Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מד האוויר בפנצ'ריה מזייף?

צבוני
שימו לב! השרשור הזה בן 1677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבוקר נסעתי למלא אוויר בניסאן מיקרה שלי. יש לי מד אוויר שקניתי פעם באיביי, ולפני המילוי הוא הראה 33. ביקשתי מהפנצ'ראי למלא לי 35. אחרי שהוא סיים בדקתי את הלחץ, וראיתי שבגלגל אחד 42.5, באחד 39.5 וכך הלאה. שאלתי אותו על כך, והוא טען שהמד שלי מזייף, ושלו הוא הנכון.

התפלאתי, כי אם באמת שלו הוא הנכון, אז בעצם היה לי לפני המילוי רק 23-24, ואם כן החיישן TMPS שלי היה אמור להידלק.

החלטתי לבדוק בתחנת דלק, במרחק של ק"מ אחד מהפנצ'ריה.

נסעתי ובדקתי, ונוכחתי לראות שגם בתחנת הדלק, מכונת המילוי טוענת שיש לי 41-42, ולא כמו שביקשתי בפנצ'ריה. כמובן ששחררתי אוויר מיותר בכל הגלגלים, והשארתי 35 בלבד.

השאלה שלי היא: א. האם זה סביר שמד האוויר בפנצ'ריה מזייף? מצד שני האם זה סביר שגם תחנת הדלק וגם המד הקטן שלי מזייפים?

ב. במידה והמד של הפנצ'ריה מזייף - האם ניתן ורצוי לפנות למישהו במשרד התחבורה? ואם כן - למי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנפח ללחץ אוויר לפי הוראות היצרן, תאפס את מערכת ה TPMS ו"שחרר".

תקפיד רק לבדוק בצמיגים קרים, אחרי חניה של כמה שעות או לאחר נסיעה של לא יותר מכמה דקות.

אם יש מערכת TPMS עקיפה שמודדת לפי מהירות סיבוב גלגל, הרגישות שלה נמוכה. עד ירידה של כ 25% היא לא מתריעה. כמו כן יכול להיות שאיפסו אותה על לחץ אוויר לא נכון, אז היא מודדת לפי הלחץ שהיה בעת האיפוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי.

אם אני מנפח לפי הוראות היצרן, למה לשחרר אחר כך מהאוויר?

ובכלל, איך אני יודע כמה מילאתי? לפי הבחור מהפנצ'ריה (לטענתו שם 35) או לפי המכונה בתחנת הדלק (שטוענת שהפנצ'ר מאכער מילא לי 42)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחרר לא את האוויר אלא את הרצון שלך להתלונן על הפנצ'ריה :-)

תבדוק בעוד תחנת דלק ליתר בטחון ואם אתה רואה שהמכשיר שלך אמין, תנפח לפיו.

רוב השעונים בתחנות דלק די מדוייקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה לבדוק אם המד שלך מזייף? תמדוד 5-7 פעמים על אותו צמיג, הסטיה בין המדידות צריכה להיות נמוכה מאוד.

תחזור על זה בכמה לחצים שונים ואז תראה אם יש סטיה בכלל, ובאופן ספציפי בטווח מדידה מסויים.

הפנצריה? אם זה שעון דיגיטלי לא הייתי מצפה לסטיה משמעותית, בטח לא של 3 PSI בין גלגלים

אם זה שעון מכני ידני - אין מצב שהוא יכול לדייק עם זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...