Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיליתי לגמרי במקרה שצולמתי לפני חצי שנה

שימו לב! השרשור הזה בן 1957 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קיבלתי תשובה ממרכז פניות נהגים.

אמ;לק:

״בדקנו מול הדואר וגילינו שאנחנו צודקים ואין מה לעשות״.

בשיחת טלפון קיבלתי את התירוץ הילדותי משהו שייתכן ולא היה כתוב את השם שלי על התיבה.

יש טעם לנסות עוד משהו?

עו״ד? משהו?

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לקבל את התשובה שלהם!

יש לך אסמכתא כתובה, ולא שינית את הכתובת מאז. לא רשום שם "סרב לקבל" זה בוודאות פשלה של הדואר, ולא משהו שצריך ליפול עליך. איך הם מסבירים את העניין שאת הדואר השני כן קיבלת לאותה הכתובת?

להתחיל מלשלוח שוב מכתב עם הסבר מנומק.

לפנות לתוכנית "יהיה בסדר" בגלי צה"ל, אפשר גם דרך פייסבוק.

המלומדים המשפטיים יקבעו אם ישנה ערכאה שניתן לפנות אליה (בג"ץ?!?)

אני בזמנו פניתי לאותה ערכאה ששפטה אותי בהעדרי.

תזכורת, יש לך אישור בכתב, ולא שינית כתובת ברצף:

פניתי למוקד, קיבלתי מספר מעקב של המכתב (צריך לדבר עם מענה אוטומטי ולהסביר לו במילים שאני מעוניין לדבר עם נציג).

עם זה פניתי לדואר והם שלחו לי תשובה במכתב - המכתב הרשום חזר לשולח מסיבה "נמען לא ידוע במען".

אם אני מבין נכון זו סיבה שונה מאשר "לא נדרש" או "התחמק" :-P

מה אני עושה עכשיו?

נ.ב. תוכל להעלות סריקה, בהשמטת פרטים מזהים כמובן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכתב הם טוענים שהסיבה הזאת יחד עם הבדיקה שנערכה על-ידם מעידה שהכל תקין בצד שלהם ואצל הדואר.

כלומר - הבעיה בצד שלי.

אין בעיה, סריקה של מה?

אגב, לגבי התירוץ המביך ש״אולי אין שם על התיבה״, זה שווה משהו? כי יש מספר דירה על המכתב והוא חרוט על התיבה די בגדול. אני אפילו מקבל דואר על שם אנשים אחרים שגרו בדירה הזו לפני.

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

של מה שקיבלת בכתב. אפשר גם הקלדה מדוייקת.

אני פשוט לא מבין איך הם הגיעו למסקנה המופלאה שהכל בסדר אצלם ואצל הדואר, יחד עם מה שהצגת מהדואר.

איך מסבירים ככה את קבלת המכתב הנוסף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"

1. הריני לאשר קבלת פנייתך שבסימוכין.

2. במענה לפנייתך הריני להודיעך כי הודעת תשלום הקנס שנשלחה בדואר רשום הוחזרה מרשות הדואר מהסיבה: לא ידוע במען.

3. לידיעתך עפ״י תקנה 44א׳ לתקנות סדר הדין הפלילי רואים את ההודעה כאילו הומצאה כדין, בחלוף חמישה עשר יום מיום שנשלחה גם בלא חתימת הנמען על אישורי המסירה, זולת אם הוכיח הנמען שלא קיבל את ההודעה מהסיבות שאין תלויות בו.

4.העולה מן תשובת הדואר ובבדיקה שנערכה לא נפל פגם במשלוח ע״י משטרת ישראל, שמך וכתובתך מופיעים במלואם כנדרש בחוק.

5. עליך להסדיר את תשלום הקנס באמצעות המרכז לגביית קנסות, אגף האכיפה והגביה, טלפון *35592 או 0732055000.

6. בברכת נהיגה זהירה ובטוחה.

״

לפי המכתב, אם סעיף 4 נכון ויש בידי אישור על הכתובת הנכונה אז סעיף 2 אומר שזו כן בעיה של הדואר.

...אני מבין נכון?

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד להם שיילכו לנענע את החברים שלהם

אם הדואר לא מצא אותך אז החלק האחרון של סעיף 3 מתקיים

"

זולת אם הוכיח הנמען שלא קיבל את ההודעה מהסיבות שאינן תלויות בו."

וברור שאם קיבלת דואר בהמשך באותה כתובת מישהו בדואר לא עשה מלאכתו נאמנה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות!

עד היום עוד לא קרה שדואר שנשלח אלי חזר, כולל דו"ח אחר וכולל המכתב הנוכחי.

כדי שלא יהיה ספק גם לדוור הפשוט - כולם נשלחו עם כתובת הכוללת מספר דירה.

השאלה עכשיו היא איך אני, הנמען, מוכיח את מה שצריך להוכיח לפני שהשולח מעקל לי את החשבון עפ"י הפרשנות שלו להתנהלות הדואר?

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש

לא ברור מה אתה רוצה לעשות,

אם אתה רוצה שיבטלו את תוספת הפיגורים, כל מה שאתה צריך לעשות זה להתקשר למרכז לגביית קנסות, להגיד להם שהדו"ח היה בטיפול, למסור להם מסמך שמאמת שהדו"ח היה בטיפול, הם יבדקו ואם זה מוצדק יבטלו את תוספת הפיגורים (קרה לי כבר).

אם אתה רוצה לנסות לבטל את הדו"ח בגלל פאשלה של הדואר, תנסה להתקשר לשירות לקוחות של הדואר ולאמת אותם עם מה שקרה (כמובן שהשיחה תהיה מוקלטת), אם הם מודים אז יש לך קייס, שלח שוב בקשה לביטול הדו"ח עם השיחה המוקלטת למרכז לפניות נהגים וחכה לתשובה.

אם תקבל תשובה שלילית לביטול הדו"ח שקול אם ללכת להשפט.

כל עוד אתה מציג אסמכתא שהנושא בטיפול הם לא יכולים לעקל לך כלום.

בהצלחה.

Detailer.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעת איננו יכול להגיש בקשה רגילה להישפט בגין העבירה. יש דרך להישפט - אינני יודע מה הנוהל בדיוק. זה דבר שעו"ד יודע כיצד לבצע - אך זה לא כדאי לו כלכלית במצב הנוכחי (עלות עו"ד יותר גבוהה מעלות של הקנס+ תוספת פיגורים).

להבנתי, יש לך 2 אפשרויות :

1. לשלם ולהמשיך בחיים.

2. לשלם ואח"כ להגיש תביעה בבימ"ש לתביעות קטנות : תביעת פיצויים כנגד חברת הדואר בגין רשלנותה + כנגד המרכז לגביית חובות (עם עותק לפרקליטות המדינה) בגין חיוב יתר (שניהם ביחד באותה תביעה). אי-אפשר לדעת כיצד זה יסתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני רוצה לעשות תלוי במידה רבה במה שכתוב בדו"ח, אותו לא ראיתי.

אם העניין היה רק כספי כנראה שעדיף לשלם ולשכוח, אבל מפריעה לי ההתנהלות שהיא לפחות רשלנית אם לא עבריינית -

מנסים לגבות 50% (!) יותר קנס ממספר רב של דו"חות, תוך שלילת האפשרות להישפט ומקווים שמקבל הדו"ח יפחד או יתייאש מהבירוקרטיה ופשוט ישלם.

אישית, אני מעדיף לשלם את הסכום עם כפל הקנס לעו"ד (או לתרום אותו לעמותה) מאשר לרשויות.

יש לי את המכתב מהדואר עם סיבת ההחזרה. יש לי עוד מקום לפנות אליו חוץ ממוקד פניות נהגים?

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד להם שיילכו לנענע את החברים שלהם

אם הדואר לא מצא אותך אז החלק האחרון של סעיף 3 מתקיים

"

זולת אם הוכיח הנמען שלא קיבל את ההודעה מהסיבות שאינן תלויות בו."

וברור שאם קיבלת דואר בהמשך באותה כתובת מישהו בדואר לא עשה מלאכתו נאמנה.

ניסוח כל כך עדין למה שרציתי לבטא...

ברור שלא קיבלת את דבר הדואר מסיבה שלא תלויה בך, אלא בדואר (גם אם המשטרה רשמה נכון את הפרטים, פרס ישראל!)

אתה מתכוון לפנות לתכנית "יהיה בסדר"? הם עוסקים בדיוק בעניינים כאלה, ויכולים (לפעמים רק הם, לצערינו) לפתור את הבעיה, במקביל לכל טיפול שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רוצה לחדד: ההוכחה שלא קיבלת את הדואר מסיבה שלא קשורה בך היא זו -

הוחזרה מרשות הדואר מהסיבה: לא ידוע במען

אם המכתב היה מוחזר מכיוון שלא נדרש - זו כן אשמתך (כי לא הלכת לקחת אותו). אבל לפי הנ״ל, כלל לא קיבלת את ההודעה על המכתב, כלומר לא ידעת עליו בכלל. בצירוף עם העובדה שהכתובת המדויקת מעודכנת במשרד הפנים, זו לא אשמתך שההודעה לא הגיעה אליך. כלומר הסיבה לא קשורה בך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר בבלאגן

מהקל לקשה:

פות"ש אם לא ראיתי את הדו"ח המקורי, תתקשר למרכז לפניות נהגים / למרכז לגביית קנסות / תבדוק בשירות עצמי בתחנת משטרה, תבקש לראות את הדו"ח המקורי ותבדוק שזה באמת אתה מי שצולם בדו"ח (זה מה שהיית צריך לעשות עוד בהתחלה), כי כבר היו דברים מעולם (זה יכול לפתור את כל הפלונטר), אל תהייה שולמן ותשלם על עיוור אף פעם.

אם זה כן אתה בתמונות ואתה רוצה לשלם את הדו"ח ללא תוספת הפיגורים, תפנה למרכז לגביית קנסות, תגיד להם ששלחת בקשת ביטול וזה היה בטיפול, הם יבקשו לראות מסמך, אז תראה להם את התגובה שקיבלת מהמרכז לפניות נהגים מתגובה 21, רוב הסיכויים שיבטלו את התוספת פיגורים.

אם אתה רוצה לנסות לבטל את הדו"ח (יש לך פה קייס), כמו שאתה רואה במשטרה מתייחסים ל"לא ידוע במען" כלא נדרש, כמו שאמרתי בהודעה הקודמת, אני הייתי מתקשר לדואר ומנסה לחלץ מהם הודאה מפורשת באשמה מוקלט או במסמך (בתכלס ההודעה באשמה זה הלא ידוע במען, אבל כמו שאתה רואה במסחטה לא רוצים לקבל את זה), אז הייתי שולח את השיחה / מסמך למרכז לפניות נהגים, הקו המנחה שלך צריך להיות שלא קיבלת גם את הפתק של לבוא לקחת מהדואר, להערכתי זה בגלל שהדוור לא מצא את התיבה או לא טרח לחפש, בבית משפט הטענה של לא ידוע במען כן מתקבלת הנה פסק דין אחד (למרות שזה לא אותו מקרה).

יש לך עוד אופציה שהיא לפנות לתכנית "יהיה בסדר" או "הכל כלול".

ועוד אופציה שהיא להשפט.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי lei1989
Detailer.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1957 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...