Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט אורלנדו 2012 או סיטרואן C4 פיקאסו 2012

sekarim721
שימו לב! השרשור הזה בן 3370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אנחנו מתכוונים לרכוש רכב 7 מקומות בתקציב של כ-100,000 ש"ח ולקו הסיום הגיעו 2 אופציות: שברולט אורלנדו 2012 או סיטרואן C4 פיקאסו 2012.

נשמח לשמוע המלצות למי שמכיר את הרכבים הללו (בשנתונים הללו). בעיקר מעניין אותנו אמינות הרכב, עלות תיקונים וצריכת דלק. אם מישהו מכם חושב שישנה אופציה עדיפה על הרכבים הללו גם כן נשמח לשמוע.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסיטרואן C4 פיקאסו:

שים לב לשרשור הבא

אם מדובר על מנוע 2,000 סמ"ק טורבו מדגם 5FX (רשום ברשיון הרכב) אז כנראה שיש בעיה.

ADZ.

עריכה אחרונה על ידי adz

"..ואחרי שהשופט הוציא לי אדום נתתי לו את היד כומו ג'אנטלמן,מה נתתי לו מרציאנו?..קרש בראש.."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ברוב הרכבים של סיטרואן C4 פיקאסו יש מנוע 1.6 ליטר טורבו-בנזין וגיר אוטומטי-רובוטי (גיר אלקטרוני). הגיר הזה משפר מאוד את צריכת הדלק של הפיקאסו והוא נחשב לחסכוני יחסית לרכב 7 מקומות גדול. מצד שני, הגיר הזה דורש הסתגלות מסוימת כי אופי הפעולה שלו שונה מאופי פעולה של גיר אוטומטי רגיל, העברות ההילוכים מורגשות יותר.

האורלנדו של שברולט מגיע עם מנוע 1.4 ליטר טורבו-בנזין או 2.0 ליטר טורבו-דיזל. בשנת 2012 היו רק דגמי דיזל ולא דגמי בנזין, שהגיעו רק ב-2013. מנוע דיזל כמובן מספק צריכת דלק טובה יותר ממנוע בנזין, כך שבפועל צריכת הדלק של האורלנדו דומה מאוד לזאת הפיקאסו.

שים לב שהפיקאסו קצת יותר מרווח מהאורלנדו, אם אתם זקוקים לכל שבעת מקומות הישיבה.

מקווה שעזרתי, אשמח לענות על שאלות נוספות,

מיטל מאלדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסיטרואן C4 פיקאסו:

שים לב לשרשור הבא

אם מדובר על מנוע 2,000 סמ"ק טורבו מדגם 5FX (רשום ברשיון הרכב) אז כנראה שיש בעיה.

ADZ.

אין מנוע 2000 סמק טורבו. יש 1600 טורבו הבעייתי ויש 2000 סמק אטמוספרי. השרשור שהבאת מתייחס ל 1600 טורבו.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מנוע 2000 סמק טורבו. יש 1600 טורבו הבעייתי ויש 2000 סמק אטמוספרי. השרשור שהבאת מתייחס ל 1600 טורבו.

צודק, טעות שלי ותודה על התיקון.

עדיין רלוונטי לנושא.

ADZ.

"..ואחרי שהשופט הוציא לי אדום נתתי לו את היד כומו ג'אנטלמן,מה נתתי לו מרציאנו?..קרש בראש.."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורלנדו כי. המנוע בסיטרואן מצוין כשהוא תקין, אבל יש לו מוניטין אמינות לא משהו והגיר גרוע (לדעתי ) גם כאשר הוא תקין לחלוטין אבל גם הוא מועד לפורענות.

לא נהגתי באורלנדו אבל בתור רכב משומש לדעתי הוא אופציה בטוחה יותר.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי C4 פיקאסו עדיפה. היא מרווחת, מאובזרת ומאוד מפנקת. התיבה הרובוטית מצריכה הסתגלות אבל מנסיון המוניטין שלה גרוע יותר מאשר החיים איתה בפועל. אני לא יודע אם נכנס לך בתקציב, אשל הייתי שוקל גם את פיג'ו 5008 שלו תיבת הילוכים אוטומטית רגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי C4 פיקאסו עדיפה. היא מרווחת, מאובזרת ומאוד מפנקת. התיבה הרובוטית מצריכה הסתגלות אבל מנסיון המוניטין שלה גרוע יותר מאשר החיים איתה בפועל. אני לא יודע אם נכנס לך בתקציב, אשל הייתי שוקל גם את פיג'ו 5008 שלו תיבת הילוכים אוטומטית רגילה.

מרווחת - לא הרבה יותר מהאורלנדו.

מאובזרת - גם האורלנדו.

תיבת הילוכים - מזעזעת.

המוניטין - 50-50 או שנפלת ואז תאכל קש ומרורים או שתהנה מאמינות סטנדרטית (מופחתת משהו).

לכן בחלופות האלו לדעתי אורלנדו.

ה5008 מלפנים צפופה להחריד עם קונסולה בגודל של בית, ומושב אחורי צפוף במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבי יש אורלנדו דיזל בת שנתיים עם 25 אלף ק"מ.

עד כה לא צצו בעיות ובוצע רק טיפול אחד, לא יודע כמה עלה.

מחוץ לעיר הוא נוח למדי, בתוך העיר הוא מעט נוקשה.

לדעתי המושב ותנוחת הישיבה מצויינים.

מבחינת מרווח פנימי, 7 מבוגרים יסתדרו בנסיעות קצרות, יותר מכך לא ניסינו, וכמובן שכאשר מושבים 6 ו7 פתוחים תא המטען נעלם לחלוטין.

סידור הפנים והעיצוב ללא ספק פחות מוצלחים מרוב המתחרים שמציעים עיצוב נחמד יותר, תאי נוסעים מוארים יותר וסידור מושבים ותאים מושקע יותר.

המנוע חזק וגמיש מאוד, בחיי היום יום יש לו הרבה יותר כוח ממה שצריך, וגם תחת עומס הוא ממשיך לסחוב נפלא. הגיר חלק אך דיי איטי אבל תודות לגמישות המנוע זה לא מורגש כמעט.

את תתן לעובדה שלרכב יש מנוע דיזל לבלבל אותך, הוא לא כ"כ חסכוני, בנהיגה משולבת שרובה בינעירוני (קצת אגרסיבית אני מוכרח לציין), צריכת הדלק עומדת על 11-12 ק"מ לליטר.

דבר אחד שקצת מפריע הוא הראות החוצה, בגלל קו החלונות הגבוה והקורה האחורית העבה הוא מסורבל בתמרונים במקומות צפופים, בסיטרואן, על אף שלא נהגתי בה, המצב ללא ספק עדיף.

הדבר שהכי מפריע לי באורלנדו הוא הבלמים, הם דורשים לחיצה נחושה יותר ממה שאני מצפה ממכונית מודרנית וסובלים מדעיכה תחת עומס (כבר הזכרתי נהיגה אגרסיבית?).

במהלך הקניה בחנתי גם את האס-מקס (אקו בוסט 203 כ"ס) ורנו גרנד סניק דיזל.

האס מקס, חזק, מרווח, מאובזר ויותר מוצלח דינמית מהאורלנדו, אבל לצרכי המשתמש במקרה שלנו היתרונות הללו לא היו מספיק חשובים אל מול המחיר הגבוה יותר, אך אם היה לנו צורך בשימוש תכוף יותר במושבים 6-7 כנראה שהוא היה נבחר.

הרנו, מעט נוח יותר, סידור הפנים מוצלח יותר, צריכת הדלק עדיפה משמעותית ויש לו מספיק כוח לנהג הממוצע. ללא ספק הבחירה העדיפה למי שמחפש רכב נוח, שימושי, מרווח וחסכוני.

בסופו של דבר התתלבטות הייתה בין הרנו לשברולט, לכל אחת יתרונות והבחירה הייתה קשה. לבסוף נקנתה השברולט הודות לעסקה אטרקטיבית יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...