Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבשה שחורה שהתחלפה בנמר שחור - סיפור קנייה של בנצית

ramik33

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

קראתי שוב.
עדיין נראה רכב טוב.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הצי שלנו מורכב בעיקר מספורטאז'ים וטוסונים (לא רוצה ג'יפון  👺).

יש יאריס אחת (שאני מעדיף תחב"צ ולא יאריס) וספארק אחת (חמוד אבל יהיה קשה להתרגל), סידים וקנגואים שזה יותר לטוחני הק"מ בחברה.

קיצר אני מבואס :( 

מעניין כמה פתוחים יהיו לתת לי לבחור משהו מעניין 🤣 טסלה מליסינג ?  🤯 (הטיעון יהיה החיסכון בדלק חחח כאילו אכפת לי)

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקטביה יצאה לי מכל החורים :) יש לאחי אחת מ2017 שאני נוסע עליה לא מעט. לא מסוגל לראות את הרכב הזה כבר (על אף מתיחת הפנים)

אגב, הרכב שלו נסע סה"כ 120K ק"מ, ונוסע כ"כ רע שזה פשוט מאכזב. הוא סיפר שהיה בצפון ופשוט כמעט התייאש ולא הצליח לעלות בעליה קצת תלולה, הגיר פשוט השתגע. 

גם בתנועה רגילה הגיר עושה בעיות לא ברורות.

מבחינת חברת הליסינג? תקין. 

לפני שעתיים, f31 כתב:

תנסה לבקש יונדאי G80 🤡

סביר יותר שאקבל בעיטת Roundhouse לפרצוף עם נעל "אלגנט" מאשר לקבל יונדאי G80 😆

עריכה אחרונה על ידי ramik33
  • מצחיק 1
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים.

לא מעטים הם המקרים שבהם חברי פורום חרוצים (כולל אותי :) משתפים פעולות DIY כאלה ואחרות שעשו.

אני רוצה לתת דוגמה קטנה נוספת שחסכה לי כ1000 שקל. בתקווה שזה יעורר השראה גם באחרים.

כבר תקופה שנורה שמאל (קסנון אפטר מרקט) עובדת לסירוגין עד שהחליטה להתפגר סופית. (או היא או הבאלסט, I dont give a shit)

(המחיר שקיבלתי על ההתקנה של קסנון/טורבו לד הזוי - בהתחשב בעובדה שערכה כזאת עולה גרוש ורבע בaliexpress).

הבעיה מבחינתי נבעה מהעובדה שהבאלאסט קבור עמוק מתחת לגובה פנסים וכדי להגיע אליו צריך לפרק גלגל, בטנה ואולי אפילו פגוש. זה נחוץ גם בשביל להחליף רק את הנורה.

תמיד כמובן אפשר לחתוך את החוטים ולחבר רק את הנורה עצמה... אבל לא. לא אצלי.

בגלל שלא היה לי רצון להתעסק עם פירוקים מהסוג הנ"ל ערכתי סדרה של טלפונים, ראשית ל2 מוסכים שבהם אני מטפל קבוע, ולשניהם הייתה אותה תשובה.. אי אפשר לחזור למקורי. תבוא ונפנה אותך למישהו..

לאחר מכן הרמתי טלפונים לכל מיני מרכזי התקנות של דברים מהסוג הנ"ל, והמחירים גבוהים... מאוד.  אני לא אחד שלא אוהב להשקיע, אבל אני שונא להשקיע על משהו שאני לא רוצה/אוהב.

עשיתי קצת שיעורי בית באדיבותו של דוד youtube, ועד מהרה הבנתי בדיוק מה צריך לעשות כדי לבטל את השיקוץ הזה שנקרא xenon.

זה כ"כ פשוט שזה היה מביך.. וגם קצת מאכזב שבעלי מקצוע שאני מאוד מעריך לא ידעו שאפשר לבטל בכזאת קלות. אבל טוב נו... לא ממש תחום העיסוק היומיומי שלהם.

וממרכזי הרכב השונים לא ציפיתי באמת לעזרה מהסוג הזה, הם מעדיפים למכור ולהרוויח כמה שיותר.

בכל אופן, כל מה שהיה צריך לעשות זה לנתק את ה+ וה- שיצאו מהנורה אל הקונקטור המקורי ולהעיף אותה הצידה. ולחבר לקונקטור נורה H7 רגילה ושלום על ישראל...

הנזק מסתכם ב15 דקות צפיה בyoutube, כ20 דקות עבודה (בגלל גישה חרא ועבודה עיוורת), ו70 שקל על 2 נורות H7.

סורי על החפירה, פשוט כ"כ שמח שזה נפתר בחנייה של הבית שלי, בגרושים, ולא במוסך.. 

בלי שום קשר, הייתי במומנטום והחלפתי גם פילטר מזגן על הדרך 🤪

20210313_071540.jpg

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין כמו לעבוד על הרכב לבד. מאוד מספק.

גם לי קרה שפתרתי תקלה בעצמי, אחרי שבמוסכים שונים  דיברו איתי על כמעט 10K להחלפה של רכיב מרכזי. 

• אהבתי 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

היי חברים.

השבוע אני סוגר שנתיים עם הרכב, ולכבוד כך אני מעלה כמו בפעם שעברה, את הסיכום השנתי  (יש בסיכום גם את השנה הקודמת). 

הייתה שנה יחסית טובה ללא הרבה תקלות, מה שהשאיר לי מקום  לכמה שדרוגים :) 

ג'אנטים 18 + רביעיית פירלי, מערכת אנדרואיד ועוד.

ללא כל הפינוקים עלות האחזקה השנתית כולל דלק ביטוחים וטסט, עמדה על כ20K ש"ח. הפינוקים עלו עוד כ6K.

עניין הרכב מהעבודה ירד מהפרק, קיבלתי תוספת שכר נאה במקום :)  אני מעריך שאשאר עם הרכב עוד שנה אחת מלאה לפחות. עוד לא מיציתי, ואחרי הטיפול הקרוב אני מתכנן להתפנק בStage 1.

מצ"ב טבלת אקסל לעיונכם.

הוצאות רכב מרצדס.xlsx

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד.

ההוצאות על הרכב מאוד נמוכות לרכב ברמה-שתיים יותר ממשפחטומטית סטנדרטית, במיוחד בגיל/נסועה כזו. ד"א, לא ראיתי בתמחור את ירידת הערך השנתית (לא שהיא גדולה במיוחד אבל אני קצת ייקה...)

מה/כמה יתן Stage 1? האם ניתן לעבור עם זה טסט ישירות או שצריך לקמבן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, חשבתי להכניס את זה, אך מאחר וברכבים מהסוג הזה המחירון לא באמת אומר משהו, קצת הזנחתי את הנושא. אולי אעדכן את הדוח בהמשך.

לגבי הStage one, יתווספו כמה עשרות סוסים וכמה קגמ"ים בריאים. בלי קנס גדול מדי (או בכלל) לבלאי.

אי אפשר לעלות על זה בטסט. לשם כך יש צורך להתחבר למחשב הרכב עם ציוד מתאים. מדובר בשינוי תכנתי בלבד ללא תוספות ושדרוגים פיזיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

וואו, כמה זמן עבר מאז העדכון האחרון. 

אז כן הרכב עדיין אצלי, ואני עדיין נהנה ממנו מאוד, למרות שכנראה הרכב יאלץ להימכר בקרוב, כי אשתי מפחדת לנהוג בו והמזדה 2 שלה נמכרה (נשארים עם רכב אחד עד להודעה חדשה).

השנה היתה קצת כבדה מבחינת בלאי עם כל מיני הוצאות חריגות אבל אין מה לעשות זאת מכונה ומכונות מתקלקלות.

הרכב כרגע עם 322 אק"מ ולא בוצע סטייג' 1 בסוף.

האוטו עדיין נראה פצצה מבפנים ומבחוץ ולא איבד אפילו טיפה מיופיו.

כרגיל, מצרף גם את טבלת המעקב המעודכנת לכל הסקרנים, הכוללת את כל הפירוט עבור כל השנים בתוספת 21, 22 ו23 וגם תחילת 24.

IMG-20240308-WA0014.jpg

IMG-20240308-WA0015.jpg

IMG-20240308-WA0016.jpg

IMG-20240308-WA0017.jpg

הוצאות רכב מרצדס.xlsx

• אהבתי 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

טוב לקרוא שהיא עדיין אצלך. זוכר שעוד לפני כמה שנים כתבת שאתה חושב למכור אותה.

מתכלה מתחת לכיסוי:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...