Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[אונו 1.4] מפשיר אדים אחורי.

Superdror
שימו לב! השרשור הזה בן 7065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מפשיר האדים האחורי לא עובד.

לפני שאני רץ להחליף את השמשה החלטתי לבדוק הגעת מתח אל החלון - לקחתי מולטי מטר, חשפתי את המגעים שמתחברים אל החלון, הצמדתי את הקוטביות של המולטימטר - אין מתח. ניסיתי גם עם נורית ביקורת - לא נדלקה.

כאמור, הנורה של מפשיר האדים בלוח השעונים כן דולקת.

היש פה מישהו שיכול לכוון אותי לאן לגשת ומה לבדוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי פיוז...

יכול להיות גם שיש מחברים שהתנתקו בדרך...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנתיך של מפשיר האדים תקין אז פעל כך:

הרם את דלת תא המטען והסתכל למעלה בצד שמאל ב 4 מגעי נחושת רפיציים האם אחד מהם אינו תפוס או חופשי (עקב חום פעולה). כמו כן ראה את המגעים הקבועים המקבילים, בדופן האחורית של הרכב מצד שמאל למטה, אם הם בסדר. רוב הסכויים שזאת התקלה. נסה לשחרר מגעים ולנקותם.

יתכן ותאלץ להחליף הצמה עם מגעי דלת תא המטען (כאם כן ציין ואכוונך מהיכן לרכוש חדש).

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני. בקדט סטיישן שהייתה לנו פעם עם מחברים דומים - הפלסטיק של המגעים בדלת עצמה פיתח נטיות אובדניות ונשבר אחת ל... עקב כך המגע היה מתנתק , וההמשך ידוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנתיך של מפשיר האדים תקין אז פעל כך:

הרם את דלת תא המטען והסתכל למעלה בצד שמאל ב 4 מגעי נחושת רפיציים האם אחד מהם אינו תפוס או חופשי (עקב חום פעולה). כמו כן ראה את המגעים הקבועים המקבילים, בדופן האחורית של הרכב מצד שמאל למטה, אם הם בסדר. רוב הסכויים שזאת התקלה. נסה לשחרר מגעים ולנקותם.

יתכן ותאלץ להחליף הצמה עם מגעי דלת תא המטען (כאם כן ציין ואכוונך מהיכן לרכוש חדש).

מגעי הנחושת הללו מעבירים רק + ? או גם - ? אני חושב שבשביל ההתחלה, אני אבדוק אם מגיע זרם אליהם בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הבדיקה בצע ע"י נורת בקורת ולא עם מד מתח כדי שאם יש מפל מתח תראה זאת על הנורה.

(מד מתח יראה קריאת מתח נכונה גם אם מגע/חיבור פגומים).

הבדיקה תהיה במגעי הנחושת הקבועים שבדופן האחורית וזה הפרוט משמאל לימין:

1. + אחרי מתג הצתה לצורכי החזרת מגב אחורי לחנייה לאחר כבויו.

2. + ממתג להפעלת מגב אחורי.

3. - משותף הן למנוע מגב אחורי והן למפשיר אדים חלון אחורי.

4. + המגיע ממסר למפשיר אדים אחורי.

בדיקה נוספת - כשמתג הצתה פועל הדלק וכבה מהר מפשיר האדים האח', עליך לשמוע תקתוק הממסר

הנמצא בתיבת הנתיכים שמתחת לדשבורד בצד שמאל ונורת ההתראה הצהובה אמורה להדלק בהפעלה, כלומר המתג מפעיל, הממסר והנתיך תקינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הבדיקה בצע ע"י נורת בקורת ולא עם מד מתח כדי שאם יש מפל מתח תראה זאת על הנורה.

(מד מתח יראה קריאת מתח נכונה גם אם מגע/חיבור פגומים).

הבדיקה תהיה במגעי הנחושת הקבועים שבדופן האחורית וזה הפרוט משמאל לימין:

............

אוקיי, היום עשיתי בדיקה קצת יסודית. קודם כל לא מדובר ב3 פלוסים, אלא ב2 פלוסים ו2 מינוסים.

הממסר עובד, אני שומע אותו עובד. כשהוא עובד, מגיע מתח אל המגע הימני ביותר, לעומת זאת, אל המפשיר אדים לא מגיע מתח(נבדק עם נורת ביקורת וגם עם מולטימטר). פירקתי את ה"מגעים הקפיציים" שעל דלת הבגאז', ריססתי ספריי מגעים, ובכללי - הכל שם נראה תקין ואין שום נתק בין המגעים שעל הדלת לבין המפשיר אדים. האם יש עוד משהו לבדוק טרם החלפת המגעים ? (אני מב"ש, אם מישהו קנה/יודע היכן להשיג , אשמח לשמוע).

בנוסף לפני שעה באתי לצאת עם האוטו, עשיתי בדיקת אורות שיגרתית, הדלקתי אורות וסיירתי סביב האוטו. נורה ימנית אחורית לא עובדת. פתחתי את הפנס וגיליתי כי הבית בו יושבת הנורה נאכל ולכן הנורה לא נתפסת טוב ולא דולקת. מאחר ולא מקובל עליי לנסוע בלי נורה אחת תקינה, עליתי הביתה, לקחתי חוטי חשמל ונורת 5W, הלחמתי אל הנורה את אותם חוטי חשמל(די עבים), בידדתי את החוטים טוב, ירדתי אל האוטו ופשוט חיברתי את המינוס למינוס ואת הפלוס לפלוס שנמצא בתוך בין הנורה. הנורה עובדת והכל בסיידר. השאלה היא, האם "אילתור" כזה יכול לגרום נזק כלשהו בטווח הארוך/קצר והאם יש סיבה להימנע מלהשאירו על האוטו ולהחליף את הפנס האחורי בשלמותו(אני מניח שעלותו תהיה בסביבות ה150/200שקל).

אשמח לקבל תגובות בנושא.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל זאת 3 פלוסים ומינוס אחד בלבד. אתה מקבל עוד מינוס אחד בטור.

אם כל הפלוסים והמינוס בסדר ואם המגעים תקינים אז פעל כך:

קפל המושב האחורי והסר המדף שמאחורי המושב האחורי. סגור את דלת תא המטען ומתוך תא הנוסעים התבונן האם מגעי דלת המטען הקפיציים מגיעים בדיוק מול המגעים הקבועים בדופן האח' ונוגעים זה בזה. לפעמים יש עוות של דלת תא המטען והמגעים אינם מקבילים ואז אחד מהם (או יותר) נוגע בפלסטיק ולא במתכת המגע הקבוע. אם אכן זאת הבעיה יש לפתור זאת אצל פחח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל זאת 3 פלוסים ומינוס אחד בלבד. אתה מקבל עוד מינוס אחד בטור.

אם כל הפלוסים והמינוס בסדר ואם המגעים תקינים אז פעל כך:

קפל המושב האחורי והסר המדף שמאחורי המושב האחורי. סגור את דלת תא המטען ומתוך תא הנוסעים התבונן האם מגעי דלת המטען הקפיציים מגיעים בדיוק מול המגעים הקבועים בדופן האח' ונוגעים זה בזה. לפעמים יש עוות של דלת תא המטען והמגעים אינם מקבילים ואז אחד מהם (או יותר) נוגע בפלסטיק ולא במתכת המגע הקבוע. אם אכן זאת הבעיה יש לפתור זאת אצל פחח.

במגע השמאלי, אם אני זוכר נכון - היה + קבוע.

במגע ה2 משמאל - לא היה +. נורית ביקורת בין ה-1 ל-2 הדליקה את הנורה.

המגע ה3 משמאל - לא היה +. נורית ביקורת בינו לבין ה-4 הדליקה את הנורה(כאשר המפשיר אדים מופעל)

במגע ה-4 היה + רק כאשר מפשיר האדים פעל.

אתה בטוח שאמורים להיות 3 פלוסים ?

חשבתי היום לפרק את המגש האחורי ולקפל את הכיסא, לא עשיתי זאת כי התעצלתי לפרק את הרמקולים מהמגבר כדי להוציא את ה"מגש", וגם לרוקן את הבגאז' העמוס שלי :-/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את בדיקת הפלוסים והמינוסים בצע כפי שכתבתי, הפעל צתג הצתה ולחצן למגב אח' ולחצן מפשיר אדים ואז תקבל 3 פלוסים ומינוס רק בשלישי מצד שמאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...