Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

BX- סוף הדרך!!

jlavi2002
שימו לב! השרשור הזה בן 7071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום מיקמנו את הB בסדנא.

ממחר מתחילים בשחיטה.....יש למישהוא המלצות אילו חלקים לשמור??

כבעל BX לשעבר, אני ממליץ לשמור רק את הזכרונות היפים וגם בשביל זה לא צריך קופסא גדולה במיוחד.

:wink:

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום מיקמנו את הB בסדנא.

ממחר מתחילים בשחיטה.....יש למישהוא המלצות אילו חלקים לשמור??

מצטרף לשי עוזיאל,למה??!!

אנא המתן קצת אולי באספנות , יגלו התענינות,

או שמר יציל את המצב, ויקח אותה?!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע רק שאם היה לי המקום ואיך להביאה, הייתי כבר עכשיו מתענג על כל שניה שהייתי מפשיטה עד לבורג האחרון.

אני כבר כמה שנים חולם לדבר שכזה - חבל מאוד שאי אפשר.

:mm_cry:

שבת שלום,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה (בהנחה שזו גרוטאה שתשמש אותך כמאגר חלפים) :

בומבות (אם הן במצב נורמלי) , משאבת לחץ גבוה (חדשה עולה כ-5K !!!) , מסרק הגה כולל כל המערכות , בולמי זעזועים. כל הצינורות שבמצב תקין (לא קשים ולא סדוקים) , קרב' , מפצל הגה , אקומולטור , כל חלקי מערכת הנעילה המרכזית (סולנואידים וכו') , מנועי חלונות חשמל (אם ישנם) , פלסטיק של תא הכפפות (אם לא מדובר על דגם ה-RS) , מגש פלסטיק מתחת לשעון , לוח שעונים , כפתורים של וישר אחורי ושאר הכפתורים מסביב ללוח השעונים , מתגים של חלונות החשמל (אם קיימים) , סוויץ' (נוטה לנפוח את נשמתו לעיתים קרובות) , מיכל עודפים , ברז חימום (זה שפותח מעבר לנוזל הקירור מהמנוע) , רדיאטור פנימי (אם הוא רקוב יש לי אחד בשבילך) , לוח הפיקוד של המזגן/אוורור (זהירות בפירוק על מתג המזגן ועל הקליפסים של הכבלים) , מגש אחורי (אם הוא לא דהוי , יש בו שני וילונות מקוריים שלמים והמוטות שמחזיקים אותו שלם עדיין במקומם) , פנסים קדמיים ואחוריים , סכי שמש (לעיתים מתפרקים מצירם ומפתחים נטייה ליפול) , מראות חיצוניות (אם יש מראה חשמלית אנא כתוב לי),אלטרנטור , ואולי סעפת יניקה.

עכשיו לגבי המנוע - אם הוא במצב טוב , שווה לשמור. אם לא - לפח. אין טעם להשקיע במנוע כזה. אם יש סדק בכלל אין שאלה.

גיר - אוט' - אם לא אחרי שיפוץ - לפח. גם ככה הם מתפגרים. ידני - אולי שווה לשמור , אם יש מקום.

ציריות - שווה לשמור , אלא אם הגומיות קרועות ויש סימני בלייה במחברים.

צמיגים וגלגלים - רק אם במצב טוב מאלה שיש לך.

אודה לך אם תוכל לפרק ולשמור עבורי מדחס מזגן ומנוע וישר אחורי (אם אתה לא זקוק להם) - פנה אליי בה"פ ונראה אם ומה עושים.

זהו בערך , בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה בזמן האחרון לBXים? יש גל של נטישות ופירוק של הסיטראונים הללו.

שבוע שעבר שסידרתי את הרנו שלי לפני הטסט (עברה טסט ראשון ד"א),היתה ליד המוסך BX נטושה שפורקה חלקית ולבסוף הועלתה באש,ברחוב אחר יש אחת נטושה כבר שנה,ובמו עיניי ראיתי BX GTI שחורה עומדת עם שלט למכירה שהצהיב כבר.

אומנם אני חובב הונדה,אבל יש לי סמפטיה לצרפתיות (בשונה מבעלי צרפתיות שיש להם סלידה מהונדה משום מה) ואני אפילו מחזיק אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה ?

בוא אסביר לך .

ה-BX שלי , מודל 92 עם מנוע 1900 - שווה במחירון כ-9.5K.

הנפוצות - מודל 88 מנוע 1600 - להערכתי במחירון כ-5K.

עקב השם הרע שלהן קשה למכור אותן אפילו במחיר המתקרב למחיר המחירון.

ביום טוב אפשר לקבל על BX ממוצעת 3-4K. וזה על רכב תקין ונוסע.

אם הולך מנוע (סדקים בבלוק , קורה לא מעט) - זו הוצאה של מינימום 3-4 K.

אם הולך גיר (האוט' נופלים כמו זבובים) - זו 3-4K במינימום.

כמה אנשים אתה מכיר שישקיעו ברכב סכום השווה לערכו ? זה לא רכב אספנות או נדיר במיוחד...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה ?

בוא אסביר לך .

ה-BX שלי , מודל 92 עם מנוע 1900 - :roll:

אם הבלוק במצב סביר ובמחיר סביר - אני מעוניין בו. מה הקוד שלו?

D6D?

D6B?

D6E?

הקוד נמצא ליד מספר המנוע - מוטבע מעט לפניו....

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון ,

אתה שואל על הבלוק שלי ?

הוא D2F (קרב' , 107 סוסים במקור) , ולצערי יש בו סדק. קטן מאוד אמנם , אבל שנינו יודעים איך זה מתחיל ואיפה הוא נגמר בסוף... :x

מעבר לזה , המנוע חי ובועט (עולה לי-ם כמעט מדי יום. לא שזה דבר נשגב כ"כ , אבל בכל זאת יש עומס מסויים על המנוע) על ה-BX , וכל עוד הוא לא מאבד מים בכמות היסטרית , שיישאר כך.

אני מעדיף למכור את האוטו AS IS , מאשר להתחיל לפרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבלוק במצב סביר ובמחיר סביר - אני מעוניין בו. מה הקוד שלו?

D6D?

D6B?

D6E?

הקוד נמצא ליד מספר המנוע - מוטבע מעט לפניו....

אלון

הימור שלי , אף אחד מהנ"ל אלא:

D2F

D2C

DDZ

DFZ

עריכה : שמר כבר ענה ,אבל אחת ולתמיד הייתי שמח לדעת מה ההבדל בין המנועים שציינתי. לכל הארבעה הספקים דומים מאד (105-110 כ"ס). כולם 1905.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למתייחסים

אני בעלים של BX1900 וזה רכב חמוד! אבל במציאות ל היום BX זה כמו רכב אספנות

רוב המוסכים עושים יותר נזק מתועלת וחלקי חילוף לעיתים במחיר אבסורדי (רדיאטור חדש 1150 ש"ח

פנס אחורי 400ש"ח פין דו מתכתי לצוק אוטומטי 240 ש"ח)- ולכן אוהבי הרכב נדרישם לפורמי חובבים

בחו"ל וללימוד...וכמובן HAYNES

בשנה האחרונה הקטנתי הוצאות האחזקה לרבע!! כתוצאה מביצוע חלק מהעבודות לבד ( החלפת מסרק

הגה- עשיתי במוסך ואין לי כוונה להתעסק בבלמים...)

הסיטרואן BX הנדון הוא שנת 88 אוטומטי קרם בחוץ וחום בפנים...לפני שנתיים תוכנן לשחיטה אבל אז

אחד מבני המשפחה הצעירים גילה בו עיניין והשחיטה נדחתה. כרגע יש צורך להחליף הרבה צנרת הידראולית (כ1000ש"ח) וכנראה אין מנוס הרכב יתרום איבריו למדע!

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למתייחסים

רוב המוסכים עושים יותר נזק מתועלת וחלקי חילוף לעיתים במחיר אבסורדי (רדיאטור חדש 1150 ש"ח

פנס אחורי 400ש"ח פין דו מתכתי לצוק אוטומטי 240 ש"ח)- ולכן אוהבי הרכב נדרישם לפורמי חובבים

בשנה האחרונה הקטנתי הוצאות האחזקה לרבע!! כתוצאה מביצוע חלק מהעבודות לבד ( החלפת מסרק

הסיטרואן BX הנדון הוא שנת 88 אוטומטי קרם בחוץ וחום בפנים...לפני שנתיים תוכנן לשחיטה אבל אז

אחד מבני המשפחה הצעירים גילה בו עיניין והשחיטה נדחתה. כרגע יש צורך להחליף הרבה צנרת הידראולית (כ1000ש"ח) וכנראה אין מנוס הרכב יתרום איבריו למדע!

המתן לפני שתשחוט אותו, פרסם אותו למכירה בפורום מכירה, והמתן להצעות!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למתייחסים

אם יש לו ניירות אני מוכן להציל אותו במחיר סימלי מה אתה אומר?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתן לפני שתשחוט אותו, פרסם אותו למכירה בפורום מכירה, והמתן להצעות!

בברכה

צביקה

תהיו רציניים.

הביקוש הוא אפסי, יש כאלה כמו זבל. על הרכב שלי , שהוא במצב מדהים בשביל BX , לא קיבלתי הצעה אמיתית , אז על רכב בסוף דרכו ?

לפחות זה יסייע לו לתחזק את ה-BX שלו ביתר קלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...