Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יאריס או i20

barcohen
שימו לב! השרשור הזה בן 3373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

אני ובן הזוג מחפשים לקנות רכב קטן, אמין וחסכוני בתקציב של 40 אלף פחות או יותר

צמצמנו את האפשרויות ליאריס או i20 ולא מצליחים להחליט בניהן

בתקציב הזה מצאנו יאריס 2007/8 או יונדאי 2010.. כמובן עם קילומטראז' 110 ומעלה

מצד אחד טויוטה זה טויוטה והוא גם חסכוני יותר מצד שני לא עדיף ללכת קדימה בשנים? כרגע יש לנו גטס 2004..

אשמח לשמוע דעות לכאן או לכאן..

תודה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"טויוטה זה טויוטה" - מה הכוונה במשפט הזה? לי יש I20 שנת 2009, עם 144000 ק"מ מליסינג לשעבר ונוסעת יפה מאוד מעל 120 ק"מ ביום. עלות חלפים זולה, במחיר של 40K אפשר לקנות 2009-2010 ועם טיפה מיקוח למצוא אחת שמורה עם ק"מ סביר (המחיר שמפרסמים ביד 2 לא בהכרח המחיר שמי שפרסם מקבל).

לא רואה סיבה לרכוש יאריס ולרדת בשנתון. רכב שמתיישן זה רכב מתיישן. החלקים מתבלים והזמן עושה את שלו.

מה גם שברכבי יד 2 מצב המכונית לא פחות חשוב מהיכולות שלה ורכב שלא שמרו עליו ולא טיפלו בו- גם אם יהיה הכי יפאני שיש- הוא יבלה המון במוסך.

אגב, ה I20 מאובזרת מאוד גם בגרסת הבסיס (6 כריות אויר, ESP, מחשב דרך, שליטה מההגה על מערכת השמע, מראות חשמליות מתקפלות, חיבור AUX...).

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לאיתמר,לא רואה סיבה לקחת את היאריס כשיש את היונדאי שתהיה חדשה יותר וגם אמינה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אף שהיא פחות חסכונית?

טויוטה זה טויוטה זה מה שאנחנו תמיד שומעים כשאנחנו מציגים את ההתלבטות הזאת,

שהרכב הזה הוא הרבה פחות דאגות לטווח הארוך, שומר על הערך שלו, חסכוני ונהדר ויאדה יאדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) דלק זה לא המדד היחיד לחסכון יש עוד פרמטרים נוספים כמו עלות חלפים, ביטוח ותיקונים.

2) אמינות תלויה אך ורק בצורה שתחזקו את הרכב וכפי שכתבתי רכב שמתיישן זה רכב שמתיישן. את יכולה להריץ פה חיפוש בפורום הטכני ולראות שלרכבים מתיישנים יש בעיות, גם ליפאניות כמו טויוטה הונדה ומאזדה.

לי היו 2 הונדות ובאחת מהן עקב בלאי נכנסתי לטיפול ויצאתי עם חשבון של 5000 ש"ח כי אין מה לעשות, בולמים זה משהו שמתבלה גם בהונדה וטויוטה גם תושבות מנוע/גיר וכו'.

3) על מה הנתון מתבסס שאת כותבת שהיא פחות חסכונית? בין איזה דגם לאיזה דגם מתבצעת ההשוואה?.

4)השאלה היותר מדוייקת שצריכה להישאל- כמה ק"מ הרכב יסע בשנה ואיפה? אם כמות הק"מ לא משמעותית- ההבדלים בצריכת הדלק יהיו זניחים.

בעיר- הרכב יצרוך יותר דלק מאשר מחוץ לעיר.

5) שמירת ערך- אף אחד לא יודע מה יהיה מחר. היו מכוניות שהיו "סחירות" והיה להם "שוק" ועכשיו שהשוק מוצף קשה למכור אותן (סובארו, מאזדה).

השוק דינאמי ודווקא במכירת הרכב זה יבוא לרעתכם כי כאשר הרכב יהיה בן 10 ותבקשו עליו 25K, לא בהכרח שאנשים יסכימו לשלם את המחיר הזה כשבמאמץ קטן הם יכולים לקנות רכב חדש יותר.

*עריכה: יש רכבים נוספים בתקציב הזה כמו למשל פיאט גראנדה פונטו.

אני ממליץ לקרוא את המדריך שכתבתי ונמצא בחתימה שלי, יעזור המון בבחירת כיוון.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אף שהיא פחות חסכונית?

טויוטה זה טויוטה זה מה שאנחנו תמיד שומעים כשאנחנו מציגים את ההתלבטות הזאת,

שהרכב הזה הוא הרבה פחות דאגות לטווח הארוך, שומר על הערך שלו, חסכוני ונהדר ויאדה יאדה.

אני מבין את ההתלבטות שלך, זאת דעתי -

היאריס חסכונית יותר בדלק, זה נכון. זה גם בגלל שיאריס תמיד הייתה חסכונית יותר בדלק מיונדאי מקבילה (למשל יאריס מהצורה הראשונה לעומת גטס, היאריס חסכונית יותר) אבל גם בגלל שליאריס מהשנים האלו (2007-2008) יש גיר רובוטי. לא כולם אוהבים את זה, כדאי שתשים לב לעניין הזה.

ה-i20 מכונית מודרנית יותר, בטיחותיות יותר. כבר הייתה לכם יונדאי ואתם יודעים במה מדובר פחות או יותר, לא יהיו לכם הפתעות גדולות.

לא ראיתי שכתבת כמה קילומטרים אתם נוסעים בשנה. אם אתם לא נוסעים הרבה החיסכון בדלק של היאריס יהיה פחות משמעותי ממה שנדמה לכם.

חוץ מזה, מה לגבי דייהטסו סיריון? דייהטסו זאת חברת בת של טויוטה, המנוע והגיר משותפים ליאריס. אבל הסיריון זולה יותר ומגיע עם גיר אוטומטי רגיל לעומת רובוטי ביאריס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היאריס מהשנים המדוברות זכתה אצלי לתואר "הסופר מיני הכי מזעזעת שנסעתי\נהגתי בה".

רכב מיושן, לא נוח בעליל וזה לפני שהזכרנו את הגיר הרובוטי של טויוטה שגם הוא, לדעתי, הרובוטי החד-מצמד בין הגרועים שהגיעו לארצינו (ההשוואה שלי לגירים מאותו סוג של פיאט וסיטרואן).

אם ההתבלטות היא בין יאריס לI20, ללא ספק הI20 נראית לי כמו בחירה משמעותית טובה יותר.

*עריכה: יש רכבים נוספים בתקציב הזה כמו למשל פיאט גראנדה פונטו.

אפילו פונטו איבו שמציעה הרבה יותר מהגראנדה :wink:

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פקטור נוסף. רכב לא קונים רק משקיולים קרים. יכול להיות רכב חסכוני ומתאים על הנייר אבל בפועל אין "קליק".

אני למשל מאוד לא אהבתי את ה-I20, למרות האבזור. בהשוואה לגטס כמובן מדובר בשיפור ואולי תאהבו אבל הייתי משווה ליאריס בתחושה. מגיע לראות ולעשות סיבוב בכל מקרה כדי לאמוד את ההבדלים.

לפעמים עדיף לרדת בשנתון ולקבל רכב טוב יותר. לא רק השנתון קובע אלא גם כיצד הרכב תוחזק.

אינני מכיר את היאריס, יכול להיות שהיא לא יותר טובה מה-I20 אבל כשהבחירה היא בין 2 דגמים בהחלט יש מקום לנסות כל אחד מהם.

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם קודם כל

שנית, רוב הנסיעות שלנו הן נסיעות קצרות בעיר, מלבד פעם בשבוע שבועיים שנוסעים חדרה-חיפה. חלק מהסיבה לכך זה כי הגטס זוללת דלק ואנחנו מתקמצנים לעשות נסיעות ארוכות לטיולים ונופשים, מכאן הרצון שלנו לאוטו חסכוני, אבל עדיין - מבחינת ק"מ בשנה זה בכל מקרה לא ייצא מספר גבוה.

שלישית, לגבי הסיריון - אני מאד התלהבתי ורציתי, אבל "הנחיתו" אותי עם זה שאין דיהאטסו בארץ יותר וזה עלול להיות בעייתי מבחינת חלפים טיפולים וכו', מה גם שהערך של האוטו יירד מאד כיוון שאף אחד לא ירצה לקנות אותו עוד 5-6 שנים.. לא יודעת עד כמה זה מדויק ומצד שני לא בא לי להיכנס למצב בעייתי

לגבי התיבה הרובוטית, אף פעם לא נהגנו ברכב כזה ולא הבנתי מה זה בדיוק אומר מבחינת החוויה של הנסיעה, עד כמה זה פחות נח? לגמרי שיקול ששכחתי להכניס בהתחלה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להגיד על ה I20 את הנתון הבא בנוגע לצריכת דלק:

נסיעה של מעל 120 ק"מ ביום (בערך 3000 ק"מ לחודש), 70% מחוץ לעיר, חלק מהדרך עם מזגן (בעיקר בקיץ). עלות דלק חודשית בסביבות 1200-1000 ש"ח שזה סביר לק"מ הגבוהה שאנחנו נוסעים עם הרכב. אם תתאמצו טיפה- אפשר לקנות I20 ידנית עם מנוע 1.2 שהיא עוד יותר חסכונית בדלק אבל שוב- אם הנסועה שלכם לא גבוהה, זה לא כ"כ משמעותי.

בנוגע לירידת ערך וסחירות עתידית הדרך היחידה שאפשר אולי לדעת מה יהיה עוד כמה שנים היא:

2.jpg3.jpg4.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי לכולם,

אני ובן הזוג מחפשים לקנות רכב קטן, אמין וחסכוני בתקציב של 40 אלף פחות או יותר

צמצמנו את האפשרויות ליאריס או i20 ולא מצליחים להחליט בניהן

בתקציב הזה מצאנו יאריס 2007/8 או יונדאי 2010.. כמובן עם קילומטראז' 110 ומעלה

מצד אחד טויוטה זה טויוטה והוא גם חסכוני יותר מצד שני לא עדיף ללכת קדימה בשנים? כרגע יש לנו גטס 2004..

אשמח לשמוע דעות לכאן או לכאן..

תודה!!

נשמע לי שצמצמתם את האפשרויות בערך כמו שצמצמתי ציר מרק באמצעות שפיכה של 2\3 כמות לכיור.

בכל זאת, ביקשתם דעות רק בין שני הדגמים האלה מהשנתונים האלה. אני הייתי הולך על היונדאי.

אבל אם באמת מעניין אתכם בעיקר חסכוניות אמינות ופרקטיות, אז ב2006 יש יאריס ורסו אוט'

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנית, רוב הנסיעות שלנו הן נסיעות קצרות בעיר, מלבד פעם בשבוע שבועיים שנוסעים חדרה-חיפה.

אמרת הכל. שמרו מרחק מהיאריס הרובוטית, ואני אומר זאת כבעלים של אחת נהדרת ושמורה. היא ממש ממש לא מתאימה לנסיעות קצרות בעיר. ממש לא. הגיר הרובוטי סה"כ בסדר גמור בבין עירוני, בדרכים הרריות, וכו' - וזו הסיבה שקנינו כזו - כי יש לו עוד הילוך ואין ממיר מומנט. אבל אלו הן נקודות לשלילה כשמדובר בנסיעה בעיר.

אגב תקציב, ב-45 שלנו הייתה יד ראשונה עם 50 אלף ק"מ. לא 110. לפני שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...