב שעל כל משאית קירור מצויינים פרטי הרישוי להובלת מזון. אז יתכן שהג'חנון של סבטלנה עובר מתחת לרדאר כיוון שמדובר באיזה פרטאצ' שכונתי שמספק 4 אריזות ביום, אבל אם אתה רוצה להיות תעשייתי אתה מדבר על רגולציה לא פשוטה (שדרך אגב, מוכיחה את עצמה. בטיחות המזון בישראל היא מהגבוהות בעולם).

ושכחתי עוד גוף שידרוש את חלקו - העורבים השחורים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, arik100 כתב:

1. יש הבדל בין לנהוג באוטובוס שצריך לו רישיון נהיגה מסוים - ואז זה לגמרי בסדר לבין להכין משהו בבית ולמכור אותו

2. רשות המיסים אכן חובבנית, אני לא יודע מה הרקע שלך, השכלה או עיסוק שלך אבל הם לגמרי חובבנים , כל המערכת משקפת חוסר מקצועיות ובזבוז זמן של האזרח במטרה לשמר את שלטון הפקידים וכדי לסבך את העניינים כך שהאזרח הפשוט יצטרך עזרה של מומחה במקום להסתדר בעצמו 

2. לא ביקשתי פה עצות בסגנון של תפנה למומחה, זה ממש מיותר, אם אתם לא רוצים לעזור אפשר פשוט להתעלם, כנל בנוגע לעצות של אל תפתח עסק לפי שX Y וZ

שאלתי פה בכוונה לגבי דברים מאוד ספציפיים אז כנראה שעשיתי תחקיר כלשהו ואני יודע איזה מידע אני מחפש לקבל כאן 

החלטת שיש הבדלים בין דוגמאות שהבאת. זה משרת את מה שבנית לעצמך בדימיון. זה לא עוזר לך בכלום, עד שלא תפתח את הראש ותתחיל להבין מה אנשים רושמים לך. אתה יכול כמובן לתייג את כולם כנודניקים.

אתה שואל שאלות קיטבג, טוען שבדקת (ולא בדקת, אחרת לא היית שואל) וכשעונים לך אנשים כמיטב הבנתם, במקום להודות להם על שטרחו לענות לך, ואולי לעזור לך, אז אתה אומר להם 'אם אתם לא רוצים לעזור אפשר פשוט להתעלם'. 

דרך בוגרת מאוד להתמודד עם העולם. 

נתנו לך כאן תשובות מאוד חכמות ונכונות, הן רק לא מתאימות לנרטיב שבנית לעצמך. אני לא אדווח עכשיו לרשויות המס, (ואני משלים את המשפט - אם יעלו עלי אני אספר שהתכוונתי לדווח רטרואקטיבית). הם ראו עשרות אלפים חכמים כמוך, וזה אפילו לא הצחיק אותם.

אם היית מתייעץ עם גורמי מקצוע היית מבין שיש יתרונות רבים לפתוח מוקדם ככל הניתן תיק 'עוסק פטור' ואז יכולים להכיר לך בהוצאות שהוצאת חודשים קודם לפתיחת התיק כהוצאות של העסק. אבל בגלל שלא התייעצת אתה מבקש לדחות את פתיחת התיק, ואז גם תאבד את הזכות להכיר בהוצאות המוקדמות יותר. הוא שאמרתי - לא התייעצת, כי הכי קל לבוא לעוף-טופיק ולשאול שאלות. 

בתאריך 1.7.2020 בשעה 10:57, arik100 כתב:

1. מה קורה אם אני מתחיל ל"ייצר הכנסות של עסק" לפני שפתחתי תיק מורשה/פוטר? האם אפשר לדווח רטרואקטיבית כביכול?

2. נניח שאני מוכר מוצרי מזון בייצור ביתי, מתי זה "בסדר" ומתי זה כבר דורש פיקוח ובדיקות שגרתיות?

3. נניח שאני רוצה עכשיו לפתח קרם פנים-משחת שיניים-מוצר קוסמטי כזה או אחר, האם אני נדרש לעמוד בבדיקות מסוימותת? האם צריך לעשות ניסויים וכו'? 

1. משפטית - אתה מעלים מס. פתיחת תיק עוסק פטור (תקרת הכנסות ל 2020 עומדת על 100,491 ש"ח שהם 8374 ש"ח לחודש) זה עניין פשוט מאוד, ואין שום סיבה להימנע מכך.

2. אין שום בעיה עד שיגיעו אליך או שמישהו יחטוף קלקלו קיבה ממשהו אחר אבל יחשוד שזה ממשהו שאתה הכנת, וכאן אתה עלול להסתבך. 

3. אין לי מושג. ענו לך כאן אנשים שיש להם מושג. לא רוצה לחשוב מה יקרה אם מישהו יפתח תגובה אלרגית למוצר שלך שלא מפוקח, יחטוף כוויה בפנים או בתחת, ויתבע אותך.

בהצלחה.   

• אהבתי 2
  • מעניין 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...