Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצוץ אוכלסין בישראל בקרוב - זו עובדה מוגמרת

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 2351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפי הסביבתניים מהסוג הרדיקלי (והנפוץ? אין לי סטטיסטיקה), ואסור לבנות לגובה מפני שזה מקשה על התשתיות ועושה צל, .

מעולם לא שמעתי את הטענה הזו והיא מנוגדת לכל מה שאני מכיר שבא מהיררוקים.

ההפך המוחלט הוא הנכון, כל ה"ירוקים" רוצים בניה שתנצל כמה שפחות שטחים וכמה שיותר לגובה.

לא צריך שכנועים רקורסיביים (לשכנע את הפוליטיקאים שישכנעו את הרבנים שישכנעו את ה...)

פאלו ניסה לרמוז לך, אני אגיד לך את זה בפנים (כחבר, לא כמנהל), אם על השורה הראשונה בהודעה שלך אני צריך לרוץ לגוגל לבדוק "מה זה המילה הזאת שהוא כתב בהודעה שלו", אז אני מדלג כליל על ההודעה הזו.

קבל זאת כביקורת בונה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 790
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא צריך שכנועים רקורסיביים (לשכנע את הפוליטיקאים שישכנעו את הרבנים שישכנעו את ה...)

פשוט צריך להכיר בכך שמדובר שהמצב הזה אינו סקלאבילי (בר-גדילה? נו במבי מה אני אמור לעשות בחיאת) בפורמט הנוכחי של 'מדינת הרווחה', ולהחליט: או שמחזלשים את הפורמט, או שמתאימים יעדים.

תוך עשרים שנים לא יהיה כאן 'צבא עם', וזה תחת ההנחה שעדיין אפשר לקרוא לו כך היום.

בט"ל הולך או לפשוט רגל או להכניס יד עמוק עמוק לתוך הכיס של מי שיהיה כאן (מניח שאופציה ב'), בשביל לממן התחייבויות.

יש המון תהליכים מספריים שאינם ברי-שינוי בהחלטה של רגע, ומרובם מתעלמים לחלוטין תחת אמתלת 'יהיה בסדר' ושאר בני דודיה.

"כשנגיע לקרחון נסובב את הספינה" - כן, אין ספק, what can possibly go wrong?

כאשר הקימו את המדינה היו כאן 650 אלף יהודים מול מאה מיליון ערבים מסביב וכמות די דומה של ערבים בתוך תחומי פלשתינה א"י.

בן גוריון בגדולתו גרם לכך שנקבל את הצעת החלוקה שהייתה חלוקה קשה.

רצה הגורל ( טוב או רע ) הערבים לא קיבלו את ההצעה פרצה מלחמת הצעמאות ובדם רב הגענו לגבולות שהחזיקו מעמד עד 4.6.67 למחרת 5.6.67 פרצה מלחמת ששת הימים.

המדינה הקטנה הזו קלטה עליה פי 3 מגודל האוכלוסיה שבה. אין לזה אח ורע.

לפני מלחמת ששת הימים היה במשק מיתון ורבים ירדו מהארץ ואז באה מלחמת ששת הימים והפכנו לאימפריה ( לפחות בעיני עצמנו ).

האוכלוסייה גדלה התעשיה התפתחה, באה מלחמת יום כיפור והכניסה אותנו קצת לפרופורציה.

הרחם הערבית התפוצצה לנו בפנים ונבואות הזעם נשמעו , נעלם מהמפה, זעקו הכותרות שהעולה החדש טל ברודי שם אותנו עליה.

ואז באה העליה מברית המועצות לשעבר ושינתה את המאזן הדמוגרפי באחת .

האם הקרחון טבע? האם הספינה שינתה כיוון?

מה שצריך לשנות הוא כי האוכלוסיה שחיה פה תתרום לכלכלה ולא תהיה נטל על הכלכלה.

וליצור תנאים למי שתורם לכלכלה שיישאר פה וימשיך לתרום לכלכלה ולא יירד לשבור לחם בניכר.

• אהבתי 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הובנתי.

אור ההערה שלי כוונה אליך. לפניך נכתבה תגובה בשני משפטים ואתה ניתחת אותה (ברמת הפסיק) והבאת סימוכין וכו'. לכן רשמתי שלא הייתי רוצה להיקלע לויכוח איתך.

אולי בכלל לא הבנתי את ההודעה, לא משנה.

דעתי על השימוש במילים באנגלית הוא דווקא הפוך, גורם לי להעשיר את אוצר המילים שלי.

אור, מעריך אותך ואת הכתיבה שלך בפורום וגם רשמתי זאת בעבר.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאלו ניסה לרמוז לך, אני אגיד לך את זה בפנים (כחבר, לא כמנהל), אם על השורה הראשונה בהודעה שלך אני צריך לרוץ לגוגל לבדוק "מה זה המילה הזאת שהוא כתב בהודעה שלו", אז אני מדלג כליל על ההודעה הזו.

קבל זאת כביקורת בונה.

אני התכוונתי למשהו אחר לגמרי. אין מילה בעברית לרקורסיבי, וגם אם יש, אתה לא תבין גם אותה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האגדה מספרת

כשאבא אבן היה נואם ביונייטד ניישן אור גניזיישן באנגלית כמובן

הנציגים מהארצות האנגלו סקסיות היו יושבים עם אוזניות ומאזינים בתרגום סימולטני לאנגלית מובנת .

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם שלישית כשאתה משתמש במונח "קצת" בצורה שגויה לחלוטין: אתה מסתכל על המספר 2 וחושב וואלה זה רק קצת יותר מ0.7 / 0.5 (לא יודע מתי הסתכלת על ממוצע האואיסידי)... נכון, זה אבסולוטית נשמע מעט, רלטיבית זה יחס משוגע (פי 3-4)

(1)אני מסתכל על הממוצע העולמי, שעומד על 1.1-1.2 אחוז. לא פי 3 ואפילו לא פי 2. עם כל הרצון הטוב, להשוות אותנו - מדינה עם תפיסת חרב על הצוואר שמפמפמת מאז תחילתה שהנשק הכי טוב שלנו הוא דמוגרפיה - לאוכלוסיות שחיות ב-easy mode, זה לא לעניין.

פעם רביעית ממשיכה את השלישית: שכן אתה מתעלם מאפקט ריבית דריבית, שמגדיל את הפער מאוד (מאוד) over time

(2)אני לא טוב במתמטיקה, אז תחשב לי אתה על כמה תעמוד אוכלוסיית מדינת OECD כלשהי ולמדינה מתפתחת כלשהי, ותבדוק מה תהיה האוכלוסיה בעוד X שנים, Y שנים, ו-Z שנים.

פעם חמישית כשאתה אומר שהוא לא חריג: הוא מאוד חריג, ממש בקצה הסקאלה... אז איך אתה מגדיר חריג?

(3)אני לא יודע כמה הוא בקצה הסקאלה (ברור שהוא כן לפי הגרף שהבאת, אחרת לא היית מביא אותו), כי יש מדינות (אפריקה ואסיה, ומה לעשות, אנחנו יותר קרובים אליהן במנטליות מאשר לצפון אירופה) עם גידול של 4%. שוב - לא מדבר על הגידול בקרב ערבים/חרדים אלא על הגידול הממוצע, שוב - כי הדיון פה הוא על צפיפות.

1. ההתייחסות שלך לEASY MODE מרתקת, אנחנו מסכימים על הפואנטה הזו (הם בEASY MODE אנחנו לא) אבל לוקחים אותה לשני מקומות שונים לחלוטין. לך נראה משום מה שפריון פסיכי בילודה עוזר לכלכלה ומוציא אותנו מאותו MODE, שזה מרתק היות והפריון הגדול ביותר נמצא אצל האוכלוסיות שהכי לא מסייעות לכלכלה, ואתה עדיין משתמש בארגומנט הזה...

2. לא הבנתי אם זו הקנטה, נניח שלא -

נסתכל על שתי ארצות: ישראל עם 8M תושבים וגידול שנתי של 2%, וישמעאל עם 8M תושבים וגידול שנתי של 0.7%

10 שנים: ישראל על 9.75M וישמעאל על 8.57

20 שנים: 11.88M לעומת 9.2M

40 שנים: 17.66M לעומת 10.57M

אני מקווה שזה ממחיש לך למה ההבדל ה"קטן" נסכים להבדל ענק לאורך זמן, אפקט ריבית דריבית וכו' (אני לא נכנס להאם התחזית סטטית אלא מתייחס ל*עובדה* שהבדל אבסולוטי קטן לא גורר הבדל קטן פר-סה)

3. הוא בקצה הסקאלה וראית אותה, בסקאלה הזו רוב מי שבאזור שלנו הן מדינות שמלכתחילה לא היינו רוצים ו/או שואפים להדמות אליהן (רוב, לא כל). אם הארגומנט שלך הוא "אבל יש מדינות נכשלות שמחזיקות בנתונים הדומים לנו" אז הארגומנט מדבר בעד עצמו, ובגדול מוכיח את הפואנטה שלי.

ונק' למחשבה בהמשך לסעיף (2):

החרדים על פריון 4%, תחשוב על האפקט המעריכי מהסעיף ההוא, ותבין מה הולך להיות צביון המדינה תוך X שנים בהינתן שהפריון הזה נשאר AS IS. שאל את עצמך האם האינטרס הלאומי מכתיב כי אכן צריך לעודד את נתון הפריון למקסימום, מה שהלכה למעשה קורה בפועל.

התשובה, בעיני, ברורה.

הרבה הרבה יותר ברורה מרוב הסוגיות הפוליטיות/כלכליות שאנחנו דנים בהם מדי פעם, בעיני זה מה שנקרא no brainer. אני בהלם טוטאלי כל פעם מחדש מעד כמה הנתונים האלו זוכים להתעלמות גורפת מצד הציבור הרחב.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול לנהל איתך דיון נורמלי כשאני מציג לך נתונים מסוימים (ישראל על 1.5 אחוז לפי אותו אתר והממוצע העולמי על 1.1-1.2) ואתה מתעלם מהם ועושה חישובים בעזרת נתונים אחרים.

חבל שאתה מתעלם משאר ההודעה שלי, שמדברת על נושא השרשור (צפיפות) ומנסה לתת לה מענה, וממשיך להתחפר בדיון על ילודת דתיים.

באותו הקשר - הדיון נולד כתלונה על צפיפות(!). אני לא מוכן לדרדר אותו לדיון על חרדים VS חילונים VS ערבים VS העולם. הודעה הבאה שתעסוק בנושא, תימחק.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבל זאת כביקורת בונה.

קודם כל יש הרבה אמת בהערה הבונה שלך, ותאמין לי שאני עושה מאמצים להפוך חברבורותיי בפורום בשביל לא להעיק עם הכתיבה.

רק שים לב שבהודעה עם הרקורסיה השתמשתי ממש בדוגמא לכוונה, לצערי אני באמת לא מכיר מילה אחרת לתופעה.

אני חושב שלא צריך לקחת את זה לכיוון רע, ואם יש משהו שנשמע מעניין ולא מוכר - מריצים גוגל ואולי לומדים משהו חדש... זה מה שאני עושה כשאני נתקל במלים/ביטויים לא מוכרים.

(1)המדינה הקטנה הזו קלטה עליה פי 3 מגודל האוכלוסיה שבה. אין לזה אח ורע.

...

(2)ואז באה העליה מברית המועצות לשעבר ושינתה את המאזן הדמוגרפי באחת .

האם הקרחון טבע? האם הספינה שינתה כיוון?

מה שצריך לשנות הוא כי האוכלוסיה שחיה פה תתרום לכלכלה ולא תהיה נטל על הכלכלה.

וליצור תנאים למי שתורם לכלכלה שיישאר פה וימשיך לתרום לכלכלה ולא יירד לשבור לחם בניכר.

אני לא מבין את ההשוואה שלך למצב כלל וכלל.

הן (1) והן (2) מייצגים ציבור שהגיע ע"מ להטמע בארץ ובאוכלוסיה, לעתים בצורה טובה יותר ולעתים פחות.

הציבורים האלו סבלו מתופעות סטנדרטיות (ורעות) של "דחיית השתל", אבל בסופו של יום הפציינט עבר את ההליך בהצלחה, וכולם הרוויחו בגדול.

איפה הקשר בין זה לבין הדיון בינינו? ממני והלאה.

זה לא תפוזים ותפוזים, זה לא תפוזים ותפוחים, זה תפוזים וכובעים. ואם לגרור כי התפוז מלא מיץ ולכן אפשר לסחוט כובע זה נשמע סביר - וואלאק לא יודע מה לומר, לא שוכנעתי P:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול לנהל איתך דיון נורמלי כשאני מציג לך נתונים מסוימים (ישראל על 1.5 אחוז לפי אותו אתר והממוצע העולמי על 1.1-1.2) ואתה מתעלם מהם ועושה חישובים בעזרת נתונים אחרים.

טוב, האירוניה תלתה את עצמה.

אני מביא לך נתונים של הOECD, לא רק שיש (בד"כ) תמימות דעים לכך שמדובר בנתונים מהימנים *יחסית*, הרי שאתה בעצמך השתמשת בהם בעבר אם אני זוכר נכון.

אני מביא לך אותם בסקרין-שוט של תותחופלצת, ממש ממוקד, לא שולח אותך למסע דיג.

ואז אתה מתעלם מהם כי זה לא כלל עולמי אלא "רק עולם מפותח", או סיבה אחרת שאיני לגמרי מבין, ומביא נתונים של אתר שאין לי מושג מי הוא מה הוא ואיזו אג'נדה יש מאחוריו, שולח אותי למאמר באורך הגלות, ומתפלא כשאני לא מתייחס אל זה בפרוטרט.

ובשביל להגדיש את הסאה טוען שאנילא אדם שאפשר להתדיין איתו כי אני מתעלם מנתונים, כן... :|

נו טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התכוונתי למשהו אחר לגמרי. אין מילה בעברית לרקורסיבי, וגם אם יש, אתה לא תבין גם אותה...

למה? מה רע ב"נסיגה"? (-;

רקורסיה: אם לא הבנת, ע''ע רקורסיה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שים לב אברג'ל שרקורסיה בלי תנאי עצירה אינה באמת רקורסיה אלא סתם באג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור

כיון שאני נותן לך קרדיט של אדם חכם אל תוכיח לי את ההיפך.

באת להצביע על תופעה שיכולה לגרום לנו ללכת לאבדון.

הבאתי בפניך 2 מצבים שממצב נתון אחד עברנו למצב נתון אחר ששינו את פני התמונה ב 180 מעלות ( או ב 360 מעלות אללה אלון מזרחי).

אתה יודע מה יקרה בעוד 10 שנים כשכל יהדות אירופה תבוא לכאן, כי ירצו להעיף את כל הלא נוצרים משם.

לכן נבואות זעם טובות, אבל ההיסטוריה מהתלת בנבואות.

בנוסף כפי שכתבתי לא צריך לשבת בחיבוק ידיים אלא לעשות... ולדעתך דבר לא נעשה.

אני חושב שאתה לא רואה את מה שנעשה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

אם חוסר הזרימה שלי עם טיעון ה'כן, אבל מקרה קצה' מוציא אותי 'לא חכם', סמן אותי כלא חכם.

אני לא אמרתי שאני יודע מה יקרה, אולי עוד עשר שנים נגלה מצבור נפט בתהליכי בניית הרכבת הקלה, ואולי עוד עשרים שנים יגיעו לכאן חייזרים וכולנו נצטרך להתמודד עם מתקפה משולבת ונשלח לחלל את וויל סמית'

אולי ואולי

אתה יודע מה הטיעון שלך מזכיר לי?

אנשים שאומרים לי "אחי אני לא יודע מה יהיה איתי עוד שנה, איך אתה רוצה שאתכונן למשכנתא של 20 שנים?"

והתשובה היא אותה תשובה - אתה לא *יודע*, אתה יכול לבצע שערוך (או: ניחוש מושכל), זה בוודאי עדיף על פני הימור נטו.

תתכונן לפי ההערכה שלך, ותבצע אופטימיזציות במרוצת הזמן.

מעדיף להתעלם מהנתונים ולהמר שיהיה בסדר? סבבה. זו גם גישה הרבה יותר בריאה לחיים (לא נכתב בסרקסטיות)

לי זה פחות מתאים,

אני בוחר בדרכים מטופשות להסתכל על נתונים ולהקיש מסקנות, במקום סתם לנחש שיקרה מה שבא לי שיקרה כי בא לי שיקרה. איך אמרת - לא חכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...