Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצוץ אוכלסין בישראל בקרוב - זו עובדה מוגמרת

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 2358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא משהו שאיזו מלחמה טובה לא יכולה לפתור

האא אלה גם אלה לא משרתים בצבא.

בעיה.

מתי האור הזה עובד לכל הרוחות.

עד שיקומו הרבנים הראשיים ויכריזו בקול רם הגבלת ילודה שימוש באמצעי מניעה. אם תקיפה דרך הכוס ( סליחה על הביטוי ) לא תצלח

אז לתקוף דרך הכיס.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 790
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפי הסביבתניים מהסוג הרדיקלי (והנפוץ? אין לי סטטיסטיקה) אסור לבנות על שטחים חדשים כי זה גוזל מהטבע, ואסור לבנות לגובה מפני שזה מקשה על התשתיות ועושה צל, ואסור להוליד כי זה פוגע בטבע ואסור ואסור.

המסקנה ההגיונית היחידה שמשתמעת מהקו הסביבתני הזה היא שצריך לבצע השמדה עצמית של הקיום האנושי, או לתכנת אותו בצורה מסודרת על פי ועדה עליונה כפי ש"הצליחו" שלל רוצחי ההמונים במאה ה-20 שהשתייכו באופן תמוה או לא לאותו צד של המפה הפוליטית.

תומכי ההגבלות למיניהם יכולים מצדי לדחוף את הדעה שלהם למקום חשוך.

ברגע שיש שפע (כסף/עבודה/חינוך/העשרות למיניהן שאינן כסף) הילודה באופן אוטומטי קטנה בצורה משמעותית, והאוכלוסייה מגיעה לידי איזון. זה כבר קרה וקורה במדינות מסוימות במזרח אסיה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתעניין לעומק בנושא, אבל ממה ששמעתי בגל"צ לאחרונה, כבר היום 50% מתלמידי כיתה א הם או חרדים או ערבים. בנוסף בשנת 2065 הערכה היא שחרדים יתפסו כ-40 אחוז מהאוכלוסיה. איך בדיוק המדינה תתקים במצב כזה? העתיד בכלל לא נראה ורוד.

הערכות לארבעים שנה קדימה לא שוות שום דבר, מהטעם הפשוט שאין שום בטחון שכל מי שנולד חרדי, בהכרח הוא ו/או צאצאיו יהיו חרדים. במלים אחרות, מגמות דמוגרפיות אינן כלי לחיזוי מגמות תרבותיות, וזה מה שחשוב בסופו של דבר.

האם לפני 20 שנה התנהל מאבק בין חרדים לאחרים בערד? בבית שמש? בערים אחרות שהן לא בני ברק או ירושלים?

מלחמות שבת אינן דבר חדש. המאבקים מתפשטים גיאוגרפית משום שהאוכלוסיה החרדית מתפשטת גיאוגרפית, אולם הדבר לא מצביע בהכרח על מגמה לכאן או לכאן. המאבק עוד ארוך והנצחון אינו מובטח לאף אחד מהצדדים. (שלא ישתמע מדבריי שאני אופטימי במיוחד או שאנן, חלילה.)

אגב, להעשרה, חומר קריאה מעניין על אחת הפרשות הראשונות במאבק החילוני-חרדי בא"י:

https://www.haaretz.co.il/magazine/.premium-1.2510040

ומה בדיוק יעזור לנהל דיון רציונלי בנושא? אין ולא יהיה כאן מנהיג שיוביל להגבלת ילודה. היחידים ממפלגות גדולות יחסית שבכלל מדברים על בעיה דמוגרפית הם יש עתיד וזה במטרה להכניס יותר חרדים למעגל העבודה, כדי שהמדינה לא תקרוס בעתיד בגלל מחסור במיסים.

הגבלת ילודה פר-סה לא תהיה. מה שכן צריך להיות הוא צמצום הפריבילגיות המטורפות שיש לציבור החרדי. על הנייר מה שצריך לעשות הוא לחלק את המדינה לארבעה-חמישה קנטונים אוטונומיים שגובים מסים מאזרחיהם ומנהלים את ענייניהם בעצמם, ומעליהם מדינה פדרלית "רזה". באופן כזה הבעיה תיפתר מאליה. כמובן שזה בחיים לא ייקרה משום שהדבר דורש הנהגה עם תעצומות נפש בסגנון בן-גוריוני, וזה דבר שחלף מן העולם - כאן ובכל מקום בעולם המפותח.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאבקים מתפשטים גיאוגרפית משום שהאוכלוסיה החרדית מתפשטת גיאוגרפית

אני חושב שזה בדיוק העניין, לא? כבר היום רואים מאבקים בעוד מקומות.

מה עושים? לא יודע. מניח שהתהליך הטבעי יהיה המשך של מה שרואים כבר עכשיו: כל מי שיכול מוציא דרכון זר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי אם הוא התייחס אלי או אל פות"ש, ואם אלי לא הבנתי את ההקשר o_O

אליך, בהקשר לנטייה שלך לכתוב מילים לועזיות בעברית, כשיש מילים בעברית שממש מתאימות... זה מוזר ומצחיק (בתור מי שמדבר וכותב באנגלית לפחות רבע מזמנו).

ל

הציבור החרדי לא אשם בדבר, הוא חי את חייו לפי ראות עיניו.

הפוליטיקאים החרדים, לדידי, אשמים בריבוע - הן כשהם בכח מונעים מהציבור שלהם שוויון *הזדמנויות*, והן כשהם מקטבים ומפלגים את האוכלוסיה בארץ. אבל בסה"כ השיטה שלהם עובדת יופי, אז אם הם כ"כ מטומטמים עד שהם לא קולטים מה קורה בטווח הרחוק - הם לאו דווקא malicious (איך אומרים? זדוניים נשמע לא מתאים כאן) אבל הם בהחלט מדרדרים את המצב לעבר פי פחת.

אבל זה לא דיון פוליטי ואסור פוליטיקה בפורום - אז נעצור כאן.

אני חושב שיש כאן כשל לוגי, כשבהמשך אתה מדבר על הצורך לנהל דיון רציונאלי נטול טאבו (ואתה צודק!), אבל כאן אתה מתחיל בטיעון שהוא אמוציונאלי, עם ההנחה שהציבור החרדי עצמו תמים (שלא לאמר מטומטם) ומנהיגיו מתמרנים איתו, והם בכלל מונעים מזדון/רשעות (malice=זדון, אני חושב שזה אחד לאחד).

ברגע שאתה מניח זדון של הצד שממולך, אתה בא לדיון מתוך עמדה שלא משאירה הרבה מקום לשיתוף פעולה ודיון ענייני (ענייני לא אומר לפי הערכים ותפיסת העולם שלך. לשיטתי דיון ענייני הוא כזה שעוזר לפתור את העניין, לפחות חלקית.).

אני לא מתעניין לעומק בנושא, אבל ממה ששמעתי בגל"צ לאחרונה, כבר היום 50% מתלמידי כיתה א הם או חרדים או ערבים. בנוסף בשנת 2065 הערכה היא שחרדים יתפסו כ-40 אחוז מהאוכלוסיה. איך בדיוק המדינה תתקים במצב כזה? העתיד בכלל לא נראה ורוד.

איך היא תחזיק?

הם ישנו את אורחות חייהם כדי להתקיים

או שאחוז החזרה בשאלה יגדל.

או כל דבר אחר שקשה כרגע להעלות על הדעת.

החיים ממשיכים ומוצאים לעצמם נקודת איזון חדשה. זה לא אומר שלא תהיה איזו קטסטרופה בדרך... אבל בכל זאת, העגלה ממשיכה.

לא משהו שאיזו מלחמה טובה לא יכולה לפתור

דוגמא לקטסטרופה שיכולה להית אפקטיבית.

עד שיקומו הרבנים הראשיים ויכריזו בקול רם הגבלת ילודה שימוש באמצעי מניעה. אם תקיפה דרך הכוס ( סליחה על הביטוי ) לא תצלח

אז לתקוף דרך הכיס.

אני חוזר להערה שלי לדברים שאור כתב, העיסוק בכפייה ובמונחים של לחימה גם הוא לא פתח לדיאלוג ענייני.

לפי הסביבתניים מהסוג הרדיקלי (והנפוץ? אין לי סטטיסטיקה) אסור לבנות על שטחים חדשים כי זה גוזל מהטבע, ואסור לבנות לגובה מפני שזה מקשה על התשתיות ועושה צל, ואסור להוליד כי זה פוגע בטבע ואסור ואסור.

המסקנה ההגיונית היחידה שמשתמעת מהקו הסביבתני הזה היא שצריך לבצע השמדה עצמית של הקיום האנושי, או לתכנת אותו בצורה מסודרת על פי ועדה עליונה כפי ש"הצליחו" שלל רוצחי ההמונים במאה ה-20 שהשתייכו באופן תמוה או לא לאותו צד של המפה הפוליטית.

תומכי ההגבלות למיניהם יכולים מצדי לדחוף את הדעה שלהם למקום חשוך.

ברגע שיש שפע (כסף/עבודה/חינוך/העשרות למיניהן שאינן כסף) הילודה באופן אוטומטי קטנה בצורה משמעותית, והאוכלוסייה מגיעה לידי איזון. זה כבר קרה וקורה במדינות מסוימות במזרח אסיה.

אני נוטה להאמין בזה גם, ומתעב כל מה שמתיימר לנהל את האנושיות ברמת המדינה. מניהול ילודה של בני אדם ברמת המדינה לא יצא מעולם שומדבר שהוא לא מתועב, כולל מדיניות העיקור של שבדיה וארה"ב בשנות ה-60', מדינות "נאורות" לכאורה, מונעות ע"י כוונות "טובות" לכאורה.

הבאת ילדים זה הבסיס של להיות אנושי, וזה קודש הקודשים של הקיום האנושי. בזה לא נוגעים.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נניח לרגע שאתה, ארקו1, התמנית למנהיג. איך בדיוק תגביל את הילודה?

אני אדם פשוט, קטונתי מלייעץ למנהיגים. אבל קודם כל שיודיעו רשמית שיש בעיה כזו ויגבשו פתרונות בצורה מסודרת עם איזה וועדה מקצועית או משהו. כרגע כולם כמעט טומנים את הראש בחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין משהו, אתה מצטט את דבריי ואז מוציא אותם מההקשר שורה אח"כ?

אז אם הם [עריכה לצורך ההקשר: הם=הפוליטיקאים] כ"כ מטומטמים עד שהם לא קולטים מה קורה בטווח הרחוק - הם

לאו דווקא

malicious (איך אומרים? זדוניים נשמע לא מתאים כאן) אבל הם בהחלט מדרדרים את המצב לעבר פי פחת.

אבל כאן אתה מתחיל בטיעון שהוא אמוציונאלי, עם ההנחה שהציבור החרדי עצמו תמים (שלא לאמר מטומטם) ומנהיגיו מתמרנים איתו, והם בכלל מונעים מזדון/רשעות

לא יפה ככה :(

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לתקוף דרך הכיס.

אני חוזר להערה שלי לדברים שאור כתב, העיסוק בכפייה ובמונחים של לחימה גם הוא לא פתח לדיאלוג ענייני.

.

תקיפה לא ליטרלי

שכנע את הרבנים הראשיים שבתורם ישכנעו את קהל המאמינים.

בדיוק כפי שהם מורים היום לחרדית שלידה נוספת קשורה בסיכון בריאותי לה להשתמש באמצעי מניעה.

לא הולך בטוב , הולך ביותר טוב , וכנס לכיסם או אל תכניס לכיסם.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך שכנועים רקורסיביים (לשכנע את הפוליטיקאים שישכנעו את הרבנים שישכנעו את ה...)

פשוט צריך להכיר בכך שמדובר שהמצב הזה אינו סקלאבילי (בר-גדילה? נו במבי מה אני אמור לעשות בחיאת) בפורמט הנוכחי של 'מדינת הרווחה', ולהחליט: או שמחזלשים את הפורמט, או שמתאימים יעדים.

תוך עשרים שנים לא יהיה כאן 'צבא עם', וזה תחת ההנחה שעדיין אפשר לקרוא לו כך היום.

בט"ל הולך או לפשוט רגל או להכניס יד עמוק עמוק לתוך הכיס של מי שיהיה כאן (מניח שאופציה ב'), בשביל לממן התחייבויות.

יש המון תהליכים מספריים שאינם ברי-שינוי בהחלטה של רגע, ומרובם מתעלמים לחלוטין תחת אמתלת 'יהיה בסדר' ושאר בני דודיה.

"כשנגיע לקרחון נסובב את הספינה" - כן, אין ספק, what can possibly go wrong?

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אדם פשוט, קטונתי מלייעץ למנהיגים. אבל קודם כל שיודיעו רשמית שיש בעיה כזו ויגבשו פתרונות בצורה מסודרת עם איזה וועדה מקצועית או משהו. כרגע כולם כמעט טומנים את הראש בחול.

כן, זה בדיוק שאנחנו צריכים - ועדה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה ומטעה.

פעם שניה עם הלא משתנה, הוא מאוד משתנה: בעיקר בדיסטריביוציה בתוך המספר עצמו (האוכלוסיה הערבית והמזרחית מתכנסת לנורמה, במונחים ישראליים - החרדים להיפך)

השונות בין הפלגים פחות מעניינת בדיוק הנוכחי כי אנחנו מדברים על צפיפות. לא יודע איך הכנסת לכאן חרדים.

פעם שלישית כשאתה משתמש במונח "קצת" בצורה שגויה לחלוטין: אתה מסתכל על המספר 2 וחושב וואלה זה רק קצת יותר מ0.7 / 0.5 (לא יודע מתי הסתכלת על ממוצע האואיסידי)... נכון, זה אבסולוטית נשמע מעט, רלטיבית זה יחס משוגע (פי 3-4)

אני מסתכל על הממוצע העולמי, שעומד על 1.1-1.2 אחוז. לא פי 3 ואפילו לא פי 2. עם כל הרצון הטוב, להשוות אותנו - מדינה עם תפיסת חרב על הצוואר שמפמפמת מאז תחילתה שהנשק הכי טוב שלנו הוא דמוגרפיה - לאוכלוסיות שחיות ב-easy mode, זה לא לעניין.

פעם רביעית ממשיכה את השלישית: שכן אתה מתעלם מאפקט ריבית דריבית, שמגדיל את הפער מאוד (מאוד) over time

אני לא טוב במתמטיקה, אז תחשב לי אתה על כמה תעמוד אוכלוסיית מדינת OECD כלשהי ולמדינה מתפתחת כלשהי, ותבדוק מה תהיה האוכלוסיה בעוד X שנים, Y שנים, ו-Z שנים.

פעם חמישית כשאתה אומר שהוא לא חריג: הוא מאוד חריג, ממש בקצה הסקאלה... אז איך אתה מגדיר חריג?

אני לא יודע כמה הוא בקצה הסקאלה (ברור שהוא כן לפי הגרף שהבאת, אחרת לא היית מביא אותו), כי יש מדינות (אפריקה ואסיה, ומה לעשות, אנחנו יותר קרובים אליהן במנטליות מאשר לצפון אירופה) עם גידול של 4%. שוב - לא מדבר על הגידול בקרב ערבים/חרדים אלא על הגידול הממוצע, שוב - כי הדיון פה הוא על צפיפות.

התגובות באדום.

מעבר לזה, מצאתי אתר מאוד נחמד עם גרפים ומלא מידע. אם לגלול למטה, בערך ברבע הדרך יש מפה מגניבה שמראה שינויים בעולם, אפשר לרחף עם העכבר מעל דברים וזה מדגיש אותם, ואפילו ללחוץ על ארצות ולראות את הגרפים שלהם. בישראל (לא יודע אם כולל יש"ע) הגרף מראה נכון להיום סביב 1.5%.

https://ourworldindata.org/world-population-growth/

ובהתייחסות לצפיפות הגוברת, לדבר על זה מנקודת מבט אישית זה מגניב ונורא דרמטי, אבל בואו נבדוק כמה אנשים גרים בישראל לכל קמ"ר. הבעיה שלנו היא התנקזות למטרופולינים, שם באמת בלתי נסבל. אבל בערים אחרות, מושבים, קיבוצים, לא רק שלא צפוף, אלא שומם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...