Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הזמנות מוצרים מחו''ל - חוסכים כסף או יורים לעצמנו ברגל?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא רומז שום דבר. רשמתי בפירוש שלטעמי, ואני לא היחיד, זה גוף מסואב שמטרתו היא לכלכל את עצמו, ואיפשהו בשוליים הוא נותן שירות נחוץ לציבור.

הדברים שאתה מדבר עליהם לא קשורים כלל למכון התקנים. ציוד תקשורת צריך לקבל אישור משרד התקשורת ומכון התקנים לא קשור כלל.

בנוסף, אשמח לדעת כיצד אפשר לבצע בדיקת בטיחות לפי תקן 60950 בצורה טלפתית בלי לפתוח את האריזה של המכשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 153
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש כבר מזמן בכמה רשתות מזון קופות שרות עצמי בקו הקופות. זאת אומרת מתוך 15 קופות יש 3 -4 קופות שרות עצמי.

לקוחות לא כ"כ אוהבים את הקופות האלו. לא נדיר לראות ליד כל קופת שרות עצמי עומדת דיילת ועוזרת ללקוחות. למשל כשאתה בא עם שקית תפוחים, אתה צריך לבחור במסך מתוך 4-5 סוגים של תפוחים את הסוג שבחרת ועם זה הרבה אנשים מסתבכים. כנ"ל עם כל מוצר אחר שנמכר בתפזורת או לפי משקל. לא לכל דבר יש ברקוד.

לא ככ מסכים איתך, אולי עניין של איזור ואוכלוסיה, אני יכול להגיד לך שבעיר מגוריי, כל הסופרים הגדולים יישרו קו והכניסו קופות עצמאיות (גם יינות ביתן למרבה הפליאה) והקופות האלו תמיד אבל תמיד עמוסות. הקופות הרגילות מטפלות באלו שעדיין לא מרגישים בטוח כנראה אבל אין ספק שישנה עדיפות לעצמאיות, לי אישית יש העדפה לעצמאי, אין כמו לשלוט בעצמך בדברים, אתה רואה מה אתה מעביר, אתה רואה את הכל, לא תלוי בקופאית ועל איזה צד היא קמה הבוקר. נכון שזה עצוב וזו רק תחילת הדרך להוצאת עוד "ג'וב" ואנשים שמתפרנסים מלהיות קופאים, אך מצד שני, היי , אף אחד לא ריחם על מוכר הנפט או איש עגלת הקרח או הסנדלר. העולם מתקדם וכולם צריכים ליישר קו.

נ.ב,לגבי עניין המקטים, חוץ משופרסל , לא נתקלתי בשום סופר אחר שחסר מק"ט, נהפוך הוא, אצל הרוב המכריע לא רק שיש מק"ט הוא גם שוקל את המוצר והאם תואם לנדרש. אז הכל טוב.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שהכרתי בקנדה. מה שמעיק (בקנדה) הוא שאי אפשר לארוז תוך כדי העברת המוצרים, אלא רק לאחר התשלום.

האם לפחות מפעילים את זה סוף סוף עם EMV?

בעיר מגוריי זה קיים כבר כמה חודשים טובים, אתה לא חייב להגיע למצב שלא לארוז עד הסיום, אתה יכול לשים את הכל כבר בשקיות, העיקר שזה יהיה על המשטח השוקל, בסיום אתה מעביר חזרה לעגלה.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לכך משמעות בקניה לא גדולה כאשר הקונה לבדו. זה מפריע בשני מצבים: האחד הוא של קניה גדולה, כאשר המשטח לא מספיק לכל המוצרים, והשני הוא כאשר עובדים בצוות - אחד מעביר את המוצרים והאחר אורז במקביל את הבעיה הראשונה ניתן לפתור על ידי פיצול הקניה, את השני לא, כיון שחייבים לפנות את המשטח לפני המשך הקניה.

חוץ מזה, בימים אלה שבהם משתמשים בשקיות רב פעמיות, אני חושש שהשקית - שמשקלה כמה עשרות גרם ואולי יותר - עלולה לבלבל את המאזניים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה פה למי פה שהזמין מאמזון,איך אתם מקבלים את המשלוח דרך דואר ישראל לאיסוף בדואר, או דרך חברות שילוח?בנוסף אפשרי להזמין מוצרי מזון כמו רטבים,ממרחים זה לא בעייתי?

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משלוחים מאמאזון מגיעים עם דואר שליחים של דואר ישראל, עד הבית.

לגבי ממרחים ורטבים לא יודע. אבל אם המוצר נמכר על ידי אמאזון או FBA , (נשלח על ידי אמאזון) לדעתי אין מה לחשוש. במקרה הגרוע תקבל החזר מלא ולרוב זה יגיע עד הבית. לגבי מוכרים צד שלישי לא יודע. זה תלוי באופן המשלוח שלהם.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה פה למי פה שהזמין מאמזון,איך אתם מקבלים את המשלוח דרך דואר ישראל לאיסוף בדואר, או דרך חברות שילוח?בנוסף אפשרי להזמין מוצרי מזון כמו רטבים,ממרחים זה לא בעייתי?

חברות שילוח (לרוב דואר השליחים של דואר ישראל, לפחות אצלי) עם שליח עד הבית.

לעולם לא תתבקש לאסוף ממקום כלשהו.

בנוגע למוצרים שאפשר לשלוח ישירות - כל מקרה לגופו,

פשוט תכניס לעגלת הקניות ותבדוק אם ניתן לשלוח, לפעמים המגבלה מופיעה רק בשלב האחרון לפני התשלום.

אין שום בעיה להזמין רטבים, ממרחים ושאר נוזלים לא דליקים בעיקרון.

(סתם מתוך סקרנות, באיזה ממרח/רוטב מדובר?)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני במתן שירותים לענף ההייטק הגעתי למסקנה שחלק גדול מהעובדים בענף נמצאים על הספקטרום. הם מסתכלים על מקצועות ובני אדם כאילו מדובר במכונות שמבצעות פונקציה מוגדרת ואין להם יכולת להבין את המורכבות של דינמיקה בין אישית והפנים ארגונית.

כל פעם שאני שומע איזה "טכנולוג" מתאר כיצד תוכנת מחשב תחליף רופא/עורך דין/מנהלת חשבונות/רואה חשבון/ווטאבר אני נרגע כי אני מבין שאין לו מושג על מה הוא מקשקש.

מה שכן יעלם זה מקצועות שאכן מבצעים פונקציה מוגדרת לדוגמא קופאית, אבל זה יקח עוד הרבה מאוד זמן. תמיד יהיו אנשים שיהיה להם יותר נוח לזרוק את המוצרים בקופה ולתת למישהו אחר לעשות את העבודה.

מגמה שאני כן רואה לפחות במישור האמריקאי זה שיותר חברות ענק משתמשות ב-Networking הגלובלי שלהן בשביל לייצא משרות משרדיות מארה"ב למדינות עולם שלישי. לדוגמא אחד המשרדים הגדולים EY מוציא עבודת ביקורת ומס להודו.

לא אמרתי מילה על רופאים,

כמה עורכי דין\מתמחים מחזיק משרד עורכי דין ממוצע? היום בכל תחום ממוצע יש לך מחשב, שמשמש למטרה כלשהי, שמקלה על העובדים, כמה זמן ייקח למחשב להחליף פונקציות מוגדרות? כמה מתמחים משרד מחזיק כדי להגיש טפסים ולשלוף פסקי דין? אם יש לי 20 מתמחים במשרד אני בכיף אוכל לצמצם אותם ל10 או פחות בעזרת תוכנה ששולפת לי כל פסק דין שאי פעם נכתב בחוק הישראלי במהירות הבזק, בדיוק כמו שמחליפים עכשיו את הקופאיות.

כמה מכונאים יש היום? כמה מכונאים נצטרך אם יהיו כאן רק רכבים אוטונומיים ולא יהיה צורך להחזיק ברכב? כמה נהגי אוטובוס\הסעות\מוניות נצטרך ברגע שכל זה יוחלף ברכבים אוטונומיים, או אפילו חלק מזה.

אתם כנראה לא מבינים לאן אנחנו צועדים, ולא להכל יש תשוובת, כמו מה יעשו בני האדם כשלא יהיו להם מקצועות כאלו.

מי כאן חשב\חושב שסנדלר הוא מקצוע מבוקש? כמה סנדלרים היו פעם וכמה יש היום?

מי כאן על הספקטרום :\

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא הזה באופן כללי הוא לא רק הזמנה מחו"ל וזה נכון לא רק לארץ. זה קשור לקניות ברשת.

כאשר באמצע שנות ה2000 עלו אמאזון ואיביי, בארה"ב נפלו רשתות קניות גדולות, כי אנשים העדיפו לקנות זול יותר ברשת.

יתרה מזאת, אנשים היו באים לחנויות לראות ולמדוד את המוצרים כדי להזמין את המוצרים ברשת. זה הפך רוב הרשתות הגדולות ללא רווחיות, כולל בסט ביי.

מה עשו בסט ביי כדי לשרוד? הם עשו התאמת מחירים. אם הקונה מוצא אותו מוצר זול יותר ברשת, הם משווים את המחיר. יתרה מזאת, כל המוצרים זמינים במלאי מיידי וגם יש שירות מדהים. למשל אם קניתם אצלם מחשב, אפשר להביא את המחשב והם במקום מסדרים אותו בחינם (עוזרים עם הגדרות וכאלה, מה שבלתי אפשרי אם קניתם מהרשת).

אני בעד עסקים מקומיים ובעד מוצרים כחול לבן. תמיד אעדיף מוצר כחול לבן על מקבילו הסיני.

הבעיה היא, רוב העסקים המקומיים מוכרים את אותם המוצרים הסיניים (או אפילו את הפחות טובים) במחירים מופקעים כמו שאפשר לקנות ברשת זול יותר פי כפול 3~10. אין שום סיבה בעולם לשלם לעסק מקומי מחיר מופקע על אותו המוצר בדיוק. העסק צריך להתקיים בזכות ולא בחסד, לעשוק את הלקוחות זה מודל עסקי כושל ביסודו.

הבעיה היא ממש לא מיסים כי הפרש המחירים של אותם מוצרים בארץ לבין חו"ל לרוב הרבה יותר גדול (בחלק מהמוצרים ההפרש הוא +- מיסים ועוד קצת, כמו בחלקי מחשב לדוגמא, אבל ככה זה צריך להיות עם הכל). בעלי עסקים אומרים: צריך לשלם שכירות, משכורות לעובדים, חשמל וכד'.

צריך - זה נכון. זה לא צריך לענין את הלקוח. מה שצריך לענין אותו זה לקנות את אותו המוצר בדיוק במינימום כסף.

ללקוחות אין אימון בעסקים רבים מקומיים, כי תודעת השירות שם בדרך כלל נמוכה מאוד, המחירים בדרך כלל גבוהים מאוד. לכן מי שיכול קונה ברשת. זה אותה רמת שירות או אולי אפילו טובה יותר וכל זה בשליש מחיר כולל משלוח עד הבית.

הטענות של העסקים לתחרות שהיא בלתי הוגנת - אני לא מסכים. כי כאמור הפרש מחירים הוא לא רק מיסים. העסקים קונים בסיטונאות במחיר הרבה יותר נמוך. ם ההפרש היה רק מס, אנשים היו קונים מקומית בגלל זמינות מיידית.

כל מה שרק אפשר והוא לא תוצרת כחול לבן ו/או אוכל - אני מזמין מחו"ל. זה זה הרבה יותר זול. לדוגמא מנורות לד חסכוניות לבית עולות פי 3 יותר זול אם מסמינים ישירות מהסינים. על מה ולמה לשלם על אותו המוצר בדיוק פי 3?

האם ההפרש הוא בגלל המיסים? לא!

עסקים צריכים "לכייל" את המודל העסקי שלהם להוגן כלפי הלקוחות ולהציע יתרון אמיתי בקניה מקומית. אחרת אין להם הצדקה להתקיים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה הזוי שהקלף היחיד שלבעלי החנויות הפיזיות יכול להיות בו יתרון גדול על פני האינטרנטיות, זה בשירות, וגם בזה הם מפשלות בגדול. כמו שאמרת, תודעת שירות- אפס.

הזוי שעל תקלה ידועה של התפגרות לוח אם במכשיר ה-LG G4, אנשים שקנו בארץ היו או שמתעלמים מהם( קורוזיה ולך הבייתה) או שהיו מעבירים אותם תלאות של החלפת לוח ללא מכשיר חלופי במשך 3 שבועות- חודש, כאשר באמזון- מקבל זיכוי בגובה מה ששילמת ללא שום ויכוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאישתי יש LG4, פעמיים נשרף לה לוח האם, היבואן הפעיל מערך טכנאים ניידים שהיו מגיעים אליך הבייתה ובבית שלך מגבים הכל, מחליפים לוח אם, מחזירים את כל הגיבוי, לוקחים שלוק אחרון מהקפה והולכים ללא כל חיוב כך שלמרות שבטענה המרכזית שלך על שרות אתה צודק, דווקא הדוגמא שנתת לא נכונה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד מעניין מה שאתה אומר.

חבר שקנה את המכשיר הנ"ל ב-KSP יבואן מקביל- שלחו אותו לחפש את חבריו.

מישהי מהעבודה שקנתה יבואן רשמי מאחת חברות הסלולר עברה את מה שאמרתי במשך חודש.

אולי בשלב מאוחר יותר הם התייעלו והתחילו לעשות ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמה מעניינת מהחנות בה אני אוסף את רוב המשלוחים מחו"ל.

בחנות מוכרים ציוד אלקטרוניקה היקפי לסמרטפונים בעיקר.

מעמד מגנטי לרכב -בחנות עולה 66 ש"ח. אותו מעמד (קופסה זהה +המוצר עצמו) בסין עלה לי 10 ש"ח.

בד"כ אני אוסף את המשלוחים ביום שישי בבוקר.

כל פעם שאני מגיע, ישנו תור של כ10 איש לעמדת קבלת הדואר , באותו הזמן ,ישנם מקסימום 3 לקוחות של החנות ,כאשר רק 1 קונה משהו.

עריכה אחרונה על ידי Tida-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן לך דוגמא:

לפני כשנה חשקה נפשי במחבת ברזל יצוק. המחיר באמזון, כולל משלוח ל-פ-א-ק-י-נ-ג מחבת ברזל(!!!!!!!!!!!!!111111111111) היה יותר זול ממחבת מקוטר זהה בארץ.

אם פער המחירים בין מוצר בארץ למוצר בחו"ל אינו גבוה, אעדיף לרכוש דרך עסק מקומי. אבל אני לא אוהב שמנצלים את הסולידריות הזו כדי להוציא ממני הרבה יותר כסף כשקיימות אלטרנטיבות זולות יותר.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק אתה, מישהו הזמין דרכי פעם סט סירים שלם מאמזון, 10.5 ק״ג...

בדקתי את המחיר מול הארץ, השתלם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...