Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבשה שחורה שהתחלפה בנמר שחור - סיפור קנייה של בנצית

ramik33

פוסטים מומלצים

לא מורגש. אמנם המספר נמוך, אך יש כ"כ הרבה מומנט, שכל סוס וסוס מנוצלים היטב :) (בכל מצב אגב, עם מזגן, אנשים, מטען, עוד רכב על הגג 🤣)

הרכב זריז מאוד בתאוצות ביניים ומאיץ מעולה מכל מהירות.

ביציאה מהמקום הרכב זריז בעיקר במצב S. (יש שקוראים לזה מצב sport, ויש שקוראים לזה מצב standard)

כמה שאני יודע, במצב (E (economy, התיבה מתחילה מהילוך שני מה שגורם לזינוק יחסית עצל (אלא אם כן דורכים על הדוושה בצורה נחושה). 

בכל מקרה, תמיד אפשר לעשות stage 1 ולהרוויח עוד כמה עשרות סוסים ועוד כמה קג"מים. אני עדיין לא שם וספק אם אהיה.

הרכב הוא קרוזר מדהים, ומתאים לצרכיי בדיוק כפי שהוא.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
  • אהבתי 1
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

ללא ספק רכב נהדר. ברור שנתון המומנט גורם לה להרגיש חזקה, אצלי "על הנייר" טיפה יותר כ"ס מאצלך, אבל הרבה פחות מומנט ומנוע בנזין.

• אהבתי 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם נתון המומנט, וגם הסל"ד הסופר נמוך שהוא מתקבל בו. 

הרכב מתחיל לדחוף משמעותית כבר מ1700 סל"ד. אך לצערי לא נמשך הרבה מעבר ל4000 סל"ד.

הייתי שמח לעקומת סל"ד יותר רחבה, וזה כן משהו שאפשר להשיג באמצעות מפה חדשה.

אבל שוב, כרגע זה יותר ממספיק :) 

אני בטוח שהאלפא שלך מרגישה הרבה יותר תוססת ומלאת חיים. נהגתי בלא מעט אלפות והמכנה המשותף של כולן היה ההרגשה התוססת שלהן.

הרכב שלי שונה מאוד באופיו, מאוד מאופק ומעודן.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כתבת ממש נכון. 

אצלי בתחום הסלד שעד 3,000 היא מתה. מעל 3,500 כבר מתחילה למשוך, עד המנתק שנמצא בסביבות ה- 7,100.

בזמן שעם שלך אפשר לנסוע חופשי בתוך העיר, להיות סגור בקפסולה רכה ותומכת ולשייט בנוחות, נסיעה ברכב שלי בתנאים דומים תכיר לך איפה השיבושים נמצאים, איפה הכביש לא ישר ואיפה האספלט הישן מתחבר לחדש, או את חיבורי המתכת האלו שיש בגשרים. אם יש מכסי ביוב שלא בגובה הכביש או בורות, אולי תצטרך קצת פיזיותרפיה והחזרת חוליות למקום 😄

אם יש פס האטה- ממש מרגישים שמטפסים על משהו. 

בכל פעם שמישהו שלא נוסע איתי קבוע מרגיש את הרכב הוא מופתע. חוויה שונה...

אפקט הגעה אני מעריך שלא חסר אצלך, גם בשלי יש וכל הזמן שואלים אותי שאלות שונות, לפעמים זה כאילו הגעתי עם פרארי.

הרבה פעמים חושב להוסיף אחת שהיא ההיפך משלי. משהו שייתן את מה ששלי לא יכולה.

עריכה אחרונה על ידי Pavlik
שגיאת כתיב.
  • אהבתי 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

טוב אז אמרתי שאשים מערכת אנדרואיד, וקיימתי :)

התלבטתי אם לשלם את תוספת היוקר של התקנה בארץ, או להזמין ולהתקין בעצמי. מפאת קוצר זמן וחוסר חשק בהתעסקות התקנתי בארץ, עלה 3100 שקל.

בדיעבד טוב שכך, מכיוון שהמערכת הראשונה שהותקנה היתה עם דפקט והוחלפה לאחר יומיים, ואם היה בא ככה מחו"ל ככה זה היה חתיכת עיכוב, לשלוח ולקבל אחד חדש ולהתווכח עם סיני עילג - אחד הדברים היותר מעצבנים.

המערכת תואמת מקור, יש שליטה מההגה, והיא שואבת הרבה נתונים ממחשב הרכב, החל ממצבי המזגן, סל"דמהירות ועוד.

מצ"ב סרטון הדגמה קצר. 

בנוסף, לכבוד התקנת המערכת, תיקנתי בשבת בעצמי את הגלילה של הג'וייסטיק. זאת מחלה ידועה של דגמי מרצדס. מדובר במוט פלסטיק שבתחתיתו גלגל שיניים שמעביר את האות של הגלילה. המוט נשבר ולכן אין העברת תנועה לגלגל השיניים. אני בחרתי בדרך הקמצנית יותר :) הדבקתי עם דבק חזק מאוד, זה לא יישבר יותר לעולם. אם היתה לי סבלנות לחכות, מוכרים מוטות חליפיים מאלומניום באיביי, אבל סבלנות זה לא הצד החזק שלי .

התיקון הצריך פירוק של פלסטיקה, ושל הג'וייסטיק עצמו לגורמים. אפשר לראות בתמונות.

אם יהיה לי זמן מתישהו, אולי אעלה מדריך מפורט.

IMG-20201114-WA0011.jpeg

IMG-20201114-WA0013.jpeg

IMG-20201114-WA0019.jpeg

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסרטון עובד, רק שמשום מה הוא מתחיל רק אחרי כמה שניות של מסך שחור.

עשיתי אצל "דור התקנות".

בחור נחמד בשם שרון, שעושה התקנות בבית הלקוח (באיזור המרכז).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

התלבטתי אם לשלם את תוספת היוקר של התקנה בארץ, או להזמין ולהתקין בעצמי. מפאת קוצר זמן וחוסר חשק בהתעסקות התקנתי בארץ, עלה 3100 שקל.

עשית בשכל (או שקראת את שרשור הסיוט שלי עם הזבלה הסיני😬)

אני יודע שזהו מנוע דיזל, אבל אע"פ המומנט השופע אתה לא מרגיש שחסר קצת כח? הרכב לא קל במיוחד.

התחזוקה נשמעת טיפה יקרה, ואני בכיתי לפני כמה שרשורים על טיפול 180K ל W211 שלי באלפיים וחמש מאות ש"ח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוח לא חסר. וזה מאוד מתבטא בעליות קשות עם מזגן ואנשים. האוטו לא רואה בעיניים.

לגבי תאוצה מהמקום? היא סבירה. כמובן שלא הייתי מתנגד לעוד 30-40 סוסים (שאפשר להשיג עם stage 1, שאולי אעשה בקרוב).

תאוצות ביניים לעומת זאת הן נהדרות. 

התחזוקה לא ממש נוראית, יישור קו זה יישור קו, ובטיפול 300 שעשיתי, מה שתפס את רוב המחיר זה החלפת שרשרת טיימינג שמתבצעת אחת לדור :).

הדובדבן שבקצפת זה צריכת הדלק. אני עובד בקצה הדרומי ביותר של אשקלון, ונוסע כל יום מאשדוד ובחזרה. (50 ק"מ בדיוק), מיכל מלא עם כולל נסיעות פרטיות לא מעטות בתוואי עירוני, מחזיק לי יותר משבועיים, ובק"מ בסביבות 750 למיכל בממוצע. ואני לא נוסע עדין במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

טוב אז החלטתי לפנק קצת את האוטו.

התחדשתי ברביעיית ג'אנטים מקוריים של מרצדס ''18 והלבשתי עליהם ארבעה צמיגי פירלי P7 חדשים במידה 245/40/18 97Y.  (בהתאם להוראת הרישום של משרד הרישוי).

בנוסף, הרכב עבר פוליש וקס + פלסטלינה, וליטוש פנסים. אם הייתי יודע שכך תראה התוצאה הייתי עושה מזמן! פשוט התגלה צבע אחר והרכב נראה פשוט מדהים.

אגב, הגג רטוב לא דהוי פשוט לא היה לי כוח לייבש 🤣

באופן כללי, 0 תקלות מהעדכון האחרון, הרכב עם כ298000 ק"מ.

לפניכם התוצאות :) 

20210108_104723.jpg

20210108_104649.jpg

20210108_104538.jpg

20210108_103957.jpg

20210108_104004.jpg

20210108_104107.jpg

• אהבתי 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי (עוד פעם) קריאת בינג' של השרשור.

איזה כיף. יותר טוב מנטפליקס

• מצחיק 1

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

שלום חברים ומועדים לשמחה.

אני שמח לעדכן שאחרי כמעט שנתיים שהרכב ברשותי (עוד חודשיים)  וכ18K ק"מ ,  החלפתי קידומת :) 

הרכב חצה סוף כל סוף את ה300K, ואפשר לומר שתקופת ההרצה של המנוע נגמרה 🤣

על הצד הטכני, 0 תקלות מהעדכון הקודם (למעט נורה שמאלית שרופה 😄), ובקרוב הרכב ייכנס לטיפול קטן של החלפת שמן ופילטרים. 

יש לציין שכנראה שהרכב יימכר בקרוב (לא ממש מרצון).

אני ככל הנראה הולך לקבל רכב מהעבודה בשבועות/חודשים הקרובים (מנסה להמיר את רוע הגזירה לתוספת כספית ראויה, מקווה שאצליח).

20210318_075252.jpg

• אהבתי 2
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...