Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איזה הרתעה אפשר לייצר מול ארגון טרור כמו חמאס שמהיום הראשון של המיבצע אתה רק שומע בכל פינה "ישראל לא רוצה ליפגוע בחמאס".

מה זו הבדיחה הזו? איך אפשר לאיים ולהפחיד מישהו אם מראש אתה אומר לו שאתה לא רוצה ליפגוע בו?

בנוסף- תזכירו לי כמה דרגים גבוהים בארגון הצבאי הרגנו להם בהשוואה לכל הקצינים שהרגו לנו? מבחינתם הם ניצחו וסוף הסיפור! לגבי ההרס הם פשוט יגייסו כסף מקטאר ושות' ויתחילו בהתחלה לפצות את האזרחים בשביל להרגיע אותם ויפנו את התיסכול והכעס שלהם לעבר האוייב הציוני ויגייסו מהם תמיכה נוספת לפיתוח תשתיות חדשות.

מעניין אחרי כמה חודשים נקפיץ את הדיון הזה עם "מבצע איתן 2".

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

במקרים מסויימים, הפעולות של אנשי שמאל (גם אני לא מתלהב מהביטוי "קיצוני") מסייעות לפיגועים בצורה די ברורה.

דני

הקישור שהבאת הינו לאתר "חננו" ששייך למתנחלים (בחברון, לא פחות) והוא לא בדיוק מקור בלתי תלוי ונייטרלי, בלשון המעטה.

חיפוש זריז הביא את זה:

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5975&omm=37

אביו של כפיר, אבי, היה בבית הכנסת, כשהגיע קצין הנפגעים לבשר לו על מות בנו.''יומיים לפני כן, ביום חמישי, כפיר התקשר וסיפר לי על תקרית שהסעירה אותו במחסום. הוא כיוון את נשקו לעבר פועל פלשתינאי שסירב להרים את חולצתו בבדיקה לגילוי חגורת נפץ . אחד המפקדים העיר לו בחומרה וכפיר חשש שהוא יועמד לחקירה. הוא לא ישן בלילה מרוב דאגה ולמרות שהיה בטוח שפעל לפי הנהלים, הוא פחד שייפתח נגדו תיק חקירה". כך מספר האב, שטוען כי יכול להיות שכפיר חשד במחבל ואם לא היה חושש לאור תגובתם הקודמת של מפקדיו, היה יורה בו וניצל. "אין כל קשר בין המקרים", אמר מפקד מג"ב, ניצב דויד צור, שהגיע לביקור תנחומים בבית המשפחה. לדבריו, כפיר לא ננזף, לא נאמר לו שיועמד לחקירה והמפקד רק העיר לו על אופן הפנייה לפלשתינאי. לגבי הפיגוע, הבהיר ניצב צור למשפחה, שהמחבל התפוצץ בחוץ, והמקרה לא היה בשליטתו של כפיר. לדבריו, המחבל עבר את נקודות הבידוק בכניסה, התקדם לעבר היציאה לתעשייה ולא הייתה סיבה שיעורר את חשדם של כפיר וחיילי מג"ב ביציאתו מהטרמינל.

כלומר מפקד מג"ב טוען שהרצח של כפיר לא קשור בשום צורה לסיפור שהיה עם פעילי השמאל.

בבחירה בין אתר של מתנחלים מחברון לבין מפקד מג"ב, אני בוחר להאמין למפקד מג"ב.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח מאוד על הסתייגות, כי בתגובה הקודמת שלך "תוכנית השלבים (גם של השמאל הקיצוני)" הובילה לביצוע פיגועים. למעשה, אפילו לא נתת ל"תוכנית" מטרה אחרת. תוהה עדיין מאיפה הנטייה לכתוב דברים כ"כ קיצוניים, כדי להסתייג מהם בתגובה אחרי.

יבגני, הבנת הנקרא, הבנת הנקרא, צריך לחזור על זה כל פעם שאתה מבין מה שאתה רוצה להבין.

תוכנית השלבים של השמאל הקיצוני (פוסט ציוני והלאה למשל) היא להפוך את מדינת ישראל למדינה דו לאומית בסופו של דבר, אחת הדרכים זה להציף את מדינת ישראל בשב"חים, פלשתינים, אריתראים, סודנים וכו', ואח"כ לדחוף לתת להם אזרחות.

מן הסתם מעברי גבול ומחסומים מפריעים לדרך הזו, ולכן הם יוצרים הפרעות לחיילים ולשוטרי מג"ב במחסומים הללו.

אלא שעל הדרך (ואני מקווה שמבלי כוונה) הם גם מאפשרים למפגעים להגיע למחסומים (כי החיילים ושוטרי המג"ב עסוקים בהפרעות ולא בתפקיד, לפחות חלקם), וגם לפגע, ולפעמים גם להיכנס, ולפעמים כפי שפירסם דני, הם גורמים להורדת חומרת הבדיקות, מה שמאפשר למחבלים, ובכן... לחבל.

איך מהמשפט:

ואז יוכלו להמשיך פיגועים בתוך מדינת ישראל.

הבנת שהכוונה לשמאל הקיצוני ולא הכוונה לפלשתינים שהכניסה החופשית שלהם מתאפשרת?

או שאולי אתה בטוח שעד היום השמאל הקיצוני עושה פיגועים בתוך מדינת ישראל.

לא נדמה לי שום דבר. אני כן מזהה אצלך נטייה לקפץ בין תקופות בהנחות ההיסטוריוגרפיות שלך. אז אולי תברר אתה מה השוני המהותי בין הדתות הקדומות לבין הדתות המונוטאיסטיות, על גיור בעולם הקדום ועל סיבות להתנגדות לנצרות (רמז: זה קשור גם לתפיסות של בגידה ולהתנגדות לגיוס. הנוצרים הראשונים, מסתבר, היו סמולנים לא קטנים)?

ומה הסיבות של אותם רומאים להתנגדות ליהדות ולהתגיירות? יותר מזה, הם לא סתם התנגדו ליהדות - הם פעלו באופן אקטיבי לאסור על מנהגים יהודיים ופעלו באופן אקטיבי להמרת דתם של היהודים תחת השלטון הרומאי לדת הפגאנית הרומאית.

גם היוונים בדיוק באותו אופן.

אין קשר לשוני בין הדתות הקדומות לדתות המונותאיסטיות, אותם רומאים שהתנגדו לנצרות התנגדו ליהדות, אותם רומאים שנתנו חופש פולחן נתנו לכל האנשים תחת שליטתם, לא רק ליהודים.

כן, ובאופן אירוני זה מגיע ממך. בויקיפדיה מוזכרים כמה מחקרים שדנים בהתפתחות הלאומיות הפלסטינאית לפני המאה ה-20. שוב, אני לא טוען שהם מבוססים, לא קראתי אותם, ובכלל, מדובר בתהליכים, לא במשהו שקורה תוך יום (וכן גם 1929 זו נק' פתיחה רלוונטית).

השאלה אם אתה מכניס את משפט דרייפוס כנקודת התחלה של העם היהודי בעת החדשה, שהרי זה היה ה"אסימון" שנפל להרצל.

אבל המחקרים האלו לא קיימים, או לפחות לא קראת אותם ואתה לא מסוגל להציג אותם. זה, הרי, שורש הבעיה. אתה הנחת שהם קיימים

אולי כשאותם אנשים שטוענים כך יספקו לי חומר קריאה בנושא אני אקרא, בינתיים הם רק טוענים, והחומר שקיבלתי זה הלינק לוויקיפדיה ששיתפתי איתך.

אם אקבל חומר חדש בנושא אני אשתף איתך בשמחה, אני לא מניח שהם קיימים, אלא יש אנשים שטוענים שהם קיימים.

בדיוק כמו שאתה מניח ששמאלנים קיצונים רוצים שיהיו פיגועים בישראל

הבנת הנקרא, זה לא מה שטענתי, ולמעשה כתבתי במפורש שככל הידוע לי זה ברשלנותם ולא בכוונה.

אם זה רשלנות זה ברור שזה לא הרצון שלהם, או שאולי אתה צריך פירוש למילה רשלנות?

בדיוק כמו שאתה מניח שמחקרים גנטיים הם נכונים כי אתה לא שואל שאלות

אתה לא מניח שמחקרים על פלנטות הם נכונים כי כל המחקרים טוענים אותו דבר?

אתה לא מניח שמחקרים רפואיים שמראים על בדיקה לגילוי סרטן נכונים כי כל המחקרים טוענים אותו דבר?

הנחת העבודה תמיד היא שהמיינסטרים נכון, אם אתה לא מקבל את זה אז אתה צריך ללמוד גם רפואה וגם אסטרופיזיקה וכו' וכו'.

למעשה אם אין לך Ph.D באותו תחום אל תחשוב עליו בכלל, אם אין לך תואר דוקטור בהנדסת חשמל אל תחבר טלוויזיה לשקע.

בדיוק כמו שאתה מניח שאין שוני ביחס לדתות אחרות בין העולם הקדום לעולם המונוטאיסטי ושלא היו תופעות של גיור

פה שוב אתה הבנת לא נכון כי זה נוח לך, אני טענתי שאין הבדל בין היחס של הרומאים / נוצרים / איסלאם ליהודים ובין היחס שלהם לדתות אחרות תחת שליטתם.

אבל שוב, אתה מבין מה שנוח לך להבין.

ואגב, למה אתה חושב שהיה חשוב למישהו לנסות ולהוכיח שיש קשר גנטי בינך לביני, אם לא בשביל להוכיח קשר הכי קרוב לנצחי שאפשר בין היהודים? גם על זה אתה מוזמן לתהות, לא צריך לרצות להיות פרופ' להיסטוריה בשביל זה.

מאותה סיבה שחשוב למישהו אחר להראות בדיוק הפוך.

הקישור שהבאת הינו לאתר "חננו" ששייך למתנחלים (בחברון, לא פחות) והוא לא בדיוק מקור בלתי תלוי ונייטרלי, בלשון המעטה.

חיפוש זריז הביא את זה:

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5975&omm=37

כלומר מפקד מג"ב טוען שהרצח של כפיר לא קשור בשום צורה לסיפור שהיה עם פעילי השמאל.

בבחירה בין אתר של מתנחלים מחברון לבין מפקד מג"ב, אני בוחר להאמין למפקד מג"ב.

כי מפקד מג"ב הוא בלתי תלוי ונייטראלי? תחשוב מה היו התוצאות לכסא שלו אם הוא היה מודה שבגלל הוראות של מפקד כלשהו איפשרו למחבל לבצע פיגוע.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, הבנת הנקרא, הבנת הנקרא, צריך לחזור על זה כל פעם שאתה מבין מה שאתה רוצה להבין.

כנראה שבעיית הבנת הנקרא היא לא רק שלי, כי גם [פנדוב תהה לגבי הכתיבה שלך. אולי הגיע הזמן שתלמד לנסח מה שאתה רוצה לכתוב, במקום להפגיז בעשרות משפטים? כשאתה כותב על תוכנית שלבים, וכותב שהיא גם של "השמאל הקיצוני", קשה לקרוא את זה בכמה אופנים. אתה מנסח את המשפטים שלך, לא אני. למילים "גם של" אין הרבה פרשנויות אפשרויות בשפה העברית, חוץ משייכות.

ומה הסיבות של אותם רומאים להתנגדות ליהדות ולהתגיירות?

אין קשר לשוני בין הדתות הקדומות לדתות המונותאיסטיות, אותם רומאים שהתנגדו לנצרות התנגדו ליהדות, אותם רומאים שנתנו חופש פולחן נתנו לכל האנשים תחת שליטתם, לא רק ליהודים.

אתה כותב שטויות לא מבוססות. כתבתי לך בתגובה הקודמת. אנחנו לא הולכים לנהל כאן דיונים על נושאים שאתה לא מבין כלום בהם, יש יותר מדי מהם. זה גם לא משתפר מזה שאתה מחפש רק להגיב וכותב עוד ועוד גיבובים לא רלוונטים ולא נכונים. הצעתי לך בסבלנות שהפעם אתה תלך ותלמד. אני לא מתכוון לעשות את העבודה בשבילך. השבטים הערבים, אגב, שאולי עברו גיור לא נמצאו ברומא ולא סגדו לאלים הרומאים. הטענה שלך ש"אין קשר בין הדתות הקדומות למונוטאיסטיות" היא לא נכונה. יהדות היא דת מונוטאיסית. כאמור, לך תקרא ותבין למה הייתה התנגדות ליהדות או נוצרות ברומא. בהצלחה. אפילו נתתי לך רמז.

אולי כשאותם אנשים שטוענים כך יספקו לי חומר קריאה בנושא אני אקרא, בינתיים הם רק טוענים, והחומר שקיבלתי זה הלינק לוויקיפדיה ששיתפתי איתך.

אולי יבוא היום ובוא תבין ש"ידע" לא נמצא אצל אנשים אקראיים ששולחים לך מיילים. אתה באמת לא מבין כמהמגוחך מה שאתה כותב כאן? לא ראית מחקר אחד בנושא, אבל כתבת כאן תורה שלמה על המחקרים האלו, כי "אנשים טענו במיילים שזה קיים". אולי להבא תבסס את התאוריות שלך על מה שאתה קורא במקורות ולא על מה שכותבים לך במיילים שרירותיים? אם מחר יכתבו לך במייל שכל הג'ינג'ים הם צאצאים של חייזרים, תניח גם שיש מחקר שאומר של הג'ינג'ים הם חייזרים ותתווכח על זה בלהט?

למעשה אם אין לך Ph.D באותו תחום אל תחשוב עליו בכלל, אם אין לך תואר דוקטור בהנדסת חשמל אל תחבר טלוויזיה לשקע.

כשאני הולך

כשאני הולך לרופא והכדור שהוא נותן לי עוזר לי להרגיש טוביותר, אני מקבל הוכחה אמפירית לנכונתה של הרפואה. כשאני מחבר טלויזיה לשקע, היא עובדת ואני מקבל הוכחה אמפירית לנכונותה של הנדסת החשמל. כשאתה קורא מחקר בגנטיקה, שאין לך איך לבדוק, אתה מקבל תיאוריה שמתיישבת עם האמונה שלך בנצח ישראל. יחי ההבדל הקטן.

פה שוב אתה הבנת לא נכון כי זה נוח לך, אני טענתי שאין הבדל בין היחס של הרומאים / נוצרים / איסלאם ליהודים ובין היחס שלהם לדתות אחרות תחת שליטתם.

כבר כתבתי לעיל שמי שעבר גיור, לכאורה, בחצי האי ערב אלו הם לא רומאים ולא מוסלמים. אתה לא יודע על מה אתה כותב. ההנחות שלך על יחסים לדת מצוצות מהאצבע (או מבוססות על מיילים שקיבלת מאנשים?)

אתה גם כתבת שני משפטים סותרים בתגובה הזו שלך. אחר כך שוב תטען שיש לי בעיות הבנת נקרא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכנית השלבים של השמאל הקיצוני (פוסט ציוני והלאה למשל) היא להפוך את מדינת ישראל למדינה דו לאומית בסופו של דבר, אחת הדרכים זה להציף את מדינת ישראל בשב"חים, פלשתינים, אריתראים, סודנים וכו', ואח"כ לדחוף לתת להם אזרחות.

מן הסתם מעברי גבול ומחסומים מפריעים לדרך הזו, ולכן הם יוצרים הפרעות לחיילים ולשוטרי מג"ב במחסומים הללו.

...

כי מפקד מג"ב הוא בלתי תלוי ונייטראלי? תחשוב מה היו התוצאות לכסא שלו אם הוא היה מודה שבגלל הוראות של מפקד כלשהו איפשרו למחבל לבצע פיגוע.

1. לא ידעתי שדווקא השמאל רוצה להפוך את מדינת ישראל למדינה דו לאומית.

עד עכשיו הייתי תחת הרושם שדווקא הימין רוצה לספח את כל השטח מהים ועד הירדן ולהגיע למצב של מדינה דו לאומית.

אני בתור איש שמאל ציוני חושב שמדינה דו לאומית היא סוף החלום הציוני ואחת התוצאות הכי גרועות שיכולות להיות מנקודת המבט של אזרחי ישראל הנוכחיים - ולכן חייבים לחתור לפתרון 2 מדינות לשני עמים - עם גדרות גבוהות ומעברי גבול מסודרים. את הגדר בגבול מצרים חבל שלא הקימו לפני 20 שנה ואז היה נחסך מאיתנו הנטל של הטיפול בסודנים והאריתראים. אני לא מרוצה מכך שהם הגיעו לפה. אני לא חושב שיש איזשהו אזרח ישראלי, שמאלני ככל שיהיה, שמרוצה שהסודאנים הגיעו לפה או שחושב שלא היה צריך לבנות גדר בגבול מצרים.

2. לגבי מפקד מג"ב - ברור לי לגמרי שגם לו יש אינטרס.

אבל בבחירה בין הדברים שלו (קצין בצה"ל) לבין הארגון הקיצוני שפעם ראשוני שאני שומע עליו - אני מעדיף את הגרסה של הקצין.

אם יש לך לינק לגרסה ממקור אחר לגבי הרצח במחסום ארז - תביא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מפקד מג"ב - ברור לי לגמרי שגם לו יש אינטרס... אם יש לך לינק לגרסה ממקור אחר לגבי הרצח במחסום ארז - תביא.

יש את

(2:00 - 2:15), שלא ברור לי מה האינטרס שלו להגיד שהבן שלו התרשל במילוי תפקידו ומת, אם זה לא נכון.

וכן, זה סרטון תדמית, אז תתעלם מהכל חוץ מכמה שניות שבהן אבא של כפיר מדבר.

ואם אתה דוחה את הדברים בגלל שקשה לך לקבל שאנשי שמאל ילכו כל כך רחוק, דע לך שיש שהלכו רחוק יותר:

[video=youtube;INK-AspUWgk]https://www.youtube.com/watch?v=INK-AspUWgk

יש גם את יונתן פולק, שמסביר בפשטות ש"אנחנו לא עם האויב, אנחנו האויב".

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר דברים שכדאי לך לבדוק, דני

ראשית, כפי שכתב ויל יש כמה פרשנויות אפשריות לאירוע- אגב, כמעט לכל אירוע.

שנית, יש לנו נטייה כאנשים לחפש חוקיות בדברים, הגיון בדברים ובעת הדחק- גם אשם. כאשר אני נתקל בשולחן וזה קרה יותר מפעם אחת- תמיד הוא אשם. הוא או סיבה חיצונית אחרת כמו השטיח. אני לעולם לא אשם.

שלישית, מה המטרה המוצהרת של נשות המחסומים, מדוע הן שם לטענתן?

רביעית, נניח לרגע שמטרתן חבלנית[זו הנחתך?] מדוע מתאפשר להן להיות שם? מי מאחורי המזימה, מדוע לא מזיזים אותן?

חמישית, נניח שלא ניתן להזיזן. מהי ההיררכיה הצהלית. האם מעל השומר במחסום יש קצין ומעליו בהיררכיה נשות המחסומים? צבא או לא צבא?

שישית, אם לא צבא, ויש שיקולים אחרים, מדוע? מה התמונה ה"רחבה"?

סכום ביניים- האם נשות המחסומים מטרתן להרוג ישראלים? האם הן בורות לחלוטין או רעות? מי הן?

נעבור לאנרכיסטים

קישרת אוטומטית בינהם למקרה המחסום שתיארת, בבחינת גזירה שווה. אני חושב שאתה טועה לאור המידע שאני שואב מהסרטונים שצירפת. נדמה לי שהאנרכיסטים מצויים ב"מקום אחר" מנשות המחסומים- קיצוניים הרבה יותר וגם בעלי מאפינים אישיים אחרים:

הבחור שהראית בהופעה- נראה שבקושי מצליח לחבר שני משפטים הגיוניים יחד. אגב, בדומה לאנשי הימין הקיצוני.

בנוגע לקטע הטקסט הכתוב שהבאת: מדובר מטקסט אקטואלי מ2004. משנתם הסדורה היא... אנרכיזם. הם עצמם רוצים להיות רבים... אבל טוענים למסה אדירה של מאתיים איש, התרשמתי. האיש שהצגת את דבריו הוא ילד מובטל בן עשרים[אז].

למה זה משנה?

כי מדובר בחבורת אנשים מגוכחת במידה רבה, ודאי בכמות ובהשפעה. אני מניח שאפילו אתה מבחין בניהם לאחרים ורואה שהם הקיצוניים שבשמאל הקיצוני. יש שם דיבורים קשים על הרג. בנתיים המעשים באו מן הימין הקיצוני.[לא רק בשנים האחרונות, מוזמן לבדוק]

כאשר ישנן בעיות וכשלונות, אנו נוטים לחפש אשמים מחד, אולי מפלט משמיים מאידך. איני יודע אם הפתרון המשיחי יעיל, אך נראה לי שלצעוק שמאל קיצוני על חבורה כזו ולתלות בה את בעיותינו כאן בארץ- קצת תלוש מהמציאות.

אם נתרחק טיפה מהעניין:

האיום החיצוני מסוכן, אך הפגיעה בלכידות הפנימית מסוכנת גם כן, נסה לחשוב מדוע יש פגיעה כזו ולאיזה תסריטים אנו הולכים

החיפוש אחר בוגדים, אחר סכין בגב האומה- יש לו תקדימים הסטוריים מסוכנים, לא רק מכאן. כך התרשמתי מעיון חטוף בויקיפדיה.

נ.ב עוד ענין פעוט: פנית אליי לאחר שהגבתי לדברי מממ3 והבהרתי לו את משמעות דבריו החמורים: הוא מאשים אנשי שמאל קיצוני ברצח .כפי שאתה רואה, בהמשך דבריו השמאל הקיצוני גם מביא לכאן אריתראים וסודנים כדי ליצור מדינה דו לאומית. אז רק להבהרה: אתה אמנם סמכות אודיו פיסיקה חשמל אך אני אינני הסמכות המקבילה לענייני שמאל קיצוני, אינני משרת אותו בתשלום או בהתנדבות וממילא איני הדובר שלו, תודה.

עריכה אחרונה על ידי [פנדוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שבעיית הבנת הנקרא היא לא רק שלי, כי גם [פנדוב תהה לגבי הכתיבה שלך. אולי הגיע הזמן שתלמד לנסח מה שאתה רוצה לכתוב, במקום להפגיז בעשרות משפטים? כשאתה כותב על תוכנית שלבים, וכותב שהיא גם של "השמאל הקיצוני", קשה לקרוא את זה בכמה אופנים. אתה מנסח את המשפטים שלך, לא אני. למילים "גם של" אין הרבה פרשנויות אפשרויות בשפה העברית, חוץ משייכות.

נכון, קשה לקרוא את המשפטים שלי בכמה אופנים, כי הם מנוסחים בעברית תקנית.

ואשאל שוב:

איך מהמשפט:

ואז יוכלו להמשיך פיגועים בתוך מדינת ישראל.

או שאולי אתה בטוח שעד היום השמאל הקיצוני עושה פיגועים בתוך מדינת ישראל.

אבל אתה להוט מדי להוכיח שאני כותב לא נכון מכדי לקרוא נכון.

אגב לשמאל הקיצוני (או פוסט ציוני, איך שבא לך) יש תוכנית שלבים, ולפלשתינים יש תוכנית שלבים, אל תתבלבל ביניהם, התוכניות שונות והמטרות שלהן שונות.

אבל עם בעיות הבנת הנקרא שלך איכשהו הבנת שהשמאל הקיצוני הוא זה שימשיך לעשות פיגועים, כאילו שהיום השמאל הקיצוני עושה פיגועים. :roll:

אתה כותב שטויות לא מבוססות. כתבתי לך בתגובה הקודמת. אנחנו לא הולכים לנהל כאן דיונים על נושאים שאתה לא מבין כלום בהם, יש יותר מדי מהם. זה גם לא משתפר מזה שאתה מחפש רק להגיב וכותב עוד ועוד גיבובים לא רלוונטים ולא נכונים. הצעתי לך בסבלנות שהפעם אתה תלך ותלמד. אני לא מתכוון לעשות את העבודה בשבילך. השבטים הערבים, אגב, שאולי עברו גיור לא נמצאו ברומא ולא סגדו לאלים הרומאים. הטענה שלך ש"אין קשר בין הדתות הקדומות למונוטאיסטיות" היא לא נכונה. יהדות היא דת מונוטאיסית. כאמור, לך תקרא ותבין למה הייתה התנגדות ליהדות או נוצרות ברומא. בהצלחה. אפילו נתתי לך רמז.

אתה יודע מה כתוב כאן? "בלה בלה בלה אתה טועה, כי אני אמרתי".

ושוב אתה מתמחה בלהבין לא נכון משפטים שכתובים בצורה חד משמעית, ואז לכתוב תגובות למשפטים שאני בכלל לא כתבתי.

לדוגמה I dare you, i double dare you למצוא בדברים שלי קשר כלשהו בין האלים הרומאים לשבטים ערבים.

אבל כמו שאמרתי, אתה כל כך להוט להוכיח שאני טועה, שאתה אפילו לא קורא נכון מה אני כותב.

אולי יבוא היום ובוא תבין ש"ידע" לא נמצא אצל אנשים אקראיים ששולחים לך מיילים. אתה באמת לא מבין כמהמגוחך מה שאתה כותב כאן? לא ראית מחקר אחד בנושא, אבל כתבת כאן תורה שלמה על המחקרים האלו, כי "אנשים טענו במיילים שזה קיים". אולי להבא תבסס את התאוריות שלך על מה שאתה קורא במקורות ולא על מה שכותבים לך במיילים שרירותיים? אם מחר יכתבו לך במייל שכל הג'ינג'ים הם צאצאים של חייזרים, תניח גם שיש מחקר שאומר של הג'ינג'ים הם חייזרים ותתווכח על זה בלהט?

איזה תורה כתבתי? כתבתי משפט וחצי על זה שאני לא מתייחס לטענות כאלה (קל וחומר למחקרים כאלה).

ואני לא מבסס את התיאוריות שלי על זה, בדיוק הפוך - אני לא מבסס את התיאוריות שלי על דברים כאלה, אני מתעלם מהם.

אם תמצא דרך גם להתעלם ממשהו וגם לבסס עליו תיאוריות אתה מוזמן לעדכן אותי, עד אז תלמד לקרוא, כבר פעם שלישית בתגובה הזאת אני חוזר לזה שאני כתבתי משפט חד משמעי ואתה מבין ממנו מה שאתה רוצה.

אם יכתבו לי במייל שכל הג'ינג'ים צאצאים של חייזרים אז בפרפראזה על מה שכתבתי קודם אני אכתוב בסוף תגובה כלשהי "אני מתעלם מטענות שכל הג'ינג'ים הם צאצאים של חייזרים".

כשאני הולך לרופא והכדור שהוא נותן לי עוזר לי להרגיש טוביותר, אני מקבל הוכחה אמפירית לנכונתה של הרפואה. כשאני מחבר טלויזיה לשקע, היא עובדת ואני מקבל הוכחה אמפירית לנכונותה של הנדסת החשמל. כשאתה קורא מחקר בגנטיקה, שאין לך איך לבדוק, אתה מקבל תיאוריה שמתיישבת עם האמונה שלך בנצח ישראל. יחי ההבדל הקטן.

תפסיק כאן, כי אין לך שמץ של מושג מה אתה כותב, על אפקט פלציבו שמעת? אתה יכול להרגיש טוב יותר גם אם תקבל כדור של קמח ותחשוב שזו תרופה.

כבר כתבתי לעיל שמי שעבר גיור, לכאורה, בחצי האי ערב אלו הם לא רומאים ולא מוסלמים. אתה לא יודע על מה אתה כותב. ההנחות שלך על יחסים לדת מצוצות מהאצבע (או מבוססות על מיילים שקיבלת מאנשים?)

אתה גם כתבת שני משפטים סותרים בתגובה הזו שלך. אחר כך שוב תטען שיש לי בעיות הבנת נקרא.

הבנת הנקרא, נחזור לזה שוב ושוב אני מבין.

אני אכתוב את זה לאט שתבין מהר:

היחס של הרומאים ליהודים, היה זהה ליחס של הרומאים לדתות אחרות תחת שליטתם באותם שנים (באופן כללי לאימפריה הרומית היו תקופות שבהן נתנה חופש דת, ותקופות בהן רדפה כל דת שונה משלהם - בהתחלה רומאית פגאנית ולאחר מכן נצרות).

היחס של הנוצרים ליהודים היה זהה ליחס של הנוצרים לדתות אחרות תחת שליטתם.

היחס של המוסלמים ליהודים היה זהה ליחס של המוסלמים לדתות אחרות תחת שליטתם.

עכשיו הבנת את המשפט?

1. לא ידעתי שדווקא השמאל רוצה להפוך את מדינת ישראל למדינה דו לאומית.

עד עכשיו הייתי תחת הרושם שדווקא הימין רוצה לספח את כל השטח מהים ועד הירדן ולהגיע למצב של מדינה דו לאומית.

אני בתור איש שמאל ציוני חושב שמדינה דו לאומית היא סוף החלום הציוני ואחת התוצאות הכי גרועות שיכולות להיות מנקודת המבט של אזרחי ישראל הנוכחיים - ולכן חייבים לחתור לפתרון 2 מדינות לשני עמים - עם גדרות גבוהות ומעברי גבול מסודרים. את הגדר בגבול מצרים חבל שלא הקימו לפני 20 שנה ואז היה נחסך מאיתנו הנטל של הטיפול בסודנים והאריתראים. אני לא מרוצה מכך שהם הגיעו לפה. אני לא חושב שיש איזשהו אזרח ישראלי, שמאלני ככל שיהיה, שמרוצה שהסודאנים הגיעו לפה או שחושב שלא היה צריך לבנות גדר בגבול מצרים.

2. לגבי מפקד מג"ב - ברור לי לגמרי שגם לו יש אינטרס.

אבל בבחירה בין הדברים שלו (קצין בצה"ל) לבין הארגון הקיצוני שפעם ראשוני שאני שומע עליו - אני מעדיף את הגרסה של הקצין.

אם יש לך לינק לגרסה ממקור אחר לגבי הרצח במחסום ארז - תביא.

1. שני הקיצונים, הימין הקיצוני מאוד והשמאל הקיצוני מאוד.

בתור איש שמאל ציוני אתה לא תבין איש שמאל פוסט-ציוני.

תתעדכן, יש שמאל פוסט ציוני שמבחינתו כל אזרח שאינו יהודי מתקבל בברכה על מנת שבסופו של דבר לא יהיה רוב יהודי.

2. מג"ב לא גוף צה"לי אלא משטרתי.

תעדיף איזו גירסה שאתה רוצה, אבל אל תצייר את התמונה כאילו יש צד אחד עם אינטרס ברור, והצד השני חסר אינטרסים לחלוטין בסיטואציה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, קיצונים מכל צד שהוא זה רע!

החטא הגדול של דעת הקהל הימנית המתונה (ובבדאי שגם הקיצונית) הוא לקיחת כל מי שמשמיע דעות שמאלניות לייט ולהציג אותו כ"בוגד, רוצח, אויב האומה" והכי גרוע לאחרונה, כ"אחד שדמו מותר".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תומכים יש לשמאל הקיצוני מאוד הזה? זה שחותר למדינה דו- (רב- ?) לאומית?

200?

500?

אין להם אפילו מפלגה בכנסת.

זה שוליים של השוליים.

כמה תומכים יש לימין הקיצוני (זה שרוצה לספח את כל השטחים)?

הרבה הרבה יותר.

חלק ניכר ממצביעי הבית היהודי בתור התחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא לא תחרטט (מלשון חארטה).

הבית היהודי זה ימין קיצוני כמו שמר"צ זה שמאל קיצוני (מתנגדים לגירוש אלפי מהגרי עבודה לא חוקיים מאפריקה, דורשים להפסיק מבצע צבאי נגד ארגון טרור, תומכים בקיום הפגנות ללא אישור מהמשטרה ועוד).

אגב, הם ממש לא בעניין של מדינה דו לאומית, פשוט הם לא מאמינים שלתת עכשיו מדינה לפלשתינים זה הפתרון הנכון.

דבר שני, השמאל אותו אתה מנסה להציג או ממש לא בעד פתרון של שתי מדינות לשני עמים, אלא יותר בכיוון של מדינה אחת להם ועוד מדינה אחת מעורבת. אם כבר יש מישהו שבאמת תומך ב-2 מדינות ל-2 עמים אז זה ליברמן עם התכנית לחילופי שטחים/אוכלוסיות.

ובאגירה, גם אני יכול להגיד שהחטא הגדול של דעת הקהל השמאלנית המתונה (ובוודאי שגם הקיצונית) הוא לקיחת כל מי שמשמיע דעות ימניות/פטריוטיות לייט ולהציג אותו כ"פאשיסט, סרבן שלום, חשוך", והכי גרוע לאחרונה - להשוות אותו לנאצים.

או בקיצור, הגמל אינו רואה את הדבשת שלו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי כפול הדבשת (יש גמלים כאלה בטיבט),

אתה אכן יכול להגיד מה שאתה רוצה, זה לא יהפוך את זה לקרוב לאמת!

מי הרביץ למי? הצל לשמאלנים או ההפך?

ובהפגנה שבוע אחרי?

מי עשה לינץ תקשורתי למי? אורנה בנאי ואיה קורן לימין או הם עשו להן?

מי זרק רימון יד חי להפגנה? השמאל לימין או ההפך?

ומי קרא לימין נאצים? ארדואן?

כי בישראל יש חוק נגד זה, אז לא שמעת כזה דבר!

אז בבקשה ידידי, את החירטוטים, תפסיק בעצמך כי בימין (הלא כ"כ קיצוני) יש קבוצות של "תואמי אוהדי ביתר ירושליים" שמחילים את ערכי הפמיליה על כל השיח החברתי בישראל.

כל הימין "מזדעזע על עמקי נשמתו" מהפגנות מלוות ב"איטבח אל יהוד" אבל "מוות לערבושים" מול המצלמות, זה בסדר!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלישית, מה המטרה המוצהרת של נשות המחסומים, מדוע הן שם לטענתן?

רביעית, נניח לרגע שמטרתן חבלנית[זו הנחתך?]

אני בסך הכל התייחסתי להערה, שאותה ציטטתי, כאילו לא יתכן שאנשי שמאל כלשהם יגיעו לנקודה של עויינות לעם ולמדינה. ואמרתי שיש אנשים שכן מגיעים לנקודה הזו. זה הכל. אני לא הסקתי מסקנות מהנ"ל, בין השאר כי כאן כבר מגיעים לנקודה של פרשנות שממנה קשה להתקדם.

ובודאי ובודאי שאינני מאשים אותך או כל מגיב אחר בשום האשמה.

חמישית, נניח שלא ניתן להזיזן. מהי ההיררכיה הצהלית. האם מעל השומר במחסום יש קצין ומעליו בהיררכיה נשות המחסומים?

ראשית, יש בהחלט טענה כלפי אלוף בצה"ל, שאשתו חברה או לכל הפחות תומכת בארגון זה.

שנית, העובדה היא שחיילים וקצינים אכן נחקרים ולעיתים מועמדים לדין. כך שלא מדובר בדמיון בלבד.

מעבר לכך, ארגוני שמאל כגון "בצלם" ואחרים, מסייעים להעמדה לדין של חיילים גם אם צריך קצת לשקר ("היו מקרים שדיווחי הארגונים לא היו מדויקים").

אם כן, זה לא מופרך לחשוב שאותו חייל מג"ב (כפיר אוחיון) חשש לפעול, וזה לא מופרך לומר שהפעילות הזו גורמת נזק.

זה גם לא דבר חדש, שחייל (או שוטר) מהסס לפעול ("רס׳׳ר שלוש ז״ל... רדף אחרי המחבל, ירה בו על מנת לפצעו") וניזוק (במקרה זה - מת) עקב כך.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, קיצונים מכל צד שהוא זה רע!

החטא הגדול של דעת הקהל הימנית המתונה (ובבדאי שגם הקיצונית) הוא לקיחת כל מי שמשמיע דעות שמאלניות לייט ולהציג אותו כ"בוגד, רוצח, אויב האומה" והכי גרוע לאחרונה, כ"אחד שדמו מותר".

בהחלט קיצונים זה רע.

שמאלני לייט של היום זה אגב שמאלני קיצוני של לפני שני עשורים.

כמו שפחות או יותר התפיסה המדינית של ביבי היום דומה יותר לתפיסה המדינית של רבין מלפני שני עשורים מאשר לתפיסה של שמיר לפני שני עשורים.

הכל זז שמאלה.

כמה תומכים יש לשמאל הקיצוני מאוד הזה? זה שחותר למדינה דו- (רב- ?) לאומית?

200?

500?

אין להם אפילו מפלגה בכנסת.

זה שוליים של השוליים.

כמה תומכים יש לימין הקיצוני (זה שרוצה לספח את כל השטחים)?

הרבה הרבה יותר.

חלק ניכר ממצביעי הבית היהודי בתור התחלה.

כמה יש? לא ספרתי אותם, אני גם דיי בטוח שזה לא פוליטיקלי קורקט.

לגבי מפלגות - רע"מ-תע"ל-מד"ע (4 מנדטים), חד"ש (4 מנדטים), בל"ד (3 מנדטים) - סה"כ 11 מנדטים.

אז לא, אין להם מפלגה, יש להם 3, אין להם מנדט יש להם 11.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי כפול הדבשת (יש גמלים כאלה בטיבט),

אתה אכן יכול להגיד מה שאתה רוצה, זה לא יהפוך את זה לקרוב לאמת!

באמת?

מי הרביץ למי? הצל לשמאלנים או ההפך?

ובהפגנה שבוע אחרי?

בבקשה

מי עשה לינץ תקשורתי למי? אורנה בנאי ואיה קורן לימין או הם עשו להן?

ומי עשה לינץ' תקשורתי (כולל חשיפת תמונות שלו, חדירה לפרופיל הפייסבוק ועוד) לחייל צה"ל שהיה חשוד בהדלפת תכניות פינוי של מאחז לא חוקי, או לחיילת מג"ב שאיימה על נער ערבי?

מי זרק רימון יד חי להפגנה? השמאל לימין או ההפך?

ומי זורק על חיילי צה"ל אבנים כל יום שישי (ולעיתים גם באמצע שבוע), פוצע חיילים ועוד?

ומי קרא לימין נאצים? ארדואן?

נאצים

רוצחים במדים

כי בישראל יש חוק נגד זה, אז לא שמעת כזה דבר!

אז בבקשה ידידי, את החירטוטים, תפסיק בעצמך כי בימין (הלא כ"כ קיצוני) יש קבוצות של "תואמי אוהדי ביתר ירושליים" שמחילים את ערכי הפמיליה על כל השיח החברתי בישראל.

ובשמאל יש קבוצות של "תואמי אוהדי חמאס", אז?

כל הימין "מזדעזע על עמקי נשמתו" מהפגנות מלוות ב"איטבח אל יהוד" אבל "מוות לערבושים" מול המצלמות, זה בסדר!

12345

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...