Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשות השידור דורשת חוב שאני לא באמת חייב ומעקלת את חשבון הבנק-מה עושים?

שלומי
שימו לב! השרשור הזה בן 2591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

ביטוח לאומי יעקלו לך את החשבון אחרי ששלחו אליך מליון פינקסים, דפים, מעטפות וכל מיני מוצרי נייר למיניהם. עכשיו הם שולחים גם הודעות בסלולרי בנוסף. ככה סתם עיקול קשה להאמין. כנראה הדואר אצלכם דפוק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לי חבר שירד מהארץ בגלל שהוא היה בחו"ל במשך חודשיים ואורנג' (עכשיו פרטנר) שכחו לגבות ממנו כסף ו"שלחו לו מכתבים", אז חוב של 600 ש"ח הפך ל18000 ש"ח מהר מאוד והעיקול של החשבון יצר תגובת שרשרת עם תשלומים אחרים.

בסוף הוא היה חייב 70000 ש"ח והחליט שהוא לא צריך את זה והוא חוזר למקסיקו.

מבין אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח לאומי יעקלו לך את החשבון אחרי ששלחו אליך מליון פינקסים, דפים, מעטפות וכל מיני מוצרי נייר למיניהם. עכשיו הם שולחים גם הודעות בסלולרי בנוסף. ככה סתם עיקול קשה להאמין. כנראה הדואר אצלכם דפוק.

ביטוח לאומי עיקלו לי לפני 11 שנה בגלל חוב של 1000 ש"ח ולא שלחו כלום.

אחרי זה היתה לי בעיה לקבל כרטיס אשראי במשך שנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להתחמק מהמסקנה מהשרשור הזה - מי שמחזיק את כל הכספים שלו בבנקים בארץ, מסכן את עצמו ואת משפחתו, ושם עצמו נתון לאיומי סחיטה מצד הרשויות והחברות הגדולות.

חשוב מאד לפתוח חשבון במדינה זרה מחוץ להישג יד הרשויות ולפזר לשם לפחות חלק מהכסף. תשאלו את פישמן.

אני גם לגמרי מבין את אלה שהחליטו לא להחזיק כסף בבנק בכלל. איומי הסחיטה של הרשויות לא יעבדו עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה מיוחד. לא ששילמתי להם בצורה סדירה במשך כל תקופת הלימודים (5 שנים) וחוץ מניירות בדואר לא קרה לחשבון הבנק שלי שום דבר. היה לי חוב גבוה יותר מ 1000 ש"ח.

נראה לי שאתה מסומן אצלם עוד מהחקירה בכיתה ח'.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור ברור, הם תמיד שולחים. אני עד היום מחכה למכתב דרישה מביטוח לאומי, שטענו שיש לי חוב אליהם כי לא עבדתי במשך חצי שנה, על אף שידעו להוריד לי מהתלוש יפה יפה כל אותה חצי שנה.

כל חטאי היה שלא עדכנתי אותם שהחלפתי מקום עבודה (והם גובים את הכסף כן? פשוט זה נורא נורא נורא מורכב לעדכן שאם מתקבלים תשלומים ממישהו, אז בסבירות גבוהה למדי שהוא אשכרה עובד, כמובן שאני צריך לעדכן אותם...),

אבל כמובן שלעקל את החשבון בלי שום התראה מוקדמת, זה ידעו יפה מאוד לעשות.

אבל אין כמו רגולציה :wink:

נעשה סדר

כשאתה שכיר המעביד מנכה משכרך דמי ביטוח לאומי ומעביר אותם לביטוח לאומי לא שמי אלא מפעלי.

פעם בשנה המעביד מדווח למס הכנסה שמעביר לביטוח לאומי בטופס 126 דיווח שמי מי עבד כמה חודשים בשנה כמה כסף קיבל כמה הלך למס הכנסה כמה הלך לביטוח לאומי.

זה מקור המידע שיש לביטוח לאומי עליך. וזה מידע חשוב ליום בו תתחיל לקבל קצבת זקנה.

לכן רצוי פעם בכמה שנים לבקש מהם דו"ח ולראות שכל התקופות בהם עבדת מכוסות או לחילופין לשמור תלושי שכר / 106 מהמעבידים השונים.

כנראה שהפסקת לעבוד לקראת סוף השנה אצל מעביד א' והתחלת לעבוד אצל מעביד חדש בתחילת שנה , לכן הגולם רואה שהפסקת לעבוד אצל מעביד א' ואז הוא מחייב אותך כאחד שלא עובד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שירד מהארץ בגלל שהוא היה בחו"ל במשך חודשיים ואורנג' (עכשיו פרטנר) שכחו לגבות ממנו כסף ו"שלחו לו מכתבים", אז חוב של 600 ש"ח הפך ל18000 ש"ח מהר מאוד והעיקול של החשבון יצר תגובת שרשרת עם תשלומים אחרים.

מבין אותו.

לא מאמין לשתי האגדות הללו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להתחמק מהמסקנה מהשרשור הזה - מי שמחזיק את כל הכספים שלו בבנקים בארץ, מסכן את עצמו ואת משפחתו, ושם עצמו נתון לאיומי סחיטה מצד הרשויות והחברות הגדולות.

חשוב מאד לפתוח חשבון במדינה זרה מחוץ להישג יד הרשויות ולפזר לשם לפחות חלק מהכסף. תשאלו את פישמן.

אני גם לגמרי מבין את אלה שהחליטו לא להחזיק כסף בבנק בכלל. איומי הסחיטה של הרשויות לא יעבדו עליהם.

שטויות

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רעיון נהדר, אבל איך מיישמים בפועל? באיזה בנק תושב ישראל יכול לפתוח חשבון, שאין לו דרישה לסכום הפקדה הזוי (בזמנו דיברתי עם UBS, דרשו באיזור ה100,000שח).

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

ברשויות המקומיות ובמשרדי הממשלה בהחלט קיימת תופעה שהייתה שולית והופכת יותר ויותר דומיננטית של אי משלוח שום דבר עד העברת התיק למחלקה משפטית.

ציניקן כמוני היה מצביע על מיקור החוץ של המחלקות המשפטיות למשרדי עורכי דין פרטיים שאולי מעודדים בדרכים כאלה ואחרות את הפקידים הרלוונטים לעשות יותר (או בעצם לעשות פחות) בכדי שיותר תיקים יגיעו אליהם ועל זה פרנסתם!

זה לא חלום ולא תאוריית קונספירציה, זה הלכה למעשה מה שהיה בעריית נתניה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מיוחד. לא ששילמתי להם בצורה סדירה במשך כל תקופת הלימודים (5 שנים) וחוץ מניירות בדואר לא קרה לחשבון הבנק שלי שום דבר. היה לי חוב גבוה יותר מ 1000 ש"ח.

נראה לי שאתה מסומן אצלם עוד מהחקירה בכיתה ח'.

האמת היא שזה קרה בדיוק בשבוע שבו הפסקתי להיות "קטין חוזר" על פי משרד הקליטה.

יש מצב שזה קשור.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שירד מהארץ בגלל שהוא היה בחו"ל במשך חודשיים ואורנג' (עכשיו פרטנר) שכחו לגבות ממנו כסף

הגביה בד"כ בהוראת קבע / כרטיס אשראי אז מה קשור שהוא נסע לחו"ל לחודשיים להפסקת הגביה

ו"שלחו לו מכתבים", אז חוב של 600 ש"ח הפך ל18000 ש"ח מהר מאוד

600 ש"ח לא הופכים מהר מאוד ל 18000 לא באורנג' לא במאפיה הסיציליאנית ולא בשום מקום אחר

והעיקול של החשבון יצר תגובת שרשרת עם תשלומים אחרים.

לא יודע מה זה ה 70000 ןמהיכן הם נולדו

מבין אותו.

במקסיקו גם משלמים כסף אבל גם יותר קל למרוח את הפקידים ולהפחית את החוב.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שתי בעיות עם התאוריה הזו:

א. אף אחד פה לא פישמן, ולא עובד בסכומים כאלו (או, במקרה המאוד לא סביר שפישמן כותב פה, אף אחד, פרט לפישמן, הוא לא פישמן, וגם לו זה כבר לא רלוונטי)

ב. פתיחה של חשבון בנק במדינה זרה, או אחזקה של נכס פיננסי בדרך אחרת, עלולה לסבך אותך עם הביורוקרטיה באותה מדינה פי כמה וכמה מאשר היא תציל אותך מחברתה הישראלית (לא כי אתה עושה משהו לא חוקי, לרוב מתוך חוסר ידע שלך לגבי מה, איך מתי ולמי צריך לדווח). וכמו שאמר oryo, הביורוקרטיה האמריקאית אמנם הרבה יותר מדויקת מהישראלית, אבל באופן טבעי לא אוהבת מקרים לא סטנדרטיים שנופלים בין הכסאות, בטח של לא-אזרחים תושבי חוץ, והרבה (הרבה) פחות גמישה ומתפשרת, גם כשמדובר בתום לב.

בקיצור, לפארנואידים, מומלץ על משהו לא ממשלתי כמו פייפאל, פיוניר או ביטקוין. לכל השאר, הסיכון הזה לא באמת מצריך הגנה לדעתי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, התשלום הוא עם הוראת קבע אבל האדם שהיה אמור להעביר לו את הכספים לחשבון לא עשה את זה בזמן (אח שלו).

זה לא "בגלל" שהוא היה בחו"ל אבל אלו היו הנסיבות.

ה600 ש"ח הפכו ל18000 בגלל שהוא לא הסכים לשלם אלף ומשהו על שכר טרחה והם תבעו אותו והוא לא הצליח לעמוד בהסדר התשלומים, אז זה תפח ותפח.

ה70000 ש"ח הם בגלל שכל הוראות הקבע שלו חזרו בגלל שהחשבון עוקל אז הוא קיבל כמה תביעות מכולם ולא הצליח לשלם ולעמוד בכל התשלומים.

הוט, בזק, אורנג' וכל חברה אחרת שהוא היה חייב לה פשוט רצו את הכסף אבל לא היתה לו אפשרות לשלם כי החשבון לא היה אצלו.

כל זה נודע לו כשהוא חזר, ואז היה מאוחר מדי.

לא אמרתי שרק אורנג' תבעה אותו על 70000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...