Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על דירוג 100 מקומות העבודה שהכי כדאי לעבוד בהם?

damnt
שימו לב! השרשור הזה בן 1446 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי שפרסמו ב-TheMarker דירוג של 100 מקומות העבודה שהכי כדאי לעבוד בהם. 

גם בימי קורונה: 100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהן בישראל

רציתי לשאול עד כמה לדעתכם הוא אמין והאם כדאי להתבסס עליו בבחירת מקום עבודה ל-40 שנה שבהן אני הולך לעבוד? 

כלומר, האם כמהנדס עדיף לעבוד בשטראוס יותר מאשר באינטל או רפאל? 

איך אתם בוחרים את מקום העבודה שלכם?

ואם לא אהבתם את מקום העבודה ומעוניינים לעבור למקום עבודה אחר, האם תעזבו את מקום העבודה הנוכחי שלכם גם כאשר יש הוצאות וצריך לדאוג לכלכלת הבית?

עריכה אחרונה על ידי damnt
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם במקום א' התנאים טובים יותר מבמקום ב' אז הולכים לשם.

אני לא רואה עצמי בוחר מקום עבודה רק בגלל שבעוד 20 שנה הוא יחזיק אותי לעוד 5-10 שנים על פני אחר שאולי לא יחזיק אותי.

ותלוי במצב הכלכלי שלך ובבטחון התעסוקתי שלך.

דגום את השוק ותראה, אם יש הצעות בתחום שלך, שווה לגשת לראיונות ולראות איך מתקדם, ואז להחליט.

אם אין הצעות, או שההצעות פח אשפה, תשאר איפה שאתה, ועוד שנה תנסה שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמת לב שהדירוג הוא בערך לפי כמות המפוטרים והאנשים שהוצאו לחל"ת?

או שזה סתם מופיע ואני טועה...

בכל מקרה,לא יודע מה הקשר בין תע"א(וועד חזק) למייקרוסופט(אחלה facilities) לביטוח ישיר שאין לי מושג מה הולך שם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, halperin96 כתב:

שמת לב שהדירוג הוא בערך לפי כמות המפוטרים והאנשים שהוצאו לחל"ת?

או שזה סתם מופיע ואני טועה...

בכל מקרה,לא יודע מה הקשר בין תע"א(וועד חזק) למייקרוסופט(אחלה facilities) לביטוח ישיר שאין לי מושג מה הולך שם.

אולי העניין של שעות עבודה מסודרות, הפרדה בין בית לעבודה, מקום עבודה יציב (גם בזמן הקורונה)?

בסופו של דבר בשתי החברות עובדים לא מעט מהנדסים ובוגרי תארים מדעיים למיניהם.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע באיזה כלים נעשה שימוש ליצירת הדירוג? מבחינתי כל דירוג כזה, שמורכב מהרבה פרמטרים, חשוד כמותאם לצרכיו של מישהו. ראה את ההבדלים האצומים בין הדירוגים השונים של אוניברסיטאות. 

מכן מקום, הסבירות שתעבוד 40 שנה באותו מקום אינה גבוהה (ואני כותב מפוזיציה של אדם שעובד כבר למעלה מ-32 שנה אצל אותו מעסיק ונשוי לאשה שעדה 37 שנה אצל אותו מעסיק - אם כי שנינו החלפנו תפקידים ואתרים במהלך השנים). בסופו של דבר תנאים משתנים, צרכים משתנים וגם תחומי העניין שלך משתנים. הדירוג הזה טוב, לכל היותר ,ליום פרסומו. הייתי בודק לעומק למה מקום עבודה זה או אחר קיבל דירוג גבוה או נמוך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, dorsht כתב:

אולי העניין של שעות עבודה מסודרות, הפרדה בין בית לעבודה, מקום עבודה יציב (גם בזמן הקורונה)?

בסופו של דבר בשתי החברות עובדים לא מעט מהנדסים ובוגרי תארים מדעיים למיניהם.

מייקרוסופט היא חברת תוכנה,עובדים בה בעיקר מתכנתים,אולי יש משרות בודדות של מתמטיקאים/פיזיקאים.

תע"א מאגדת בתוכה מגוון עובדים-החל מייצור,תוכנה,הנדסה וכו'.

איך הם בדקו כמה טוב שם לעובדים?

כי מייקרוסופט הגיוני לפזר שאלון,העובדים שם פחות או יותר הומוגניים.

לפני 1 דקה, sperial כתב:

מישהו יודע באיזה כלים נעשה שימוש ליצירת הדירוג? מבחינתי כל דירוג כזה, שמורכב מהרבה פרמטרים, חשוד כמותאם לצרכיו של מישהו. ראה את ההבדלים האצומים בין הדירוגים השונים של אוניברסיטאות. 

מכן מקום, הסבירות שתעבוד 40 שנה באותו מקום אינה גבוהה (ואני כותב מפוזיציה של אדם שעובד כבר למעלה מ-32 שנה אצל אותו מעסיק ונשוי לאשה שעדה 37 שנה אצל אותו מעסיק - אם כי שנינו החלפנו תפקידים ואתרים במהלך השנים). בסופו של דבר תנאים משתנים, צרכים משתנים וגם תחומי העניין שלך משתנים. הדירוג הזה טוב, לכל היותר ,ליום פרסומו. הייתי בודק לעומק למה מקום עבודה זה או אחר קיבל דירוג גבוה או נמוך.

דירוגים ידועים של אוניברסיטאות נבחנים לפי פרמטרים ידועים.

אתה יכול לייצר דירוג SPERIAL שייבדוק את הקפה שמכינים בקפיטריה של בניין ההנהלה ולדרג לפיו.

כל עוד הקריטריונים ברורים,הדירוג תקין,פה זה קצת SHADY.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במקומות עבודה עם ריבוי תפקידים שונים בתכלית יש מדדים משותפים, נניח תשלום משכורת כסדרה. הרבה יותר מפריע לי כיצד מודדים גוף כמו צה"ל, התע"א או קופת חולים, שבהם רבבות עובדים שמפוצלים בין מאות (ויותר) יחידות שונות, שלכל אחת מאפיינים שנים. בקיצור, הדף היפה הזה במארקר שווה לכל היותר ככותרת, צריך לקרוא את הדו"ח ולהבין מה נעשה שם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, sperial כתב:

מישהו יודע באיזה כלים נעשה שימוש ליצירת הדירוג?

רולטה, ניתוח של מקורות ההכנסות מפרסום הגדולים ביותר של דהמרקר וכמובן דמי השתתפות שכל חברה שמופיעה שם שילמה לדה מרקר.

הדירוג עצמו הוא איפשהו בין בדיחה להזיה. סופר פארם מדורגת מעל אמזון. שגריר מדורגת מעל מלאנוקס (= נבידיה) ומעל מובילאיי (= אינטל), שנמצאות בכלל בתחתית הרשימה. יש שם חברות "מפורסמות" כמו ג'ון דיר (?) וקרלסברג (???), אבל חברות פחות מפורסמות, כמו אפל, יבמ, סיילספורס, פיליפס או GE לא מופיעות בו בכלל.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, damnt כתב:

רציתי לשאול עד כמה לדעתכם הוא אמין והאם כדאי להתבסס עליו בבחירת מקום עבודה ל-40 שנה שבהן אני הולך לעבוד? 

בוקר טוב.

בחירת מקום עבודה ל40 שנה הקרובות היה משהו רלוונטי אולי עד שנת 1980, וגם זה לא בטוח (לא הייתי חי אז, אז מה אני יודע).

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. רמת האמינות של הדירוגים האלה היא בערך כמו של סקירות הרכב במגזין אוטו.

2. מספיק מנהל אחד שמוק כדי להרוס לך את כל חוויית העבודה, ובארגונים גדולים כאלה לא חסר שמוקים בעמדות ניהול.

אני אומר את זה בתור עובד ותיק של חברה גדולה שבד"כ נמצאת במקומות הראשונים בסקרים האלה בכל העולם. אין שום קשר בין הטבלאות למציאות בשטח. מדובר בכלי שיווקי פרופר שמטרתו למשוך אנשים, מתוכם אפשר יהיה לשים את הרוב במאגר קו"ח ואז לשבור את רוחם של הנותרים כשיבינו לאן הם הגיעו. המבחן האמיתי של שביעות רצון פה הוא בשאלה תוך כמה זמן העובד הממוצע עוזב את החברה, ואלו נתונים שמעסיקים בחיים לא יתנו לך לראות.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

100 אחוז מהרשימות מהסגנון הזה של "מקום העבודה הכי טוב" הן קישקוש בלבוש. תתעלם ממה קראת, ואל תאמין לאף מילה.

לגבי ראייה ארוכת טווח - זה לא עובד ככה, וזה גם לא עבד ככה בעבר. זה רק עניין של מזל, מספיק שמנהל אחד מתחלף כדי לקבור ארגון שלם, חזק ככל שיהיה, ומספיק מפולת כלכלית אחת כדי לזעזע את כל השוק.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

גם במקומות עבודה עם ריבוי תפקידים שונים בתכלית יש מדדים משותפים, נניח תשלום משכורת כסדרה. הרבה יותר מפריע לי כיצד מודדים גוף כמו צה"ל, התע"א או קופת חולים, שבהם רבבות עובדים שמפוצלים בין מאות (ויותר) יחידות שונות, שלכל אחת מאפיינים שנים. בקיצור, הדף היפה הזה במארקר שווה לכל היותר ככותרת, צריך לקרוא את הדו"ח ולהבין מה נעשה שם.

שואלים את מי שבסבירות גבוהה יענה את התשובות שרוצים לשמוע.

מתוך עניין,מה כל כך טוב בחברות ביטוח וכרטיסי האשראי שהן תופסות חלק ניכר מהמקומות הראשונים ומנצחות מקומות כמו גוגל,דל ואמאזון?

עריכה אחרונה על ידי halperin96

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, halperin96 כתב:

מה כל כך טוב בחברות ביטוח וכרטיסי האשראי שהן תופסות חלק ניכר מהמקומות הראשונים ומנצחות מקומות כמו גוגל,דל ואמאזון?

אוכלוסיה אחרת. תן להם נופש באילת פעם בשנה וקפה עם הל ('הסוג הטוב') בחדר המנוחה וקנית אותם. מה גם שכשיש לך תחלופת עובדים גבוה כמו בחברות האלה, תשאל אותם אחרי חודשיים ותקבל תגובות נלהבות. עובד גוגל, דל ואמאזון יתרגל לכל הפינוקים אחרי שנה, ובשנתו השנייה והשלישית בתפקיד כבר יראה רק את הדברים השליליים, לכן תשובותיו לסקר תהיינה בהתאם. הדירוגים האלה הם פרסומונים שטחיים, לא מחקר סטטיסטי שעושה שקלול של הנתונים.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...