Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק וסיכום מספר חודשים עם SUZUKI SX4

Tamir Farkash
שימו לב! השרשור הזה בן 1183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חשבתי שהמחיר יותר נמוך. שמירת ערך כזו,  אם זה מדויק (כי זה מפליא) מעידה על ביקוש ער לרכב (שוק חם)

אבל במשך שנתיים רכב שומר על אותו מחיר, זה נדיר,  ושמור לרכבים מיוחדים שפחות נפוצים. 

בעבר הייתי שומר מחירונים ישנים על מנת לבדוק כמה כל רכב יורד (חוץ מרכבים שברשותי)

היום זה פחות מעניין אותי. עדיין מסקרן לראות אם רכב יכול לשמור לאורך שניים על אותו מחיר כמעט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא האמנתי למראה עיני.

אני זוכר תופעה דומה לפני 20 שנה שהיתה עם מיצובישי L300.

קניתי אותו כשנולדה ילדה מספר 4.

הרכב היה בקטגוריה מסחרית ולכן ירידת ערך גבוהה.

לאחר זמן , נוצר לרכב שוק חם מאוד למשפחות גדולות.

קניתי מסוחר בחולון ( כן כן טעות קשה )

כי לא ניתן היה להשיג בשוק החופשי.

מכרתי אותו לאחר שנתיים וחצי וירידת הערך היתה 2000 שקל בסך הכל.

הרכב האכיל אותי מרורים מבחינת אחזקה ושתה דלק ללא רחמים

עריכה אחרונה על ידי zvigolden
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שגם ליונדאי I10 יש שוק מעולה .

לבן שלי יש I10 אוטומטית 2016 יד שנייה מדגם SUPERME פרטית ק"מ נמוך .

כמה וכמה פעמים השאירו לו פתק על האוטו האם רוצה למכור.

עכשו הוא רוצה למכור וכשהסתכלנו בלוי יצחק ובמודעות יד2 אין כמעט ירידת ערך - הכיצד ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירי רכבים בשוק יד שנייה נקבעים לפי היצע וביקוש, אין תמיד קשר בין איכות הרכב למחירו.

כלומר, יכול להיות רכב איכותי לאין שיעור מרכב אחר (בכל המובנים) שישמור על מחירו פחות טוב.

ראה את פיג'ו, רכבים עדיפים מבחינת נוחות ודינמיות מהרבה רכבים אחרים (בטח סוזוקי) ובאותו כסף אפשר לעלות כמה שנים טובים למעלה בקניית פיג'ו. (האם זה משכנע מישהו, סביר להניח שממש למעטים)

אין מה לחפש כאן היגיון כי הוא לא קיים. לפני 20 שנה שילמתי על טויוטה מחיר של 15K לפחות מעל רכבים מקבילים  (הונדה/מאזדה למשל) כי זה היה המחיר שוק של הרכב. (עוד ביקשו 3K מעל המחירון) 

שווה או לא? כל אחד עושה את החשבונות שלו לבד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yogev20 כתב:

לפני 20 שנה שילמתי על טויוטה מחיר של 15K לפחות מעל רכבים מקבילים  (הונדה/מאזדה למשל) כי זה היה המחיר שוק של הרכב

ב-2011 חיפשתי קורולה 2005 GLI. למיטב זכרוני, המחירון היה 53K+- (יד 00, היסטוריית טיפולים במוסך ייבואן ונסועה נמוכה מאוד) ורכבים טובים נחטפו ב-3/4K מעל המחירון תוך דקות. הייתי מוכן לשלם פשוט לט הצלחתי לשים את היד על אחת.

במקרה ראיתי ליד הבית שלי לאנסר 2005 (פרימיום) מבעלים שאני מכיר, באותם נתונים כמו שציינתי, המחירון שלה היה 36K והיא נרכשה ב-34 ללא יישור קו. עד היום היא אצלנו דרך אגב. משרתת בנאמנות.

ה-20K הפרש שנשארו לי שמשו לאחזקתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על שנת 1999 כאשר טיוטה קורולה 1997 עלתה 72K ביקשו כמה אלפים מעל המחירון, ושילמתי. (היה רכב שכמעט לא נסעו בו) אותה שנה הונדה סיוויק, באותה רמת גימור גבוה, 62K ועוד היה אפשר לדבר על מחיר. (כבר בשיחה המקדימה) באותו כסף היה אפשר לקנות כמעט רכב חדש ממותג אחר.

אחרי שנה טויוטה צנחה בצדק (הייתה במחיר ממש מוגזם) למחיר זהה להונדה. (62Kׂׂ) 

מיותר לציין שהרכב נרכש במחיר מחירון מלא. ביקשתי יותר, אבל לא יכולתי לנהל את הדברים מארצות הבית, כאשר אנשים יושבים על המדרגות לקחת את הרכב מזוגתי, שהתייאשה - לכן מכרה לבחור שלא עזב את המדרגות, עם מזומנים במעטפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי, חבל שעד שמצאתי רכב שמור (כמו חדש) צבע לבן כפי שאני אוהב, נסועה ממש נמוכה, ועוד שילמתי מעל המחירון כמה אלפים, ואחרי שנה מכרתי אותו (בין רגע) כי החלטתי לנסוע לגיחה לחו"ל לחפש את המזל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...