Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיווח לרשויות המס בארה"ב, האם הסתבכנו ?

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 1993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמוליק - תירגע ותרגיע.

שום השלכה על המשכנתא ורכישת הדירה.

אברר מחר מעט יותר אבל תירגעו.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עכשיו אני בהיסטריה שכשנפתח חשבון משכנתא בבנק אחר למשל, הם יראו שהיא אזרחית אמריקאית (או כל סטטוס שהוא רלוונטי למצב שלה) ומשם אנחנו נסתבך עם תשלומים וקנסות אם יהיו לרשות המיסים בארה"ב.

התחלתי לקרוא על זה וחשכו עיניי. לא ידעתי שיצא חוק כזה ומעולם לא התעניינו בזה. גיליתי שהיא חייבת לדווח על הכנסות רטרואקטיבי וגם לשלם מס. ובנוסף שיכולים להיות לנו מיסים על נכסים.

מה אנחנו עושים? האם החשש שלי מוצדק כשנרצה לקחת משכנתא ?

ועכשיו באריכות,

ראשית - אין במה שאני כותב משום ייעוץ, ואין לייחס לו כל חשיבות או משמעות.

נתחיל מהסוף - לעניות דעתי החשש שלך אינו מוצדק ואתם יכולים להמשיך בחייכם כפי שהתחלתם. אתה לא עומד להפסיד כסף, לא הרבה ולא מעט.

אישתך צריכה לחתום על טופס W9. אם אין לה SSN# היא חותמת על זה שאין לה, פונה לשגרירות או לרשויות או למי שהיא רוצה ומקבלת את המספר. מול הבנק יש לה ארכה של כמה חודשים שמאפשרים לה לדווח על המספר כחוק.

ארה"ב וישראל חתומות על אמנה למניעת כפל מס, כלומר אם היא שילמה כל חייה הבוגרים מס בישראל, ככל הנראה לא תצטרך לשלם מס נוסף לארה"ב.

אל תעשו שום דבר בנוגע לדירה. אתם זוג שמנהל משק בית משותף, והרכוש יירשם על שם שניכם והכל בסדר.

אם תתחילו בהתחכמויות אזי אתם עלולים להסתבך עם יכולת החזר נמוכה למשכנתא וכד'.

הדבר הנכון הוא להירגע, להמשיך עם עסקת הדירה, לחתום על W9, ולהמשיך בחייכם.

אם אתם עדיין חוששים ומודאגים, גשו לקבל ייעוץ מקצועי. יעלה כמה שקלים + מע"מ, ולא שווה לילה אחד ללא שינה.

לדעתי - אתם סתם היסטריים ללא סיבה עקב חוסר במידע.

בהצלחה,

וכאמור - לכו לקבל ייעוץ מקצועי

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פניתי אתמול לשגרירות במייל (משום מה הם מעדיפים פניות במייל על פני טלפון) כדי לראות איך מתחילים את התהליך של קבלת SSN.

תודה לעוזרים !

אעדכן בכל התפתחות.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שדיסקו כתב.

אני לא רואה איך חובת דיווח כזו או אחרת מול הממשל האמריקאי (וחבות כזו או אחרת - שצצה לרוב רק כשרוצים לעבור לשם בכלל) משנה לגופים פיננסים פה מעבר לדיווח של הטופס הרלוונטי.

בכ״א - נתתי לך כתובת ראשונית להתיעצות בהודעה - זה משרד רואי חשבון אמריקאי שיש לו גם סניף בארץ + מהכירות עושה תהליכים כאלו של דיווח רטרואקטיבי וכל מני מקרים כאלו.

עזוב כרגע קבלת SSN בכלל - תתחיל מלהתייעץ עם רו״ח. (אמריקאי , שמבין בזרים)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התהליך של קבלת ה-SSN מחדש יכול לקחת מספר חודשים. אני רוצה להתחיל עם התהליך הזה כדי שלא נגיע למצב שאנחנו נתקעים בעוד שנה.

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לאשתך אין SSN אז היא לא אזרחית ארה"ב וכל מה שכתבו לך לא רלוונטי. אם היא כן אזרחית ופשוט שכחתם את ה-SSN זה סיפור אחר.

היא נולדה בארהב - יש לה אזרחות אוטומטית.

קיבלו או לא קיבלו בזמנו ssn לא משנה בכלל.

בימינו מקבלים אוטומטית עם הרישום ומגיע הביתה אחרי כמה זמן.

רוב הסיכויים שארגן יש לה ויצטרכו לשחזר / לקבל.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון.

התחלנו בתהליך הוצאת דרכון אמריקאי לאשתי. יש לנו כבר פגישה בקונסוליה.

השלב השני הוא הוצאת ה-SSN שלה או הנפקת SSN חדש. מבחינתי שלב זה הוא קריטי לטובת חשבון משכנתא.

השלב השלישי הוא דיווח לרשויות המס האמריקאיות.

כדי לעשות את זה בצורה הכי נכונה ועם הנחיה השתמשנו בשירות של MASTERVISA (תשלום 700 ש"ח על השירות ו-130$ לדרכון). למרות שיכולנו לעשות את זה לבד, לא רצינו לפספס משהו במיוחד עם המסמכים כי כל יום חשוב כאן. אנחנו רוצים להסיר כל מכשול בדרך לקבלת המשכנתא ולאחר מכן.

אעדכן בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא נולדה בארהב - יש לה אזרחות אוטומטית.

קיבלו או לא קיבלו בזמנו ssn לא משנה בכלל.

בימינו מקבלים אוטומטית עם הרישום ומגיע הביתה אחרי כמה זמן.

רוב הסיכויים שארגן יש לה ויצטרכו לשחזר / לקבל.

אתה בטוח? כי אני לא. כלומר לפי החוק היבש לידה על אדמת ארה"ב = אזרחות אמריקאית אוטומטית, אבל היא נולד אי שם בשנות ה-80 ויש סיכוי טוב שהיא פשוט נפלה בין הכיסאות. היא כרגע off the grid. אני לא רואה סיבה לבקש SSN ואז לייצר חובת דיווח בארה"ב כי יש לזה הרבה השלכות מס שצריך לקחת בחשבון בגלל FATCA.

עזוב FATCA. מספיק שאשתו תרצה להיות עצמאית יום אחד SSN זו ירייה ברגל.

אני מכיר לא מעט אמריקאים שילדיהם נולדו בישראל והם לא רוצים לאזרח אותם בארה"ב משיקולי מס ודיווח ל-IRS.

השלב השני הוא הוצאת ה-SSN שלה או הנפקת SSN חדש. מבחינתי שלב זה הוא קריטי לטובת חשבון משכנתא.

השלב השלישי הוא דיווח לרשויות המס האמריקאיות.

אתם פועלים מתוך לחץ.

תורידו רגל מהגז, תנשמו, תלכו לפגישת יעוץ עם מישהו שבאמת מבין עניין במיסוי ישראלי ואמריקאי ואחר כך תקבלו החלטה.

לקבלת SSN יש השלכות. תחשבו על זה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה אם יש לה SSN או אין לה בגלל שהיא לא הספיקה לקבל או מכל סיבה אחרת, מספיק שהיא נולדה שם,היא נחשבת אזרחית. לפחות לפי החברה שמטפלת בי שאמרה לי שאין מנוס, או לוותר על האזרחות או להתמודד עם ההשלכות (שאגב, חלקן חיוביות).

יש לנו בגדול עוד הרבה זמן (כשנה) עד שניקח משכנתא על יתרת הסכום של הבית, אבל אני לא יכול להרשות לעצמי להמר. מעדיף להקדים תרופה למכה.

אחרי הרבה שיחות עם אזרחים אמריקאים שעובדים באגף שלי, הם אמרו לי שקודם כל לא כדאי לוותר על האזרחות למרות הבלגן מסביב זה וכדאי לראות גם הפלוסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

chemguy - על הנייר - היא אזרחית - לפי החוק נכון? פה אנחנו מסכימים.

לגבי אם זה היה Documented או לא - אין לי מושג לגבי נהלי רישום ובתי חולים בשנות ה80 + איפה שהיא נולדה.

ממה שאני מכיר - הרישום מאוד מסודר.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוק היבש היא אזרחית ארה"ב. אין ויכוח. בפועל אני לא בטוח שהיא אכן רשומה כאזרחית ארה"ב. לא רשומה = לא אזרחית.

החברה רוצה לגזור עליך קופון.

בהחלט יש פלוסים, אבל יש גם לא מעט מינוסים.

לא הבנתי איך זה משפיע על המשכנתא שלך.

chemguy - על הנייר - היא אזרחית - לפי החוק נכון? פה אנחנו מסכימים.

לגבי אם זה היה Documented או לא - אין לי מושג לגבי נהלי רישום ובתי חולים בשנות ה80 + איפה שהיא נולדה.

ממה שאני מכיר - הרישום מאוד מסודר.

מסכים. צריך לבדוק אם היא בכלל Documented. אם לא - למה בכלל להיכנס לכל הסיפור הזה? חובת דיווח שנתית, בעיה להפוך לעצמאי, FATCA ועוד ועוד.

אם הם היו מתכננים להגר לארה"ב עוד הייתי מבין. תקבלו SSN, תסדירו את העניינים מול ה-IRS והגירה נעימה. אם היא לא Documented תהנו מההפקר.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה מה רשום

https://www.mizrahi-tefahot.co.il/he/Bank/mortgage-category/mortgage-manual/mortgage-documents/Pages/borrower-documents.aspx

"דרכון ומסמך מזהה נוסף הנוש​​א תמונה ופרטי זיהוי לאזרח זר"

אז נכון, עוד לא ביררתי מול הבנק בצורה רצינית, אבל לפי דעתי יבקשו את ה-SSN כי יראו שהיא אזרחית אמריקאית. מחר אני אתקשר לבנק ואברר את זה מולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא אזרחית ישראלית אז חל רק המשפט הראשון

כאשר בא תושב זר שרוצה לרכוש כאן דירה אז מבקשים ממנו מסמך להזדהות וזה הדרכון שלו ואז חל המשפט השני.

כשהיינו ילדים היינו שרים על ראש הגנב בוער הכובע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון

כולי תקווה שאנשים שנתקעו במקרה דומה ילמדו מהסיפור שלנו.

אספר לפי השלבים שעברנו עד עכשיו

1. אחרי פגישה ראשונה בקונסוליה בירושלים שהייתה לפני חודש נאמר לנו באותו היום שההורים שלה כלל לא הוציאו לה SSN.

2. אחרי חודש התקשר אלינו מישהו מהקונסוליה ואמר לנו שהתעודת לידה שיש לאשתי היא לא המקורית (מסתבר שיש לנו תעודת לידה עם חותמת שמצהירה שהיא נאמנה למקור וזה לא מספיק להם).

3. נכנסו לאתר http://vitalchek.com על מנת להזמין תעודת לידה תקפה (מסתבר שהם שינו את סגנון תעודת הלידה אז מבחינת הקונסוליה הם לא מכירים במה שיש לנו).

4. החתמנו נוטוריונית שמתמחה באזרחות אמריקאית (היא בעצמה אזרחית אמריקאית והמזל שלנו שאחותה הגדולה של אשתי מכירה אותה טוב מאוד)

5. מכיוון שאשתי נולדה בקליפורניה, לא מספיקה החתימה של הנוטוריונית, צריך להביא גם APOSTILE (אימות) מבית משפט השלום שאכן הנוטוריונית היא חוקית ובעלת רישיון. אז זה יקרה בשבוע הבא ואז נעלה את המסמכים ל-http://vitalchek.com ונמתין לתעודת לידה.

ברגע שתעודת הלידה תגיע, אנחנו נשלח אותה לשגרירות (יש לנו עוד חודשיים לפני שנצטרך לשלם שוב) ונמתין לדרכון האמריקאי.

לבנתיים יש לנו פגישה השבוע כדי לקבל SSN (כולי תקווה שנעבור את זה כבר).

עד עכשיו שילמנו לא מעט כאשר התשלום הכי גבוה היה ל-MASTERVISA שבדיעבד הבנו שאנחנו לא באמת צריכים אותם.

מאסטרויזה - 700 ש"ח

הוצאת דרכון אמריקאי - 524 ש"ח

חתימת נוטוריון - 192 ש"ח

שירות הוצאת APOSTILE (יכולנו לבד אבל אין לי זמן בשבוע הבא) - 235 ש"ח

מקווה שאנחנו נסיים עם זה כמה שיותר מהר. במקרה הכי גרוע אני שולח את אשתי לארה"ב בשנה הבאה.

אמשיך לעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...