Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרגישה שיש לי פחד נהיגה ולא יודעת איך להתגבר על זה

עדידוש1234
שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני בחורה בת 28 ומאז גיל 17 יש לי רישיון.

ומאז ומתמיד לא הרגשתי ביטחון בלנהוג אבל בצבא הייתה תקופה שהחזקתי רכב ויצא שנהגתי יחסית הרבה והרגשתי בסדר עם זה.

במשך 3 שנים לא עליתי על ההגה כי לא היה לי רכב ובאמת שזה לא חסר לי..

אבל קניתי רכב לפני כמה חודשים כי כבר אני ממש חייבת להיות עצמאית ואחרי 3 שנים שלא נהגתי גיליתי להפתעתי שלא שכחתי איך נוהגים.

בגדול אני מרגישה ביטחון כשאני נוהגת בכבישים מהירים ובין עירוניים אבל בנהיגה בתוך עיר ממש קשה לי ואני בחרדה במיוחד בתל אביב.

אני מרגישה לחוצה תוך כדי נהיגה, מרגישה שאני הולכת להיכנס בטעות לנתיב הנגדי, מרגישה שפשוט אין לי ביטחון בכלל בכלל בנהיגה בתוך העיר.

זה גורם לי להימנע מלנהוג בתוך ערים וזו קצת בעיה בשבילי כי אין לי ברירה..

האם החרדית נהיגה שיש לי היא משהו ידוע ומוכר? האם יש איזה דרך להתגבר עליה? אני ממש לא יודעת מה לעשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תל אביב היא כמו ג'ונגל. נסי לללמוד לנהוג בה בעיקר בסופי שבוע, כשיש פחות מכוניות על הכביש והעיר קצת יותר רגועה בכבישים ואז כשתתחילי להכיר את הכבישים/תשתיות וכו' לאט לאט תצברי יותר בטחון לנהוג בשעות העומס. 

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בתור התחלה לנהוג בשעות פחות עמוסות, ולצבור היכרות עם ה"מקומות הבעייתיים" מבחינתך.
אני מבין ש"הרבה נהיגה" לא עזרה בפני עצמה בעבר, אז יש גם את האופציה לקחת שיעור או שניים עם מורה כדי לשפר את הביטחון. יש אפילו כאלה שממש מתמחים ב CBT לחרדות נהיגה, אני מתאר לעצמי שגם אנשים שפיתחו חרדת נהיגה אחרי תאונה או אירוע דומה נעזרים בהם כשהם מפחדים לחזור לכביש - ככה שהכל אפשרי :)

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העצה שלי היא פשוט לנהוג הרבה.

אני למשל, פחדתי דווקא בבינעירוני.. מהירות גבוהה... איך אשתלט עליו..

וברוך ה' אחרי שנהגתי כ 2000 ק"מ סר הפחד לחלוטין. כוחו של הרגל.

אני מציע פשוט... לנהוג ולנהוג עד שמתרגלים. הפחד יעבור דיי מהר.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקנות האמר H3 - משום מה כל הפחדים האלה יעלמו מהר מאוד ויעברו לכל הסובבים אותך. רק אומר :-P

• מצחיק 2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיני הדרך הכי טובה להתמודד עם פחד מנהיגה זה פשוט לנהוג רגוע - אם יש שלושה נתיבים לקחת את האמצעי. 

להמנע מתנועות חדות וזגזוג בין נתיבים או הידחפויות כלשהן. 

לשמור על המהירות המותרת ולקחת את זה באיזי! 

וכן - ההודעה ההומוריסטית הקודמת שלי היא לא לגמרי בדיחה - אני בעצמי עשיתי משהו מאוד דומה לזה כשרכשתי בהמה אמריקאית ענקית ובחיי שרוב האנשים שמרו ממני מרחק + נסעתי בה מאוד רגוע וזה באמת עובד.

• רעיון גרוע 2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חס וחלילה להיות באמצעי, זו עצה גרועה ומסוכנת כי נהג חסר ביטחון הדבר האחרון שהוא צריך זה שיעקפו אותו מימין ומשמאל. צריך לנהוג לפי החוקים ופשוט להתמיד בזה עד שמקבלים ביטחון.

רכב בהמה עוזר לתחושת הביטחון אבל הוא לא שם אותך מעל חוקי התנועה. חוץ מזה, כשצריך לחנות אותו היתרון יכול להפוך לחיסרון.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, lanosforce כתב:

אפשר לקנות האמר H3 - משום מה כל הפחדים האלה יעלמו מהר מאוד ויעברו לכל הסובבים אותך. רק אומר :-P

אתה צוחק, אבל זה שיקול של הרבה נשים שקונות ג׳יפון. משום מה הן מרגישות יותר בטוחות ברכב גדול וגבוה.

לפני 24 דקות, PeteRoy כתב:

צריך לנהוג הרבה הרבה ואז מתרגלים, להשתמש הרבה במראות, לוודא שהן מכוונות כמו שצריך, לכוון את הכסא שתשבי זקוף, לכוון את ההגה שיהיה נוח להחזיק.

יעזור גם להיות במצב גופני טוב, לשתות הרבה מים, להתרחק מכל משקה שיש בו סוכר, לישון טוב

הרבה לא מודעים לזה לצערי, אבל כיוון נכון של מושבים, הגה ומראות (וכן, להעיף את המראה הפנורמית לזבל) עושה פלאים לתחושת שליטה ברכב וביטחון על הכביש.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, SlowRide כתב:

חס וחלילה

לי זה עובד - שנים, בייחוד אם אני עייף - נוסע בנתיב האמצעי מי שרוצה לעבור על פניי מכאן או מכאן מוזמן - שומר על מהירות, דואג להשאר רגוע וער ומגיע הביתה. 

לצערי אני מוצא את עצמי עובד גם 17 ו18 שעות ביממה לפחות פעמיים בחודש - הדרך חזרה הביתה היא סוג של הזיה - זה מה ששומר עלי חי עד היום, הנתיב האמצעי. 

• רעיון גרוע 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה מהווה מכשול לכל מי שנוהג סביבך עובר על החוק, קח בחשבון.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כל יום נאלץ לנהוג בתל אביב, ג'ונגל זאת לא מילה, מבין מי שיש לו חרדה בנהיגה למה העיר הזו מלחיצה אותו. 

ממליץ ללכת עם חבר/מישהו מנוסה בשעות הערב המאוחרות ופשוט להסתובב בעיר באופן חופשי עם דגש על המקומות הבעייתיים שנתקלת בהם, פשוט להתרגל לנהיגה שכזו כמה שאפשר ועם הזמן הביטחון יבוא ולא תילחצי לנהוג באף שעה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי איזה חלק של תל אביב - צפון תל אביב - צפארי 

אזור רמת החייל גן גורו 

אזור יפו-בת-ים ספארי 

דרום תל-אביב ג'ונגל בזמן משבר אפוקליפטי 

לפני 28 דקות, SlowRide כתב:

אתה מהווה מכשול לכל מי שנוהג סביבך עובר על החוק, קח בחשבון.

אני חי - מעולם לא קיבלתי על זה שום הערה מניידת\שוטר שנמצאים על הכבישים או על השוליים - אני בטח ובטח שלא נוסע על המסלול השמאלי ביותר. לקחתי לתשומת ליבי, תודה. 

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, Legend כתב:

עוד אופציה שכדאי לשקול: קורס נהיגה מתקדמת.

שאלת תם - מה מלמדים שם שיכול לעזור להתמודד עם חרדת נהיגה בכביש עירוני?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...