Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיוב על בדיקת קניה במוסך (נערך, מיותר לציין שזה קרה ביום כלשהו, זה ברור ולא רלוונטי)

otaltj
שימו לב! השרשור הזה בן 1992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר טוב לקח רכב לבדיקה במכון בדיקה. שילם שם 400 ש"ח. מצאו נזילה חמורה של שמן מהמנוע.

הוא לקח את הרכב למוסך יבואן של אותו רכב בקרבת מקום, ובקש הצעת מחיר לתיקון הממצאים בבדיקה.

המוסך חייב אותו ב 280 ש"ח על בדיקת הרכב לצורך מתן הצעת מחיר לתיקון.

מחירון הרכב: כ 15 אלף שקל (מודל 2010).

לי זה נשמע כמו גזל.

רציתי לשמוע מה דעתם של מכובדי הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אמרו לו שייקח קצת זמן עד שיתפנה ליפט כי צריך להעלות על ליפט לבדיקה.

הוא השאיר שם את הרכב כי היה חייב לחזור לעבודה.

קיבל חשבון לתשלום בטלפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא בחר לא לתקן אז לגיטימי לחלוטין שיחייבו אותו.

בן אדם בא עם טופס בדיקה לרכב שעוד לא קנה ומבקש הצעת מחיר לצורך מיקוח. המוסך עובד בחינם?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאר הסיפור קצת פחות רלוונטי.

הוא לקח את הרכב למוסך יבואן , ובקש הצעת מחיר לתיקון

בן אדם הגיע למוסך וביקש עבודה (הצעת מחיר = עבודה). חייבו אותו בהתאם. למה גזל?

* אם אתה הולך לבקש הצעת מחיר על החלפת צמיג אף אחד לא אמור לחייב אותך ואתה גם יכול להגיע עם האופניים של הילדה לשם כך.

אם צריך להעלות את הרכב על ליפט ולעשות עבודה כלשהיא- זכותם לגבות עבור "שעת עבודה או חלק ממנה".

כמה זמן לקחה הבדיקה ומה היו ממצאיה אלו פרטים שהיו יכולים להטות קצת את הכף כי אם פתחו מכסה מנוע וראו שכל השמן יוצא מהראש אז זה בדיקה של שתי דקות אבל אם היו צריכים לנקות את המנוע ואז להתחיל לאתר אז זו כבר עבודה פרופר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו לו שהבדיקה תהיה בחינם?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את החבר שלך.

קצת להגדיל ראש, במקום לשלם 500 שקל למכון בדיקה שיעשה בדיקה עם העיניים (אפילו גלגלים הם לא מפרקים כדי לבדוק ברקסים), תתכופף בדיוק 10 שניות מתחת לרכב ותבדוק אם יש נזילה, נזילה חמרוה אפשר לראות לפעמים גם דרך התא מנוע מלמעלה.

לגבי המוסך - תלוי כמה זמן עבדו, אם זו נזילה למשל מהקרטר ובסה"כ היה צריך לשים את הרכב על ליפט ולראות שהקרטר לא אטום טוב, זו בהחלט גניבה.

אם זו נזילה קצת יותר מורכבת שהיה צריך להבין בדיוק מאיפה היא, ניחא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין.

הרכב נכנס למוסך, נפתח כרטיס, בנאדם עבד עליו (גם להסתכל עם העיניים זה לעבוד. אתה משלם על המומחיות שלו), הרכב תפס ליפט, המכונאי מילא אבחנה והצעת מחיר.

כל זה לא עבודה? חבר שלך לא נכנס לבקש כוס חלב ואמרו לו "יש במקרר, לך תיקח".

אם היה בוחר לתקן את הרכב באותו מוסך, מחיר הבדיקה היה מקוזז מהעלות כמו שעושים בדרך כלל.

אם הוא קנה את האוטו, ואם הוא ילך לאותו מוסך ויבקש לתקן את הנזילה על סמך הבדיקה שהם עשו, יכול להיות (יהיה נכון מצידם) לקזז את עלות הבדיקה.

*מחיר הרכב והשנתון שלו לא רלוונטיים. הבדיקה היא אותה בדיקה בדיוק.

**כל מה שכתבתי בטל ומבוטל אם אמרו לחבר שהבדיקה היא בחינם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש להבין, הבחור נכנס למוסך לשאול כמה יעלה לתקן, בשביל התשובה הוא צריך לשלם 300 שקל, ברור שזה גזל, לטעמי זה לא רק גזל, זה אבא של הגזלים.

זה ההבדל בין מוסך X לבין מוסך נניח כגון המשפץ ו/או מורשה כלשהו... יתנו לך הצעת מחיר, תרצה תתקן, לא תרצה לא קרא כלום.

אני חושב שזה ממש לא לעניין לדפוק יומית על דבר כזה, זה כמו שתיכנס למסעדה לשאול כמה עולה סטייק, יאמרו לך 200 שקל תאמר תודה יפה ואז יאמרו לך מה תודה, תתן לי 100 שקל, מה עניתי לך, התייחסתי אליך, הלכתי לשאול בשבילך כמה יעלה.

קיצר לא לעניין.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סטנדרט ידוע במוסכי יבואן ולרוב זה גם רשום בגדול ביחד עם מחיר שעת עבודה.

הבן אדם בחר ללכת למוסך מורשה יבואן עבור רכב ב15,000 ש"ח. הוא לא היה חייב לעשות זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הבנתי איך הוא השאיר רכב שלא שלו במוסך יבואן?

וכנראה החבר רצה רק הצעת מחיר ממוסך יבואן שיהיה לו מחיר גבוה לתיקון למשא ומתן מול המוכר.

מוסך רגיל אולי היה נותן הצעת מחיר על המקום, אולי אפילו היה נותן טווח מחירים..

מוסך יבואן עובד בשיטת הסלמי...

קודם תשאיר את הרכב.

עכשיו תשלם על הבדיקה.

ואם תשאיר את הרכב לתיקון ... יש מצב שבאמצע שהרכב יהיה על הליפט

יעדכנו אותך בטלפון .. שאחרי שפתחו הם רואים שצריך גם את האלמנט להחליף... וזה בכלל ביטחותי ואסור להם

להוציא את הרכב ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שתלך לרופא פרטי יגיד לך שיד לו הרבה לקוחות רבל הוא יכניס אותך בין לבין לבדיקה/אבחנה. תסיים הבדיקה תקבל אבחנה תגיד תודה ותצא. ניראה לך שלא יחיבו אותך? אלא אם זה חבר טוב. נכון מכונאי זה לא רופא אבל זה עדין עסק שצריך לנהל. לדעתי בלי שום קשר בדיקה במכון בדיקה לא שווה יותר מידי בימינו. עדיף להשקיע הרכב בבדיקה במוסך מורשה. תתפלאו גם היום יודעים להגיד אם היתה ת. ד ברכב או לא, ויש דפיקה בגיר ושצריך לפרק גלגלים לבדיקת ברקסים ושיש נזילות מפה ושם רק שבסוף הם נותנים הצעת מחיר לטיפול ובדרך כלל שוללים הרבה קישקושים שרושמים במכונים.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש להבין, הבחור נכנס למוסך לשאול כמה יעלה לתקן, בשביל התשובה הוא צריך לשלם 300 שקל, ברור שזה גזל, לטעמי זה לא רק גזל, זה אבא של הגזלים.

זה ההבדל בין מוסך X לבין מוסך נניח כגון המשפץ ו/או מורשה כלשהו... יתנו לך הצעת מחיר, תרצה תתקן, לא תרצה לא קרא כלום.

אני חושב שזה ממש לא לעניין לדפוק יומית על דבר כזה, זה כמו שתיכנס למסעדה לשאול כמה עולה סטייק, יאמרו לך 200 שקל תאמר תודה יפה ואז יאמרו לך מה תודה, תתן לי 100 שקל, מה עניתי לך, התייחסתי אליך, הלכתי לשאול בשבילך כמה יעלה.

קיצר לא לעניין.

לא לא, תקרא שוב. הוא לא נכנס "לשאול כמה יעלה". הוא הכניס את הרכב לבדיקה, שדורשת עבודה וזמן, ועולה כסף.

אם הוא היה נכנס "לשאול כמה עולה" פגוש או שייבה הוא היה מקבל מחיר ואף אחד לא היה דורש ממנו כלום.

זה כמו שתלך לבדיקה אצל רופא שיאבחן מקרה X שדורש טיפול Y. האם גם על זה לא תידרש לשלם?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בא למוסך יבואן, אומר שיש לך נזילת שמן.

הרי זה לא שבאת ואמרת יש לי נזילה מהצינור, כמה עולה הצינור ? כמה זמן החלפה ?

אתה באת ואמרת יש לי בעיה. משמע אתה צריך אבחון. מה נוזל, איך נוזל איפה נוזל ? להחליף צינור ? משאבת שמן ?

המוסך בשביל לתת לך הצעת מחיר שהוא יכול לעמוד מאחוריה צריך לדעת מה צריך להחליף ומה נדרש לתקן.

יודע מה אני זורם איתך,

תאר לך מצב שהמוסכניק אומר לך באוויר בלי לראות את הרכב, שמע נזילה, זה 800 שקל.

אתה מחר הייתה פותח פה תלונה על מוסך שאמר לך 800 שקל בלי לראות את הרכב בכלל.

או יותר גרוע, מוסך אמר לי 300 שקל תיקון נזילה, בפועל התיקון לא עזר, ועכשיו רוצה שאני אשלם אלפייה על משאבה.

בשתי המקרים המוסך יוצא לא מקצועי.

מה עדיף ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...