Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיווח לרשויות המס בארה"ב, האם הסתבכנו ?

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 1993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

W9 זה תופס שממלאים לתושבות - לא אזרחות למיטב זכרוני.

צריך לבדוק - אבל נשמע יותר שW8 זה המתאים.

(הבאסה זה שלבנקים אין מושג איזה מהם הם צריכים לבקש בכלל...)

בכל אופן - אין בעיה לדווח רטרואקטיבית , יש אמנת מס שחוסכת את רוב הבלאגן ובארץ משלמים מיסים יותר גבוהים מבארה״ב.

רוב הסיכויים שלא תהיו חייבים ממש שום דבר חוץ מעניין הדיווח עצמו.

רוב הסיכויים שתצתרך להסדיר את העניין באיזשהו שלב עם רואה חשבון אמריקאי שיגיש לכם דוחות רטרואקטיבית.

That said מעבר לW8 או W9 - קשה לי להאמין שלבנק יהיה אכפת - עד ליום שתבקש (אם יקרה) להעביר סכום כסף לחשבון בחו״ל.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ובמאמר מוסגר - גם לאמריקאים לא יהיה ממש יותר מדי אכפת כנראה - אלא אם תחליטו לעבור לשם - ואז דיי תצטרכו להסדיר את העניין.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

W9 זה תופס שממלאים לתושבות - לא אזרחות למיטב זכרוני.

צריך לבדוק - אבל נשמע יותר שW8 זה המתאים.

(הבאסה זה שלבנקים אין מושג איזה מהם הם צריכים לבקש בכלל...)

בכל אופן - אין בעיה לדווח רטרואקטיבית , יש אמנת מס שחוסכת את רוב הבלאגן ובארץ משלמים מיסים יותר גבוהים מבארה״ב.

רוב הסיכויים שלא תהיו חייבים ממש שום דבר חוץ מעניין הדיווח עצמו.

רוב הסיכויים שתצתרך להסדיר את העניין באיזשהו שלב עם רואה חשבון אמריקאי שיגיש לכם דוחות רטרואקטיבית.

That said מעבר לW8 או W9 - קשה לי להאמין שלבנק יהיה אכפת - עד ליום שתבקש (אם יקרה) להעביר סכום כסף לחשבון בחו״ל.

W8 מיועד לכאלו שאין להם קשר לאמרקאים

W9 מיועד לאלו שיש להם קשר ( אזרחות , תושבות ועוד כל סיבות נוספות)

הבנקים יודעים על מה צריך לחתום, אבל מכיוון שמדובר בעניין רגולטורי ועוד מול האמרקאים הם לא מסבירים על מה לחתום ואיך לחתום שמא יתפסו שהם מכווינים את הלקוח " מה עדיף להצהיר" כל מי "שנחשד" בהיותו אמרקאי נדרש לחתום על ההצהרות ומבחינת הבנקים לקוח שמסרב שיסגור את החשבון... אם ההצהרה היא שקרית זה בעיה של הלקוח... מול הרשויות האמרקאיות.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הקישור למשרד הפנים נועד לעלות על זיופוי זהות אם אין התאמה, זה חשש לזיוף תעודה

אתה יוצא מנקודת הנחה שמשרד הפנים מודע לכך שיש לך אזרחות נוספת - הנחת יסוד שאינני בטוח שהיא נכונה.

בעבר פניתי לבנק לפתוח חשבון, והסתבר שהם מקושרים למאגר מידע של משרד הפנים (גם אמרו לי את זה במפורש) -הודיעו לי שהכתובת שלי במשרד הפנים שונה מהכתובת שנתתי להם.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכ״א - אם תגיע לנקודה של הגשת דוחות אחורה - אתה צריך רואה חשבון אמריקאי (CPA) שמבין קצת מעבר להגשות סטנדרטיות.

לא בטוח שתצטרך בכלל את זה במצבך.

אני ספציפית משתמש בחברה האלה להגשת דוחות מס (ברילוקיישן):

www.adlercocpa.com

יש להם גם משרד בארץ - אז אולי שווה להרים אליהם טלפון להתייעץ.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יוצא מנקודת הנחה שמשרד הפנים מודע לכך שיש לך אזרחות נוספת - הנחת יסוד שאינני בטוח שהיא נכונה.

בעבר פניתי לבנק לפתוח חשבון, והסתבר שהם מקושרים למאגר מידע של משרד הפנים (גם אמרו לי את זה במפורש) -הודיעו לי שהכתובת שלי במשרד הפנים שונה מהכתובת שנתתי להם.

אתה כתבת שאם במשרד הפנים מעודכן שקיימת אזרחות נוספת לאדם אז גם הבנק יודע זאת ובנוסף כתבת שלבנק קיימת גישה למאגר הנתונים של משרד הפנים.

חדל להטעות את ציבור הגולשים במידה שגוי וייעוץ לא מבוסס.

לבנקים כגוף פרטי אין שום גישה ישירה למאגר הנתונים של משרד הפנים נקודה ! אין ביכולתם לשלוף שום מידע אישי עלייך.

קבל זאת כעובדה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה....

בית החולים שבו נפטרה הסבתא שולח למשרד הפנים הודעה על מותה עם הפרטים הרלוונטים ----> משרד הפנים מעדכן את הפרטים אצלו ושולח לבקשת המשפחה תעודת פטירה.

לאחר זמן מסויים הבנק מקבל בדגש מקבל רשימת נפטרים ולא גישה ישירה ומעדכן אצלו את הרשומות וגם שולח לאחר כחודש ימים הודעה לביתו של הנפטר לבוא לטפל בחשבון הבנק של הנפטר.

אתה בתור אזרח מדינת ישראל יכול לבוא למשרד הפנים עם תעודת זהות ולבקש כתובת מגורים של אדם אחר תמורת תשלום.

אתה בתור נכד/בן/הורים יכולים תמיד לפנות למשרד הפנים ולקבל פרטים נוספים של הנפטר כמו תמצית רישום.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים.

אני בהיסטריה, כי אני חושש לאבד המון כסף בתקופה הקרובה.

אשתי נולדה בארה"ב וחיה שם 3 חודשים ואז כל המשפחה עלו לארץ.חוץ מתעודת לידה, אין לה כלום. היא מעולם לא חזרה לארה"ב ומעולם לא ביקשה לסדר דרכון. פשוט כלום.

כשאשתי החלה לקבל משכורות, היא פתחה חשבון בנק ישראלי לפני שיצא חוק ה-FATCA בארה"ב וממועד פתיחת החשבון היא מעולם לא התבקשה לחתום על מסמכים הקשורים לחוק הנ"ל.

כיום

רציתי לרשום את אשתי על החשבון שלי שהוא בבנק אחר ולסגור את החשבון שלה כי רצינו להקל על עצמנו בחסכונות ובקבלת המשכנתא. התחייבנו כבר על דירה ושילמנו 20%. רצינו לקחת משכנתא לקראת סוף שנה הבאה. עכשיו אני בהיסטריה שכשנפתח חשבון משכנתא בבנק אחר למשל, הם יראו שהיא אזרחית אמריקאית (או כל סטטוס שהוא רלוונטי למצב שלה) ומשם אנחנו נסתבך עם תשלומים וקנסות אם יהיו לרשות המיסים בארה"ב.

התחלתי לקרוא על זה וחשכו עיניי. לא ידעתי שיצא חוק כזה ומעולם לא התעניינו בזה. גיליתי שהיא חייבת לדווח על הכנסות רטרואקטיבי וגם לשלם מס. ובנוסף שיכולים להיות לנו מיסים על נכסים.

מה אנחנו עושים? האם החשש שלי מוצדק כשנרצה לקחת משכנתא ?

תודה

בוא נעשה סדר.

אשתך חייבת בדיווח בארה"ב מעצם היותה אזרחית ארה"ב. הדרך היחידה לקבל פטור מדיווח בארה"ב היא לוותר על אזרחות אמריקאית.

אשתך הייתה חייבת להגיש דוחות מס החל מגיל 18. מאחר וזה לא נעשה מעולם קיימת חובת הגשת דוחות מס רטרואקטיבית. ניתן להגיש את הדוחות במסלול גילוי מרצון מול ה-IRS.

בנוסף קיים עניין ה-FBAR שלא הגשתם מעולם. עניין זה צריך גם להסדיר.

בין ישראל לארה"ב קיימת אמנה למניעת כפל מס, אך אין אמנה לעניין ביטוח לאומי. לפיכך הדיווח לעניין מס הכנסה הוא אינפורמטיבי בלבד, אך אם אשתך הייתה עצמאית בשלב כלשהו ייתכן מאוד שיש לכם חבות מס בארצות הברית כתוצאה מ-self-employment tax.

בנוגע לחשבונות בנק - בנקים מבקשים מכל אדם להצהיר אם הוא us person. הסיבה לכך שבנקים בישראל מדווחים לרשויות המס בארה"ב על אזרחי ארה"ב שמחזיקים בחשבונות בנק זרים. בנק שלא מצהיר עלול למצוא את עצמו במצב שרשויות המס האמריקאיות מאשימות אותו בהשתתפות בהלבנת הון. בנק לאומי שילם 1.5 מיליארד שקל קנסות כתוצאה מכך וכנראה גם בנק פועלים הולך לגהץ איזה 2 מיליארד שקל בארה"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אוסיף הערה: בתנאים מסוימים ייתכן ותוכלו לקבל החזרי מס מארה"ב סטייל מס הכנסה שלילי בעקבות לימודים במוסדות להשכלה גבוהה וילדים. צריך לבדוק.

לפעמים יש גם גזר, לא רק מקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,

מסתבר שאין לנו בכלל את המספר ביטוח לאומי שלה בארה"ב ואנחנו כנראה נצטרך לשחזר את זה.

האם אני הולך לפתוח תיבת פנדורה כשנתחיל את תהליך השחזור? מה דעתכם ?

שאלה נוספת. האם הבנק יכול לאשר לי משכנתא על שמי בלבד?

תודה

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ניתן לבצע שינוי בחוזה מול הקבלן (רק לפני חודש חתמנו) כך שהדירה תהיה רשומה רק על שמי ? (אשתי מסכימה ומן הסתם יהיה הסכם אצל עו"ד).

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,

מסתבר שאין לנו בכלל את המספר ביטוח לאומי שלה בארה"ב ואנחנו כנראה נצטרך לשחזר את זה.

האם אני הולך לפתוח תיבת פנדורה כשנתחיל את תהליך השחזור? מה דעתכם ?

אני לא מאמין שיהיו בעיות.

המון אזרחים אמריקאים נולדו מחוץ לארה"ב ולא ידעו בכלל שיש להם חובת דיווח.

מה שכן אני ממליץ לעשות את התהליך מול רו"ח אמריקאי שבקיא בנושא גילוי מרצון וילווה אתכם לאורך הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...