Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכרזי רכב, כולם מרוויחים חוץ מהבעלים

leasing driver
שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא צריך ניסיון של חבר. להורים שלי הרימו ככה רכב.

לא נכנס לפרטים, אבל אני זוכר שאני ואבא שלי היינו בסלון כשמתחת לבית נשמעים קולות של משאית שכזו ושל מערכת מכנית בחניה. השכונה שקטה, מה עושה כזה דבר בחניית הבניין?

מסתכלים מהמרפסת והנה 2 בריונים פרצו את הרכב והוא כבר על הגרר.

אם לא היינו יוצאים למרפסת מסקרנות, לא היינו יודעים בכלל שלקחו את הרכב.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתם מצחיקים למרות שזה עצוב.

לפני עיקול בפועל יש כמה שלבים להם מודע החייב.

הוא רק מתעלם מהם... לפעמים מבוצע עיקול בפועל לפני שליחת אזהרה לחייב אבל אלה היוצאים מהכלל.

ואז באישון הלילה באים 2 מקררים ומבצעים את העיקול בפועל.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו ציין פה את מדיניות רמיסת החייב במדינת ישראל.

זה בדיוק זה.

מאחל לך לא להגיע למצב שהקמת עסק שנפל \ מחלה של בן משפחה \ סמכת על מישהו שלא הייתה צריך, או עוד 1,000 סיבות שונות שלאו דווקא בשליטתך או מרצונך, שיכולים להפיל אדם נורמטיבי להגדרה הזאת של "חייב".

כשאתה בפלוס, הבנק אוהב אותך, לקוח "פרימיום", הטבות, תגיע לבנק לקפה, עולה לקומה של המכובדים במקום לעמוד בתור בקופה עם החבר'ה של ה28 לחודש. מגיע לבנק מנהל הקופות מכיר אותך עושה לך שלום, מחייכים זורקים הערה, בכניסה הפקידה מחייכת אליך מסמנת לך להגיע אליה ישר, מה נשמע מה קורה איך איתך הילדים.

אבל רצה הגורל ונפלת.

וביום שישי ב10 בבוקר מתקשר אליך פקיד מהבנק אומר לך שיש לך שעתיים להגיע לבנק לחתום על הלוואה (לא שואל אותך) לא מסביר לך שהריבית היא שחיטה לא כלום, - תגיע לבנק תחתום על הלוואה, אחרת אני מחזיר לך את הויזה והמשכנתא.

ובלית ברירה אתה הולך, מגיע לבנק, איפה כולם נעלמו ? בבנק אין יותר חברים, אתה נכנס לבנק התעלמות מוחלטת אף אחד לא מכיר אותך כולם עסוקים. מגיע לפקיד שזימן אותך, חותם על הלוואה שאין לך מושג מה כתוב בה, אבל רק שלא יחזירו לך את התשלום של המשכנתא.

הבנק יודע שאין לך שום דרך להחזיר את החוב הזה, לא היה לך שום דרך להחזיר את החוב הקודם, אמרת לפקיד, שאין סיכוי שתוכל להחזיר את זה, הוא התעקש שיהיה בסדר רק תחתום - ועכשיו אתה חייב הרבה יותר כסף, שאין לך דרך להחזיר אותו.

חודשיים אחרי - הבנק מתקשר, החלטנו לוותר על ההלוואה - רוצים את כל הסכום חזרה תוך חודש.

כל יום-יומיים מתקשרים, מה עם הכסף מה עם הכסף (הרי אמרת להם שאין לך איך להחזיר והם אלו שרצו שתיקח הלוואה, דבר ללאמפה)

מאחל לי ולך, שנמשיך להיות אלו שאומרים "אז שהחייב ימכור את הרכב" ולא ניהיה אלו שאומרים לבנק "אבל איך אני יגיע לעבודה בלי הרכב".

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתתפתי בעשרות מכרזי רכב, ורכשתי 4 רכבים דרכם.

התחום לוקה בחוסר אחריות קיצונית למקסום הרווחים על המכירה.

דוגמאות:

- אין חובה להציג רשיון רכב (ללא שם הבעלים כמובן) מה שמונע מידע קריטי למי שאינו מקושר למאגר.

- אין כל שיתוף של החייב בהליך המכירה. אם היו נותנים הזדמנות לחייב להציג, לדוגמא, על גבי הרכב הסטוריית טיפולים ואפילו טלפון שלו אם הוא מעוניין לשם בירורים או לשם "מכירת" המפתח לאחר זכייה במכרז הרי שערך הרכב היה עולה.

- יש לחייב בדיקת מכון והצגתו על הרכב ובאינטרנט, כמו במכרזי הממשלה.

- יש לחייב הצגת הרכב ומספר מינימלי של תמונות ברורות בפנים/בחוץ באתר המציע.

- יש לנקות את הרכב בצורה יסודית מבפנים ומבחוץ טרם המכרז, ונקיון חיצוני עם מטלית לפני כל מכרז.

- יש לאפשר גישה סבירה לרכב, גם למתקשים ונכים, ואופציות חיפוש הרכב סבירות במגרש (מס' משבצת וכד').

- שעות פתיחה סבירות: לפחות 6 שעות בכל יום ולפחות 8 שעות פעמיים בשבוע.

- חובת תחבורה ציבורית במרחק קטן מהמגרש.

- בחינה מחדש של מדיניות הסתרת מחירי מינימום למכרז.

העלויות של הנ"ל הם נמוכות ויעלו את ערך הרכב בצורה משמעותית. כי ככל שהמידע יהיה נגיש יותר כך ישתתפו מציעים רבים יותר.

יש כאן הרבה בשר למבקר המדינה, לכלבוטק ואפילו לתביעה ייצוגית כנגד הוצל"פ.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוצל"פ הוא גוף ממשלתי וככזה מתאפיין בעצלות ומן הסתם גם בשחיתות לייט כמו חסימת מידע מהציבור שמשמעותה סגירת המכרזים למאכערים.

משרד מבקר המדינה סובל בשנים האחרונות מתופעת סלבריטאות שמתבטאת בכך שהמשרד מתמקד בביקורת בנושאים שיביאו לו פרסום ופחות בנושאים "אפורים" שבאמת יעזרו לאזרח. חבל מאוד אבל זה מה יש.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מכרזי המשטרה / מינהל הרכב הממשלתי מתנהלים אחרת

הם לא ממשלתיים?

הההוצל"פ לא מנהל מכרזים אלא קבלנים שזכו במכרזים לאחסון כלי הרכב עד להוצאתם למכירה פומבית.

כתבתי וכך גם תינוקי שיש מקום רב לשיפור השקיפות והמידע שניתן לקבל על הרכב , וכך לעלות את התמורה שתתקבל.

לא ניתן לתבוע את ההוצל"פ בתביעה ייצוגית בנדון.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתום - איך אני אגיע לעבודה בלי רכב - לא רלוונטי. כי ממילא ייקחו אותו - לפחות תמקסם.

תינוקי - כל מה שאתה אומר, כן עולה יותר כסף. והרבה.

כל הקטע במכרזים האלו זה האפשרות התיאורטית לקנות בזול - מה שבפועל גם ככה לא ממש קורה.

זה שימכרו במחירי שוק לא יביא לשם לקוחות. זה ישלח אנשים לשוק הפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הקטע במכרזים האלו זה האפשרות התיאורטית לקנות בזול - מה שבפועל גם ככה לא ממש קורה.

זה שימכרו במחירי שוק לא יביא לשם לקוחות. זה ישלח אנשים לשוק הפרטי.

כבודו מוכן להחליט?

"לא מוכרים שם בזול"?

"זה שימכרו שמחירי שוק לא יביא לשם לקוחות"...אז כן מוכרים בזול?

התבלבלתי.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי ואבוי, אני אנסה להסביר לך שתבין.

כל הקטע במכרזים האלו שתהיה אפשרות לקנות בזול ממחיר השוק. זה מה שמושך לקוחות.

אחרת - מה העניין?

אז אם גם עכשיו, המחירי סגירה יחסית גבוהים (כפי שראינו בשרשורים אחרים) - לאחר שיבוצעו ההתאמות שתינוקי אמר - המחירים רק יעלו ואז הלקוחות לא יגיעו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבודו מוכן להחליט?

"לא מוכרים שם בזול"?

"זה שימכרו שמחירי שוק לא יביא לשם לקוחות"...אז כן מוכרים בזול?

התבלבלתי.

מהסתכלות שלי ממכרזים שנסגרים, אפשר למצוא את אותם מחירים במחיר גבוה ב-10% ממחיר השוק שתראה ביד 2/פשפשוק רכב. האם שווה להשקיע את ה-10% בשביל לבחון את הרכב? זה כבר שיקול שלך.

כמובן שתמיד אפשר למצוא מכוניות יוצאות מן הכלל, בעיקר מכוניות יוקרה. השאלה, האם אתה תקנה חתול בשק (או מכונית ממרכז)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו ציין פה את מדיניות רמיסת החייב במדינת ישראל.

זה בדיוק זה.

מאחל לך לא להגיע למצב שהקמת עסק שנפל \ מחלה של בן משפחה \ סמכת על מישהו שלא הייתה צריך, או עוד 1,000 סיבות שונות שלאו דווקא בשליטתך או מרצונך, שיכולים להפיל אדם נורמטיבי להגדרה הזאת של "חייב".

כשאתה בפלוס, הבנק אוהב אותך, לקוח "פרימיום", הטבות, תגיע לבנק לקפה, עולה לקומה של המכובדים במקום לעמוד בתור בקופה עם החבר'ה של ה28 לחודש. מגיע לבנק מנהל הקופות מכיר אותך עושה לך שלום, מחייכים זורקים הערה, בכניסה הפקידה מחייכת אליך מסמנת לך להגיע אליה ישר, מה נשמע מה קורה איך איתך הילדים.

אבל רצה הגורל ונפלת.

וביום שישי ב10 בבוקר מתקשר אליך פקיד מהבנק אומר לך שיש לך שעתיים להגיע לבנק לחתום על הלוואה (לא שואל אותך) לא מסביר לך שהריבית היא שחיטה לא כלום, - תגיע לבנק תחתום על הלוואה, אחרת אני מחזיר לך את הויזה והמשכנתא.

ובלית ברירה אתה הולך, מגיע לבנק, איפה כולם נעלמו ? בבנק אין יותר חברים, אתה נכנס לבנק התעלמות מוחלטת אף אחד לא מכיר אותך כולם עסוקים. מגיע לפקיד שזימן אותך, חותם על הלוואה שאין לך מושג מה כתוב בה, אבל רק שלא יחזירו לך את התשלום של המשכנתא.

הבנק יודע שאין לך שום דרך להחזיר את החוב הזה, לא היה לך שום דרך להחזיר את החוב הקודם, אמרת לפקיד, שאין סיכוי שתוכל להחזיר את זה, הוא התעקש שיהיה בסדר רק תחתום - ועכשיו אתה חייב הרבה יותר כסף, שאין לך דרך להחזיר אותו.

חודשיים אחרי - הבנק מתקשר, החלטנו לוותר על ההלוואה - רוצים את כל הסכום חזרה תוך חודש.

כל יום-יומיים מתקשרים, מה עם הכסף מה עם הכסף (הרי אמרת להם שאין לך איך להחזיר והם אלו שרצו שתיקח הלוואה, דבר ללאמפה)

מאחל לי ולך, שנמשיך להיות אלו שאומרים "אז שהחייב ימכור את הרכב" ולא ניהיה אלו שאומרים לבנק "אבל איך אני יגיע לעבודה בלי הרכב".

חבל שהרגישות היא ל״חייב״ ולא ל״זוכה״

אותו חייב נורמטיבי יכול להיות זה שקנה ממני משהו והצ׳ק שלו חזר או מתקשה לשלם לי שכר דירה וכ׳ו,

בגלל אותו חייב נורמטיבי אני עלול להכנס בעצמי לסחרור ותסבוכת (ולשלם מחיר אישי ומשפחתי) ככה שתרבות אי תשלום החובות הכל כך אופיינית למר ישראלי היא בעייתו של החייב הנורמטיבי ואם הגיוני בעיניו להחזיק ברכב (גם אם הוא שווה 100 ש״ח) ולא לכסות חובות (גם באופן חלקי), שיתכבד להיענש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבינה שיותר קל לדבר מהספה בבית, אבל הסתקרנתי ונכנסתי לאתר של המכירות הפומביות, כדי לראות את מגוון הרכבים המוצעים שם. מסיבה מובנת לא ראיתי אף רכב שיכול להיות מוגדר כתחבורה בסיסית לעבודה שממנו יש לרדת רק לאוטובוס. מעבר לרשימה מכובדת של רכבי יוקרה וספורט לא חסר גם רכבים עממיים חדשים ויקרים. אז מה הבעיה למכור את הספורטאז' 2016, סובארו XV מ2014, או מאזדה 3 ספיריט מ2015 או אפילו קיה פינקטו 2015 בזמן, לבד במחיר סביר ולרכוש רכב בסיסי ב5-10K עד שתתאזן? לא לאבד את הכבוד מול השכנים? הרי גרר בלילה + רב קו אחר כך מעליבים יותר.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מכרזי המשטרה / מינהל הרכב הממשלתי מתנהלים אחרת

הם לא ממשלתיים?

הההוצל"פ לא מנהל מכרזים אלא קבלנים שזכו במכרזים לאחסון כלי הרכב עד להוצאתם למכירה פומבית.

כתבתי וכך גם תינוקי שיש מקום רב לשיפור השקיפות והמידע שניתן לקבל על הרכב , וכך לעלות את התמורה שתתקבל.

לא ניתן לתבוע את ההוצל"פ בתביעה ייצוגית בנדון.

מדוע לא ניתן?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תובענה ייצוגית ניתן להגיש על פי רשימה סגורה של גופים

הוצל"פ לא נמצא ביניהם.

מה עוד שחלק מהתפקיד הוא שיפוטי ששם אתה לא יכול לתבוע בכלל

.לתבוע אולי טכנית אפשר.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על מה אתם מדברים.... המחירים שם ממש לא נמוכים,

הייתי במכרז כזה

לפני כן הלכתי לראות את הרכבים במגרש אחר בתא

המכרז היה במלון מנדרין אאלט

פשוט חרטא

תעשה לעצמך טובה

תפתח יד 2 ותקנה בכיף עם בדיקה והכל

לסוחרים זה סביר מכיוון שהם קונים כמה יחידות במכה

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...