Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרגישה שיש לי פחד נהיגה ולא יודעת איך להתגבר על זה

עדידוש1234
שימו לב! השרשור הזה בן 1368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רגע של טרחנות- כל נתיב שהוא לא הימני ביותר, הוא נתיב שמאלי. 

פות"שת- לצורך העניין את כמו נהג חדש. אין דרך אחרת חוץ מלחזור ולצבור קילומטראז' ובשאיפה שאיתו יחזור הביטחון. 

סעי רגוע וזהיר והכל יסתדר.

עריכה, תשובה לואדים- בנהיגה מתקדמת מלמדים אותך לא לפחד מהרכב ומעצמך ומקרבים אותך יותר למגבלות. הקאץ'  הוא שזה מבוצע בסביבה יחסית סטרילית, ובפחד של לנסוע באיילון ב17 אחהצ זה קצת פחות מטפל

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • אהבתי 2

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורס נהיגה מתקדמת יכול להיות פתרון מעולה. מעבר לזה אין תחליף לניסיון

על ידי הבנה של הדינמיקה של התנועה סביב, שימוש במבט שמושביל ליכולת לצפות מראש, לייצר צפי ותכנון - אלו ואחרים תורמים המון לרוגע, לתחושת השליטה במצב. 

אם אני זוכר נכון למדריך הנהיגה דני גלטר יש ממש קורס ייעודי לטיפול בחרדות נהיגה, שווה לבדוק את זה. 

• רעיון טוב! 2

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיגה בת"א מלחיצה מאוד. 

זה שילוב של עבודות עצומות בכבישים וחסימות מכל סוג שהוא, נהגים אגרסיביים טורבו, ונהגים שלא שמים על אף אחד קצוץ. 

ממליץ לנסוע בת"א בשבת בבוקר כשהעיר ריקה, להכיר את הרחובות העיקריים והכיוונים הכלליים. אחרי שתכירי והאתרים יהיו מוכרים, לפני נסיעה תפתחי וייז, תסתכלי על המסלול, וכך תביני את הכיוון  הכללי. 

ת"א היא עיר מלחיצה לנהיגה.  

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואי ואגלה לך סוד קטן: הותק שלי בנהיגה הוא פי 4 משלך (מבחינת שנים, לא יודע מבחינת נסועה). ועדיין נהיגה בתל אביב וירושלים שנואה עלי. לתל אביב אני מעדיף לנסוע בתחב"צ. אבל, גם אם אני נאלץ לנהוג בה, אני לוקח לי את הזמן, מתעלם מהמקומיים הממהרים ובמיוחד מאלה שצופרים, וכאשר אני נוסע למקום לא מוכר מעדיף שישב ליידי נווט עם וייז וזוג עיניים נוסף.

ממליץ לך למצוא מלווה שיסע אתך באזורים שחשוב לך להכיר, תחילה בסופי השבוע הרגועים ואחרי כן גם בימות השבוע, עד שתתרגלי. הכי חשוב לא להרים ידיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא תהיה בלידה היא לא תנהג, אלא תקח מונית. נוהגים רגוע.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא לנהוג זה פתרון. השאלה היא, האם הפתרון הזה מקובל על פותחת"ש.
אם היא טרחה וכתבה שאלה מפורטת ומושקעת, שבה היא מודאגת מהסיטואציה - כנראה שהיא מחפשת פתרון אחר (פותחת"ש, תקני אותי אם אני טועה).
בתור התחלה, הייתי מציע לה לבדוק עם עצמה מה הגורם הספציפי לחרדה - רמת הנהיגה? הבטחון ברמת הנהיגה (כשבעצם היא נוהגת מצוין)? נהיגה במקום לא מוכר? וכן הלאה. אפשר לעשות רשימה, כולל הסיטואציות ה "בעייתיות". יכולות להיות מיליון סיבות שונות, לכל אחת יהיה פתרון שונה (חלק אפילו לא יכלול נהיגה).

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן היתה לי סיטואציה מוזרה בעיר שלא קרתה לי מעולם לפני, עמדתי בצומת צרה במיוחד עם תנועה משני הכיוונים כשאני צריך להשתלב לנתיב בפנייה שמאלה שמוגבל על ידי רמזור (זאת אומרת לתפוס הזדמנות שהוא ירוק ולהדחף לשיירה בזמן שאני צריך להזהר מהתנועה החוצה שלא מוגבלת על ידי רמזור), לא היתה שום דרך לעבור כל עוד היה אדום בנתיב שאני צריך להשתלב בו ועדיין זה לא מנע מאיזה סתום מאחורי לצאת מהרכב שלו ולדפוק לי על החלון כדי להסביר לי שאם אני לא אשתלב בכוח אז זה לא יגמר ושאף אחד לא יתן לי להכנס מאדיבות. כאילו הוא מצפה שאסע היישר לתוך האוטובוס שעומד באדום ועל הדרך אחסום את הנתיב של התנועה ממול שנוסעת ימינה. כמובן שלא הקשבתי לו וחיכיתי שיהיה ירוק ואז אכן נכנסתי די בכוח כי אין ברירה בצומת הזאת. 

בקיצור, תל אביב היא ללא ספק העיר ה"מלחיצה" והמסובכת ביותר לנהיגה בארץ, נסעתי בכל הערים הגדולות (כולל ירושלים וחיפה) ואני חושב שאני יכול לאמר את זה בפה מלא אז אל תרגישי רע בגלל שקשה לך שם, יש המוני אנשים שמרגישים כמוך ושנמנעים לנהוג שם בגלל זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שיש לך מספיק חברים\משפחה שיוכלו לעזור לך, אולם בכל זאת.

אם זה יעזור לך, אני אשמח לשבת לידך בשעת נסיעה ולעזור לך ככל שידי משגת.

ואם זה לא ניתן...

אז שיהיה לך בהצלחה ולנהוג זה פשוט כיף, תהני :)

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תל אביב/ירושלים לדעתי ערים לא נעימות לנהיגה בכלל.

המון רכבים, הולכי רגל רוכבי אופניים וקורקינטים על כל סוגיהם.

אם יש לי אפשרות להגיע בתחבורה ציבורית לתל אביב אני אוותר על התענוג של הנהיגה בעיר הזו ואשתמש באוטובוס.

נראה לי שהדרך הכי טובה היא לנהוג ולצבור שעות נהיגה.

בסופו של דבר זה יחלוף.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@עדידוש1234, צריך להבדיל בין פחד אמיתי וריאלי שנובע מכישורי נהיגה שלא מתאימים לסיטואציה, לבין חרדה שנובעת מהסתכלות לא ראציונאלית כל הסיכונים שבנהיגה.

אם להערכתך את יודעת לנהוג ברמה סבירה, מסתדרת בתנועה, לא מקבלת יוצר מדי צפירות (לא הרבה יותר מהממוצע), לא עושה יותר מדי תאונות או מקבלת יותר מדי דו"חות, יכול להיות שמדובר בחרדה שלא קשורה ליכולת הנהיגה שלך, אלא פשוט... לחרדה (מה יקרה אם יצפצפו לי, מה יקרה אם אני אהיה מעורבת בתאונה, מה אני אעשה אם אני אטעה בדרך). במקרה כזה כדאי לטפל בה כמו בכל חרדה אחרת (טיסות, ג'וקים, או כל דבר אחר) אצל בעל מקצוע.

אם מצד שני יש לך בעיה אמיתית שקשורה לכישורי הנהיגה שלך, הפיתרון יכול להיות או צבירת ניסיון (רצוי, כמו שהציע דיסקו, בנתיב שרלוונטי לך בשעות לא עמוסות, להכיר את המסלול ואת כל הטריקים הקטנים שבו) או קורס נהיגה מתקדמת. אם את יכולה לקחת איתך פעם מישהו/י שנוהג טוב ויוכל להראות לך מה לעשות אחרת זה יוכל מאוד לעזור- לפעמים אנחנו מבינים שיש בעיה, אבל לא מצליחים להבין איך נכון לפתור אותה בעצמנו, ואז אנחנו מתרגלים לפתרונות לא נכונים.

• מעניין 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, vadim6385 כתב:

מה מלמדים שם שיכול לעזור להתמודד עם חרדת נהיגה בכביש עירוני?

תלוי בסוג הקורס.

אם מדובר בקורס שעיקרו שליטה ברכב, לא אמורה להיות תועלת ממשית. אבל אם מדובר על קורס שהדגש בו הוא על נהיגה מגננתית - התועלת יכולה להיות עצומה.

בכל אופן, חשש מנהיגה עירונית הוא מוצדק לגמרי, במיוחד למי שלא נהג (נהגה) זמן רב. לנהוג בעיר בשעות העומס זה בקלות הסיטואציה הכי מורכבת שאפשר להיתקל בה בכביש. אני מאמין שעם הזמן זה יידעך.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם מה שפותחת השרשור מתארת הוא חרדה במובן הקליני.

כמו שאמרתי, כשלעצמו חשש מלנהוג בכבישים עירוניים סואנים הוא מובן לחלוטין, במיוחד למישהו שלא נהג זמן רב. זה הרבה יותר הגיוני מהחרדה שיש לאנשים מכבישים בינעירוניים, למשל.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...