Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבשה שחורה שהתחלפה בנמר שחור - סיפור קנייה של בנצית

ramik33

פוסטים מומלצים

מזל שגילית את הנזילה בזמן. אחרת ההשלכות היו לא נעימות.

ד''א, איך גילת את הנזילה, במהלך הטסט?

Geschmacksmusterschutz

Golf MK3 TDI 😊 // Jetta mk5 TDI 🤮 // E91 Touring 318D 🤩

פאפואס בלאט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא, מחשב הרכב התריע על איבוד מים.

היה איבוד קל של 1-2 ס"מ בגובה המים מתחת לחיישן שיושב בראש המיכל, הלכתי הבוקר למוסך ושם עלינו על 2 נקודות בהם נוזל הרדיאטור.

בפעם הראשונה שהופיעה ההודעה (לפני כחודש וחצי) לא התייחסתי, כי החלפתי לא מזמן כמה דברים שקשורים במערכת המים (משאבת מים וקולר), וציפיתי שתהיה ירידה חד פעמית במפלס עקב אוויר במערכת.

כשהופיעה ההודעה פעם השניה (אתמול) זה כבר היה חשוד.

מיותר לציין שעשינו לפני ואחרי בדיקת לחץ במיכל המים. זה עזר לעלות על הנזילה, ואחרי ההחלפה של הרדיאטור המד שמר היטב על הלחץ :).

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק הזמן יראה איך הגרמניות בכירות של זמננו ישמרו על איכות בניה שלהן אבל גרמניות של סוף שנות 2000 היו בנויות ברמה סופר גבוה ואם רכב נשמר כמו שצריך זה מורגש במוצקיות בכיף לחוות אותה במהלך הנסיעה.מוניות של 500 אלף קמ מרגישות פי כמה וכמה מוצקות מכל יפנית משפחתית ממוצעת של שנת 2019 שיורדת מפס ייצור.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב אכן מרגיש מאוד מוצק, ללא כל קרקוש או רחש כזה או אחר.

מה שכן, נפל עלי חתיכת סבב בלאי :), לא נורא כל מה שאני מחליף ישרת אותי בהמשך.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל תקופת המבחנים יצא שפספסתי את השרשור הזה, אז תתחדש, נראה רכב מדהים למחיר ששולם.

כל כמה זמן הבעלים הקודם החליף שמן מנוע וכל כמה זמן אתה מחליף? כמה העלות יוצאת?

לגיר יש אחזקה מיוחדת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל 10~15 בממוצע. וכנראה שאצלי זה יהיה כל שנה (נוסע כ6-8K ק"מ בשנה).

לגבי הגיר, החלפת שמן גיר כל כמה עשרות אלפי ק"מ מומלצת. לא סגור על הכמות המדויקת.

עלות החלפת השמן היא +- כמו בכל רכב. החלפים קצת יותר יקרים.

סתם לדוגמא, הרדיאטור שהחלפתי אתמול - רק החלק עצמו עלה (לפני מיקוח) 1720 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

התלבטתי אם לשתף או לא, כי בכל זאת זה לא ממש תיקון וגם לא עלה לי כסף.

לפני כמה ימים מישהו נכנס בי מאחור במפתיע (במהירות די נמוכה), כשעמדתי ברמזור אדום.

הנזק שנגרם היה קוסמטי בלבד (צבע ופערים קלים שנפערו בצדדים מהמכה).

בדיקה יסודית העלתה שאין שום נזק מהותי והשמאי קבע 0 ירידת ערך.

הפוגע (מן הסתם) לקח אחריות מלאה והביטוח שלו שילם על הכל.

הטמבון הוחלף בחדש מקורי (לא לקחנו סיכון שהתושבות של הטמבון שנפגע התעקמו, ובתכלס מה אכפת לי..), נצבע לצביעות רצוני ונראה מעולה! אין ברשותי את קוד הצבע של הרכב (נצבע ע"י הבעלים הקודם), והפחח עשה התאמה פשוט מושלמת.

בסך הכל, לא התבאסתי יותר מדי. הרכב נראה עכשיו אפילו יותר יפה :)

וכמובן שהכול מתועד בתמונות לצורכי מכירה עתידיים . (למרות שהנזק כ"כ שולי שאפילו לא ברור על מה מדובר בתמונות).

יאללה, עד הפעם הבאה :) חג שמח ושנה טובה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

שלום חברים, עדכון חצי שנתי :)

מאז יישור הקו שהתבצע מיד עם הקניה והחלפת הרדיאטור שבאה קצת אחרי הקניה,

נסעתי 4.5K ק"מ בדיוק, ובינתיים (טפו טפו טפו, מלח מים, שום, בצל) ללא תקלות (לא שנסעתי יותר מדי..)

כרגע הרכב עומד על 287700 ק"מ.

סה"כ דלק שתודלק מסתכם ב2200 שקלים, שזה בערך 370 ליטר , מה שמביא צריכת דלק ממוצעת של כ1:12 בנסיעה שרובה עירונית ופקוקה (עם מזגן).

מזכיר שהרכב עבר טסט לפני 3 חודשים בעלות אגרה של 2400 שקלים+100 למכון, בצורה חלקה, ועלות הביטוח הייתה 5350 שקל מקיף+חובה לכל נהג מעל גיל 35.

הותקנו מספר שדרוגים קוסמטיים נחמדים, כגון מקרני סמל לרצפה מתאורת הדלתות, החלפת דוושות לדמוי AMG, ובכלל כל עניין השונות וקוסמטיקה עומד כרגע על 600 שקלים בערך.

בנוסף, אני שוקל בכובד ראש לקנות מערכת אנדרואיד ''10 שמאוד מחמיאה לרכבים האלה.

כמו כן, מאוד רוצה לקנות גריל קדמי דמוי GT - יבוא בהמשך.

עוד שבועיים (פחות יום) יש לי נסיעה לאילת, מחכה לזה בקוצר רוח :)

עד הפעם הבאה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון נוסף..

נורת check engine, ביצבצה לסירוגין תקופה של כמה שבועות.

כשהיה לי זמן הלכתי למוסך לאבחון (למרות שידעתי מה תקול באמצעות מתאם OBDII).

הוחלף חיישן ואקום (במשומש תקין עם אחריות) + צינור סדוק שקשור לחיישן. הנזק - 500 שקלים. התקלה נפתרה.

ק"מ עדכני 289000 וגרוש.

אגב, הנסיעה לאילת הייתה חלומית !

ההרגשה לשייט בנינוחות בעליות של הנגב במהירויות של כביש מהיר , עם רכב מפוצץ היא מדהימה P:

אני לא יודע בדיוק כמה סולר הרכב שרף אבל בגדול באשדוד הייתי ממש ריק (ממש על ה0), מילאתי 200 שקל סולר, והגעתי עד אילת (עם עודף). בסוף החופשה לאחר כל הנסיעות שם, מילאתי עד הסוף ונכנס 187 שקל בדיוק.

חזרתי לאשדוד כשהמחוג מראה 3/4 מיכל +-, ונסעתי על היתרה הזאת עוד שבועיים וחצי בשגרה הרגילה שלי :)

מחשב הדרך בכל אופן, הראה משהו כמו 19~1:18 בתנאי הנסיעה העמוסים.

(בתנאים רגילים, מקבל היטב מעל 1:20)

בוקר טוב לכולם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

טוב חברים.

הזמן טס, והגיע הזמן לסכם שנה :)

recap זריז של השנה האחרונה. הרכב נרכש עם 283000 ק"מ לערך, עבר יישור קו מאסיבי (הפירוט בדפים הקודמים), לאחר מכן הוחלף רדיאטור, וחיישן ואקום.

את השנה הנוכחית, פתחתי עם טיפול 300 גדול (אפילו שאני ב291 כרגע), שכלל החלפת שמן, פילטרים, שמן גיר, פילטר גיר, שרשרת טיימינג ומותחן (יקר מאוד אך היה הכרחי). הטיפול עלה 5800 שקל. כשמכל הסכום הטיימינג והמותחן היו החלק הארי בסכום של 4000 שקל.

האם היה חייב להחליף את המותחן והשרשרת? אולי יכולתי לסחוב עוד כמה עשרות אלפי ק"מ, אבל המותחן ההידראולי היה מאוד עצל, ובהתנעה קרה היה לוקח לו יותר מדי זמן לבנות לחץ שמן, ולהגיע למתיחה נכונה של השרשרת מה שגרם לקפיצות ורעשים, ולסכנה ממשית שהשרשרת תקפוץ ממקומה. לא כדאי לקחת סיכון כזה בשום רכב בטח לא במרצדס חח.

מה שבטוח זאת הייתה חתיכת אופרציה, ונדרש לפרק המון דברים בשביל להגיע לשרשרת.

צירפתי טבלת אקסל עם פירוט כל ההוצאות השנתיות שהיו לי. מה שארצה לשפר בטבלה של השנה הבאה הוא ק"מ עדכני מתדלוק לתדלוק.

הלשונית של השנה הנוכחית כוללת את הטיפול החדש.

הביטוח חודש הפעם דרך 9000000 בסכום נמוך ב1100 שקלים משנה שעברה, סה"כ 4400 שקל לכל נהג מעל גיל 30.

אגרת הטסט אמורה לצנוח עקב גיל הרכב לאזור 1600~1700 שקלים במקום 2400 בשנה שעברה. 

באופן כללי, מאוד מאוד מרוצה מהרכב. נוסע נראה ומרגיש כמו חדש. הכל יושב במקום ללא רעשים מיותרים מהודק ושקט. אחזקה לא הכי זולה, אבל לא סוף העולם.

אמשיך לעדכן :)

הוצאות רכב מרצדס.xlsx

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכון קל.

הרכב עבר היום טסט, ללא כל בעיות :) 

אגרת רישוי עלתה הפעם כמו שציפיתי 1719 שקלים.

הרכב כרגע עומד על כ294000 ק"מ.

כבר לא עובד באשדוד, עברתי לעבוד באשקלון (בתפקיד זהה אך בחברה גדולה יותר), והנסועה שלי לעבודה ובחזרה גדלה ל50 ק"מ הלוך חזור בול! (מ14)

צריכת דלק ממוצעת שיצאה לי בתוואי הנסיעה הזה + נסיעות עירוניות ביחס של 70:30 לטובת בין עירוני היא  1:16 בפועל. (תדלוק פול, איפוס תדלוק פול וחישוב, באותה משאבה)

(מזגן עובד תמיד)

הכיוון כרגע הוא להחזיק ברכב עוד כשנתיים (עד שנגיע ל330-340K ק"מ שזה גם די נמוך בתכלס) ולשדרג ל (E (W213 משנתון 2016-2017.

1.jpeg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז אתה לא מוכר...

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממ, לא נראה לי.

בשבילי הsweet spot של קניית מונית שלעבר הוא סביב ה60-70K +15K שקל ליישור קו.

אני מעוניין בעיקר בW213 E200-E220 כשדרוג, והמחירים קצת יקרים כרגע. (120-150K שקל ואף יותר)

למה ? מכיר מישהו שמעוניין? 🙃

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני בעצמי אוהב. הבעיה שלי איתה זה הכ"ס שפסיכולוגית הוא נמוך לי.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...