Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה על מכונת כביסה חדשה

nepet
שימו לב! השרשור הזה בן 1415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיום תכנה קצרה של 15-30 דקות מבחינתי שיפור משמעותי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני כנראה פרימיטיבי כי אני משתמש בתוכניות מאוד בסיסיות לכביסה שלי.

תוכניות לבדים חדשים - סבבה, מקבל.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, vladclar כתב:

קיום תכנה קצרה של 15-30 דקות מבחינתי שיפור משמעותי.

תוכניות כאלו היו קיימות גם במכונות כביסה "פרמטיביות".

במכונות היישנות מאוד היה טיימר מכני שהיה מאפשר קיצור התוכנית על ידי סיבוב הטיימר.

קח בחשבון שבתוכנית קצרה של 30 דקות אתה מאבד את כול היתרונות של חיסכון בחשמל ומים. התוכנית הקצרה אינה מתאימה לבגדים מאוד מלוכלכים כמו אלה שאתה עובד בזמן טיפול ברכב והם מתלכלכים משמן/גריז ופיח.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, David32 כתב:

באמת שאני לא מבין איפה השיפור הטכנולוגי.

כל השוק של מוצרי החשמל הביתיים מתנגד לשיפורים טכנולוגיים כמעט ברמה ששוק התעופה האזרחית מתנגד לעיצובים חדשים במטוסים (כמובן מסיבות שונות). השיפור הטכנולוגי המשמעותי האחרון בתחום הכביסה הגיע מבית דייסון לפני כמעט עשרים שנה, ונמכר במשך עשור בכמויות קטנות ובמחיר שנראה לנו גבוה. מצד שני, מה זה מחיר גבוה? רבות מהמכונות האלה עדיין עובדות גם עשור לאחר שהפסיקו למכור אותן, ועושות עבודה טובה יותר מכל מוצר סטנדרטי חדש:

כל טכנולוגיה חדשה של תנורי אפיה שיצאה בשנים האחרונות הוגלתה למדורי הגיהנום של ערוצי הקניות השונים, למעט מקרים נדירים של יצרנים כמו טפאל שבצעד לא אופייני לקחו את הריזיקה והוציאו את ה-ActiFry בתור מוצר פרימיום. עם זאת, מוצרי לא-פרימיום שעושים שימוש באותה טכנולוגיה שורדים פרק זמן דומה ומוציאים תוצרת באיכות דומה גם בשליש מהמחיר. מוצרי Instapot ותנורי הלוגן דוגמת FlavorWave מצאו את השוק שלהם אצל רווקים וזוגות צעירים שלא רצו או לא יכלו להצטייד בסט הרגיל של קופסאות לבנות שכולנו התרגלנו אליהן, אבל עדיין כמעט אף אחד מהיצרנים הגדולים לא הרים את הכפפה ולא טרח להיכנס לשם. זה אחד החסרונות של הקפיטליזם המודרני - הרבה דיבורים על איך שוק 'חופשי' ותחרות מטיבים עם הלקוח, אבל בפועל לקוחות מפסידים הרבה דברים חדשים ומעניינים אם אין יצרן גדול שמוכן לקחת סיכון ולעשות משהו שונה. בגלל זה רוב הטכנולוגיה החדשה בתחום החשמל הביתי מגיעה באופן אירוני דווקא מסין, כי רק שם עדיין מצליחים לבנות את המכשירים האלה במחיר משתלם, גם אם האיכות לא תמיד גבוהה מספיק.

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי לפני שלושה חודשים בערך את הסימנס 9 קילו בסוף
בנתיים מרוצים (מכונה ביום ו4 בסופ"ש)...

לפני 14 שנים עם דינלונגי עד שהדלת נשארה ביד....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוכנית הקצרה אינה מתאימה לבגדים מאוד מלוכלכים כמו אלה שאתה עובד בזמן טיפול ברכב והם מתלכלכים משמן/גריז ופיח.

לא עלה בדעתי לכבס בתכנה קצרה משהו מעבר לכמה בגדים בודדים ולא מלוכלכים מדי, שאני צריך דחוף ( או בגד ים ), כאשר אין לי זמן לחכות שעה וחצי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים שהמכונות זהות.

יש התקדמות באיכות הניקוי כתוצאה מהתקדמות הדטרגנטים. המכונות של היום מותאמות לעבודה עם הדטרגנטים של היום ומגיעות לתוצאות יותר טובות מבחינת יחס ניקיון שחיקה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי את הדטרגנטים המתאימים למכונות החדשות לא מייבאים לארץ.

נסה למצוא בארץ נוזל כביסה או אבקה עם הסימון התיקני HE עבור המכונות החדשות. אני לא מצאתי.

לפני שאתה עונה לי קרא את המידע בקישור המצורף.

https://www.thespruce.com/what-is-he-laundry-detergent-do-you-need-it-2145975

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה עושים עם הפודים האלה של אריאל?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, מרק10 כתב:

לא מחפש סימונים אלא רואה את התוצאות.

לפני 15 שנים בגדי העבודה שלי היו יוצאים מהכביסה עם כתמים שלא יורדים והיו נשחקים די מהר. היום לא נשאר אפילו זכר לכתם והם מחזיקים הרבה יותר.

סביר להניח שיש חומרים יותר טובים שישפרו עוד יותר את התוצרות אבל גם היום אני רואה שיפור.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק אם "הזול יוצא יקר" נכון לגבי מכונת כביסה.

@Night Driver כבר עשה את החישוב שמכונה זולה לטווח קצר תעלה בחישוב שנתי כמו מכונה יקרה לטווח ארוך. לאור האכזבה החוזרת שלי ממכונות יקרות (לא כולל מילה, לשם לא הגעתי) החלטתי לעבור למכונה יחסית לא יקרה. אני מניח שאילו לא היה לי הקושי להעביר את המכונה בדלת חדר הכביסה הייתי קונה מכונה בעלת פתח קדמי במחיר סביב 1000 ש"ח ומתיחס אליה כמו לטלפון - שתפעל כמה שתפעל ובסוף התקופה תלך לאשפה.

• רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ברשותנו מכונת כביסה של אריסטון. 8 שנים של עבודה מאומצת ללא תקלות.

לא נזקקנו לחלפים, אך מבדיקות שערכנו טרם הרכישה, עולה כי מחירי החלפים זולים מאוד.

בנוסף, גם משפחתי המורחבת רכשה מכונות כביסה של אריסטון, וגם הם לא נתקלו בשום תקלות בהפעלה יום יומית, לעיתים פעמיים ביום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי הכל. לא מבין למה להוציא כ״כ הרבה על מכונת כביסה. יש אחלה מכונות (נגיד של בוש ייצור פולין) ב- 1400 ש״ח ל- 7 ק״ג. דירוג אנרגטי טוב, ביקורות טובות. עושות את העבודה.

מוצרי חשמל כאלה נהיו כ״כ זולים, מתקלקל ואי אפשר לתקן בקלות לבד? זרוק לפח קנה חדש. אין שום ייתרון למותג ב- 4-5 אש״ח.

אני כבר כמעט 4.5 שנים עם מכונה טורקית של בקו, שאפילו עברה התעללות של דירת שותפים שדחפו לה לפעמים שטיחי כניסה. עובדת פגז ועלתה 900 שקל. תתקלקל? לפח.

עריכה אחרונה על ידי wa11a

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Night Driver כתב:

לא מסכים שהמכונות זהות.

יש התקדמות באיכות הניקוי כתוצאה מהתקדמות הדטרגנטים. המכונות של היום מותאמות לעבודה עם הדטרגנטים של היום ומגיעות לתוצאות יותר טובות מבחינת יחס ניקיון שחיקה.

ההתקדמות הטכנולוגית היה בעיקר בחיסכון בחשמל ושפע תוכניות ופיצ'רים שלא מעניינים את רוב הנשים. 

מכונת כביסה בעלת מנוע עם פחמים או ללא פחמים או תוף עם פתחים עגולים, משולשים או בצורת אליפסה לא משפרים את עוצמת הניקיון של המכונה.

לפני 23 שעות, מרק10 כתב:

לצערי את הדטרגנטים המתאימים למכונות החדשות לא מייבאים לארץ.

נסה למצוא בארץ נוזל כביסה או אבקה עם הסימון התיקני HE עבור המכונות החדשות. אני לא מצאתי.

https://www.thespruce.com/what-is-he-laundry-detergent-do-you-need-it-2145975

לפני 22 שעות, Night Driver כתב:

לא מחפש סימונים אלא רואה את התוצאות.

לפני 15 שנים בגדי העבודה שלי היו יוצאים מהכביסה עם כתמים שלא יורדים והיו נשחקים די מהר. היום לא נשאר אפילו זכר לכתם והם מחזיקים הרבה יותר.

סביר להניח שיש חומרים יותר טובים שישפרו עוד יותר את התוצרות אבל גם היום אני רואה שיפור.

גם מכונת הכביסה תוצרת קריסטל שהייתה ברשות הוריי לפני 30 שנים כיבסה וכביסה 20 שנים והבגדים יצאו סופר נקיים עם אבקת כביסה פשוטה תוצרת אור.

אני החלפתי במכונה הזו כמעט כול חלק חוץ מהמנוע בגלל שלהוריי היה קשה להתרגל לדברים חדשים קרי תצוגה דיגטאלית ופיצ'רים שהם לא הבינו למה צריך אותם.

אפילו יש לי תמונות של המכונה.

Untitled.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, wa11a כתב:

לא קראתי הכל. לא מבין למה להוציא כ״כ הרבה על מכונת כביסה. יש אחלה מכונות (נגיד של בוש ייצור פולין) ב- 1400 ש״ח ל- 7 ק״ג. דירוג אנרגטי טוב, ביקורות טובות. עושות את העבודה.

מוצרי חשמל כאלה נהיו כ״כ זולים, מתקלקל ואי אפשר לתקן בקלות לבד? זרוק לפח קנה חדש. אין שום ייתרון למותג ב- 4-5 אש״ח.

אני כבר כמעט 4.5 שנים עם מכונה טורקית של בקו, שאפילו עברה התעללות של דירת שותפים שדחפו לה לפעמים שטיחי כניסה. עובדת פגז ועלתה 900 שקל. תתקלקל? לפח.

בתיאוריה נכון, במציאות לא עובד ככה כי צריך ללכת ולקנות אחת חדשה ואז מביאים לך אותה ולוקחים את הישנה ואז ממתינים לטכנאי שיגיע להתקין אותה ... למי שיש ילדים קטנים / אנשים מבוגרים שלא רוצים להיות תקועים בפוטנציה בפברואר קר בלי מכונת כביסה ליומיים שלושה החשש הזה גורם להם לרכוש מכונה יקרה בהרבה (גם אם היא עשויה להתקלקל באותה המידה כמו מכונה זולה).

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...