Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תורי הגיע - טבעת אירוסין

Guy_25
שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה ברור לי לחלוטין למה הניחו בהתחלה שאני מוציא כסף שאין לי/ שאזדקק לו לדברים אחרים (בכל זאת, זוג צעיר בישראל - הנחה הגיונית לחלוטין).

אני חוזר ומדגיש - זה לא המצב.

מעריך את הדאגה ואת הנסיון "ליישר" אותי אבל באמת שאין צורך.

אני גם לא הולך להתעקש למצות את הסכום. נתתי את החסם העליון שלי ובאתי להתייעץ על מנת שאתחיל לקבל כיוון.

כן, מהמלצותיהם של חברי הפורום (פה בשרשור ובפרטי) כבר הבנתי שאוכל למצוא משהו שיניח את דעתי בפחות כסף (אם כי עדיין יותר מ5 השקלים שאתה הצעת :-) ).

באגירה, בכל סיטואציה אחרת כנראה שהייתי חושב כמוך.

באמת שבמקרה הזה אני חושב שזה הדבר הנכון.

אני מקפיד לענות על הנושא הזה מכיוון שאני לא מעוניין שהשרשור יסטה ממטרתו המקורית.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אכן, אהבתי את כל המטיפים למינהם...

ההנחה שלי היא שרוב האנשים שנמצאים בפורום הם עם ראש על הכתפיים ולא יעשו מהלכים חסרי כל היגיון (וזה לא המצב פה כפי שהוא דאג לציין בהתחלה).

מה שכן שמתי לב אליו זה שבד״כ יש קשר הפוך בין השכר של הגבר לכמה שהטבעת עולה :wink: (סתם סתם, פשוט נתקלתי בכמה וכמה מקרים כאלו, רוב החברים שלי והאנשים שסביבי הוציאו סכום דומה למה שאני הוצאתי ולסכום המדובר פה - עד הסכום שדובר עליו פה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מזל טוב.

לעניין, נשגב מבינתי!

אנשים צעירים בלי גרוש על התחת, בלי דיור, בתחילת דרכם המקצועית, מפוצצים אלפים על קישקוש כמו טבעות אירוסין( מה נהיינו? ערבים? נוצרים? מי מיתארס בכלל?) ופותחים דיונים על נקודות ביהלומים...

התחרפנתם כולכם.

כמו שכבר הצעתי בשירשור זהה בעבר, קח אותה ליציאה, תבוא למכונות האלה שאתה שם 5 שקל, מסובב ויוצא לך צעצוע לילדים, תוציא ככה טבעת, תכרע ברך ותשאל אם תינשא לך.

כל ההשקעה בטבעת אירוסין מיותרת לחלוטין, האקט עצמו הוא הקטע שיזכר.

את העיקרון הזה הבינה ויישמה היהדות לפני 2000 שנה לטבעות נישואין.

גם כאשר יש משתמש שמבקש ייעוץ לרכישת רכב ב-100 אלף ש"ח אתה מציע לו יונדאי גטס, כי בכל זאת זה פח עם 4 גלגלים והכי חשוב שזה יסע?

פות"ש בסך הכל רצה לדעת היכן להתחיל, והיכן מומלץ לקנות לפי הניסיון של הגולשים. ואתה החלות שטבעת ב-6000 ש"ח זו הבעיה העיקרית של הצעירים בדיור ובמקצוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, אהבתי את כל המטיפים למינהם....

לא מטיף כלום.

מחווה את דעתי, אתה יודע, פורום פומבי, ריבוי דעות וזה...

גם כאשר יש משתמש שמבקש ייעוץ לרכישת רכב ב-100 אלף ש"ח אתה מציע לו יונדאי גטס, כי בכל זאת זה פח עם 4 גלגלים והכי חשוב שזה יסע?

פות"ש בסך הכל רצה לדעת היכן להתחיל, והיכן מומלץ לקנות לפי הניסיון של הגולשים. ואתה החלות שטבעת ב-6000 ש"ח זו הבעיה העיקרית של הצעירים בדיור ובמקצוע.

1. מה שעניתי למעלה.

2. בוא נדייק, אם משתמש צעיר וחסר אמצעים יחסיים יבקש המלצה לרכב ראשון ב 100K ש"ח, אני אמליץ להנמיך קצת את הרף בדיוק כמו שהיה במשך 5 עמודים שלמים בשרשור ההוא שרצה קופרה והמליצו לו לרדת מהעניין.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטטיסטיקה.

רוב הזוגות הצעירים אינם בעלי אמצעים גדולים, ולכן היותר מבוגרים מכוונים אותם לשים את הקישוטים נמוך הסדר העדיפות.

כמובן שאם מדובר בבחור בן 35 שמרויח 20,000 ש"ח נטו בחודש עם צפי לעליה זה לא רלוונטי, אבל כמה כאלה שואלים בפורום שאלות מסוג זה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

'סטטיסטיקה' רוב האנשים שסביבי מהנדסים ומרוויחים סכומים דומים למה שאני מרוויח, אני עוד לא בן 28...

לפי הבנתי הילדים שלך מהנדסים/בדרך, במידה ויחליטו להוציא סכום דומה על טבעת לגברת האם תחשוב שזו התאבדות כלכלית/צעד חסר אחריות ועוד? או שהם מרוויחים מספיק בכדי שזה לא יפגע בהם?

לא יודע מה פותח השרשור עושה בחיים, וזה גם לא רלוונטי, הוא דאג לציין שזה סכום שלא יפגע בו ובלה בלה בלה...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי כמה אתה מרוויח, וזה גם לא קריטי כעת, שכן החלטת להוציא את הסכום.

כן. הבן הבכור שלי מהנדס (השני סטודנט ועדיין אינו עובד). הוצאה של 5 אש"ח לא תשבור אותו, אבל אני אראה אותה כמוגזמת בשלב זה של חייו.

יודע מה? אפילו אשתי לא קונה לעצמה תכשיטים בסכומים כאלה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטטיסטיקה.

רוב הזוגות הצעירים אינם בעלי אמצעים גדולים, ולכן היותר מבוגרים מכוונים אותם לשים את הקישוטים נמוך הסדר העדיפות.

כמובן שאם מדובר בבחור בן 35 שמרויח 20,000 ש"ח נטו בחודש עם צפי לעליה זה לא רלוונטי, אבל כמה כאלה שואלים בפורום שאלות מסוג זה?

עדין זה לא רלוונטי בכלל.

כמו שחא רלוונטי אם בחור צעיר יקנה גטס או דאצ'יה חדשה או מרצדס מכונס נכסים.

במקום לתת כלים מסוימים שהדור הצעיר ידע איך להתנהל מול הגופים השונים. מגיע המבוגר התורן ומציע לא לקנות מוצרים יקרים.

מה השלב הבא? במקום חתונה באולם צנוע כדאי פשוט לקיים רק טקס מתחת לבית עם כמה עדים כי חבל על הכסף? לאחר מכן לא לעשות ילדים כי זה נטל כלכלי?

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לדעות כאן אני חושב שבטבעת אירוסין שווה להשקיע. אחרי הכל מדובר באחד התכשיטים היחידים שהיא תענוד באופן קבוע לתקופה מאוד ארוכה.

אם כבר לחסוך - אז על כל מיני שטויות ותוספות בחתונה שאף אחד לא יזכור אחר כך.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל איך הגעת למסקנה שהוא חסר אמצעים?

כתבתי מפורש "אמצעים יחסיים"!

עדין זה לא רלוונטי בכלל.

כמו שחא רלוונטי אם בחור צעיר יקנה גטס או דאצ'יה חדשה או מרצדס מכונס נכסים.

במקום לתת כלים מסוימים שהדור הצעיר ידע איך להתנהל מול הגופים השונים. מגיע המבוגר התורן ומציע לא לקנות מוצרים יקרים.

מצד אחד, אתה מתלונן ש"המבוגרהתורן" לא נותן כלים.

מצד שני, כאשר המבוגר התורן אומר מנסיונו שטבעת נישואין זה קישקוש שצריך לעבור מן העולם ואין מה לזרוק לפח בשלב זה בחייהם אלפי שקלים על דבר מיותר, אתה מתקומם.

תחליט!

מה השלב הבא? במקום חתונה באולם צנוע כדאי פשוט לקיים רק טקס מתחת לבית עם כמה עדים כי חבל על הכסף? לאחר מכן לא לעשות ילדים כי זה נטל כלכלי?

זה כיף להקצין לטובתך, אבל אם זוג צעיר בתחילת דרכו היה שואל על חתונה עם מסוקים, רחפנים וזיקוקים שמשוגרים מהשאריות של בראשית לכיוון אורביט מסביב לכדור הארץ בדיוק בהדרן של עומר אדם, הוא כן היה מקבל הורדה אגרסיבית לקרקע המציאות.

אף אחד לא יגיד למישהוא אל תתחתן ברבנות, תתחתן במקלט של הבניין שלכם.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי האישית, בתור מי שהיה +/- בנעליך אי שם בעבר:

א. תחליט עם איזה תקציב אתה מרגיש בנוח, בהתאם ליכולותיכם והעדפותיכם. זה צריך להיות תקציב המקסימום, לא תקציב היעד.

ב. בעת הרכישה, שקול ללכת עם חברה קרובה ו/או משפחה עם שיקול דעת רלוונטי והיכרות מספיק טובה עם המיועדת.

ג. בעת הרכישה, וודא כי ישנה אפשרות להחליף את התכשיט במקרה הצורך, ווודא שיש מספיק מרחב בחירה בחנות/רשת - למקרה הצורך.

ד. לאחר ההצעה, הדגש למיועדת שהיא מוזמנת להחליף את הטבעת באחת אחרת במידה וזה לא בדיוק הטעם שלה, זה תכשיט שהולך להשאר שנים (בשאיפה) ולכן אין טעם להכנס למשחקי אגו. חשוב שהיא תהיה מבסוטה ומאושרת. אישית, אני גם לא רואה שום טעם בהסתרת התקציב היות ואתם עוד שניה מתחתנים, ואם אתם לא פתוחים בנושאים אלו אין לי מושג איך מנהלים משק בית בצורה בריאה.

ה. התקציב שלך ממש, ממש בסדר (רחוק מלהיות ״מוגזם״, ממה שאני מכיר). גילוי נאות / למען הסר ספק: אני רכשתי זולה יותר, שכן לשמחתי אני ואשתי רואים עין בעין את עניין התכשיטים: מעדיפים נכסים על פני נצנוצים.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להציג צד פרגמטי עוד יותר, הייתי בנעלייך עד לא מזמן. כשהחלטתי (או שזה כבר החלטנו, אני לא לגמרי בטוח), ביקשתי מהגברת את הסגנון המדויק עד כדי טבעת לדוגמא. נושא התקציב המקסימלי היה ידוע. קיבלתי לינק באחד החודשים לטבעת ספציפית.

אם אני הייתי בנעליים בהם הייתי צריך/נדרש/ לענוד פריט כלשהו למשך מס' שנים, הייתי יותר משמח אם: 1) הייתי יכול לבחור אותו 2) הייתי יכול להחליף אותו אם לא היה מוצא חן בעיניי (ולמזלי כך מרגישה גם הגברת).

מחזק את ההמלצה ללכת לבחור הטבעת עם מי שמכיר היטב את הטעם של המיועדת, לוודא שניתן להחליפה במידת הצורך.

התקציב (כמקסימום) בהחלט גם לי נראה בסדר.

בהצלחה!

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...