Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיווח לרשויות המס בארה"ב, האם הסתבכנו ?

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 1993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בוא אני אשאל אותך משהו.

האם תהיה מוכן להמר על 10% מעלות הדירה שלך כשתרצה לקחת משכנתא ולא תוכל לקבל אותה בגלל הסיבה הזו?

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחיל להתייאש.

הם לא קיבלו את החתימה של הנוטוריונית. היום היא שלחה שוב את המסמכים עם תיקון ועם מכתב מנוסח יחד עם עוד הוכחות שהיא נוטוריונית ציבורית בניו-יורק וגם בישראל ואחרי שעה קיבלנו מייל שהם דחו את זה שוב.

הם אומרים שתושבים שחיים מחוץ לארה"ב יכולים להחתים נוטוריון רק בשגרירות (לזרוק עוד כסף עכשיו ? )

מתחיל להתייאש, עדיף לוותר על הדירה, לשמור על פרופיל נמוך וזהו..

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע. אני נזקקתי לאפוסטיל עבור בית המשפט בניו יורק (עניין כספי) - התהליך היה מסורבל וכלל כמה מפגשים מייגעים עם הנוטריון, אבל בצד האמריקאי לא היתה כל בעיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם אומרים שתושבים שחיים מחוץ לארה"ב יכולים להחתים נוטוריון רק בשגרירות (לזרוק עוד כסף עכשיו ? )

"משעשע״ , אני נתקלתי בבעיה הזו בכיוון ההפוך - בזמנו כשהייתי צריך להחתים נוטריון בשביל לשלוח יפוי כח לארץ - אפילו אם הייתי מוצא נוטריון מורשה ישראלי - היחיד שהיה יכול לחתום לי מניו יורק על יפוי כח עבור לשלוח בישראל היה השגרירות - וכך עשינו.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החתימה בשגרירות עלתה לך כסף ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://embassies.gov.il/new-york-he/Pages/תעריפים.aspx

14 דולר למסמך ראשון , 7 דולר לעותק נוסף.

היה כאב ראש כי נאלצנו לבא פעמיים בגלל שינוי במסמך - אז תכלס הנסיעה (Tolls וחניה) עלו יותר מהשירות עצמו - שהיה יחסית מהיר ויעיל. (בניו יורק לפחות)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק, עברתי על כל ההודעות פה שלך ושל האנשים, ואתה באמת עושה מהומה משום דבר.

אשתך היא לא אזרחית! היא בעלת זכאות מולדת לקבלת אזרחות/דרכון. כל עוד אין לה דרכון (ולא משנה SSN כלל) היא לא אזרחית.

כל עוד אין לכם צורך באזרחות אמריקאית, אל תעשו אותה! תלכו לבנק ושתגיד להם שהיא לא אזרחית אמריקאית ובזה נגמר הסיפור.

מרגע שהיא מקבלת אזרחות אתה צריך לעשות כל שנה דיווחי מס, קרנות השתלמות (במידה ויש) כבר לא פטורים ממס, ועוד שאר דברים לא נעימים/הכרחיים.

לדעתי, תבטל את כל הכאב ראש שיצרת מכלום ותמשיך כאילו כלום לא היה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטס, מבלי לפגוע ובאמת אין לי מושג עד כמה אתה בתחום ואם בכלל,

אבל היום אי אפשר כבר להתחמק מזה. היא נולדה שם, זה "העונש" שלה.

אם לא היה את החוק FATCA הסיפור היה אחרת לגמרי היום. לא אתה ולא אף אחד אחר ואפילו לא העורכת דין שלי יכולים באמת להתחייב שאני לא אדפק מבחינת הדירה כשארצה לקחת משכנתא. עכשיו בנינו, לא כדאי כבר לעשות את זה ולהיות בראש שקט?

מצד אחד זה טומן בחובו את עניין הדיווחים, אבל גם אני וגם אשתי אנשים פשוטים, ללא נכסים (חוץ מהדירה שאנחנו רוכשים), ללא חשבונות בחו"ל וללא רצון לצאת להרפתקאות חדשות. ומבדיקה שטחית שעשינו אנחנו אפילו לא נשלם מיסים בגלל שהמס בארץ גבוה מארה"ב.

עם כל הרצון שלי לשים הכל מאחור ולשכוח מהחרא הזה, אני לא מוכן להגיע למצב שהבנק ילחיץ אותי בשביל להביא את ה-SSN ואז אני אעמוד מול דד-ליין שלא אפשרי מבחינתי. SSN לוקח להוציא מספר חודשים ארוכים ואם אתה רוצה לקצר, אתה צריך לנסוע לשם. בשביל לנסוע לשם אתה צריך להוציא דרכון. בשביל להוציא דרכון, צריך לקרוא שוב את מה שאנחנו עוברים עם התעודת לידה שלה. בקיצור TOTAL MESS.

יש לנו מחר פגישה בקונסוליה לגבי SSN שאני חושב לדחות עד אחרי הפגישה עם הבנק לגבי משכנתא (שוב, רציתי לקחת משכנתא עוד מספר חודשים ואני נפגשים בשבוע הבא בשביל לראות האם כל הסיפור של האזרחות תקף בפתיחת חשבון משכנתא).

עצוב שאנחנו, אזרחים פשוטים, עוברים כל מסכת ההתעללות הזו בגלל מרובעות. הרי הפקידים יכלו לפתוח מחשב ולראות ברישומים שלהם את שמות ההורים והפרטים המדוייקים. אבל לא, הם חייבים להיות מרובעים ומספיק פסיק אחד שלא נראה להם והם מכשילים אותך.

אמשיך לעדכן, אבל היי, אולי בסוף אכתוב ספר שהכותרת שלו "מה בסך הכל רציתי?" ואני אעשה מיליונים ואז לא אצטרך לקחת משכנתא :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עו"ד שלך סתם מכניסה אותך ללחץ.

FATCA רלוונטי רק לבעלי אזרחות אמריקאית או גרין קארד. אשתך לא אזרחית ארה"ב. נקודה. היא לא על הראדר.

בנוגע לחבות מס בארה"ב אתה טועה. לא נגד כל הכנסה בישראל אפשר לקבל זיכוי בארה"ב. בנוסף, עלולות להיות לכם בעיות בעתיד אם תרצו להפוך לעצמאיים או לפתוח חברה או לפדות קרנות השתלמות

אני יכול לקשר אותך לאחד התותחים בארץ במיסוי ישראלי ואמריקאי. אדם נדיר שמכיר את שני העולמות. אני לא יודע כמה הוא גובה לפגישת יעוץ וסביר להניח שלא יקבל אותך לפני ה-16.10 בגלל טירוף הגשת דוחות מס, אבל אפשר לבדוק.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטס, מבלי לפגוע ובאמת אין לי מושג עד כמה אתה בתחום ואם בכלל,

אבל היום אי אפשר כבר להתחמק מזה. היא נולדה שם, זה "העונש" שלה.

:wink:

לא בתחום אבל מבין בנושאי מס לתושבים ואזרחי ארהב. אתה בחרת לדקלם שהיא אזרחית אף על פי שהיא לא. "העונש" היחיד שהיא נולדה לתוכו זה שהיא בעלת זכאות מולדת לקבלת אזרחות אמריקאית. היא לא אזרחית עד שלא תקבל דרכון. אין דרכון -> היא לא אזרחית!

לא רק אני אומר לך זאת, אלא עוד אנשים בעלי ידע והבנה בתחום, ואתה בכל זאת בוחר להתעלם ולהגיד שהיא אזרחית.

אם אתה לא מאמין לעשרוץ האנשים פה שאומרים שהיא לא אזרחית, אתה רוצה טלפונים של רואי חשבון אמריקאים וישראלים שיגידו לך שהיא לא אזרחית ארהב לצרכי מס?

וכמו ש chemguy25 רשם, מהרגע שאתם אזרחים על אמת, קרן השתלמות לדוגמא תהיה ממוסה ולא ניתנת לזיכוי על סמך מס ישראלי. יש הרבה דברים שפתאום תגלה שצריך לדווח ולשלם עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא לא אזרחית עד שלא תקבל דרכון. אין דרכון -> היא לא אזרחית!

מה זה אומר בדיוק? אבא של אשתי בן 59, נולד וחי בארה"ב כל חייו, מעולם לא היה בחו"ל ככה שלא טרח בחיים להוציא דרכון.

האם הוא לא אזרח ארה"ב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בתחום אבל מבין בנושאי מס לתושבים ואזרחי ארהב. אתה בחרת לדקלם שהיא אזרחית אף על פי שהיא לא. "העונש" היחיד שהיא נולדה לתוכו זה שהיא בעלת זכאות מולדת לקבלת אזרחות אמריקאית. היא לא אזרחית עד שלא תקבל דרכון. אין דרכון -> היא לא אזרחית!

לא רק אני אומר לך זאת, אלא עוד אנשים בעלי ידע והבנה בתחום, ואתה בכל זאת בוחר להתעלם ולהגיד שהיא אזרחית.

אם אתה לא מאמין לעשרוץ האנשים פה שאומרים שהיא לא אזרחית, אתה רוצה טלפונים של רואי חשבון אמריקאים וישראלים שיגידו לך שהיא לא אזרחית ארהב לצרכי מס?

וכמו ש chemguy25 רשם, מהרגע שאתם אזרחים על אמת, קרן השתלמות לדוגמא תהיה ממוסה ולא ניתנת לזיכוי על סמך מס ישראלי. יש הרבה דברים שפתאום תגלה שצריך לדווח ולשלם עליהם.

בסדר. מקבל. מה אני לעזאזל אומר לבנק? הם יראו שהיא נולדה בארה"ב.

מה אני לעזאזל אומר להם ? אתה חושב שיעניין אותם אם היא כן או לא או למה לא ? הם יראו תעודת זהות, ומיד יבינו שהיא אזרחית. אכפת להם אתה חושב מהסיפור האמיתי?

עוד דבר, אם קראת את הכל, בטח הבנת שהיא עלתה לארץ בגיל 3 חודשים. זאת אומרת היה לה דרכון. אחרת, איך אפשר לעלות בלי דרכון? (ההורים שלה איבדו את הדרכון מתישהו בחיים ויש כרגע נתק מוחלט ביניהם ובין ילדיהם).

עריכה אחרונה על ידי Shmulik_Miata

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא כן אזרחית ודי לבלבל, הנה:

Amendment XIV, Section 1, Clause 1 of the U.S. Constitution directs that all persons born in the United States are U.S. citizens.

https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/us-citizens-by-birth-or-through-a-us-citizen-parent

למי שרוצה לבטל את האזרחות זה נקרא Renunciation ויש קנס מכובד ואולי (לא בטוח) שצריך לעשות את הדווח הזה בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא כן אזרחית ודי לבלבל, הנה:

Amendment XIV, Section 1, Clause 1 of the U.S. Constitution directs that all persons born in the United States are U.S. citizens.

https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/us-citizens-by-birth-or-through-a-us-citizen-parent

למי שרוצה לבטל את האזרחות זה נקרא Renunciation ויש קנס מכובד ואולי (לא בטוח) שצריך לעשות את הדווח הזה בכל מקרה.

תפסיק אתה לבלבל לבן אדם את המוח. הוא גם ככה מבולבל ובהיסטריה מוחלטת.

לא הונפק SSN לכן היא אינה אזרחית ארה"ב. אתם מבלבלים בין הגדרה ערטילאית לזכאות לאזרחות ובין אזרחות בפועל.

הקנס שאתה מדבר עליו הוא הגרסה האמריקאית למס יציאה. הקנס תקף רק כאשר יש נכסים מעל 2 מיליון דולר, אבל גם זה משהו שצריך לקחת בחשבון כי ריאלי לצבור נכסים בשווי 2 מיליון דולר (2-3 דירות בתקופת חיים + חסכונות פנסיוניים ואתה עובר את התקרה)

בסדר. מקבל. מה אני לעזאזל אומר לבנק? הם יראו שהיא נולדה בארה"ב.

מה אני לעזאזל אומר להם ? אתה חושב שיעניין אותם אם היא כן או לא או למה לא ? הם יראו תעודת זהות, ומיד יבינו שהיא אזרחית. אכפת להם אתה חושב מהסיפור האמיתי?

עוד דבר, אם קראת את הכל, בטח הבנת שהיא עלתה לארץ בגיל 3 חודשים. זאת אומרת היה לה דרכון. אחרת, איך אפשר לעלות בלי דרכון? (ההורים שלה איבדו את הדרכון מתישהו בחיים ויש כרגע נתק מוחלט ביניהם ובין ילדיהם).

אתה עושה החלטה די משמעותית שתשפיע עליכם עד שמוות או גירושים יפרידו ביניכם על סמך פירורי מידע שאספת בכל מיני אתרי אינטרנט והתייעצות עם אנשים "מבינים".

תשקיע באיש מקצוע שיעשה לך סדר בראש ותראה בהוצאה כחלק מעלות רכישת הנכס. כאילו כמה זה כבר? 0.0001% משווי הדירה?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...